201 Naposledy upravil: Fasant (02. 09. 2014 03.12:05)

Re: Seřízení krku baskytary

Aidamos napsal:

Ovšem upřímně řečeno, vybírat struny podle tahu, místo podle vlastností a nějakých referencí, je přinejmenším podivné. Každopádně jsi-li začátečník, hledání té správné sady, která Ti bude vyhovovat, se stejně nevyhneš.

Děkuju za vysvětlení. Díval jsem se na recenze různých strun a zaujala mě ta na struny D'Addario ECB81. Pochopil jsem, že se seřízení nástroje stejně nevyhnu. Ale tyto hlazené struny mají celkový tah cca 200 lbs a já si nejsem jistý, jestli to není příliš velká zátěž na mou baskytaru, na níž jsou struny o celkovém tahu 180 lbs - výztuha krku má určitě své limity.

0 xLajků:

202

Fasant napsal:

výztuha krku má určitě své limity.

To zcela jistě. Ale určitě se nepohybují v rozmezí 90-100 Kg (když už máme ten metrický systém)

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

203 Naposledy upravil: Aidamos (03. 09. 2014 11.15:54)

Fasant napsal:

Díval jsem se na recenze různých strun a zaujala mě ta na struny D'Addario ECB81

Mám ty struny natažené na třech různých baskytarách a na jedné další zrovna teď půjčené a není s nimi ani náznak jakéhokoli problému. Prostě normální struny. I když normální... Jsou to hlazenky! Možná ne na každou baskytaru, ale určitě ne na každý hudební styl budou vhodné. Měl bys vědět proč chceš právě hlazenky a co Ti to přinese, a také kde jsou jejich limity. Jestli, jak jsem pochopil, s basou víceméně začínáš, univerzálnější rozhodně budou nějaké klasické roundwound struny. Kdybych přestal hrát na hlazenky, velmi pravděpodobně bych se vrátil k těmto: http://baskytara.com/topic12898-struny- … -2834.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

204

http://www.guitarworld.com/how-adjust-y … -rod-video
Myslim ze je to celkom lahko pochopitelne video smile

Fender PJ Precision (EMG GZR),
Gibson EB4 2014,
Hartke HA3500,
Orange OBC115
0 xLajků:

205

Ahoj, dotaz na seřízení oktáv. Jak postupovat pokud bych chtěl doladit oktávy, ale už mě prostě nepustí kobylka, jsem na maximu a pořad je to o nějaká centy jinde. Např. strunu E bych potřeboval ještě o něco málo šoupnout ke kobylce, aby to ladilo , ale jsem na maximu. Resp. řešil jste to někdo? Nebo je blbě nastevení celý basy už., myslim krk, dohmat atd.

Cort B4 (HEAD), Warwick Thumb BO 5 broadneck
Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15
TC Electronic BG 250-210
0 xLajků:

206

Tékys napsal:

Např. strunu E bych potřeboval ještě o něco málo šoupnout ke kobylce, aby to ladilo , ale jsem na maximu. Resp. řešil jste to někdo?

Řešil jsem to na kytaře, ale to je fuk. Taky už nešlo posunout kámen, protože závity pružinky si sedly na sebe. Prostě jsem tu pružinku zkrátil. Otázka, co máš za kobylku.

0 xLajků:

207 Naposledy upravil: Tékys (09. 09. 2018 19.42:54)

https://baskytara.com/img/m/330/t/p1cmvm7rt18k11dupb1q1gennij3.jpg

Jako pružina by zkrátit šla, musel bych vymontovat ten zadní vlnolam, aby vytáhnul šroub a potom bych pružinku zkrátil. Otázkou je, proč to tak je. Všude na videích vidím, jak to mají ještě prostor na štelování. Že mají všechny kameny blíže ke krku. A myslím, že ty basy budou seřízené.

https://youtu.be/pIwohwsu9MA?t=1m21s

https://youtu.be/PV5R7n6nTY8?t=23s

https://youtu.be/KIZlb7qyK_k?t=4m19s

TC Electronic BG 250-210
0 xLajků:

208

Tékys napsal:

https://baskytara.com/img/m/330/t/p1cmvm7rt18k11dupb1q1gennij3.jpg

Jako pružina by zkrátit šla, musel bych vymontovat ten zadní vlnolam, aby vytáhnul šroub a potom bych pružinku zkrátil. Otázkou je, proč to tak je. Všude na videích vidím, jak to mají ještě prostor na štelování. Že mají všechny kameny blíže ke krku. A myslím, že ty basy budou seřízené. 

Podle obrázku máš kobylu nakřivo namontovanou. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL 2x, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino; Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, GK 112MB, Hocke BT120+Hocke B115, GK 212MBE, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

209

Jestli tak soudis podle snímačů tak ne, tam jsou našikmo snímače..

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

210

Tékys napsal:

Jako pružina by zkrátit šla, musel bych vymontovat ten zadní vlnolam, aby vytáhnul šroub a potom bych pružinku zkrátil.

Dyť je to za chvilku hotový...

0 xLajků:

211 Naposledy upravil: MartinXC (09. 09. 2018 20.34:52)

olaf napsal:

Jestli tak soudis podle snímačů tak ne, tam jsou našikmo snímače..

Aha - ale stejne ti nezbude nez posunout kobylu. 

Ale napred si zmer menzuru, jestli cca pasuje na stred kobyly (odchylka max 5mm)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL 2x, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino; Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, GK 112MB, Hocke BT120+Hocke B115, GK 212MBE, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

212 Naposledy upravil: Tékys (09. 09. 2018 20.36:19)

Aidamos napsal:
Tékys napsal:

Jako pružina by zkrátit šla, musel bych vymontovat ten zadní vlnolam, aby vytáhnul šroub a potom bych pružinku zkrátil.

Dyť je to za chvilku hotový...

Já nic neříkám, taky to udělám.

Mě spíš zajímá důvod, proč to tak je, resp co to ovlivňuje a jak. Když výrobce vyrábí basu, tak už  umistujě na basu tu kobylku tak, aby šla doladit a seřídit v těch nastavovacích hranicích. A ne, aby tam musel štípat pružinky atd.

TC Electronic BG 250-210
0 xLajků:

213

U velkovýrobců je to běžnej jev -> prostě to na mašině v rámci tolerance občas ujede (na LesPaulech musí otáčet kameny kvůli zvětšení rozsahu každej druhej, kdo používá trošku atipický struny, u Fendrovejch kytar taky běžná operace.) Oni se chovají taky každý struny malinko jinak, tak to nejde udělat univerzál.

0 xLajků:

214

Tékys napsal:

Mě spíš zajímá důvod, proč to tak je, resp co to ovlivňuje a jak. Když výr

 skus tam nahodit struny Warwick, Zlte maju aj tappered koniec, ktory je zuzeny 
(inak, cim nizsi dohmat, tym lepsia intonacia) 

P.k.Guitars no.1                 ¤                             
ĎezZ ◘ Bejšten                 ¤                           
K.Greben.Bass Vorvaň 5 ¤

Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410
0 xLajků:

215

Pružinku už jsem zakrátil, už v pohodě. Mám elixíry struny s tapered Háčkem. Dohmat mám radši o něco vyšší, nemám moc rád pleskání o pražce. Je to tak nějak univerzál, abych na to mohl hrát prstama, ale i trsátkem občas.

TC Electronic BG 250-210
0 xLajků:

216

Tékys napsal:

Pružinku už jsem zakrátil, už v pohodě. Mám elixíry struny s tapered Háčkem. Dohmat mám radši o něco vyšší, nemám moc rád pleskání o pražce. Je to tak nějak univerzál, abych na to mohl hrát prstama, ale i trsátkem občas.

 btw ona i vysky kamene trosku hejbe s oktavama je mozne ze mas treba moc utazenou vyztuhu a kameny moc nahore . nebo moc povolenou a kameny dole big_smile .. nikdy si nepamatuju jak to je.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

217 Naposledy upravil: Lukáš (11. 09. 2018 20.44:11)

m3 napsal:

btw ona i vysky kamene trosku hejbe s oktavama

 Přesně tak – měl jsem na base vyšší dohmat a naladit přesně oktávu na Ečku bylo téměř nemožný. Byly tam dvě pozice kamenu, kde se to přiblížilo, ale u obou to stále nebylo ono.

0 xLajků: