1 Naposledy upravil: Luboš (15. 09. 2018 19.07:25)

Téma: Red Bird Instruments

Konečně něco novýho z Redbird dílny.

Ukulele Jazz bass. Menzura 600mm.  smile

https://baskytara.com/img/m/24100/t/p1cncrjh813kr1ab215sujpj17iv3.jpeg

Red Bird Instruments Precision Bass
Red Bird Instruments Jazz Bass
Obě basy na prodej - potřebujeme postavit nějaký nový kousky ať se to trošku hejbe
Hocke BN110
1 xLajků:

2

Re: Red Bird Instruments

hral jsem na tu ukulele jazz bass ted u honzy v red bird. relic neuveritelne verny. nebyt mala, tak si myslim ze red bird sou tu od sedmdesatek..   a co me dostalo, ze to zni jak opravdicky jazz bass, kratka menzura nekratka. on je v tom jeste trocha figl....

vice zde:

https://m.facebook.com/redbirdinstruments/photos/a.175515716156885/684274435281008/?type=3&_rdr

0 xLajků:

3

Krása. Na kolik ta sranda přijde?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

4

spaceman8 napsal:

hral jsem na tu ukulele jazz bass ted u honzy v red bird. relic neuveritelne verny. nebyt mala, tak si myslim ze red bird sou tu od sedmdesatek..   a co me dostalo, ze to zni jak opravdicky jazz bass, kratka menzura nekratka. on je v tom jeste trocha figl....

vice zde:

https://m.facebook.com/redbirdinstruments/photos/a.175515716156885/684274435281008/?type=3&_rdr

Ten fígl jsem vymyslel (ukradnul) já. Domnívám se že takhle nějak je to na kontrabasech NS design, který umožňují napnout tovární struny které jsou kratší i standartní struny pro akustický kontrabasy.

Já na tu basu ještě nehrál.

Neplandají tam ty struny moc?

Obě basy na prodej - potřebujeme postavit nějaký nový kousky ať se to trošku hejbe
Hocke BN110
0 xLajků:

5

e.t. napsal:

Krása. Na kolik ta sranda přijde?

Cena začíná na 20000 kč

Hocke BN110
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: m3 (15. 09. 2018 17.03:39)

Luboš napsal:

Ten fígl jsem vymyslel (ukradnul) já.

  takte je to tazeny dole zkrz a chyceny nekde u krku big_smile ? .. ja si rikal na co jsou vzadu ty vratka big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Vratka jsou jak na placatku whisky :-) V te cene aspon 50ti leta. 

Ne, vazne - zajimavy projekt. Nemate ta kratka menzura a mala roztec strun na kobyle?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino; Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

8

m3 napsal:
Luboš napsal:

Ten fígl jsem vymyslel (ukradnul) já.

  takte je to tazeny dole zkrz a chyceny nekde u krku big_smile ? .. ja si rikal na co jsou vzadu ty vratka big_smile

Je to tak jsou tam klasické struny na long scale basu, prochází skrz kobylu a jsou uchycené zezadu ve struníku a celé je to překryté těmi vrátky.

Co mne ale nejde do hlavy, tak udajně je ta basička laděná standardně EADG, což mně při té krátké menzuře moc nesedí. (Ještě jsem ji osobně nezkoušel) Ale majitel je prý moc spokojený.

https://baskytara.com/img/m/24100/t/p1cnf626211p0r10pv12r71s8n1iq15.jpg

https://baskytara.com/img/m/24100/t/p1cnf62tpj1trc19rp13v11d0o53b7.jpg

https://baskytara.com/img/m/24100/t/p1cnf636if1vfd19nt11ivtun1nhc9.jpg

Hocke BN110
0 xLajků:

9

MartinXC napsal:

Nemate ta kratka menzura a mala roztec strun na kobyle?

Téhle otázce moc nerozumím.

Na roztečích se jde domluvit.  Kobylka na tom prvním kusu je dělaná doma, další budou dělané strojně.

Hocke BN110
0 xLajků:

10

No, mám několik bas a najdou se mezi nimi s menzurou 32" 34" 35". Podobně rozteče 17mm 19mm 21mm. Nejčastěji beru a nejraději mám 34" a 21mm (FJB). Když pak sáhnu na jinou basu, mám problém se na ní orientovat levou a víc pravou rukou. Prostě se musím na ruce koukat. Takže o tom ten dotaz je. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino; Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

11

MartinXC napsal:

No, mám několik bas a najdou se mezi nimi s menzurou 32" 34" 35". Podobně rozteče 17mm 19mm 21mm. Nejčastěji beru a nejraději mám 34" a 21mm (FJB). Když pak sáhnu na jinou basu, mám problém se na ní orientovat levou a víc pravou rukou. Prostě se musím na ruce koukat. Takže o tom ten dotaz je. 

Tak už to chápu, já pořád přemýšlel co nemáme. smile

To asi bude individuální záležitost. Pro mne by to asi nebylo, ale spousta lidí s tímhle nemá problémy.

Hocke BN110
0 xLajků:

12

O víkendu jsme vystavovali nástroje na Hradeckém Slunovratu. Konečně jsem si zahrál na ukulele Jazz bass a byl jsem dost prekvapený jak to hraje. Jediné co mne mrzelo byla volnější struna E, ale majitel nechtěl dát jiné struny než Elixíry 45-105 jelikož je má na všech basách...

Zároveň jsem prodal svůj Jazzbass a tak je na čase vyrobit další basu. smile A tím se dostávám k otázce.

Přijde vám velká prasárna dát na 51 precižna nepůvodní, skoro až moderní kobylu? Nebo by jste to naopak brali jako výhodu, že aspoň bude líp ladit.

https://baskytara.com/img/m/24100/t/p1crg8fsaa1drk1an51gqh133n1vo63.jpg

Dík za odpovědi.

Hocke BN110
0 xLajků:

13

Ja bych ji tam klidne dal, treba Lakland se toho taky neboji a cpe na svy 51ky taky oval.

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1crg6i59jhsj5611ak31nra1eu3.jpeg

Mimochodem mohl bys se trosku rozepsat o Redbird? Jedna se o uplny Custom nastroje, nebo stavite z polotovaru? Ruco nebo CNC? Nitro? Co elektronika? Zkratka se trosku prodejte kluci smile

LĀKLAND
0 xLajků:

14

davidak napsal:

Mimochodem mohl bys se trosku rozepsat o Redbird? Jedna se o uplny Custom nastroje, nebo stavite z polotovaru? Ruco nebo CNC? Nitro? Co elektronika? Zkratka se trosku prodejte kluci smile

Určitě.

Red Bird je malá Brněnská firma vyrábějící nejrůznější strunné drnkací nástroje. V počátcích hodně Cigar box kytary, nejrůznější kytary z kanistrů, diddley bow a další nástroje co se motaly kolem bluesové scény a Seasick Steva smile

Zakladatelem a jediným zaměstnancem firmy je Honza Fic. Já prudím, radím a když je hodně práce tak přez víkend pomáhám.

Kolem roku tuším 2014 to začalo prvníma kytarama, tenkrát s nakupovaným krkem - v té době pro nás bylo nereálné vyrobit vlastní krk. Momentálně se jedná o Custom nástroje, žádné polotovary nebereme. Výroba probíhá v takové základně vybavené truhlářské dílně, žádné CNC se u nás nenachází - kdysi dávno jsme se na to lidí ptali a vyjadřovali se k tomuto tématu dost negativně (klidně taky napište co si o tom myslíte). Příležitostně zkoušíme vyrábět vlastní hardware. Jinak většinou používáme hw od Gotohu nebo co si zákazník poručí.

Naprostá většina nástrojů je lakovaná nitrolakem,  v co nejméně vrstvách. Zrcadlového lesku se u Redbirdu pravděpodobně nikdy nedočkáte. Ani jeden z nás tomu moc nefandí navíc to znamená dát místo 5 vrstev laku třeba 15, u jasanu i 25 a to už dost leze do peněz. Zato rádi děláme relic úpravy. Samozřejmě se dá domluvit na polyuretanové barvě, ale budeme vám to rozmlouvat!

https://baskytara.com/img/m/24100/t/p1crgdhqbd231asi21qmjv1ero3.jpg

Elektroniky v basách byly zatím pouze pasivní, ale určitě by nebyl problém se na nějaké aktivce domluvit. Sám používám Michalíka, jen ho mám v pedalboardu. Jinak stavíme masivní ukulele kam dáváme aktivky kvůli ůpravě signálu s piezza.

Jinak je v současný době k vyzkoušení precision (jasan, javor, LaBella 760fs). Jen ho momentálně nejsem schopnej zapůjčit na delší dobu neb naň spoléhám v kapele. Za pár dní hrajeme v Šumperku na Blues Alive, tak kdyby jste někdo z toho kraje toužili něco vyzkoušet stačí napsat.

Kdyby vás cokoli zajímalo tak se ptejte.

Hocke BN110
0 xLajků:

15

Snímače standardně montujeme Tůma Pickups. Máme je v podstatě za rohem a narozdíl od RM je vyrobí za pár dní.

Ale jde se domluvit i na jiných značkách.

Hocke BN110
0 xLajků: