1

Téma: box pro eminence beta 15a

Kluci nemáte někdo nějaký plánek na box pro eminence beta 15a? případně jestli nevíte kde se používal? válí se mi tu  a uvažuju že bych ho zužitkoval. Materiál seženu, dílna je...klidně kopie čehokoliv, bez horny..jde mi čistě o rozměry krabice a výztuhy, případně tlumení, bassreflex.. cosik jsem tu pročetl, stránky výrobců beden taky, ale nikde jsem nenašel kde se osazoval...v manuálu k repro je doporučený objem 45-62l - sealed, 99-175l vented..

díky za případné rady

YAMAHA, TRACE ELLIOT
WWW.NAHUM.CZ
0 xLajků:

2

Re: box pro eminence beta 15a

Tlač na kluky okolo ..... Sám jsem na tomhle shořel. Měl jsem doma stejné repro, ale jakýkoliv provizorní, narychlo sestřílený box (mám dílnu a matroš) mi nedal solidní výsledek. Nakonec jsem reprák prodal.

Pokud se zde objeví plánek na prokazatelně funkční box, postavíme si to oba!!!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

3

Re: box pro eminence beta 15a

Odpověď je Win ISD a katalog s parametrama. Z toho ti vypadnou rozmery a basreflex.  Matroš ideálně překližka nebo MDF, ne dřevotříska, ve skutečně krajním případě OSB.

Nešroubovat, ale kolíkovat a lepit, kolíkama nešetřit. Žebrování záleží na použitém materiálu a jeho tloušťce, ze zkušenosti myslím, že by měla stačit dvě na sebe kolmá žebra, pokud bude mít ten box výrazně větší jednu stranu tak dvě kolmo na tu stranu. A nebo můžeš udělat konstrukci jako dělá Nook, ale do toho bych se nepouštěl, to je vyšší dívčí. Tlumení metodou pokus - omyl.

JazzBass MiM, Precision MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: