1 Naposledy upravil: Atvečko (13. 01. 2019 02.16:13)

Téma: Herley Benton PB-20 - test nejlevnější baskytary na trhu.

Země původu : Čína,  cena : 2300

Černý, čtyřstrunný, jednosnímačový precision jsem koupil, když jsem se nudil u počítače a přepadla mě zavědavost, co se dá vyrobit, dovézt do Evropy, vyclít a opatřit DPH za 2300.

Kytary přišla v standardní Thomanovské měkké krabici, ve která byl kromě kytary kabel a dva imbusové klíče. Kytara byla evidentně seřizovaná, krk perfektně, oktávy nic moc, nicméně neřekl bych, že by nebyla rovnou hratelná. Nataženy nějaká noname čínské niklovky. Kytara na první pohled vypadá, že je ve stavu Plug and Play.

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1d128f3je8o21hdm1p0l2riirp3.jpg

Materiály : tělo z topolou, javorový matně lakovaný krk, hmatník z něčeho, čemu říkají roseacer, což je podle diskuzí na internetu "tepelně upravený javor".  Kobylce nelze nic vytknout, na levnější řadě squierů je horší, mechaniky jsou klasická čína, ale nedrhou ladění je pohodlné a drží. Snímač je nějaká šmíra, dost slabota, elektronika není nic co bych neviděl všude jinde.

Řemeslné zpracování : Nemůžu na tom najít nic, co by mě otrávilo. Pražce celkem začištěné, krk bez hrbů s rovnoměrným prohybem (kam se hrabou levné squiery), spasování dobré, struny jsou na krku skoro symetricky, to jsem u Squieru  ( pohříchu i u Classic Vibe) vlastně ještě neviděl (s vyjimkou JBVM70-5). Samozřejmě je na tom vidět ta Čína, hlavně v detailech. Napříkad nulťák  (viz obrázek)  to opravdu nemohl čínský soudruh vyfoukat piliny?  Pickguard je dost odfláknutý, ale alespoň díry vypadají, že jsou na správných místech, plastové knoby jsou strašné, potenciometry levné a asi začnou brzo chrastit. Otázka je jak vypadá výztuha a co udělá krk za dva-tři roky.

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1d128gs0t1d4onnt8p0ailkjo5.jpg

Seřízení : Zabralo mi to asi deset minut, doladil jsem oktávy a dohmat na kobyle, s krkem nebylo potřeba dělat nic. Kytara pro mě nepochopitelně nikde nedrčí.

Zvukové ukázky : prsty, prsty stažená clona, trsátko, trsátko se staženou clonou. Bez úprav a bez efektů.  Jak jsem už psal, snímač slabota. Zkusím kytaru trochu upgrádnout a než se ji zbavím, tak třeba ještě doplním nahrávku.

Ukázka

Co říct závěrem

Kdybych potřeboval kytaru nechávat ve zkušebně, ve sklepě, na chatě, v hospodě, v tramvaji nebo potřeboval na něčem odehrát akci zakončenou rozflákáním nástrojů, asi bych se téhle čínské plečky nebál, jen bych tam vyměnil struny a koupil nějaký trochu lepší snímač.  Od HB už je to moje čtvrtá kytara a po zkušensotech s nejlevnějším JazzBassem a najdražším LesPaulem (před pěti roky) a celkem vydařené kopii Epiphone J200, kterou jsem pořešil synkovi letos o vánocích, musím říct, že Thomann udělal krok kupředu. Docela by mě zajímaly ty jeho nové modely, které stojí více než 5x tolik. Tak třeba zase příště.

 

JazzBass MiM, Cort A4 OPN, JazzBass SQ VM70, Precision special Atv, Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: Herley Benton PB-20 - test nejlevnější baskytary na trhu.

Rozborka :  zaujalo mě perfektne do hladka vyfrézované lůžko pro krk, to je proti squierů (VM i Classic Vibe) velký překvapení. Tam jsem našel hrbolatý humus obalený barvou...A oproti třeba focusu má lužko naprosto přesných předpisovýh 2,5". Na fotce je zároven vidět i to, jak je odfláknutý pickguard.

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1d13nal6i18of1ejj142p8vt19ba3.jpg

 

JazzBass MiM, Cort A4 OPN, JazzBass SQ VM70, Precision special Atv, Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: