301

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Tyvole, hoši ano hraju to pro sebe, bez donucení, prostě se mi líbí ta basová linka, ale sem začátečník  a nemám ještě tak dobré ucho abych to odposlechl..co je na tom kurva? každýmu se líbí něco jiného.. když se vam to nelíbí tak aspoň nepište debilní komenty když  už nepomuzete... vzpomeňte si na svoje začátky...

Fender Squier Affinity Series Jazz Bass Lake Placid Blue
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
Herkules GS414B
Noname kufr co byl k base za 1kč big_smile
0 xLajků:

302

cipis napsal:

Tyvole, hoši ano hraju to pro sebe, bez donucení, prostě se mi líbí ta basová linka,...co je na tom kurva?

...přesně. smile

0 xLajků:

303

Může mi někdo nějak vlastními slovy shrnout, co je na tý písničce odsouzeníhodnýho ? Myslím to vážně, netuším co je to za kapelu, ale basa mi přijde veselá, neshledal jsem na tom nic špatnýho, pankači hrajou regge, no...

JazzBass std. MiM, Cort A4 OPN, Precision SQ VM, JazzBass FL NoName, Hofner 500/1 1965
Trace Elliot ELF + 2x110,  HA3500 + 210+115, Roland Cube
Samson Q8 + TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

304

Atvečko napsal:

neshledal jsem na tom nic špatnýho

Když se ti to líbí, tak OK, já to mám v pejči...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

305

Matej napsal:
cipis napsal:

Tyvole, hoši ano hraju to pro sebe, bez donucení, prostě se mi líbí ta basová linka,...co je na tom kurva?

...přesně. smile

Hraj si co chceš a nenech se odradit smile Kolikrát je v blbý písničce pěkná basa a naopak.. Jestli ti nejde někde něco odposlechnout, tak se hodí GuitarPro. Na český písničky moc tabů (použitelných) sice není, ale jinak se dá najít skoro všechno smile Pokud bys měl o něco zájem, tak mám slušně napěchovanej disk..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

306

Atvečko napsal:

neshledal jsem na tom nic špatnýho, pankači hrajou regge, no...

big_smile to je prave to co se mi na tom nelibi, ze to tak ma vypadat.. big_smile .. imho pop-rock kapela (mozna i spis marketingovy produkt zamereny na teenagery) hraje letni pisnicku dokonce snad slozenou pro reklamu smile  ... a ten text je takovej ... mno pro tu spravnou cilovku ..  proste showbyznys.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

307

takže nikdo nic? big_smile btw tady je ta basa trochou vidět, .. https://youtu.be/6KAv6w_MKmo  asi sednu, a prostě budu dřít.. třeba něco vymyslím .. nějak začít musim.

Tc electronic bh 250
Herkules GS414B
0 xLajků:

308

cipis napsal:

takže nikdo nic?

Aidamos napsal:

cipis napsal:

akordy by měli být D,A,G. zkoušel jsem Na Dcku -D, Fis,A,Fis, atp.. ale nejak mi to nevychází

F# - C# - H - C#

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

309

cipis napsal:

takže nikdo nic?

Odpovídal jsem Ti na to dva příspěvky pod Tvým dotazem smile
http://baskytara.com/post399080.html#p399080

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

310

no, hraju teprve necelej rok, tak se s tím seru.. ale nějak musím trénovat ..Odpíchl jsem se od tech tonů ( díky Aidamos).., zkuste na to mrknout, jestli to tam sedí, popř. opravit, díky moc.. - moje ucho to slyší takto.. big_smile -
G---------------------------------------------------------------------------------------------------
D----------------------------------3/4------------------------1----------------------------------
A------1---------------------44--------------------------22----2/3-1-----1 /-------------------------------
E--22-----2 /-----------------------------------------------------------3--------------------------

G---------------------------------------------------------------------------3 /4-3------3------------------
D----------------------------------3/4------------------------1---------------------6-----------
A------1---------------------44--------------------------22----2------------------------------------
E--22-----2 /----------------------------------------------------------------------------------
první na začátku 2x a pak se to střídá - v ref. se to netlumí
  / - skluz

Tc electronic bh 250
Herkules GS414B
0 xLajků:

311

Paaaaaani ! yikes víc takovejch lidí jako ty! big_smile diiky mooc !!

Tc electronic bh 250
Herkules GS414B
0 xLajků:

312

fanda351 napsal:

Musím říct, že ať se člověku písnička líbí, nebo nelíbí, tak ta basová linka je prostě skvělá!

Je tak. Podobný schizofrenní pocit mám u vícero skladeb či písniček. Rytmická nebo jen basová linka perfektní, ale ze zbytku je až nevolno hmm

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot AH1200-12 + 1518 + 1028H , Yamaha TRB 5PII, Ibanez SR 885, Fender Squier Deluxe Dimension V MN CR
0 xLajků:

313

fanda351 napsal:
karadam napsal:
fanda351 napsal:

Musím říct, že ať se člověku písnička líbí, nebo nelíbí, tak ta basová linka je prostě skvělá!

Je tak. Podobný schizofrenní pocit mám u vícero skladeb či písniček. Rytmická nebo jen basová linka perfektní, ale ze zbytku je až nevolno hmm

Ale je pravda, že většinou je skvělé obojí. Když se vám líbí basová linka, tak je celkem velká šance, že se vám bude líbit i celá písnička. Ne nadarmo se říká, že kapela je právě tak dobrá, jak dobrý je její basák... smile

Mňo, zrovna u téhle písničky bych řekl, že to začíná jako celkem fajn středoevropské reggae. Ale v momentě, kdy zpěvák otevře hubu, je kouzlo v řiti.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot AH1200-12 + 1518 + 1028H , Yamaha TRB 5PII, Ibanez SR 885, Fender Squier Deluxe Dimension V MN CR
0 xLajků:

314

http://baskytara.com/topic16318-nnabizi … ytaru.html

0 xLajků:

315

Ahoj kluci,
slysite basu v cizim chlapovi zde? https://www.youtube.com/watch?v=W3gHQT_RSVM
Zda se mi ze tam ce sloce jde spolu s kytarou ACAC#AD ale v refrenu (pod akordem E) mi to neni uplne jasne. Muzete me psorim s tím pomoct? Díky moc :-) Nevim si rady

0 xLajků:

316

Ahoj ahoj smile po delší odmlce zdravím! Zrovna tu škrtím a!-čkového plasťáka a snažím se odposlechnout basu v téhle skladbě - nepodařilo se mi nikde k ní najít bass tab ani cover.

Prosím, pomohl byste mi někdo, jak to tam je? Moc díky!

https://chordify.net/chords/fink-two-days-later-finkvids

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

317

Koukal jsem jenom na začátek, ale je +-- nějak takhle. Kde se střídaj přesně oktávy a kvinty, to nejde slyšet, to by fakt musela být ta stopa basy samostatně. Dost se to tam ztrácí. Ospolouchával jsem to na rychlo, nahrával taky, takže jsem si ani nenastavil kameru => low kvality. Pak to video smáznu. Celý se mi to odposlouchávat nechce smile Snad ti to aspoň trochu pomůže.

https://www.youtube.com/watch?v=loB_T_bYcD8&feature=youtu.be

Nezáleží jak hraješ, ale jak u toho vypadáš.
Vím o vás míň, než si myslíte.
0 xLajků:

318

Tékys napsal:

Koukal jsem jenom na začátek, ale je +-- nějak takhle. Kde se střídaj přesně oktávy a kvinty, to nejde slyšet, to by fakt musela být ta stopa basy samostatně. Dost se to tam ztrácí. Ospolouchával jsem to na rychlo, nahrával taky, takže jsem si ani nenastavil kameru => low kvality. Pak to video smáznu. Celý se mi to odposlouchávat nechce smile Snad ti to aspoň trochu pomůže.

https://www.youtube.com/watch?v=loB_T_bYcD8&feature=youtu.be

moc děkuji :* ano, takto mi to úplně stačí wink víc bych toho stejně asi nezvládla zahrát

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků: