1 Naposledy upravil: Matej (30. 09. 2018 09.21:14)

Téma: VINTAGE bass

Přátelé a kamarádi, co víte o Vintage basách?....to je čína, nebo Indonesie? Jak občas seřizuju basu někomu z kluků co učím, tak jsem dvě čtyřky Vintage JB seřizoval a ty basy vůbec nehrály zle. Byly moc dobře zpracovaný, hardver s vytištěným logem Vilkinson-sice to není nic TOP, ale vypadá to na té base pěkně. Teď jsem koukal, že Vintage vylezli s krásnou pětkou ala Skvér VM 5,...myslím asi slušná alternativa, která bude možná o něco lepší než ten Skvér,...jak zvukem, tak zpracováním. A ten krásnej obdelníčkovej javorovej hmatník,...na to jsem fakt ujetej. Už jen ze zvědavosti by mě ta pětka zajímala. Bude to něco novýho, páč o ní nikde moc informací není,....ani na Tuby ani píp. no_mouth

https://kytary.cz/vintage-vj75-mfb-bk/HN190846/

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1cokov7b81m3g16qvi68tkj1jgk3.jpg

 

0 xLajků:

2

Re: VINTAGE bass

Všichni to strašne chválí, pár jsem si jich ostahal v šourumech, nenašel jsem nic, čím bych na ně mohl plivnout. Použitej Wilkinson je čína (pětikilo za sadu), žádnej zázrak, ale neurazí. Z kraje měli všechny modely v provedeni relic, kterej navíc nebyl uplně dobrej (šmirglpapír), proto jsem na ne koukal s despektem, pak ale vypustili serii Icon, ze který byli všichni podlplacení recenzeři nadšený, takže uplne blbý to bejt nemůže smile  Otázka je, co všechno je wilkinson, protože jsme četl recenzi, jak jsou LP snímače skvělý a já měl v ruce LP s wilkinsonama od nejakýho čičmundy z Ostravy (ne Vintage) a jejich mikrofonní efekt byl brutál....

Co se VM Squierů týče - mám ted jeden fungl novej (VM70-V) a ve srovnání s tím co už jsme měl je to špatný.  Doslova tragický mechaniky i kobylka a není tam Duncan-designed snímač, prostě je vidět, že zlevnění skoro o třetinu se někde projevit muselo. Na druhou stranu Vintage s bude oproti squierovi asi hůř prodávat i když hlava je skoro správná smile

Takže bych to postavil tak nějak fifty-fifty

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3

Re: VINTAGE bass

Atvečko napsal:

Co se VM Squierů týče - mám ted jeden fungl novej (VM70-V) a ve srovnání s tím co už jsme měl je to špatný.  Doslova tragický mechaniky i kobylka a není tam Duncan-designed snímač, prostě je vidět, že zlevnění skoro o třetinu se někde projevit muselo. 

Takže bych to postavil tak nějak fifty-fifty

Tak to mě překvapuje,...myslel, jsem, že když ty novější mají na pohled lepší zpracování-lakovanej krk a hmatník-což mám rád, že celkové provedení basy a zvuk bude minimálně stejný, když ne lepší než u těch "původních" modelů. hushed

Jinak zajel jsem se do těch Modřan na ty pětkový Vintage podívat,...a byl jsem hodně zklamanej. angry U té zmiňované "nové" pětky co Vintage nabízí,...lakovaná je jen hlava ze předu-mluvím o krku a o hlavě-na fotkách budí dojem, že je lakovenej i krk a hmatník. Nezabroušený pražce na stranách,...ani usazení pražců nevypadalo dobře. Jak je ten krk a hmatník nelakovanej, je takovej syrovej a hnusnej. To by ale ještě šlo,....obě basy co tam mají a které jsem si obě prohlédl, mají tristně uzazený krk-patka těla přesahuje o milimetr tloušťku patky krku-ze předu je to vidět i z metru pouhým okem. Zpracování o hovně,...celá basa nebudí absolutně dojem seriozního nástroje. Měli tam právě i toho nového lakovaného Skvéra,...o kterém asi píšeš ty,...a v porovnání s tou Vintage je to ještě krásnej nástroj. Škoda,...ale Vintage VJ75  je šmejd co za těch 9 ticek absolutně nestojí. confounded

0 xLajků:

4

Re: VINTAGE bass

Hmmm - takže reseume, už stoji zaprd oba dva...    ten Squier je krásně lakovanej a má perfektne zpracovanej krk i tělo.  Ale mechaniky maj tak ostrý hrany, že to hrozí říznutím do prstu (minimálně je to fakt nepříjemný) , z kobyly koukaj šrouby a jsou ostrý, takže si ojebeš hranu ruky a  snímače stojí zaprd...(i ve srovnání s duncane designed)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5

Re: VINTAGE bass

Atvečko napsal:

ten Squier je krásně lakovanej a má perfektne zpracovanej krk i tělo.  Ale mechaniky maj tak ostrý hrany, že to hrozí říznutím do prstu (minimálně je to fakt nepříjemný) , z kobyly koukaj šrouby a jsou ostrý, takže si ojebeš hranu ruky a  snímače stojí zaprd...(i ve srovnání s duncane designed)

Tak to je škoda, páč ten VM si získal poměrně slušný věhlas. Ale tak to je se vším,...třebas ty SX-ka,...úplně to samý. Přesunou to do jiný-levnější fabriky a je to v predeli. Pak si to ještě pár lidí, v domění že o tom četl pozitivní reakce koupí a je zklamanejch. Pak se chvíli na fórech řeší, že jestli je Skvér či jiná značka shit nebo ne,...páč jedněm to hraje a jsou spokojený a druhým ne,...než se zjistí a doberou se k tomu, že novější řady těch samých bas jsou z jiných nekvalitních fabrik a proto je to sračka. Prostě kapitalismus,...co největší zisk při co nejmenších nákladech. confused

0 xLajků:

6

Re: VINTAGE bass

To je jako se všim, některý ročníky z některejch fabrik skýtaj aspoň naději na dobrej kus, a některý ročníky z některejch fabrik to neskýtaj, respektive skýtaj jen sto pro šanci na mizernej kus.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

7

Re: VINTAGE bass

Mám vintage kopie musicman 5ky tuším řada icon. Co se týče zpracování tak je super. Mechanika i snímač Wilkinson a je ok. Zaprd stala jenom elektronika. Teď je basa bez ní jenom v pasivním módu a hraje to výborně. Hcko super. Dal jsem za ní 4,5 tisíce, takže super kauf.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

8

Re: VINTAGE bass

Ze série Vintage tu po fóru koloval jeden bezpražcový jazzbass  – neměl jsem ho sice v rukou, ale byl celkem chválený a z nahrávky mi přišel (v rámci cenové kategorie) v pohodě. Třeba někdo další bude vědět víc smile.

0 xLajků:

9

Re: VINTAGE bass

Já mám Vintage JB bezpražec. Kupoval jsem ho tady na fóru od Karadama. Je to takovej ten alá Jaco relic, provedení je celkem na hulváta. Jak psal Atvečko, hrubej šmirgl. Hardware i snímače Wilkinson a v téhle cenové kategirii jsou podle mě úplně v pohodě. Krk je příjemnej do ruky a zvukově je taky v pohodě. Nemám teda možnost porovnání s nějakým lepším bezpražcem...

Docela by mě zajímalo přímé porovnání s bezpražcem od Squieru...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Doldy (16. 07. 2022 14.47:22)

Re: VINTAGE bass

Vintage basy zdrazeli v priebehu tyzdna o takmer 30% dizzy_face wtf? si hovorim, ze som to este pekne stihol, ked som kupil pred mesiacom... 

0 xLajků:

11

Re: VINTAGE bass

Hastur napsal:

porovnání s bezpražcem od Squieru...

 Se zastav, Vibe série a čas na videu 8:20 https://www.youtube.com/watch?v=KXyJzDwryQA&t=501s

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Matej (17. 07. 2022 09.17:17)

Re: VINTAGE bass

Ivo napsal:
Hastur napsal:

porovnání s bezpražcem od Squieru...

Ivo zdá se mi to, nebo tam ty zpěvy někde docela skřípou?...občas je pod tónem holčina, občas chlapec. Někde jim to dohromady moc nejde.. open_mouth Ikdyž, po náročném víkendu to slyším možná šuvere já. grinning

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: el BassTardo (18. 07. 2022 12.11:44)

Re: VINTAGE bass

Doldy napsal:

Vintage basy zdrazeli v priebehu tyzdna o takmer 30%

 Vintage basy zdražely už dávno, akorát někteří prodejci drželi ceny nízko. Ti slušnější prodávají za tyhle ceny už nejmíň tři měsíce.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

14

Re: VINTAGE bass

el BassTardo napísal(a):
Doldy napsal:

Vintage basy zdrazeli v priebehu tyzdna o takmer 30%

 Vintage basy zdražely už dávno, akorát někteří prodejci drželi ceny nízko. Ti slušnější prodávají za tyhle ceny už nejmíň tři měsíce.

V CZ ktori prodejci? Napriklad Kytary este pred cca 2-3 tyzdnami cena na jazz basy isto 319 eur, teraz 449-459 eur. To aby sa clovek pomaly zacal rozhodovat rovno uz pre Fender MIM, ked bude hladat alternativy smile Tie isli/pojdu asi tiez hore, ale pochybujem, ze o 25-30%

0 xLajků: