1 Naposledy upravil: Aidamos (13. 06. 2018 21.55:47)

Téma: Fender Standard Precision Bass

Fender Standard Precision Bass

 Rok výroby: 2017
Země původu: Mexiko
Aktuální cena (červen 2018): 16.970,- Kč

Popis

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih4268rku1oib145avl3.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih4cth1muel9bcio1hsu4.jpg

Kdysi jsem měl z mexické továrny Fenderu model ze série Deluxe, a co se týká zpracování, byla to celkem bída (recenze). Jak si stojí tato modrá kráska ze série Standard? Skoro až překvapivě nad očekávání dobře. Holt časy se mění. Tělo je z olše v lesklém polyesterovém laku v barvě Lake Placid Blue. Je to úžasná světle modrá metalíza.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih4k431g7d1i1l17eg1gmm6.jpg

Krk je javorový s rovněž javorovým hmatníkem. Krk je lakovaný matným lakem, ale hmatník jako takový je proveden v lesku. Osobně bych volil lesk pro celý krk, ale to přijde časem. Má zkušenost praví, že se ten matný lak během několika málo let vyleští sám prostým používáním. Krk je každopádně moc příjemný do ruky. Šířka na ořechu (nultém pražci) je pro Precision nejobvyklejších 41,3 mm, což mně osobně vyhovuje nejvíc, profil krku je plný, jak to mám rád. Přístup k výztuze krku je na hlavě, což je typické právě pro mexické modely, USA modely mají přístup k výztuze na patce krku. Chromované otevřené ladící mechaniky jsou jiné než na amerických modelech, nemají logo Fender a očekávatelně jsou určitě z nižší cenové kategorie, ale nemůžu proti nim říct křivého slova. Chod mají hlaďoučký, ladění drží, zpracování je perfektní, zkrátka jsou naprosto bezproblémové.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih4rc8ga8oldtjr1bgf7.jpg

Jsem celkem značkista, takže mě potěšilo, že současné modely mají onen lehce dehonestující nápis Made in Mexico na zadní straně hlavy a nikoli vepředu.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih46en5544371jh11hph8.jpg

Stejně jako o ladících mechanikách se můžu vyjádřit o kobylce. Prostě bezproblémová. Ohnutý plech, nicméně poměrně masívní a dokonale chromovaný. Stejně tak válečkové kameny, stavěcí červíky jsou rovněž bezproblémově funkční a vodící šrouby v černém provedení taktéž.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih4mn612891o3jvjq120c5.jpg

Třívrstvý pickguard není čistě bílý, ale je dokonce smetanový, elegantní doplněk k modrému tělu. Hodil by se tam i zrcadlový ala Steve Harris, ale já osobně bych ho neměnil, a když už, tak za můj oblíbený v bílé perleti.

Snímač je klasický dělený, není k němu moc co říct, dokonce ani zvukově mě neuráží a je rozhodně použitelný, jak můžete slyšet v sekci zvuk.

Baskytara váží rovné 4 kg a na popruhu lehce přepadává na hlavu, ale nic tragického. Seříditelnost je výborná, umožňuje nízký dohmat a pohodlnou hru.

Zvuk

Zvukově je to klasický olšový precision. Javorový hmatník dodává zvuku slušnou porci výšek, takže o žádného huhlu se nejedná. Na base byly nataženy ocelové hlazené struny D'Addario Chromes ECB81 ve velmi dobrém stavu. Není-li uvedeno jinak, nahrávky byly provedeny rovnou do zvukové karty s plně otevřenou tónovou clonou.

Hra mezi snímačem a krkem
Hra nad snímačem
Hra mezi snímačem a kobylkou

Bonusová ukázka ve stejném pořadí jako výše
Slap

Ukázka přes preamp Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe (recenze)

Hodnocení

Naprosto pohodlně použitelný nástroj. Podtrhnul bych výborné zpracování a slušný zvuk. Cena je s ohledem na provenienci původu poměrně vysoká, ale řekl bych, že stále ještě odpovídá kvalitě. Celkově více než dobrý nástroj, o který se nemusíte v polních podmínkách bát a vzhled je naprosto parádní. Být můj, asi by červíček hlodal a vyměnil bych snímač za můj oblíbený Fender '58, ale opakuji, že ani současný mě nijak neuráží.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1cftb1ih51filprjqrj17hfoq39.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků: