1

Téma: Reference a kontakty na basové učitele

Ahoj všem, byl bych rád kdyby jste zde zveřejnili k jakému učiteli chodíte a jaký je váš názor na něj, popřípadě kontakt a cenu za jakou učí.

Prosim v kontaktech uvadejte pouze jméno, místo působnosti, nebo adresu stránek. Bližší informace, jako je cena za hodinu a telefon si žádejte u autora příspěvku.

E-maily neuvádějte.  Jde o to aby si je nenašli spamovací roboti a dotyčná osoba pak neměla plnou schránku nevyžádané pošty.
Všem předem moc děkuji.
simon






Prosím všechny moderátory aby toto téma hlídali a důsledně promazávali od OT. Děkuji.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

2

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Martin Štec, dvouhodinovka jednou za dva týdny. Docela se mi to s nim libi i kdyz nejaky ten drahocenny cas vzdy prokecame smile.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

3

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Petr Kupcak, Pardubice. Hraje v orchestru na kontrabas a vobcas zaskakuje i normalne hraje na baskytaru. Nejkratsi hodka u nej trvala 60 Minut a nejdelsi 180 Minut. Fakt je to frajer. Akorat myva malo casu. Muselo by se to s nim domluvit. Ma absolutni sluch a podle me je to jeden z nasich nej-basaku. Prestal ke me chodit po tom, co sem vodesel do zahranici. Cislo na nej dam jen v emailu (ochrana dat).

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

4

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Vláďa Dlask, ZUŠ Liberec. Jinak kontrabasista v divadelním orchestru a naprostej pohodář smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

5

Re: Reference a kontakty na basové učitele

"Jaryn" Janek, JMI Praha. Basovej guru :-)

Fender Jazzbass American Deluxe, Basswood GJK
SWR 550x,  Hocke 1x15" a 4x10", Fender Rumble
http://www.jimiband.cz
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Gimzy (27. 12. 2006 18.26:46)

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Marek Haruštiak, Praha. Basák kapely 5´o clock tea a spolupracoval se spoustou kapel. Skvělej učitel a přátelskej člověk. http://harum-bass.com

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

7

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Peter Pavlík, Praha, 250 za hodinu.
Hraje teď  v YoYo Bandu. Sympatický člověk, učí u sebe doma na Vinohradech, kontakt na něj najdete na www.hudebnibazar.cz - má tam teď dokonce inzerát kde nabízí výuku a bližší detaily se dozvíte přímo od něj. Já k němu chodil jen chvíli, jel pak hrát do zahraničí a teď už mám  jiného učitele. Neměl jsem s ním žádný problém, myslím že je to zkušený pedagog. Počítejte s tím že bude asi požadovat pravidelnější docházku. Veškerý studijní materiál vám vždy rád poskytne.

Musicman Stingray5
Ampeg SVT 3 Pro + Ampeg SVT 610 HLF
Roland Bass Cube 100 W
0 xLajků:

8

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Pavel Tichý, Moravská Třebová, 0,- na hodinu (peníze mu musíte vnutit smile )...
Pohodový člověk, poradí, pomůže (s výběrem nástroje) a skvěle se na něj dívá (na koncertě)... Prostě old-school jazzman big_smile ...
Mail nevím, můžu dát tel. Lekce bývají po domluvě.

0 xLajků:

9

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Martin Adamus, Brno, aktuálně hraje se sourozenci Ulrychovými, tedy Javory. Výborný,  měl jsem hodně amatérské návyky v technice, postupně odstraňujeme. Je velice precizní. Jsem s ním moc spokojen, jen mít více času :-)

Basa Shark, kombo Ibanez 35W, odstraňuji zlozvyky pravé a levé ruky, zkrátka zpátky na stromy
0 xLajků:

10

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Lukáš Mužík, MS kraj, absolutní pohoda, hlavně chyby v technice, což považuji nyní za základní. To co jsem si kdysi myslel, že nejde zahrát zvládám nyní docela v celku.

Důležitý je rytmus!
0 xLajků:

11

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Jenich, Praha http://www.bass-extreme.baskytara.com/i … ge=contact . Naučí, co je dotyčný schopen vstřebat. Výuka i studijní materiál přizpůsobeny dispozicím či vytyčenému směru. Studijními materiály jsou taby, noty, nahrávky,... podle toho, jak se výuka odvíjí. Je výborný, že se člověk odnaučuje zlozvykům ještě dříve, než si je stačí osvojit smile.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

12

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Karel Bareš, ZUŠ Jablonec nad Nisou nebo po dohodě u něj doma v Liberci. Všestrannej muzikant- klarinet, flétna, kytára, harmonika a hlavně basa.. Naučí, co potřebujete, já se s nim učim třeba podle Hory. Upovídanej a příjemnej, s parádním přehledem o nástrojích a hudbě celkově, skvělej muzikant.

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: bassbastard (25. 02. 2008 12.13:50)

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Jaryn Janek. Moc dobrej týpek. Učí doma v Bráníku.

0 xLajků:

14

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Jirka Válek - Olomouc hraje spíš na kontrabas, ale na baskytaru mu to pěkně šlape.Pomůže s technikou (na obojí),orientuje se na jazz a blues....groovy....má přehled o kvalitní muzice, spoustu materiálu. Ode mě chtěl dvě kila za sezení. Pomohlo mi to hodně, takže doporučuju.

Fender JB De Luxe USA
Fender PB fretless USA 76
AMPEG 350W USA
0 xLajků:

15

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Kdo má zájem, tak na Lampě v Brně jsou pohodový kurzy basy a všech jiných nástrojů www.lampa.luzanky.cz/klubkapel

Hodně jamu a individuální přístup....hra z not nebo i jenom podle sluchu a videí...podle zájmu.

osobní kontakt 773 677 137

někdy se prostě musíš vychcat do umyvadla

bassex forever
0 xLajků:

16

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Já jsem jedno léto chodil k jednomu človíčkovi v Malenovicích (u Zlína)
Radek "Gagin" Postava - basa v kapele Grapefruit ( http://bandzone.cz/grapefruit ) a dalších
docela v klidu

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

17

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Stanislav Částka, naučí základy, cena 100 kč za hodinu a pul... individualni pristup k vyuce a času vice info prezemě

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

18

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Ahoj všem. Napadlo mě, že bych se mohl touhle cestou "nabídnout" a předat nabyté zkušenosti... CV ve zkratce: od šesti hraju na piáno, od patnáci pak na baskytaru, studoval jsem na VOŠ KJJ, letos pak v New Yorku soukromě u Johna Patitucciho, Hanse Glawischniga a dalších. Víc info kdyžtak na http://sites.google.com/site/ivanhabernal/ Pokud by měl někdo zájem o hodinu (ve které můžeme řešit cokoliv - techniku, time, doprovod, groove, čtení, harmonii, improvizaci, atd.), napište mi na ivan.habernal@gmail.com . Místo: Plzeň/Praha. Mějte se, Habi

0 xLajků:

19

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Z Olomouce je např. místní člen Tom Kedzior, ten tě třeba něco naučí, najdi si tady na fóru kontakt a na bandzone ukázky smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

20

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Po dlouhé době sem něco hodím.

http://www.enoty.eu/remeslo-vyhravek-ba … io-on-6954

0 xLajků:

21

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Paparatzzi napsal:

jenich?

Jenich ma dite a tedka neuci, pac je toho moc smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

22

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Já chodim k Davidovi V. na žižkov jednou tejdně. Cena je sice trošku vyšší, ale sem spokojenej.

http://www.hudebni-bazar.cz/16812-david … -baskytaru

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Matej (11. 02. 2013 16.51:47)

Re: Reference a kontakty na basové učitele

matezzz napsal:

Já chodim k Davidovi V. na žižkov jednou tejdně. Cena je sice trošku vyšší, ale sem spokojenej.

http://www.hudebni-bazar.cz/16812-david … -baskytaru

...čoveče ta cena vyuky v poměru k těm ukázkám,...moc mě to tedy nepřesvědčuje. sad To i Haruštiak učí za tuto cenu ne?...ten bych řekl je o dost lepší co se týče jeho techniky a umu-a to i on je dost často kritizován za přeceňování vyspělosti jeho hry. neutral

0 xLajků:

24

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Mám obavu, že MH je v zahraničí... tedy pro výuku asi nedostupný.

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

25

Re: Reference a kontakty na basové učitele

jimmy napsal:

že MH je v zahraničí

žije už rok v Londýně, vrací se čas od času na skok a neučí

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: Matej (11. 02. 2013 18.48:36)

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Jenich napsal:

Vo tom to preci neni... Kazdej ceka od ucitele neco jinyho... Neni to vlastne ani jen o tom jak ten clovek hraje, ale hlavne o tom jak ten clovek uci...

...jo jasně,..tak jsem to uplně nemyslel. wink Ale koukal jsem na stránky toho Davida Vřešťála a přečetl si tam, že učí i "slap pro začátečníky i pokročilé",...a tak nějak mi jeho slap přišel, že se má ještě sám dost co učit,...tak mi to přišlo prostě tak nějak divně napsané-prezentované. Za pokročilého se považuju ve slapu já a začátečníky jsem nějaký rok učil,...a prostě když se na jeho slap podívám,...určitě bych jako pokročilý k němu do učení nešel. Ale zase je fakt,...že to jsou nějaké ukázky z recenze nástroje.Třebas hraje v nějaké kapele či aktivně s muzikantama zajímavější věci, které by pokročilého slapera oslovily. Každopádně jako ukázky své techniky, kde se představuje na webu jako učitel je to podle mě trochu slabota. hmm

0 xLajků:

27

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Zdravím vás,

od 12.7. do 14.7.2013 proběhne Prázdninový baskytarový kurz v Jeseníkách, obec Malá Morávka. Všichni jste srdečně zváni.

Více zde: http://baskytarovy-kurz.webnode.cz/bask … novy-kurz/

http://www.youtube.com/watch?v=Ty36u17UpxY

http://www.noty-video.cz/baskytara



Martin Adamus

0 xLajků:

28

Re: Reference a kontakty na basové učitele

sr napsal:

ahoj,

CzechJoker napsal:

Trochu to opráším. Nevíte o nějakém učiteli či muzikantovi ochotném poradit se správnou technikou a nasměrovat? Ideálně Brno a okolí.
Díky

Ja bych se pridal k dotazu ... potreboval bych asi revizi techniky a trosku zaklad remesla smile Cim bliz Kralove poli, tim lip!

sr

Taky někoho z Brna a okolí sháním na takovou revizi po letech smile Možná zkusím zkontaktovat Martina Adamuse, ale zajímají mě i jiné alternativy, tak kdyžtak napište nějaký tip. Dík.

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

29

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Učitel baskytary zatím nenalezen, ale momentálně mě spíš zajímá učitel na kontrabas, neb se mi občas dostane do pracek a je to teda spíš strast, než slast smile Počítám s okoukáváním YT, ale aspoň základy jako postavení rukou a tak, bych raději měl osobně. Preferuju Brno a okolí, ale byl bych schopen dojet i Prahu/Ostravu, kdyby to mělo stát za to smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

30

Re: Reference a kontakty na basové učitele

http://www.vincenckummer.cz/

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

31

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Zdravím. Nevíte někdo nahodou o dobrem ucitely nekde kolem Prahy 5 nebo aspon z Prahy? Jsem uplny začátečník nikdy sem jeste basovku nedrzela v ruce. Ale mam strejdu ktery ma svoji kapelu a schaneji basaka a navrhl mi at se naucim a uvidíme. Tak bych to ráda zkusila. Díky

0 xLajků:

32

Re: Reference a kontakty na basové učitele

btw ja sem z prahy 5 ale teda ucitel nejsem .. ikdyz trochu jo jakozto samouk sem sebe neco trochu naucil ... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

33

Re: Reference a kontakty na basové učitele

m3 napsal:

btw ja sem z prahy 5 ale teda ucitel nejsem .. ikdyz trochu jo jakozto samouk sem sebe neco trochu naucil ... smile

      a byl by si ochotny me to naučit aspoň z části?

0 xLajků:

34

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Ozzynka napsal:

a byl by si ochotny me to naučit aspoň z části?

to nevim co si pod tim presne predstavujes ale nejake zaklady a principy klidne vysvetlit muzu ..ale hlavni je dycky to jak se chce tomu kdo zacina .. jestli ho to bavi hrat a cvicit .. a tak wink  kdyztak mi napis tady do soukrome zpravy ... wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Promazán offtopic + dotazy na učitele starší, než 1 rok.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

36

Re: Reference a kontakty na basové učitele

LuKe napsal:

momentálně mě spíš zajímá učitel na kontrabas, neb se mi občas dostane do pracek a je to teda spíš strast, než slast

Začal jsem chodit k Markovi Dufkovi na kondiční hodiny. Více zkušeností zatím není.

Aktuálně učí na více ZUŠ - FM, Ostrava, ...

Baskytara, kontrabas. Nezlobil by se za nové žáky. Telefon 736 635 334

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

37

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Zdar, sháním učitele hry na baskytaru v Berouně a okolí. Třeba i takový okraj Prahy může být, Zličín a podobně. Jsem téměř úplný začátečník a uvítal bych nějakého pohodáře, co už nějakou dobu hraje, a sem tam po domluvě by mě vedl k mému vytouženému cíli. Hlavně, aby nás to bavilo a mělo to smysl ;-) Díky za doporučení.

holesz.d@gmail.com

0 xLajků:

38

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Zdravím,


chtěl jsem se zeptat, zda někdo nevíte o dobrém učiteli na basu, který by dokázal opravdu dobře a trpělivě vysvětlit i úplné hudební základy, které jsou ke hraní na ní zapotřebí.

Nejlépe blízko Václavského náměstí nebo Masarykova nádraží.


Díky moc,


Vašek

0 xLajků:

39

Re: Reference a kontakty na basové učitele

BuBass napsal:

"Jaryn" Janek, JMI Praha. Basovej guru :-)

Taky jsem k němu chodil, naučí co potřebuješ, pohodář. Bydlí teď na Žižkově, určitě doporučuju smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

40

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Ahoj!
Chtěl bych jenom informovat že na Českobudějovické konzervatoři se otevřel obor hra na basovou kytaru kdyby mel nekdo zájem můžete psát rovnou mě :-)

0 xLajků:

41

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Som úplný začiatočník. Nejaký učiteľ z Prahy? Najlepšie Praha 5.

0 xLajků:

42

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Mi_hal napsal:

Som úplný začiatočník. Nejaký učiteľ z Prahy? Najlepšie Praha 5.

Asi to bude OT, ale při dnešních možnostech internetu bych se asi na učitele vybodnul. Na Tuby bych si našel základy,...mraky lidí z celýho světa tam dávaj celé lekce a tutoriály od úplných začátků a začal bych sám. Jestli ti vadí angličtina, tak třebas Marek Haruštiak má na Tuby vlákno kde ukazuje základy, jednoduché stupnice a pentatoniku atd. wink

0 xLajků:

43

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Matej napísal(a):
Mi_hal napsal:

Som úplný začiatočník. Nejaký učiteľ z Prahy? Najlepšie Praha 5.

Asi to bude OT, ale při dnešních možnostech internetu bych se asi na učitele vybodnul. Na Tuby bych si našel základy,...mraky lidí z celýho světa tam dávaj celé lekce a tutoriály od úplných začátků a začal bych sám. Jestli ti vadí angličtina, tak třebas Marek Haruštiak má na Tuby vlákno kde ukazuje základy, jednoduché stupnice a pentatoniku atd. wink

Ano to máš určite pravdu. Ale chcem sa vyhnúť zlým návykom. Človek ktorý si tým všetkým už prešiel ma vyvaruje prešlapom a navedie ma na správnu cestu. Naučí ako efektívne cvičiť ako správne držať nástroj a na čo si treba dávať pozor. Potrebujem aspoň základy. Kedysi som sa takto snažil naučiť sám na gitaru a dopadlo to tak, že ma len prešla chuť.

0 xLajků:

44

Re: Reference a kontakty na basové učitele

Mi_hal napsal:
Matej napísal(a):
Mi_hal napsal:

Som úplný začiatočník. Nejaký učiteľ z Prahy? Najlepšie Praha 5.

Asi to bude OT, ale při dnešních možnostech internetu bych se asi na učitele vybodnul. Na Tuby bych si našel základy,...mraky lidí z celýho světa tam dávaj celé lekce a tutoriály od úplných začátků a začal bych sám. Jestli ti vadí angličtina, tak třebas Marek Haruštiak má na Tuby vlákno kde ukazuje základy, jednoduché stupnice a pentatoniku atd. wink

Ano to máš určite pravdu. Ale chcem sa vyhnúť zlým návykom. Človek ktorý si tým všetkým už prešiel ma vyvaruje prešlapom a navedie ma na správnu cestu....

Jo, rozumím Ti, ale právě i to všechno je na internetu. Tak ať se v učení daří. wink

0 xLajků: