1

Téma: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Stručný popis:

Jedná se o druhý model tzn. tělo vyrobeno z jasanu,krk javor, hmatník palis, snímač je obrácený SD SPB3, a krk má štelování na patě krku (bez skunk proužku) s old logem fender…

První dojem:

Kytara je děsně lehká a obalená tunou laku a možná bude přepadávat na hlavu a krk je jak násada od krumpáče ááá…

Druhý dojem:

   Krk je opracdu hodně masivní a pevný, tak snadno ho nepřeperete (jako kdyby měl grafitové výztuhy?) dojem z opradové masitosti krku umocňuje i velké logo a krk má štelováním šroubu na patě krku. Mám rád pěkně tučné krky, takže jsem si ho po chvilce hraní velice oblíbil. Zkrátka je to krk pro chlapáky smile .   
   Co se týče přepadávání na hlavu je nástroj naprosto v normě a umožňuje velice pohodlné hraní i při váze nástroje 3,9 Kg (jó ten am. bahení jasan je lehký). Usazení krku do těla je asi tak na urovni  „ fenderu“  každý si udělá obrázek sám… Nicméně ty hlavní plochy na sebe pasujou suprově a nejsou podložené žádnejma dýhama či mexickejma novinama, takže OK, bohužel ta boční hrana je trochu odfláklá, ale co bych asi od fendera chtěl že? smile
   Co se týče zvuku tak to je naprosto nekompromisní Hoppus sound z alb Blink 182. Co bych ještě vyzdvihnul a co mě neskutečně překvapilo je tak dlouhý sustain - je to dáno asi těma struname ukotvenýma v těle a masivním krkem, ale tenhle nástroj má prostě nekonečně dlouhý tón. smile

Kytara je vyrobená v Mexiku v roce 2011. Teď  jsem druhý majitel je ještě necelý půl rok v záruce u KYTARY.CZ

Pár obrázků:

http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17rvcjq49mt16i61alm1dkueh43.jpg http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17rvck1jbh671aonp6f11f517dp5.jpg

http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17rvck503ob4r3rgbi1ca01t217.jpg http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17rvck8dg1b1i10oibh6ehd1t1t9.jpg

Zvuková ukázka nahraná do Ampeg SVX:

Hoppus bass

http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17rvd0tjsmmt10fnp891qhb6i05.jpg

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

2

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

napriek hnusnej farbe a extrémneho odporu voči perleťovému picku je to stále môj sen big_smile
čo to máš za soft? smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

3

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

kubanez napsal:

čo to máš za soft?

big_smile (abych tenhle thread nehodil do threadu "něco na blbnou náladu")

Basa pěkná, jak vizuálně, tak i zvukem - nebál bych se i víc vytáhnout středy. Mocnej tvrdej zvuk smile

0 xLajků:

4

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

jaj to sa tak volá priamo... mohol to byť apec v amplitube, alebo guitarig... smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: SMETS (01. 06. 2013 13.04:30)

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Nahraný je to se strunama:
http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17rvps3893jq1q6pjpe1koo1som3.png

rovnou do kompu... Upraveno v cubase - a ampeg svx projeto kompresorem, eq, limiterem...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

6

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

najlepší hoppus bass je ružový smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

7

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Memory napsal:

z čeho byl první model?

olše

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: kubo (01. 06. 2013 13.46:32)

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

furt počúvam tú tvoju nahrávku, mám GAS... dopekla, ale nie sú prachy...

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

9

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Memory napsal:
kubanez napsal:

napriek hnusnej farbe

náhodou ta barva je naprosto super

Přidávám se. Barva je naprosto v pohodě, líbí se mi.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: kubo (01. 06. 2013 17.04:30)

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

farbu by som ešte prekusol, ale ten pickguard... Perleťové veci nenávidím. smile ale aj to by som zvládol pri tejto base... len pri tejto

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

11

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

memory, http://www.thomann.de/cz/fender_mark_ho … ass_sg.htm skús tu ukážku smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

12

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

hm... pěkněj kousek smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

13

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

kubanez napsal:

ale ten pickguard... Perleťové veci nenávidím

Vidíš, i tohle mám obráceně. Bílej perleťovej pickguard mám na obou basách a v obou případech z vlastní iniciativy wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

na hopuse jsem jedenkrát hrál a líbil se mně, až na ty 0.50 struny co na něm byly natažené, jinak zvuk parádní!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

15

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SMETS napsal:

Co se týče zvuku tak to je naprosto nekompromisní Hoppus sound

no je to tam!

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: SMETS (09. 06. 2013 13.03:50)

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

pořád jsem přemejšlel jak moc je jiná pozice P snímače na hopusce oproti klasickémů precisionu... Tak jsem udělal malou srovvnávačku...

http://baskytara.com/img/m/1366/t/p17skcnadv14ce137c17ck64317u23.jpg

ze zjištění vychází, že snímač je posunutý o kus ke krku... = zřejmě víc basů, ale díky spb 3 je kytara pořád konkrétní.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

17

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Srovnávačka dobrá, akorát se teď ty Hoppusy dělají s obrácenými P snímači, viz foto, takže je to posunutý ještě víc wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

18

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

joko napsal:

Srovnávačka dobrá, akorát se teď ty Hoppusy dělají s obrácenými P snímači, viz foto, takže je to posunutý ještě víc wink

Přesně...


Každopádně dneska basa projetá kapelou a mám fakt velkou radost... Je to opravdu tmelič a buldozér - velký dostatek basů a agresivity. Vyhrávky na spodních strunách se krásně prosadí (možná dáno obrácením snímače). Pro kapelu s jednou kytarou (tak hrajem) je to ideální volba páč to hraje opravdu hodně tučně a s vytočeným gainem pěkně chroupá. Krásně se pesadí a zvuk je čitelný i při hře v akordech...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

19

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

super...

0 xLajků:

20

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Tak se taky hlásím do klubu...GAS už se nedal vydržet smile Mám ji taky v tom zeleným provedení, krása. V porovnání s mou Yamahou BB424 je krásně lehká, a celkově to působí tak nějak...uhlazeněji. Zvuk budu testovat až na zkoušce příští týden, ale zatím to Rocksmithu 2014 hrálo velice pěkně smile
Akorát nevím, jak se budu dostávat k tomu štelovacímu šroubu na krku, když by na to přišlo. Tam to vykrojení na normální imbusák nestačí. Že by byl potřeba imbusák s kulovým koncem, tak jak mají Fendeři ten svůj dedikovanej super-nástroj? Nebo sundat pickguard a půjde tam i klasika?

0 xLajků:

21

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SwiftyTom napsal:

V porovnání s mou Yamahou BB424 je krásně lehká....

...no prosím tě, to už musí být z polistyrénu ne? Já si nedávno pořídil na e-shopu Yamahu BB615-v podstatě to samé co BB 424, jen pětka v aktivu a do 14-ti dnů jsem jí vrátil, páč byla tak lehká, že mi to nelíbilo. Já ty nástroje lehoučký jak papír nemusím, to si pak připadám, jak když držím hračku. Si nedokážu představit co váží tohle, když je to oproti BB424 lehoučký. roll Ale jinak ta baska vypadá moc pěkně a hlavně že vyhovuje tobě. smile

0 xLajků:

22

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

No dobře, zas tak extrémní rozdíl to není smile Ale poznat to určitě jde. Předpokládám, že je to hlavně o těch dřevech - olše (Yamaha) a jasan (Fender).

Akorát jedna věc co mě štve na tom jazzím těle je to, že je to kvůli tomu zešikmení dole při postavení do stojanu šejdrem. Když tohle bude jedinej problém s touto basou, tak budu spokojený smile

0 xLajků:

23

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

přemejšlim, že bych tohodle buldozera prodal či vyměnil... skoro rok už je jen v obejváku na stojanu - hraju na svoji 51čku... Prachy by se šikly na obměnu ampu která je v řešení, nebo nějaká výměna za jinou baskytaru nebo výměna za něco na recording... Hodil by se mi třeba nějaký  MAC (IMAC, MACBOOK) vhodný na náběry v terénu... Nebojte se něco nabídnout - u mě už nemá využití...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

24

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

kurňa, být to nějaká normální barva (bílá, černá) měl bych velký cukání.

0 xLajků:

25

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

pekelnik napsal:

kurňa, být to nějaká normální barva (bílá, černá) měl bych velký cukání.

no promysli to... Mě ta barva baví... jo a už si měl i horší viz třeba veselej sanbuřt na GL smile smile smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: kubo (17. 12. 2014 23.07:55)

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

ak by si sa rozhodol predávať, ozvi sa, možno by si som sa hecol big_smile ale otázne je, čo by si za to chcel smile
//ale keď tak až v januári hmm

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

27

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SMETS napsal:
pekelnik napsal:

kurňa, být to nějaká normální barva (bílá, černá) měl bych velký cukání.

no promysli to... Mě ta barva baví... jo a už si měl i horší viz třeba veselej sanbuřt na GL smile smile smile

nic není horšího jak tyhle pastelový barvy big_smile

0 xLajků:

28

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Tak ještě by mohla být i růžová, že. ;-) Mně se ta surf green každopádně taky moc líbí, prostě Blink-182 no. Jeden poťák na hlasitost, žádnej přepínač snímačů, natáhnutý ocelový Ernie Ball a su v sedmým nebi smile K Yamaze BB424 se vracím už jen příležitostně.

0 xLajků:

29

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

škoda, mohl jsi za to dostat ten Tokai PB co si tenkrát tak chtěl smile

0 xLajků:

30

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Jó toho tvého tokaje bych bral...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

31

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SMETS napsal:

Jó toho tvého tokaje bych bral...

tak si s tím pohrej a stříkni to na černou a nebo bílou a sme domluvení big_smile

0 xLajků:

32

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

pekelnik napsal:

tak si s tím pohrej a stříkni to na černou a nebo bílou a sme domluvení

Minulý pátek odeslán novému majiteli... Jo tak po téhle base se mi bude stejskat...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

33

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Jednou bych si tuhle basu rád ozkoušel, myslím že by mě mohla fakt sedět.

0 xLajků:

34

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SMETS napsal:

Minulý pátek odeslán novému majiteli... Jo tak po téhle base se mi bude stejskat...

cca 4 roky od napsání této recenze a ano jediná basa po které se mi stejská. Točíme desku a teď by se mi šikla jako alternativa k mému preclu... sakra... Nemáte alespoň někdo volnej ten snímač. Duncan SPB3? Mě bavil hodně.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

35

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

No když už jsi to tak načal (sorry že ti to tu zaseru)... tak co se týká PB, tak mě se nejvíc  stejská po tomhle http://baskytara.com/topic6959-p-fender … -bass.html
a to už je teda nějakých járů a furt mě to nepustilo... jak sem mohl dát přednost MM před tímhle... nechápu! No dalo by se říct, snad mladická nerozvážnost (nebo blbost)? big_smile

0 xLajků:

36

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Tak jsem se taky připojil k rodině Hoppusových, a dokonale souhlasím se SMETSOVÝM hodnocením až na jedno- ten můj kousek je všechno jen rozhodně ne lehkej. Tak trochu jsem čekal že odlehčím zádům od poctivý váhy Music Mana ale jsem pořád na těch samejch hodnotách. Domácí váha ukazuje u obou kousků shodně 4,45kg. Nevím jak je to přesný, ale když vážím sám sebe, tak mi příjde že mi ještě milosrdně ubírá..
Nicméně tý base jde tu hmotnost v kontrastu s ostatními vlastnostmi s klidem tolerovat. Byl jsem zvědavej co udělá atypický umístění snímače s výsledným zvukem, ale je to prostě nazvoněnej, ostrej, jasanovej preclik. Vyloženě drzá basa, možná až moc ale s nakroucením dostatku středů velice dobře použitelná. Jen si zvyknout na to JB tělo, už jsem na to dlouho nehrál smile

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

37

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SwiftyTom napsal:

Akorát nevím, jak se budu dostávat k tomu štelovacímu šroubu na krku, když by na to přišlo. Tam to vykrojení na normální imbusák nestačí. Že by byl potřeba imbusák s kulovým koncem, tak jak mají Fendeři ten svůj dedikovanej super-nástroj?

Je to přesně na ten imbus s kulovým koncem. Ani po sundání pickguardu by ses tam rovným imbusem nedostal. Je to dost nepraktický řešení, na druhou stranu s krkem se hejbe jednou za uherák a někdy ani to ne..

Když jsme u těch imbusů, tak na červíky na kamenech kobyly jsem musel koupit novej. Je to rozměr tušim 1,67mm což jsem ve sbírce dosud neměl. Ani s tímto jsem se na žádném jiném Fenderu nesetkal, ale na druhou stranu teď mám zase o něco obsáhlejší základnu nářadí na domácí bastlení smile

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

38

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Kaňour napsal:

Je to rozměr tušim 1,67mm což jsem ve sbírce dosud neměl.

Americké míry, seznamte se smile

Kvůli jedné base jsem pořídil celou sadu, hodí se taky jednou za uherák...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

39

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

D.a.l.i napsal:

Americké míry, seznamte se smile

Jj, já už to kupoval kvůli Badasu, tam je v těch červíkách ten imbus ještě titěrnější a evropská míra to taky není. Ale ten jsem sehnal jednotlivě.  Na tu Hoppusku jsem musel koupit celou sadu, protože jednotlivě je na krámě neměli a jak se mi hodila- ten kulovej imbus u výztuhy krku taky nemá evropský parametry.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

40

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Gratulace... Jak jsem psal jedna z mála bas po který se mi stejská... jedinej problém jsem měl s tim jazz tělem.

Kaňour napsal:

u výztuhy krku taky nemá evropský parametry.

já jsem kolenovrt smile a tak jsem upiloval impus co jsem našel doma smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

41

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

D.a.l.i napsal:

Americké míry, seznamte se smile

Kvůli jedné base jsem pořídil celou sadu, hodí se taky jednou za uherák...

Já kupoval kůli Jazz Bass V Deluxe USA tyhle imbusy. Nic drahýho to nebylo. smile  https://www.prumyslovydum.cz/corona/sad … 19995.html

0 xLajků:

42

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Matej napsal:

Já kupoval kůli Jazz Bass V Deluxe USA tyhle imbusy

..a já za to dal 350,-!! hmm ale zase jich tam je víc, třeba se budou hodit smile

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

43

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

SMETS napsal:

jedinej problém jsem měl s tim jazz tělem

Pro mě je to taky nezvyk. Opírání pravý ruky mi o něj zatím není dvakrát příjemný, ale počítám že to bude o zvyku..

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

44

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

Kaňour napsal:

..a já za to dal 350,-!! hmm ale zase jich tam je víc, třeba se budou hodit smile

OT: Já taky, ale mám buď kvalitnější nebo aspoň je jich více než u Matěje smile Bondhus - made in USA smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

45

Re: Mark Hoppus Jazz bass / P bass (mini recenze)

D.a.l.i napsal:

smile Bondhus - made in USA smile

Tak to jsme nakupovali asi v tom samém obchodě big_smile

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků: