1

Téma: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Přátelé,

v současnosti dokončujeme s kapelou nové CD, mohl bych poprosit o vaše postřehy a názory, zejména ke zvuku? Děkuji smile

Dopis mých přání

Je lito

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Dopis mých přání: na můj vkus příliš vystrčený sólový  zpěvák. Navíc mi sem tam příjde jeho zpěv intonačně nejistý.

Je lito: i tady bych trochu potlačil dominanci zpěvu nad nástroji. Jinak moc pěkně zaranžované i provedené. Z postnuté dvojice skladeb mě zaujala více - hudebně, ne textově.

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

3

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Fotopecen: Díky za postřehy. U toho Jelita bych hudbu taky trochu vytáhl, resp. elektriku. U Dopisu mi to nevadilo, ale zvážíme připomínku.

PS: Sony Ericsson pro manželku stále funguje?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Je lito - Moc příjená skladba. Jen mi přijde, že zpěvy jsou moc rozhozené do stran. Obzvlášť ve slokách. Nechal bych je víc ve středu, takhle mi přijde, že je pořád všechno vlevo, nebo vpravo a uprostřed díra. Můžete třeba udělat kontrast - sloky víc uprostřed a refrén rozhozený do stran. Je to docela efektní smile Možná bych trochu přidal i mužský hlas v refrénech.

Dopis - Notyvole pustilo se mi to nějak zdvojeně a bylo to dost otřesný. Jako by byl na celým nějakej šílenej delay big_smile Už dobrý smile Možná trochu ubrat hlavní zpěv. A nebál bych se víc reverbu smile Kytara mi zní trochu drátěně, mohla by být trochu milejší.

Celkově je to hezká hudba, dobrá práce! smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

5

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Luke: Díky. S tou kytarou je to o tom, že kapelník má Dowinu za 9.000Kč a ač to není špatný nástroj, tak zázraky z toho dostat nepůjdou... V jiném seskupení mají kytaristi nástroje za více než 10-násobek a je to dost slyšet... Nicméně trochu pokroutit equalizérem, středy trochu dolů (poradíte někdo frekvence, které tam nejvíce vadí?), by asi mohlo pomoci.

Na to panorama upozorním, díky.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Ahoj Dali! Jak to slyším já tady doma? A je to mix nebo master?

Dopis - basa nádherný zvuk, kreativní a barvitá - celkově bych ji přidal. Pak trošku ubral sólo zpěv (ano, je nejistý) a celé poněkud nabasoval - je to takové zvukově jalové, ale možné jde jen o mix. Od druhé sloky už by to rozhodně mělo být mocné ve zvuku, písnička na to má!

Je líto - zpěvy moc vepředu, basa nemá žádný charakter, jen tam prostě je. jinak je to stylová country, není co řešit. 

 

 

 

0 xLajků:

7

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

mírné OT:

 D.a.l.i: Sony Ericsson pro manželku stále funguje?

Fungoval skvěle, ale jednou si ho půjčila dcérka a z dosud nevyjasněných příčin jí vypadl z postele - patrové. Spadl dost nešťastně, rozbil se mu displej a u nás pod horama už nikdo neměl náhradní. Tož to byla Ericssonova smrt.

 

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

8

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

V obou skladbách bych dal víc baskytary a stáhnul zpěv. U Dopis mých přání o něco víc.

0 xLajků:

9

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

D.a.l.i napsal:

Luke: Díky. S tou kytarou je to o tom, že kapelník má Dowinu za 9.000Kč a ač to není špatný nástroj, tak zázraky z toho dostat nepůjdou... V jiném seskupení mají kytaristi nástroje za více než 10-násobek a je to dost slyšet... Nicméně trochu pokroutit equalizérem, středy trochu dolů (poradíte někdo frekvence, které tam nejvíce vadí?), by asi mohlo pomoci.

Na to panorama upozorním, díky.

Kytaru bych zkusil trochu přidat kolem 800-1000kHz a trochu ubrat kolem 4000-5000kHz, ale to je fakt jen odhad. Prostě bych řekl, že by mohla mít kulatější zvuk, zvukař si s tím musí poradit big_smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

10

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Dovolím si přihodit ještě jednu věc, můžu poprosit popř. o zpětnou vazbu k mixu a zvuku?

Podzim

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

11

Re: S.R.O - CD4 - prosím o postřehy ke zvuku

Vadí mi sykavky hlavně v té první písničce. 

0 xLajků: