101

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

To je jako u Mělničáků - ti by taky nikdy neřekli v Mělníku, ale jedině v Mělníce smile A nejezdí se do Mělníka (nebo nedejbože do Mělníku), ale na Mělník smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

102

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

a co do Vsetínu? big_smile:D:D

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

103

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kořen napsal:

Stejně jako se nejezdí do Vsetína, ale na Vsetín...

no my prazaci (idyz co ja highlander z havl. brodu sem za prazak)
bysme na Vsetin prelozili jako smerem na Vsetin
a do vsetina bysme jeli normalne do vsetina ..

mikulik napsal:

ale na Mělník smile

a maj tam hrad .. maj ne... tak to je asi z toho  .. my taky chodime na vysehrad a ne do vysehradu... nebo vlastne obecne kopec .. viz na strahov na vidouly atd.. dtto..http... bflmpsvz

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

104

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

hoj lidi chci se zepatat...mam na zkoušku pučenýho Carvina pb 500 a 250w bednou a když pridám trochu bassuu tak zvuk preskakuje a v bedne to strašne bručí..myslíte že je v prdeli celej reprák?dikas

0 xLajků:

105

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

JymmyFish napsal:

hoj lidi chci se zepatat...mam na zkoušku pučenýho Carvina pb 500 a 250w bednou a když pridám trochu bassuu tak zvuk preskakuje a v bedne to strašne bručí..myslíte že je v prdeli celej reprák?dikas

Nekam sem ti to uz tady psal. Podle me je bedna v sipku. Mam Carvina 600. Nehlede na to, by to zadna znacka delat nemela.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

106

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kořen napsal:

na zámek a ne do zámku

A co teprv "na basu" a "do basy"....to je teprva rozdil...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

107

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

To jo... když řekneš "jdu na basu", znamená to, že míříš někam do ZUŠky... ale když řekneš "jdu do basy", znamená to, že si pěknejch pár let nezahraješ smile

Přitom se běžně říká "že já radši nechodil DO houslí..." smile smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

108

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Ja, kdyz du na basu, tak dokud vsech 20 kousku neni pryc, nejde se domu big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

109 Naposledy upravil: Nook (19. 06. 2007 13.50:37)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

no....a taky: dostat na prdel a nebo do prdele...to musí bejt taky rozdíl...
smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

110

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Fuj! To uz ale zachazime hodne daleko.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

111

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

112

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

mikulik napsal:

"jdu do basy", znamená to, že si pěknejch pár let nezahraješ smile

Přitom se běžně říká "že já radši nechodil DO houslí..." smile smile

To je protoze dalibor se prave naucil na housle v te base......to je bizzare

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

113 Naposledy upravil: mikulik (25. 06. 2007 08.59:20)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Uááá! Dostal jsi mě smile Teď se to ještě víc zašmodrchalo, kua smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

114

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kořen napsal:

když do Jižního města se zajisté používá taky...

tak to jako vůbec nepoužívá, vůbec co se tu bavíme z těma východníma přcmrndlíkama co místo "Kam jdeme?" říkaj "Kde jdeme??!!!
co to je sakra za řeč??? 
big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

115

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

To mi připomíná fór, co mi kdysi přišel mailem... byla to nahrávka živýho vstupu do nějakýho regionálního rádia... lechtivý téma, sex a moderátor se ptal nějaký holky, která se do studia dovolala, jestli to už dneska dělali. Ona (stydlivě): "Ano". Moderátor: "A kde jste to dělali?" Chvíli ticho a pak tichounká odpověď: "Do zadečku", načež následoval moderátorův výbuch nekontrolovatelnýho smíchu.

Takže "kam" a "kde" - bacha na regionální záměny ve významu smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

116

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

big_smile big_smile big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

117 Naposledy upravil: spider (25. 06. 2007 11.11:26)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kubš napsal:

"Kam jdeme?" říkaj "Kde jdeme??!!!
co to je sakra za řeč???

rikame " Kaj idem ?" wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

118

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

No,je to dobrý,takovejch příruček bejt víc,bylo by jenom dobře!Udělals to dobře,jen třeba začátečníkovi může chybět informace i tom,jak a kde opřít palec(teda,že by se měl bud opřít nebo ruku celou "připlácnout" na struny),to že prsty by po drnknutí měly dopadat na strunu pod nimi (na hlubší,tlustší strunu) a ještě by mi tam asi chyběl majinko kvalitnější obrázek roložení všech 4 prstů levé ruky do 4 pražců vedle sebe (1 poloha)...to jen tak kdybys to třeba chtěl někdy poupravit...jinak je to super!

basa Fokus MM4
Hartke HA3500
Warwick WCA 211 Pro
bedna 15' Eminence
0 xLajků:

119

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Supr Kořene, je vidět, že spráfnej basák roste od píky, neboli od KOŘENů...  smile

Blekbanez TR, Cort Action,Roland Cube-30B, povedeně upravenej kus Behringer BX 600, + netradiční spojení (můj vynález) Laney AH 200 s LEM 350SA - Tak to fakt tlačí...   
Nó, holt sem hospodskej šumař smile
Co tóó ??
0 xLajků:

120

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Perfektni prace, sem taky zacatecnik, takze se hodi... Diky

http://imagegen.last.fm/Awesome35/artists/10/minos182.gif
0 xLajků:

121

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

kořene nevým jestly se tady  tom někdo zmínil ale nějak ti tam nefungují mp3 ukázky nejsem si jistý jestly je problém umě nebo utebe

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

122

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

tak to jo už sem myslel že sem si zase moc hrál s prohlýžečem :d

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

123

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Narazil jsem na příručku včera a moc se mi líbí. Vracím se k base po asi 14 letech, tak je to přesně pro mě. Dík. cool

Ibanez EXB 404 + SR-505, HARTKE HA 5500, Hartke XL 4.5, Hartke 115XL, Dunlop MXR M80 bass D.I.
0 xLajků:

124

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

dunbas napsal:

Super, líbí se mi, žes to napsal člověčsky, teda lidsky

Přesně tak smile dost věci pochopím i já. Díky moc, Kořene. Dost otázek jsi mi zodpověděl.

Na stránce 14 bych dodala která struna a pražec. Přeci jen se jako začátečník ještě moc neorientuju podle tónů. Pak v sekci "tlumení" bych zmínila, že se v notách označuje "x"

Krom polohy prstů bych možná bylo dobré v nějaké sekci zmínit taky polohu base na tělě. V tom jsem měla ze začátku hodně velkej hokej. Výhody a nevýhody toho jakého postavení. (Někeré mé dotazy jsou zvěčněné ve fóru Amatér, jak se to vlastně....)

pepa napsal:

Za ty pavouky bych se taky přimluvil.

Taky, taky.


jinak k tomu pokračování...nevím, no...já osobně si myslím, že informací je všude hodně. Začátečníci se špatně orientují, proto je úplně super pro nás udělat příručku. Ale když se prům.inteligentní tvor přenese přes základy, tak se už cosi zorientuje a nepotřebuje "pracovní návodky". Připadá mi to zbytečná práce.

Navíc, i jako začátečníkovi mi tam chyběj videa. Prostě mi věci dochází pomalu a z instrukcí a audio ukázky některé věci nechápu. Nedokážu si představit, učit se tak věci složité.

Do mailu pak ještě zmíním nějaké hrubky, jestli chceš wink.



Kořen napsal:
Figi napsal:

Kdy a kde ze to byl este jednou ten sraz? Ze by mi to prece jenom vyslo a ja vas postrasil aspon hrou na basu dyz uz ne zjevem?

Zde: http://www.sweb.cz/korinem/sevi/soubory/setkani.htm

Ty vole, koukám profipříprava, profizpracování... stydím se za ten "svůj" modřanský. Ten byl typu "slezemse a zabasujem ... A nato se napijem!" a mám z něj jedinou fotku big_smile.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

125

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Ta příručka je super věc, začínám na basu takže se podle toho budu řídit, díky Kořene big_smile

Squier Affinity P-bass - jmenuje se Frank big_smile
Pringle's not dead. Peace, love, a slunce v duši smile
0 xLajků:

126

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

právě že já se v tom zatim vůbec nevyznám a díky tý příručce už vim spoustu věcí... jenom pořád nemůžu pochopit a poznat rozdíl mezi aktivní a pasivní baskytarou.... big_smile

Squier Affinity P-bass - jmenuje se Frank big_smile
Pringle's not dead. Peace, love, a slunce v duši smile
0 xLajků:

127

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

aktivní je na baterky. howg big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

128

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

ok, super, takže mam jasno že chci pasivní... smile

Squier Affinity P-bass - jmenuje se Frank big_smile
Pringle's not dead. Peace, love, a slunce v duši smile
0 xLajků:

129

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

houba napsal:

pořád nemůžu pochopit a poznat rozdíl mezi aktivní a pasivní baskytarou....

Nic si z toho nedělej, to mnohdy nepoznají ani "profesionální" prodavači v hudebninách wink

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

130 Naposledy upravil: houba (22. 01. 2008 16.07:38)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Erža napsal:

Nic si z toho nedělej, to mnohdy nepoznají ani "profesionální" prodavači v hudebninách wink

no to si mě potěšil, teď se bojim abych takovýho profesionála v hudebninách nepotkal big_smile

Squier Affinity P-bass - jmenuje se Frank big_smile
Pringle's not dead. Peace, love, a slunce v duši smile
0 xLajků:

131

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Nechoď do žádných hudebnin big_smile

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

132

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Erža napsal:

Nechoď do žádných hudebnin big_smile

zařídím aby hudebniny přišly ke mně smile .... ne, ale třeba v bazaru bude eště větší profík než v hudebninách big_smile

Squier Affinity P-bass - jmenuje se Frank big_smile
Pringle's not dead. Peace, love, a slunce v duši smile
0 xLajků:

133

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Fajn věc, občas jsem sice nadzvihl obočí (ryff :-) ale jinak je to určitě šikovná příručka. Hlavně ta část o efektech (v těch jsem měl vždycky bordel), kdybych tak na ni narazil dřív=) Jinak taky ta část o nahrávání, vztazích v kapele, jednání s fanouškama... no, nemůžu než doporučovat:-)

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

134

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Ona je to někdy pěkně tvrdá práce zvládnout některý riff, potom si zaslouží klidně název ryff smile

0 xLajků:

135

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kořen napsal:

Problém je u mě. Pořád si je netroufám nahrát a zveřejnit, protože polovinu z těch technik sám neumím. Ale už se k tomu odhodlávám.

a co pozadat nektere z mistnych bassbardu? (nebudu jmenovat bo bych na nektery uricte zapomel smile )

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

136

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Ještě tahkle IMHO je to tak, že trsátkem by se na basu hrát nemělo a hraje jim jen ten, kdo nezvládne hrát prstama.

proc hrat "podle predpisu" ? kdyz chci TEN zvuk tak za nim jdu aby to TAK jak CHCI znelo, ne ?:)

jolana proxima l bass
0 xLajků:

137

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Tak to není správné. Správně by měl být co pražec to prst.

Hele, jako striktne tvrdit ze neco neni spravne, tak by sme si dneska opirali prsty o fingerrest.... Celkem bezne se to takto pouziva kdyz ma nekdo mensi ruku a nezvladne o prst to prazec

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

138

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Správně by měl být co pražec to prst

Nevím jestli jsi to zkoušel na pětce na struně H v první poloze, ale je to hodně nepříjemné až bych řekl křečoidní. Prostě neexistuje univerzální pravidlo, navíc každý má ruku o jiné velikosti, krk o jiné velikosti a ještě ke všemu pražce v jiné vzdálenosti (s různou menzurou).

Schecter C-5, Fender JB 62 RI MIJ (89)
Ampeg SVT-3 Pro, Ampeg SVT 410 HLF
0 xLajků:

139

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Hale ale hrát co pražec to prst je základ. Navíc často musíš hrát ještě víc než pražec to prst.

http://www.youtube.com/watch?v=eXkxu_7T … ature=user

tady mistr říká, že to tak vždycky nemusí být...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

140

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

není třeba se čílit... jde jen o to, že to nejsou nějaký dogmata, kterých je nutný se za každou cenu držet...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

141

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Pokud vím palec by měl chodit s rukou. Takže když budu na struně G, palec by se měl opírat na A

louis.a napsal:

Už sem psát nebudu. Šlo mi jen o to, aby to v tý příručce bylo jak má

Hele, pokud nekomu vyhovuje delat neco jak se ma at to tak dela, pokud nekomu nevyhovuje at to dela po svem. Univerzalni pravidlo ani prirucka podle me neexistuje (i kdyz urcite standarty se za ty roky vyvinuly), takze to spis povazuju za hnidopisstvi kdyz nekdo proklamuje jak to byt ma a nema... Pokud neco potrebujes delat presne podle navodu, samozrejme ti to neberu.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

142

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Pokaždé když jsem narazil/učil se novou techniku tak jsem si vybral ten těžší způsob, který šel hůř. Takže hraju 3-ma prstama. Tapuju vertikálně-držim se palcem. (Když jsem začínal s tappingem taky jsem tapoval vodorovně s hmatníkem, po pár hodinách jsem viděl Wootena a měl jsem jasno), to samý slap(Příde mi zezačátku jednoduší slapovat rukou v pozici jako při hraní prsty-viz Flea, ale těžší a instrumentálně náročnější náročnější je ten styl většiny jazzmanů)...
Ukamenujte mně, ale příde, že je to záležitost jen vůle, a těch pár hodin navíc a větších trablů ze začátku za to stojí.
Hold záleží jaký kdo máme žebříčky. Stejně se dívám na to jak to ten basák hraje(zvukově) jako jak to hraje (vizuálně)

To trosku michas hrusky s jabkama, to jakym zpusobem hrajes ctvrtky nesouvisi s tim jak presne je hrajes. Kdyz jsi zminil Fleu, to je ukazkovy pripad jak "se to nema delat a jak je to nespravne" ....ale ono mu to kuwa funguje. Zrejme si nasadil zebricek prilis nizko a k jazzu nikdy nedospeje.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

143

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

BTW: V tomhle mně baví Wooten. Ať jde o jakkoukoliv techniku, nehraje to bez ulehčení, ale naučil se to všechno (vím, že to zvukově nepoznám, myslím pohledově) velmi dobře. Porovnej tapping Millera a Wootena, slap Wootena a Fley..

K wootenovi. Pravdu dis. Skvela technika. Ale wooten me proste nezajima, nudi me.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

144

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

spider napsal:

Zrejme si nasadil zebricek prilis nizko a k jazzu nikdy nedospeje.....

wink wink wink

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

145

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Jestli jsem se blbě vymáčk tak se omluvám. A ZNOVU PÍŠU, ŽE MI ŠLO O TU PŘÍRUČKU !!!!

Jasny chapu. Tim padem z toho vyplyva ze zacatecnikovi vlastne muze byt jedno jak se hraje tapping, a jestli ma 5 prazcu na prst nebo 6 prstu na prazec..... jde o to si nastroj osahat, pozkouset a pak se rozhodnou zda jit dal a ucit sestandartni drzeni a standartni hrani..

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

146

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Velmi dobre napisane. Precital som si to hned cele naraz a odniesol kopec vzacnych informacii. Taketo prace ocenia zaciatocnici a novacikovia (ako ja :-) ), ktori potom nemusia zaplnovat fora so uplne zakladnymi otazkami hre na basgitaru. Este raz - VELMI DOBRA PRACA!!!

Yamaha RBX774
Ampeg BA210 SP
0 xLajků:

147

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Velmi dobra prace, ze si si to precetl a nezacal nejdriv zahlcovat forum. Ses snad prvni. Tleskam.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

148

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Nevím proč, ale když chci nainstalovat Adobe Reader, tak mi tam naskočí 1123 chyba a to je celé, už se s tím nedá nic dělat, nechápu to sad:(

0 xLajků:

149

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Adobe Reader není jediný prohlížeč PDF dokumentů, výborný je třeba FoxIt Reader, další je třeba GSView, leccos je i online...

A=A
0 xLajků:

150

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Senzace, děkuji

0 xLajků:

151

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Jen ty ukázky, nevím jestli to jsou videa nebo něco, ale mělo by to jít nějak otevřit ne? Mám ten foxit

0 xLajků:

152

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

louis.a napsal:

Ještě tahkle IMHO je to tak, že trsátkem by se na basu hrát nemělo a hraje jim jen ten, kdo nezvládne hrát prstama.

Tohle mě docela pobavilo, absa vychází sice z kontrabasu, ale řekněme si, proč bych třeba já, hrající převážně trsátkem neměl hrát na basu, když je to stejně hodně o levačce(u praváků)

0 xLajků:

153

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

mno ale je to rovnako hodne o pravacke (u lavakov)... :-)
Tym netvrdim, ze trsatko je a priori zlo, len tvoj argument proste neni argument.

0 xLajků:

154

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

@MatthewDiesel

A teda nevim, tvrdit že je basa o levačce by bylo ekvivalentem tvrzení, že je basa nejjednodušší strunej nástroj. Na té levačce neni co vymejšlet a jediné co je tam navíc, je koordinace a souhra rukou, co se týče tlumení a rytmiky.

0 xLajků:

155

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kořen napsal:

To je moje lenost. Ty ukázky jsem k tomu ještě nenahrál... :-(

A nechceš si k tomu někdy během měsíce sednout?? :-)

0 xLajků:

156

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

jo blbě sem se vyjádřil pravda, samozřejmě že pravačka je stejně důležitá.

0 xLajků:

157

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Zdravím,jsem totál amater a chtěl bych se zeptat. Mám kombo LANEY 120W a hraju jen tak pro radost po hospodách s kamarády. Mám pocit že je zbytečně silné a navíc dost těžké,tahám se s ním do čtvrtého patra.Poradí mi nekdo jaké kombo by bylo nejideálnější. děkuji:P

0 xLajků:

158

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

25W-50W, ja mam Marshalla 25 a stacil by bohate na hospodsky radovanky. Zajimavy, ze vetsinou se tu resej opacny problemy.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

159

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Figi napsal:

Zajimavy, ze vetsinou se tu resej opacny problemy.

tjn

Šmejd napsal:

oradí mi nekdo jaké kombo by bylo nejideálnější.

Ty Šmejde .. tady to sem slyšel hrát s akustikama takový kántry a všehochuť v jednej hodpodě a fakt to bohatě stačilo... http://www.rolandus.com/products/produc … arentId=58 to silnější si nech, nikdy nevíš kdy se bude hodit

Kořen napsal:

Chci :-) Už asi rok... :-(

možná dýl smile se zítra na zk domluvíme, mohbych to zkusit já smile

0 xLajků:

160

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Díky za radu,zkusím se poohlídnout potý 25W. Kolega který hraje na kytaru má 10W kombíčko,tak by to mohlo stačit.

0 xLajků:

161

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kazdopadne s priruckou to prilis nesouvisi, takze se prosim zdrz dalsiho potlachu mimo tema.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

162

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Díky Kořene, přešel jsem od trubky k basičce a tak se to hodí. Co si budem povídat. Na trubku mi stačili tři prsty na pravý ruce a zbytek se flákal. A je to znát. Jsou líný až hamba. A ve 40 a něco to de pomalu. žížalák

0 xLajků:

163

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

fakt super příručka big_smile

LOL
0 xLajků:

164

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Hele, je to super! Komplexní, přehledný...Musel jsi s tim mít asi spoustu práce... Neplánuješ přidat nějaký notový ukázky?

Line6 Variax 705 5str, Ampeg Plexi Bass 4str, Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, TechSoundsystems 212 box, BBE Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Shure SLX wireless, Roland Cube RX combo
0 xLajků:

165 Naposledy upravil: psmolin (27. 08. 2009 07.21:40)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Šmejd napsal:

Zdravím,jsem totál amater a chtěl bych se zeptat. Mám kombo LANEY 120W a hraju jen tak pro radost po hospodách s kamarády. Mám pocit že je zbytečně silné a navíc dost těžké,tahám se s ním do čtvrtého patra.Poradí mi nekdo jaké kombo by bylo nejideálnější. děkuji:P

Ahoj.
Mám velmi dobré zkušenosti s Line 6 lowdown studio 110. Má 75W a váží 10kg.
Petr

0 xLajků:

166

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Nedá mi to zareagovat, i když by to mělo být z tohoto topicu přesunuto do aparatur. To Line6 studio 110 mám a záleží co hrajete, hlasitějšího bubeníka to neutáhne!!! Pokud je to na country apod. tak to stačí.

0 xLajků:

167

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

swghe napsal:

zdarec chtěl bych se vás zeptat jakou tlouštku má precision bass?diky za odpověd

No to je vynikajici misto na tento dotaz...zaloz si prosim novy thread v prislusne sekci

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

168

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

cawko ludia, chcel by som sa spytat ako spusitm tie ukazky... smile inak prirucka pekna

0 xLajků:

169

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Hehe Docela povedené Kořeni big_smile ... Sice s něčím úplně nesouhlasím, ale pro úplné začátečníky, říkám úplné, se to velmi hodí.. Ale dost se mi líbí to o kapelách a vztazích big_smile. máš totiž pravdu, proto se tato příručka celkem hodí big_smile . No jak se tak dívám, sklízíš samou chválu, tak musim něco vytknout, třeba trochu ty prsty na obrázku, ale nevadí big_smile

No nemáš nějaké tvoje video? Celkem rád bych se mrknul jak hrajete big_smile

0 xLajků:

170

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

pro Šmejda: Podle mně by nemuselo být na tahání špatné toto kombo jak velikostí tak zvukem. Nehrál jsem na něj, ale celkově všechno od SWR je fakt kvalitní....
http://kytary.cz/swr-baskytarove-kombo-la-12/HN094903/

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

171

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

ImrBass napsal:

celkově všechno od SWR je fakt kvalitní

noooo... takhle bych to nekategorizoval

0 xLajků:

172 Naposledy upravil: dick (06. 10. 2012 23.32:02)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Omlouvam se za neznalost, ale kde se da do dila nahlednout? Reaguji na oznam, ze Koren napsal prirucku....

0 xLajků:

173

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

dick napsal:

Omlouvam se za neznalost, ale kde se da do dila nahlednout? Reaguji na oznam, ze Koren napsal prirucku...

Koren se odtud sam vymazal a tudiz s nim i vsechny jeho prispevky vcetne prirucky. Snad to tu jeste nekdo ma. Simone, co prava?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

174

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

dick napsal:

..kde se da do dila nahlednout?

Určitě jí tu někdo bude mít a jinak je třeba i zde.

0 xLajků:

175

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Basacku dekuji za promptnou reakci, ted uz jen jak rekl soudruh Lenin, ucit se ucit se , ucit se. Nebo Mirecek v Basnicich se ucit, se ucit....... Dik

0 xLajků:

176

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Zdravím mam otázku ku príručke od Kořena. Čo tie (modrým písmom) ukázky? K textu je tam uvedená napr. ukázka č. 14 ale žiadnu nevidím.Poraďte prosím. smile Inak veľmy oceňujem Kořenovú prácu a som rád že som niečo takéto našiel. Díki Kořene. 

0 xLajků:

177

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

m3 napsal:

jasne :-) ale v dobe internetu se daj sehnat za min :-) treba ja mam svoje trace ellioty cca 2kila za sadu :-)  a cca za litr se da koupit adaptor resp kus zeleza s dirama a sroubama ..a pak se daj pouzit i normos struny ,,a vetsina znacek co nejsou kopie steinbergra maj nakej podobnej systel primo v sobe:-)

jj s tim trsatkem mas pravdu ze na basu se tak hraje blbe ja i na kytare sem si na naky slozitejsi vyhravky to trsatko prehazoval .. :-).. ale na rytmickou kytaru je to absolutne v pohode a nejlepsi.... nas kytarak to drzi takle basove a musim rict ze je to pri beglitu docela omezujici.. ale zas treba na metal kdy je potreba tlumit se to hodi .. :-)

Zdar. Zaujimalo by ma ako sa basovo drži trsatko wink diki 

0 xLajků:

178

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Zdravím mam otázku ku príručke od Kořena. Čo tie (modrým písmom) ukázky? K textu je tam uvedená napr. ukázka č. 14 ale žiadnu nevidím.Poraďte prosím. smile Inak veľmy oceňujem Kořenovú prácu a som rád že som niečo takéto našiel. Díki Kořene.

Tie (modrým písmom) zvýrazněné ukázky jsou k dispozici na stránce http://basstranky.cz/soubory/ukazky.htm. Pokud se nemýlím, je web http://basstranky.cz/ vpodstatě pouze webovou verzí baskytarové příručky od Kořena.

 

 

 

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

179 Naposledy upravil: tonyt (01. 02. 2024 11.59:22)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Kořen napsal:

http://uloz.to/xLmB52/bassprirucka-pdf

Zdravím, jsem tu nový. Poradíte mi prosím jak příručku získat nyní, když uložto nefunguje?

Děkuji moc.

 

tonyt

 

0 xLajků:

180

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Ahoj, vítám tě na zdejším fóru. Napiš mi (ideálně přes zdejší "Soukromé zprávy") na sebe e-mail. Zkusím jí vyhrabat a poslat.

A propos: nešla by uložit někde v rámci tohoto fóra?

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

181

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

FotoPec(en) napsal:

A propos: nešla by uložit někde v rámci tohoto fóra?

Jeslti je to PDF tak ne, ale co to hodit někam k sobě na DropBox nebo na Google Disk a sdílet odkaz?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

182 Naposledy upravil: FotoPec(en) (01. 02. 2024 18.37:53)

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

 Jestli je to PDF tak ne, ale co to hodit někam k sobě na DropBox nebo na Google Disk a sdílet odkaz?

Je to .pdf soubor.*

Sice vím, že DropBox a Google Disk existují, ale ativně je nepoužívám :-(. Nicméně pokud by se našel někdo, kdo sdílení zprocesuje, příručku mu  pošlu. 

Ještě se sluší podotknout, že v příručce jsou (webové) odkazy, které sice graficky evokují aktivitu, ale ve skutečnosti jde jen o barevně odlišený text bez vložené URL.

Pro zájemce ještě přidávám odkaz na (v příručce odkazované) hudební ukázky:

http://basstranky.cz/soubory/ukazky.htm

-------------

*Edit: tož jsem vyšetřil trochu času, stáhl ukázky (.wav + k některým technikám jsou i tabulatury), zkusím je očíslovat tak, aby odpovídaly textu příručky (tož takto je tedy očíslovat nelze, neb aktuální ukázky .pdf verzi neodpovídají :-( ).  sbalím je do jednoho adresáře s příručkou a můžu ten balík zájemcům poslat (má něco kolem 12 MB, takže e-mailem ne, ale např. úschovnou to proleze bez problémů)

 

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

183

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

 Ahoj, též jsem tu nový, basa se mi válela 15 let ve skříni a nyní jsem usoudil, že 5 kytar na slezině je fakt hodně, tak jsem ji vytáhnul. Šlo by mi též zaslat, nebo někam uložit ke stáhnutí tu příručku? smile

A pak bych se zeptal, před těmi X lety jsem tu basu koupil v nějaký sadě i s malým kombíčkem asi z 4000, je to nějaký Tenson (nesmějte se mi, kupoval jsem to fakt jenom do hospody), mám na ni tři knoflíky, můžete mi prosím někdo napsat k čemu kterej knoflík je? smile

0 xLajků:

184

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Thomash napsal:

 Ahoj, též jsem tu nový, basa se mi válela 15 let ve skříni a nyní jsem usoudil, že 5 kytar na slezině je fakt hodně, tak jsem ji vytáhnul. Šlo by mi též zaslat, nebo někam uložit ke stáhnutí tu příručku? smile

A pak bych se zeptal, před těmi X lety jsem tu basu koupil v nějaký sadě i s malým kombíčkem asi z 4000, je to nějaký Tenson (nesmějte se mi, kupoval jsem to fakt jenom do hospody), mám na ni tři knoflíky, můžete mi prosím někdo napsat k čemu kterej knoflík je? smile

Ahoj, vítej na fóru. K tomu dotazu, nemáš nějakou fotku? Podle topho to půjde poznat.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

185

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Thomash napsal:

Tenson (nesmějte se mi, kupoval jsem to fakt jenom do hospody), mám na ni tři knoflíky, můžete mi prosím někdo napsat k čemu kterej knoflík je?

Pravděpodobně to bude v pořadí hlasitost snímače u krku - hlasitost snímače u kobylky - tónová clona. Do začátku doporučím všechno naplno a nic neřešit. Něco takového máš?

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1hn5qn5fmv9ldfj1ase1h8h1m5c3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

186

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

 Šlo by mi též zaslat, nebo někam uložit ke stáhnutí tu příručku? smile

Jjj, šlo. Moje milá žena je na vás tak hodná, že vám Kořenovu baspříručku pověsila na google drive. Stahujte, dokud tam zavazí. Jak znám Google, nebude to trvat věčně:

Kořenova basová příručka

PS: pokud se ještě někde Kořen vyskytuje, doufám, že k tomuto počinu dá alespoň dodatečně svoje požehnání ;-).

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

187

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Ježiši úplně mě píchlo u srdíčko. Příručku jsem miloval ♥

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

188

Re: Napsal jsem baskytarovou příručku

Jo to je přesně ona.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1hn5qn5fmv9ldfj1ase1h8h1m5c3.jpg

 

0 xLajků: