1

Téma: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Přátelé, rád bych vás pozval ke shlédnutí mého prvního videoklipu, samozřejmě s baskytarou. Je to živě zahraná vlastní skladba Walk Away, k níž napsala text a natočila ji se mnou zpěvačka Erica Kane (Kristýna Konečná). Moc nás potěší, když si klip Walk Away pustíte. A pokud se vám zalíbí, doporučte jej i svým přátelům. Dík!

https://www.facebook.com/tomaskedziorba … 0955020869 - toto je příspěvek na FB, můžete jej otevřít a sdílet s přáteli.

VIDEO pak najdete ZDE:

https://youtu.be/hYhByBuRA4I

Natáčel jsem na svůj Warwick Thumb linkou skrz hlavu Warwick LWA500, záznam se nabíral i mikrofonem před boxem Aguilar SL112 (byl mi zapůjčen, protože se točilo u basáka : )  a bralo se něco i prostorovými mikrofony. Další info je v popisu k videu na Youtube.

https://baskytara.com/img/m/807/t/p1c94bqd2ninb1g7k9lvj1r1npb4.jpghttps://baskytara.com/img/m/807/t/p1c94bqd2n1mpt1hfd1n0egqkgds3.jpghttps://baskytara.com/img/m/807/t/p1c94c2jlg13tskcq1b646fdpcp3.jpg

0 xLajků:

2

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

t.kedzior napsal:

VIDEO pak najdete ZDE:

https://youtu.be/hYhByBuRA4I

pekne to mate smile  jen mi prijde ze re to trochu pere, mozna to nejak poladit frekvencne nevim ale sem tam se to spis hada nez doplnuje smile  ..  to ste brali nazivo a pak uz to moc neladili a nemastrovali pocitam ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Mi to z hlediska zvuku přijde v pohodě.

Hezký, Tome smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Krása! smile

0 xLajků:

5

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

basa a ženský zpěv je pro mě jako posluchače vždycky překvapivě silná kombinace, zvlášť, když to někdo umí jako tady Tom :-)

0 xLajků:

6

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Tome, ty hraješ skvěle. Jen jsem nějak nepochopil výstavbu celé skladby, tedy melodii, její smysl, frázování, podání jednotlivých veršů, Kristýna strašně tlačí na pilu a užívá neustále vibrato, které neodpovídá věku (to je zlozvykem stárnoucích hvězd). Snad byste se měli lépe domluvit, aby to pasovalo k sobě.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

7

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

chlapi, děkuju za postřehy a připomínky a poslechy.. asi by to šlo zpěvově dynamicky lépe zvládnout, ale tak to bude příště : )  .. to víte, první klip...  : )

kubo (m3), je to nahrané live bez střihů ve zvuku a pak to prošlo mixem a masterem, mně osobně ten zvuk takto vyhovuje.

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Štěpán Axman (25. 03. 2018 08.18:04)

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

dlouho jsem si říkal, že Ti to nebudu zbytečně kritizovat, ale na druhou stranu konstruktivně to zkusit můžu, ostatně po zkrácené noci a k snídani trošku červeného vínka jsem se osmělil smile

Ty hraješ moc pěkně, jako vždycky..   
Skladba taky dobrá, pěkná melodie - což je velice důležité.

Leč ta zpěvule.... přijde mi, že má skoro všechny nectnosti co odkoukala u současných pophvězd RnB...
strašlivě moc vibráta (částečně nervozita - chápu), přepálený výraz (kudrlinky, zpěv ala "dýchání" přes hlasivky)..

K tomu schovávání se za angličtinu (která pro mě naprosto stírá jakoukoliv osobitost a navíc uvěřitelnost emocí).

Na stranu druhou je to čistě zazpívané, rytmicky taky dobře nafrázované... no ostatně ten afekt jde asi ruku v ruce s věkem.

Takže dobrá práce, jen tak dál smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Matej (25. 03. 2018 08.49:09)

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Mě se to líbí,...i ta zpěvule na mě nepůsobí vůbec tak jak tady píšou ostatní. Snad jediné, co mi tam trochu chybí,...líbil by se mi tam ještě třetí člověk na nějaký ten kachon, nebo s virblem hajtkou a metličkama, aby to podpořilo takovou tu rytmickou dramatičnost. Ale to je jen tak můj pohled. Chtěli jste to jistě jen jako komorní duo smile

0 xLajků:

10

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Matej napsal:

nějaký ten kachon

proboha, jen to ne! wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

el BassTardo napsal:
Matej napsal:

nějaký ten kachon

proboha, jen to ne! wink

...copa, nějakej kachon tě pokousal? big_smile

0 xLajků:

12

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Mně se to teda taky líbí. Jen mi přijde, že je něco špatně se zvukem. Ale to je v mixu a masteringu. Nevím, prostě mi připadá, že když se na to dívám, mělo by to znít jinak. Ten zvuk působí nějak obývákově. To je podle mě škoda. Ale vaše výkony jsou skvělý a rád bych si vás poslechl naživo smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

13

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

zvukově je to něco, co kombinuje slušné řemeslo s pokorou. Obývákový zvuk je tady nikoli ostudou, ale předností. Osobně se právě díky té „obyčejnosti“ k písničce rád vracím. Jinak řečeno: hudbou, která staví na vydatné post-produkci, jsem občas přesycen.

Ovšem musím říct, že mě nebaví ta paní. sad Štěpán to popsal lépe, než bych zvládl já (až na angličtinu, neberu to jako skrývání).

Ten Warwick zní skvěle, aranžmá akordů je nádherné.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

14

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

carodej_pes napsal:

zvukově je to něco, co kombinuje slušné řemeslo s pokorou. Obývákový zvuk je tady nikoli ostudou, ale předností. Osobně se právě díky té „obyčejnosti“ k písničce rád vracím. Jinak řečeno: hudbou, která staví na vydatné post-produkci, jsem občas přesycen.

Ovšem musím říct, že mě nebaví ta paní. sad Štěpán to popsal lépe, než bych zvládl já (až na angličtinu, neberu to jako skrývání).

Ten Warwick zní skvěle, aranžmá akordů je nádherné.

To jsi trochu zveličil, vydatnou postprodukci jsem určitě neměl namysli smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: ZdeNor (26. 03. 2018 23.15:42)

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Připojím pár postřehů, neskrývám že zaujatých. Sólová basa a vokál (pokud možno ženský) je touha jak linka, vinoucí se Tomovou tvorbou už odpradávna. Má v tom koncepci, zkušenosti i naživo, čuch na kompozici. Tohle je vše vsazené do tohoto klipu a je to na první pokus výborné.
Chtěl to udělat naživo, je to z toho tedy poznat s plusy i mínusy. Lépe řečeno s výhodami i nevýhodami, o mínusech bych si tady psát nedovolil. Když se na klip podívám, zvuk z obýváku mě nepřekvapuje a neuráží, překvapil by mě zvuk z open stage. Když si přečtete o nazvučení - kromě linky i mikrák u komba a všechno i ambientně.
Kristýna to trochu "přehrává", ale taky to nevidím jako špatně. Oproti kapele tady má prostoru nekonečno, tak si ho užívá. Jestli zcela úmyslně či kvůli rozechvělosti, či manýrou... Ona bude vědět a až to bude příště už ne poprvé, ono se to usadí. Má spoustu předpokladů, aby po tomhle moc pěkném výkonu přidala i další. Mimochodem když si psala text, i ty emoce pro mne jsou věrohodné.
No a samozřejmě, zahrané to je od Toma bravurně. Zkuste si to klidně sami, udělat svoji skladbu aby v ní byla jen jedna basa tvořící komplet a pak to takhle nasázet i se zpěvulí. Je to ještě náročnější než hrát s kapelou, nebo úplně sólo. Většina z nás by se před kamerou složila po pěti taktech smile Tak trochu možná vím o čem mluvím.
Moc se těším na další kousky, Tom dělá pro baskytaru neskutečnou práci.

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

16

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Pustil jsem si to ve světle komentářů ještě jednou na sluchátka (nemám nic extra):
* zvuk mě nijak neuráží, ale netopýří uši nemám smile
* emoce u zpěvačky mi přijdou celkem v pohodě, byť bych si ve sloce dokázal představit méně tlačit na pilu
* český text je český text... třeba příště smile
* z hlediska obrazové kompozice - trochu mě ruší useknuté prsty pravé ruky u zpěvačky, chtělo by to kameru malinko dále - taky příště smile
* basová linka je krásně vymyšlená a zahraná v kvalitě T.K., to je bez debat smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

17

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Matej napsal:

...copa, nějakej kachon tě pokousal?

Na tomhle se nenechá vydělat.

0 xLajků:

18

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

df napsal:
Matej napsal:

...copa, nějakej kachon tě pokousal?

Na tomhle se nenechá vydělat.

...vydělat? roll

0 xLajků:

19

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Ve srovnání s tím co na nás momentálně chlí rádia a televize, je to pohlazení na duši.
Škoda jen, že to co předvádí Tomáš, pravděpodobně ocení jen basáci. A zdaleka ne všichni. Pro mnohé to bude vždy jen nějaké pidlikání.
Anglický text mně nevadí. Složit text v češtině, který nebude znít blbě do písně s takovou náladu umí jen pár lidí.
A zpěvačka? V pohodě. Ony jsou všechny zpěvačky stejně cáklé a Erica se ještě drží :-)

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

20

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Matej napsal:

...copa, nějakej kachon tě pokousal? big_smile

hrajou na to skoro všichni a bohužel spousta z nich si myslí, že má rytmus...
opravdu hrát na cajon tady umí jen pár lidí, zbytek do toho prostě nějak tluče.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: Matej (27. 03. 2018 16.32:51)

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

el BassTardo napsal:

hrajou na to skoro všichni a bohužel spousta z nich si myslí, že má rytmus...
opravdu hrát na cajon tady umí jen pár lidí, zbytek do toho prostě nějak tluče.

....aha, to jsem nevěděl. smile

0 xLajků:

22

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

el BassTardo napsal:

hrajou na to skoro všichni a bohužel spousta z nich si myslí, že má rytmus...
opravdu hrát na cajon tady umí jen pár lidí, zbytek do toho prostě nějak tluče.

Když se to nestuduje na ježkárně, tak to nikdo nemůže umět. big_smile big_smile big_smile

0 xLajků:

23

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Přátelé, děkuju za váš zájem, poslech a milá i kritičtější slova : )   ... je to pro mě velmi podnětné!

Zvukově byl můj záměr skutečně udělat to "obývákově" - tedy aby výsledný zvuk odpovídal danému prostoru, kde se hrálo. Měl jsem i udělanou verzi ala "post-produkce", ale k tomu, když to tam hrajeme naživo, to zní divně. Takže musím poděkovat zvukaři Dušanovi Součkovi (studio Indies), že se mu podařilo ten prostor (dosti velký pokoj v činžovním bytě s vysokými stropy) zvukově skvěle vystihnout.

Původně jsem také chtěl po Kristýně český text, ale ona trvala na angličtině, což zase umožňuje skladbu prezentovat i za hranicemi. A myslím, že by se mohla líbit i nebasákům, protože tady vlastně není plné soustředění na baskytaru jako takovou, protože hraju celou dobu doprovod, byť "sólový" a technicky dosti náročný. Běžný posluchač nakonec toto ani neřeší, zajímá ho nálada a vyznění písně... což mám reakce, že se to líbí i těm, co na nic nehrají a nejsou schopni (v některých případech) odlišit basu od kytary : )

S Kristýnou, která má před sebou věřím ještě hodně krásných písní (a samozřejmě i cvičení na svém hlasu a výrazu), chystáme ještě něco...

0 xLajků:

24

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

df napsal:

Když se to nestuduje na ježkárně, tak to nikdo nemůže umět. big_smile big_smile big_smile

sorry, tady nebudu nijak argumentovat, soudnej človek by si našel na YT pár kubánců, co věděj, jak na to a srovnal si to s našimi "umělci"...
ale holt kde není chuť, tam je odsudek nejjednodušší...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

25

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

el BassTardo napsal:

ale holt kde není chuť

Srovnávat kubánce s klukama, kteří jdou po kolbence bouchat do hospy se mi fakt nechce.

0 xLajků:

26

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

df napsal:

Srovnávat kubánce s klukama, kteří jdou po kolbence bouchat do hospy se mi fakt nechce.

sorry, bavili jsme se o tom, jestli by se cajon hodil nebo nehodil do nahrávky výše. a to nejsou žádní kluci, co si jdou po práci zahrát do hospody.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

27

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

el BassTardo napsal:

sorry, bavili jsme se o tom, jestli by se cajon hodil nebo nehodil do nahrávky výše. a to nejsou žádní kluci, co si jdou po práci zahrát do hospody.

Ok, no offence.

0 xLajků:

28

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Děkuji všem za pozitivní ohlas na první video a nyní přidávám druhý klip, skladba DARU, tentokrát jen baskytara Warwick Thumb. Zvuk jsem chtěl "tady a teď", což se dle mého názoru povedlo.

https://www.youtube.com/watch?v=3jTba-Ep-gg

1 xLajků:

29

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

t.kedzior napsal:

Děkuji všem za pozitivní ohlas na první video a nyní přidávám druhý klip, skladba DARU, tentokrát jen baskytara Warwick Thumb. Zvuk jsem chtěl "tady a teď", což se dle mého názoru povedlo.

 mozna by se mi libilo malinko vic basu ale zasadni nedostatek je v tom ze je to moc kratke smile klidne by to mohlo byt 2x tak dlouhe wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: live VIDEOKLIP Tomáš Kedzior (bass) + Erica Kane (voice)

Tome, sice se zpožděním, ale přece bych chtěl obě Tvá videa pochválit. Je to radost poslouchat jak s ženským vokálem, tak i bez něj.

0 xLajků: