1

Téma: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Minulý týden mě dorazila z USA basa  - tak tady jsou její fotky. smile


Rickenbacker 4003 Fireglo (Made in USA)


http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-090823-ric_1a.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-090924-ric_1back.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091059-ric_1b.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091126-ric_body.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091146-ric_s.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091201-ric_head.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091217-ric_head_2.jpg


Kopie Rickenbackera AZTEC(Japan) vs. original Rickenbacker 4003(USA)

Každá z nich má svůj specifický zvuk :

Aztec je asi 30 let starý, ale stále je docela v dobrém a hratelném stavu a rád si na ni zahraji. Převažuje u ní vintage kovový zvuk. Má docela pěkné dřevo a zpracována je dobře. Firma Aztec prý v 80 letech vyráběla kopie kytar a baskytar a vyvážela do Německa. Firma která vyráběla Aztec již asi neexistuje, alespoň mě se nepodařilo dopátrat.

Originál Rickenbacker má dneska ten zvuk více nastavitelný a vintage kovový zvuk je možné vyloudit, když se vytáhne potenciometr treble (je tam potom prý předřazený nějaký kondenzátor jak jsem se dočetl).
Zpracování je velmi pěkné a hraje se na ní parádně.


http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091237-c_o_1.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-180510-091252-c_o_2.jpg

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

2

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

velice hezke smile
ticha a drobna nicmene neskodna zavist smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

3

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Mě se na těhle novejch modelech líbí, že maj ty vkládaný trojuhelníky na hmatníku od okraje k okraji, ale zase ta stříbrná perlet nic-moc, ta žažloutlá co se dělala do roku 2008,
k tý base víc ladí...lak je na novejch modelech takovej nafouklejší, vypadá to, že má víc vrstev, začal se na Rickách objevovat kolem r. 2000, tak je to nejspíš přechod z nitra na polyuretanovej lak...no a pak už bude rozdíl pouze v tom vytahovacím knoflíku, kterej dělá z 4003 víc 4001 retro zvuk a to vnímám jako zajímavej nápad...sem dokonce přemejšlel, že bych to taky modnul...

Stejně tak ta velká díra na kobylkovej snímač se uplně nabízí narvat do ní na zkoušku třeba aktivní humbucker lol doufám, že to nebude číst Ivo nebo mě vysměje a zakáže mě smile

0 xLajků:

4

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Axlík napsal:

ticha a drobna nicmene neskodna zavist smile

co si to nalháváš big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

5

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Tak to je ovšem superparáda! Gratuluju k nádhernýmu nástroji.

0 xLajků:

6

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

to je ovšem nádhera!

0 xLajků:

7

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

B.A.S.O.X napsal:

Mě se na těhle novejch modelech líbí, že maj ty vkládaný trojuhelníky na hmatníku od okraje k okraji, ale zase ta stříbrná perlet nic-moc, ta žažloutlá co se dělala do roku 2008,
k tý base víc ladí...lak je na novejch modelech takovej nafouklejší, vypadá to, že má víc vrstev, začal se na Rickách objevovat kolem r. 2000, tak je to nejspíš přechod z nitra na polyuretanovej lak...no a pak už bude rozdíl pouze v tom vytahovacím knoflíku, kterej dělá z 4003 víc 4001 retro zvuk a to vnímám jako zajímavej nápad...sem dokonce přemejšlel, že bych to taky modnul...

Stejně tak ta velká díra na kobylkovej snímač se uplně nabízí narvat do ní na zkoušku třeba aktivní humbucker  doufám, že to nebude číst Ivo nebo mě vysměje a zakáže mě

No, tak teď jsem koukal na jednu basu z 1973 (4001) a ta ty trojúhelníky má úplně stejně. Jinak se některé modely nedělaly s trojúhelníky, ale jen tečkami, jak to mám já na tom Aztecu.Jasně, že se trochu asi mění lak a některé detaily (ta z roku 1973 má perličkové okraje), ale to je přece nornální, že jsou změny.
Taky je určitě jiná elektronika a trochu jiný snímače.

Určitě nevidím účel v tom dělat modifikace, když mě to vyhovuje. Na změnu zvuku basy mám bas prostě víc, navíc humbucker opravdu nemusím.
Jinak kdybych chtěl dělat změny, tak si raději koupím jinou basu. Je to přece o konkrétním zvuku a charakteru té basy. Když něco vyměním, tak už to zase bude o něčem jiném, ale ať každý robí dle svého gusta - já nejsem kutil, ale raději hraju.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (18. 05. 2010 12.43:23)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

bohous napsal:

No, tak teď jsem koukal na jednu basu z 1973 (4001) a ta ty trojúhelníky má úplně stejně

No však jo smile kdysi se to dělalo od kraje do kraje, na prvních modelech, teď až od r.v. 2008...tečky se snad dělaly akorát na bezpražci a 4004.

bohous napsal:

ale to je přece nornální, že jsou změny.

lol no to je uplně normální, psal sem to pouze jako postřeh, nic sem tim nemyslel lol

bohous napsal:

Taky je určitě jiná elektronika a trochu jiný snímače.

Na to sem koukal a snímadla a elektronika je stejná, krom toho vytahovacího poťáku.

bohous napsal:

Určitě nevidím účel v tom dělat modifikace, když mě to vyhovuje. Na změnu zvuku basy mám bas prostě víc, navíc humbucker opravdu nemusím.
Jinak kdybych chtěl dělat změny, tak si raději koupím jinou basu. Je to přece o konkrétním zvuku a charakteru té basy. Když něco vyměním, tak už to zase bude o něčem jiném, ale ať každý robí dle svého gusta - já nejsem kutil, ale raději hraju.

Hele já to nesměřoval na tebe smile proč si to tak pochopil - nechápu lol navíc to měla bejt sranda a reakce na včerjší topic - zpasivnění MM.
Z tebe by měl Ivo radost smile

Máš oba snímače naplno ??? A vyhovuje ti ten zvuk ? Nebo přepínáš mezi snímačema ?

0 xLajků:

9

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

B.A.S.O.X napsal:

Hele já to nesměřoval na tebe  proč si to tak pochopil - nechápu

Tak já jsem to osobně nebral, jen jsem se snažil to rozporovat. Já zase nejsem tak vztahovačný a mám na některé věci vlastní názor. Možná vždy není správný, ale....
Tak tečky se dělaly i u jiných modelů. Když se podíváš do historie na Rickenbackeru tak tam ty modely jsou. Jinak i na ebay jsou takové kousky vidět.

Jinak snímače naplno nemám, to se dá třeba u Fender JB nebo PB, tam to tak mám,
ale na RIC je to trochu alchymie s tím zvukem. Většinou hraju na oba snímače, ale na tomhle to ještě nemám odchytané, jak to nastavit. Asi to odchytám na koncertech, ale jak jsem to měl na zkoušce, tak kluci tvrdili, že je to pěkný čitelný zvuk. Doma se to moc odchytat nedá, tak stále ještě hledám to pravé.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

10

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

bohous napsal:

Jinak snímače naplno nemám, to se dá třeba u Fender JB nebo PB, tam to tak mám,
ale na RIC je to trochu alchymie s tím zvukem. Většinou hraju na oba snímače, ale na tomhle to ještě nemám odchytané, jak to nastavit

To sem chtěl slyšet smile alespoň mi to teď dává větší smysl...když dám snímače naplno, tak je zvuk takovej gumovej a zastřenej(přesně jak to maj borci na youTube),
ale když jeden ze snímaču trosku zatáhnu, začne basa teprve hrát a vrnět smile

0 xLajků:

11

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

krasa, musim se nekdy stavit

0 xLajků:

12

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

batty napsal:

krasa, musim se nekdy stavit

jj. když mě chytneš, tak přijď, nemáš to tak daleko. U nás doma se to ale nedá moc smažit, takže.......

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

13

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

B.A.S.O.X napsal:

když dám snímače naplno, tak je zvuk takovej gumovej a zastřenej

jj. když je to naplno tak ten zvuk není dobrej. Já už to mám trochu odchytaný z toho Azteca, ale tam je to ještě trochu jinak s tím nastavením. Něco jsem i vygůglil z fór a pochopil proč ne naplno, ale to může mít každý nástroj trochu jinak.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

14

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Gratuluju, mě se sice vůbec nelíbí(antirickovec) ale určitě hraje dobře:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: bohous (19. 05. 2010 07.12:21)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Paparatzzi napsal:

Gratuluju, mě se sice vůbec nelíbí(antirickovec) ale určitě hraje dobře

Souhlas já to beru, každej jsme na jiné lodi. Mě se rick dost líbí no a proto jsem si ho doplnil. Kdyby měli všichni stejnej vkus, tak by to taky nebylo nic moc. A vo tom to je.
Díky za názor.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

16

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Áno ano, každý máme jiný sen:) Jsem rád že to bereš zdravě:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

17

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Gratulace... líbí se mi velmi.

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

18

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Taktéž gratulace - je příjemné vidět, jak se nám ta rodinka Ricků pěkně rozrůstá wink
Co se týče nastavení zvuku, tak sám hodně experimentuju. Chtěl bych docílit zvuku ala Chris Squire, ale mám pocit, že on to ještě hnal přes nějaký krabičky. Zatím to mám nastavený tak, že na každej snímač mám odlišnej zvuk - třeba na Purply hodně "nakrknutej" a na lehčí skladby zase pěknej kulatej. Nejvíc samozřejmě oba naráz, ale je pěkný třeba v sólech měnit zvuky.

Osvědčilo se mi na kombu nenastavovat žádný korekce...opravdu nechat pěkně vyniknout samotnej zvuk ricka. Ještě chci vyzkoušet to stereo zapojení, třeba někdy při nahrávání...

Jai Guru Dev A Om

Rickenbacker 4003 Fireglo (1997), Warwick Corvette Rockbass 5.str. aktiv, Fender Bassman 135, box Eden EX410, Hartke HyDrive 112C 250W
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: bohous (28. 06. 2010 12.35:37)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Paul Ramon napsal:

Co se týče nastavení zvuku, tak sám hodně experimentuju. Chtěl bych docílit zvuku ala Chris Squire, ale mám pocit, že on to ještě hnal přes nějaký krabičky. Zatím to mám nastavený tak, že na každej snímač mám odlišnej zvuk - třeba na Purply hodně "nakrknutej" a na lehčí skladby zase pěknej kulatej. Nejvíc samozřejmě oba naráz, ale je pěkný třeba v sólech měnit zvuky.

Osvědčilo se mi na kombu nenastavovat žádný korekce...opravdu nechat pěkně vyniknout samotnej zvuk ricka. Ještě chci vyzkoušet to stereo zapojení, třeba někdy při nahrávání...

Ahoj, já taky s tím Rickcím zvukem dost experimentuju. Sice jsem si již ten svůj, který mě vyhovuje našel, ale chvíli jsem bojoval. Osobně se nesnažím napodobovat zvuk někoho, ale dal jsem přednost tomu zvuku co se mě líbí a vyhovuje. Jinak se mě na tuhle basu hraje dobře - je poměrně lehká a příjemná do ruky, navíc si v kapele spoluhráči libujou, že ten zvuk je krásně čitelný. Já jsem již byl předtím zvyklý na japonskou kopii, kterou stále vlastním (ta moc nemá ten moderní kulatý zvuk, ale spíš ten jedovatý a navíc ty nový Ricky hrají trochu jinak), kterou jsem porovnával s tím origo, tady v tomhle thredu....... Osobně víc využívám ten kulatější zvuk, ale nepohrdám ani tím jedovatým ostrým zvukem Ricka, ale prostě co se kam hodí. Změnu zvuku lze docela pěkně docílit vysunutím toho poťáku treble a při vychytaným nastavení to hraje super.
Nemám sice origo kabel pro streo zapojení, udělal jsem si jen takovou nahrážku a zkoušel to jen doma. Myslím si, že je to sice zajímavý, ale nebude to moc použitelný, protože ten efekt nebude tak veliký a navíc by bylo nutné tahat 2 aparáty a to by se ně asi nechtělo.

Mám i Fendry PB a JB a nemohu říct co je lepší.....prostě každý nástroj hraje jinak, ale Rick mě již okouzlil dříve a proto jsem do toho šel.

No tak ať nám ty Ricky hrajou..........

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

20

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

ten aztec je moc pěknej, asi se ho nechceš zbavovat co? smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

21

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

bohous napsal:

Osobně se nesnažím napodobovat zvuk někoho, ale dal jsem přednost tomu zvuku co se mě líbí a vyhovuje.

Tak mně se ten zvuk, kterej má v Yes, hodně líbí smile Ale fakt na to má krabičky, jsem teď zjistil. A když to vezmu filozoficky - každej už chtě nechtě napodobujeme zvuk někoho, pač jakákoliv basa zase tolik možností úprav zvuků nemá wink

bohous napsal:

Změnu zvuku lze docela pěkně docílit vysunutím toho poťáku treble a při vychytaným nastavení to hraje super.

Ten já právě nemám, ten se začal montovat myslím až v roce 2008.

bohous napsal:

Nemám sice origo kabel pro streo zapojení, udělal jsem si jen takovou nahrážku a zkoušel to jen doma. Myslím si, že je to sice zajímavý, ale nebude to moc použitelný, protože ten efekt nebude tak veliký a navíc by bylo nutné tahat 2 aparáty a to by se ně asi nechtělo.

Tak člověk by se nejradši netahal s žádným a nechal to odnosit bedňáka smile Já myslel spíš na to nahrávání...trochu si s tím vyblbnout.

Jai Guru Dev A Om

Rickenbacker 4003 Fireglo (1997), Warwick Corvette Rockbass 5.str. aktiv, Fender Bassman 135, box Eden EX410, Hartke HyDrive 112C 250W
0 xLajků:

22

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

matezzz napsal:

ten aztec je moc pěknej, asi se ho nechceš zbavovat co?

Uhodl jsi, zatím opravdu ne, neb mám k němu vztah.
Je to sice oproti originálu trochu poleno, ale hraje pěkně a úplně jinak než origo,
spíš se blíží těm starým Rickům.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

23

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Paul Ramon napsal:

každej už chtě nechtě napodobujeme zvuk někoho, pač jakákoliv basa zase tolik možností úprav zvuků nemá

Ne, ne, ne, takhle jsem to nemyslel, že bych vůbec nikoho nekopíroval, ale prostě jsem si jen nalovil zvuk který se mě líbí a vyhovuje a vo tom to je.

Paul Ramon napsal:

Ten já právě nemám, ten se začal montovat myslím až v roce 2008

Já myslím že to bylo od 2006, ale určitě to nevím. Ty máš toho Ricka který rok?
Jinak to stereo na to vyblbnutí možná jo, protože je to docela zajímavý, ale nevím.
Dokonce jsem váhal ten kabel koupit, ale nejsem si jistý zda to není zbytečnost.
Tedy netuším kolikrát bych to využil a chtějí za to asi 2litry.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

24

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

bohous napsal:

Ty máš toho Ricka který rok?

1997. Právě že to člověk využije jednou za uherskej rok...Leda vědět, kdo ho má, vyzkoušet a pak by člověk věděl, jestli to za to stojí.

Ještě jedna otázka - používáš origo kufr, nebo máš nějakej jinej? Už se drahnou dobu snažím sehnat něco ekonomičtějšího, než tu těžkou obdelníkovou krávu. Ale zatím jsem neuspěl - ani Šiba mi to neudělala.

Jai Guru Dev A Om

Rickenbacker 4003 Fireglo (1997), Warwick Corvette Rockbass 5.str. aktiv, Fender Bassman 135, box Eden EX410, Hartke HyDrive 112C 250W
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: bohous (28. 06. 2010 21.15:08)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Paul Ramon napsal:

používáš origo kufr, nebo máš nějakej jinej? Už se drahnou dobu snažím sehnat něco ekonomičtějšího, než tu těžkou obdelníkovou krávu. Ale zatím jsem neuspěl - ani Šiba mi to neudělala.

Origo kufr používám a protože nejsem žádnej kulturista a ani velkého vzrůstu, tak to není nic moc.
Mám sice ještě řešení od té Japonské kopie Ricka (tvarovaný futrál přímo na tělo), ale potřebuje opravu protože je po letech už trochu rozvrzanej a basa tam úplně nesedí (takže to chce opravit lišty a trochu víc vypolstrovat aby tam nelítala) - chystám se na to. S tou Šibou se ale divím, já myslím, že na zakázku udělají cokoliv. Trvá to sice déle, ale je to dobrý. Já jsem ze Šiby měl dělaný futrál na akustickou basu a udělali to poměrně dobře - prostě ten tvarovaný podle basy, ale možná se časy mění.
Teď zrovna jsem uvažoval na některý přenášení použít polstrovaný hadrový futrál, ale je mě to trochu ekl, protože ta basa opravdu není moc levná a někde s tím praštit by zrovna nebylo to pravý - asi by to zamrzelo.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

26

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Ahoj.
Hledam borce, kteri maji zkusenosti s hrou na ricka 4003. Respektive se zvukem. Mam asi 3 roky Rickenbacker Jetglo 4003 dovezenou z USA. Kombo Fender Bassman 250. Hraval jsem na struny elixir. Problem je v tom, kdyz jedem na koncerty, tak hodne zvukaru nadava, ze to mam moc silne a ze jim to bruci a skace do preampu. Jenze kdyz to stahnu, tak to pomuze jen minimalne ale za to z toho neleze ten poradnej zvuk. Drive jsem to nejak moc neresil a proste hral i kdyz to ficelo do cerveneho. Ale ted uz mi to hodne vadi a chtel bych to nejak vyresit. Odprdel jsem si i jeden reprak na combu, protoze mi to porad skace do cerveneho pole (vybuzeni). Kdyz do struny trosku vice uderim nebo zahraju na nekterych tonech, tak malem vyleti reprak. smile A zvuk je na prd. Potreboval bych poradit jestli s tim nekdo mel taky podobne trable, jak to resil, nebo jestli vymenit aparaturu? A tak. Hodne me to vadi, protoze zadny zvukar to neumi poradne nazvucit, aby z toho lezlo to co chci. Porad vsichni pravi at se stahnu, uberu master nebo na kytare neco a tak, ale pak to proste "nehraje"....

Kdyz jsem pouzival ty elixiry, tak se mi zda, ze to delalo mene. Ted mam nejake struny za 400kc a je to horsi... Ale toto neni problem strun...

Diky za rady.

Arab

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: m3 (21. 08. 2011 21.23:10)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

ArabMykka napsal:

Jenze kdyz to stahnu, tak to pomuze jen minimalne ale za to z toho neleze ten poradnej zvuk

a kde to stahujes na gainu??  koukal sem ze ta tvoje hlava ma regulaci DI levlu.. tam by mel jit regulovat signalzvukari bez vlivu na zvuk... posledni cudl pred kanonovou samici ...
pripadne muzes este zkusit co udela prepinani pre/post to by taky mohlo pomoct...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

28

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

pokud leze moc silný signál přímo z basy, zkus zašroubovat snímače hlouběji do těla...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: m3 (21. 08. 2011 21.27:22)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

hofa napsal:

pokud leze moc silný signál přímo z basy, zkus zašroubovat snímače hlouběji do těla...

to taky funguje ale myslim ze tim regulovanim line levlu by to melo jit vyresit .. hejbani snimacema meni i zvuk ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Line level je jasny. To ale neni ten problem. Line level dam vetsinou na pulku, ale kdyz si rekne zvukar jak to chce, tak mu dam i mene. Ale i kdyz nemam vubec zapojenou linku, tak i na combu to jde do vybuzeni moc... prave proto jsem si odjebal ten reprak. Porad jsem hral a hral a asi to na nej bylo moc..  Ted v sobotu jsem hral venku a zvukar byl z toho chudak cely nestastny. A ja taky. Zkouseli jsme snizit master i volume (ale to uz bylo moc, protoze jsem se zase skoro neslysel. Zkousel jsem i snizovat volume na potenciometrech kytary i tu tonovou clonu (basy, vysky) Trochu to pomohlo, ale zase to byl zvuk na ..... Mam 2x10" repro. Zkousel jsem to i na vetsich aparatech prilezitostne a bylo to trochu lepsi, ale porad to jede moc do preampu. Kdyz ty struny vice hladim, je to lepsi, ale kdyz hraju trsatkem a casto i dvou a vice hmaty, tak to musim trochu osolit a hrat agresivneji a v te chvili nastava problem..... Je pravda, ze jsem casto hraval ze jsem otocil na base vse na plno (dobry zvuk) ale to by snad nemelo delat takovy binec ne? Nedavno jsem to zkousel stelovat i na kytare, ze jsem si ubral v ruznych kombinacich na kytare, ale hodne to ovlivni zvuk... Pak to tak dobre netlaci jak se rika.. smile

0 xLajků:

31 Naposledy upravil: m3 (21. 08. 2011 22.09:26)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

ArabMykka napsal:

Je pravda, ze jsem casto hraval ze jsem otocil na base vse na plno

to je normalni to dela kazdej druhej big_smile to by vadit nemelo ...

ArabMykka napsal:

Ale i kdyz nemam vubec zapojenou linku, tak i na combu to jde do vybuzeni moc...

ArabMykka napsal:

ale porad to jede moc do preampu

.. od toho je tam ten gain a klipovaci ledka abys to nastavil tak aby to tomu zesaku nevadilo .. pokud ti sviti furtje to spatne .. udajne je ideani nastaveni takov ze problikne kdyz do toho hodne prastis..

... a pokud se ti pak zvuk nelibi..tak asi jedine vymenit apec za neco co je staveny vic na bigbeat idealne asi neco s kreslici lampou v preampu ..neco ala orange terror ... pripadne treba markbass rocker ... nebo rovou nakou celoflasku...
teda pokud chapu dobre ze mas rad naprdenej prikreslenej zvuk.. koneckoncu kdyby ne tak nekupujes ricka smile

btw to zastrceni snimacu vic do tela ti snizi uroven/hlasitost signalu.. ale pokud to pak o to vic nakroutis na gainu ses tam kde si byl...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (21. 08. 2011 22.41:20)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

hofa napsal:

pokud leze moc silný signál přímo z basy, zkus zašroubovat snímače hlouběji do těla...

Přesně tak : ) já dokonce musel u 4003 krkáč zespodu podložit gumou, abych ho mohl dostat co nejníž, protože tovární nastavení i v nejnižší poloze, bylo pořád
těsně pod strunama a při razantnější hre to občas lízlo magnet : ) a taky mě sral ten nakřáplej zvuk.

Jednuduše přitáhni šroubky na snímačích a zapusť snímače podle potřeby.

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/b.a.s.o.x-210811-232352-r.i.p.jpg

0 xLajků:

33

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

m3 napsal:

btw to zastrceni snimacu vic do tela ti snizi uroven/hlasitost signalu.. ale pokud to pak o to vic nakroutis na gainu ses tam kde si byl..

klip na gejnu by zvukaři nevadil : ) signál by byl maximájně přebuzenej nebo nakřáplej, ale to co popisuje on, je kontakt stuny s magnetem, ten Rick má
magnety hodně vystrčený z pouzdra.

0 xLajků:

34

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

B.A.S.O.X napsal:

ale to co popisuje on, je kontakt stuny s magnetem, ten Rick má
magnety hodně vystrčený z pouzdra.

ok sory to mne nenapadlo ricka sem holt nemel.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Ahoj.
Prave, ze to teni kontaktem struny s magnetem snimace. Obcas, kdyz hraju prstama a vice bouchnu do strun, tak se dotknou magnetu. To je sice pravda, ale to me netrapi. Vetsinou hraju stejne trsatkem a tak se struny nedotykaji. Nakraply zvuk mi nevadi. Proto jsem si koupil ricka. Jde mi o to, at to neleze do preamu porad. Tak si nicim repraky na aparature a prska to podivne... I kdyz si dam master i volume "potichu" jen tak at to trochu hraje nebo i ekvalizer upravim tak at je ten signal vice rovny, kompresor mam na polovine, tak to stejne leze do cerveneho pole... a to skoro porad. ne jen pri silne hre ale i kdyz hraju tak normalne stredne... Tezko se to vysvetluje takhle textem. Je mozne, ze si proste ten fender bassman s Rickenbackerem nesedi. Dneska zkusim jeste snizit ty snimace, jestli to nepomuze. Jsem i domluveny s parma lidma tady v okoli, ze zajedu k nim a vyzkousim nekolik druhu basovych aparatur. Dam pak vedet jestli neco pomohlo. Dik za napady. Cau.

0 xLajků:

36 Naposledy upravil: lukas (23. 08. 2011 11.00:43)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Vzal bych basu, seridil, nastavil vysku snimacu, na zesilovaci vsechno srovnal, kompresor vypnul, povypinal jestli ma nejaky dalsi funce, master tak abych se slysel a zacal s gainem od nuly... zacne blikat nebo treba svitit ledka ktera ukazuje prebuzeni vstupniho signalu, tak gain trochu stahnu - a mam zvuk, tak trochu vohulim master a co? furt na hovno? zkreslenej? osklivej? nemam treba odpalenej reprak? tak to nevim co bych delal...

btw. nekurvi ten kompresor u Ricka zvuk, takova divoka basa?

0 xLajků:

37 Naposledy upravil: m3 (23. 08. 2011 12.56:45)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

ArabMykka napsal:

tak to stejne leze do cerveneho pole... a to skoro porad. ne jen pri silne hre ale i kdyz hraju tak normalne stredne...

viz lukas ..mastr nastavit tak aby ses slysel a proste projet ten gain alias volume cudl.. na nizsi uroven by to nemelo klipovat pokud to klipuje furt i na malou uroven je chyba nekde v apci asi nekde v ty volume korekci .. s jinou basou se to chova normalne??

btw ma to prepinac aktiv/pasiv .. resp uroven vstupniho signalu ...  nakej cudlik tam na obrazku je ale nemuzu prcecist popisek..  to by teoreticky melo pomoct pokud ti leze z basy moc silnej signal...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

38

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

lukas napsal:

nekurvi ten kompresor u Ricka zvuk, takova divoka basa

No právě že logicky naopak, ale záleží taky jakej a jak nastavenej .

Zkus jinou basu na svym kombu a svojí basu na jinym kombu, ať se vidí jestli neni někde nějakej pruser.

To neni chyba Rickenbackera jako takového, protože kdekoli sem s tim vylez já, tak se z toho zvukaři posírali : ) ale měl sem to teda dost překopaný.

Muj tip je nadále - ZAPUSTIT krkáč !

0 xLajků:

39

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

B.A.S.O.X napsal:

To neni chyba Rickenbackera jako takového, protože kdekoli sem s tim vylez já, tak se z toho zvukaři posírali : ) ale měl sem to teda dost překopaný.

jako RCKBKR nerozumím, tohle je skoro na zkouškovej příklad z VŠ Logiky big_smile:D:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

40

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Né : ) tak musel bych se rozepisovat - sem to probíral z basákama z CLOU + Vysací zámek + Support les. i oni slychavali na svoje Ricky chválu, že ten nástroj má takovej ušlechtilej zvuk : ) , zvukaři se
nad tim pozastavovali jak pěkně hraje a to i před tim než sem to překopal...  pak to začlo bejt totální maso : ) kdyby nebyla ta basa tak špatně hratejná - byla by to
paráda.

0 xLajků:

41

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

tak se uz taky radim k poctivym Rickobijcum  big_smile

0 xLajků:

42

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

valec1 napsal:

tak se uz taky radim k poctivym Rickobijcum  big_smile

Uka!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

43

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Aidamos napsal:

Uka!

jo !

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

44

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

valec1 napsal:

tak se uz taky radim k poctivym Rickobijcum  big_smile

hade!  big_smile

0 xLajků:

45

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

jen chci cerny picguard casem poresit http://ulozna.soulslavers.com/soubory/valec1-160112-125718-dsc00389.jpg

0 xLajků:

46

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

a naky info k tomu.. rok, odkud atd...

btw jakej je rozdil mezi 4001 a 4003??? .. mne se nejak posledni dobou vizualne vic libi ty 4001

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

47

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

m3 napsal:

a naky info k tomu.. rok, odkud atd...

btw jakej je rozdil mezi 4001 a 4003??? .. mne se nejak posledni dobou vizualne vic libi ty 4001

mam i prepinani(povytahnuti potaku) na 4001 je to dodelane na zadost zpetne, tehda se to jeste nedelalo ted uz ano. model 4003 rv.2001 co vic dodat Rick

0 xLajků:

48

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

valec1 napsal:

mam i prepinani(povytahnuti potaku) na 4001

Mně se stejně líbí víc ten modernější 4003kovej zvuk, tedy se zamáčknutým poťákem: http://www.youtube.com/watch?v=xsRvPivoXww (od času 4:00)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: m3 (21. 01. 2012 02.23:25)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

btw jak je to s menzurou sem ted nekde zahlid ze rick je kratsi 33 a kousek ze to nei 34??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

50

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

m3 napsal:

btw jak je to s menzurou sem ted nekde zahlid ze rick je kratsi 33 a kousek ze to nei 34??

uz sem ti odepsal v jinem tematu je tam identicka otazka  big_smile

0 xLajků:

51 Naposledy upravil: valec1 (21. 01. 2012 07.01:22)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

m3 napsal:

btw jakej je rozdil mezi 4001 a 4003??? .. mne se nejak posledni dobou vizualne vic libi ty 4001

no nevim presne rozdil, asi by mel nekdo znalejsi napsat,mozna lehce ve zvuku, ale 4001 mel tenci krk a uzky nulty prazec(nekde se resilo ze ty krky se u 4001 nejak kroutily nebo co pri pouzivani nejakych strun s vetsim tahem a proto zacali se silnejsima) oproti novejsi 4003 jinak myslim tech rozdilu tam neni,  na krytce na hlave bylo 4001  big_smile ted je to bez znaceni modelu, ale nikdy sem nejak nepatral po rozdilech, takze nevim, ber to ze to odeme neni nic smerodatneho. jinak vizualne je to snad uplne stejna baskytara  big_smile

0 xLajků:

52

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

ja uz sem to progooglil ... zakladni rozdily sou uzsi krk, malinko delsi telo a hlavne jiny snimadla..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

53 Naposledy upravil: fenderjazzbass (19. 05. 2015 12.52:48)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Ten rozdíl je podle toho, co jsme zjistil, když jsem se probíral materiály výrobce, schématy zapojení atd., zejména v zapojení elektriky.  4001 má u kobylkového snímače zapojen kondenzátor 0,047m, který slouží jako presence filter, díky jemu má basa více výšek, ten kondík filtruje nižší kmitočty. Na typu 4003 ten kondík napřed úplně vyřadili, aby měla basa rockovější plnější zvuk. Protože ovšem uživatelé 4003 chtěli docílit stejného vintage zvuku jako 4001, jelikož ten zvuk se stal typickým pro Rickenbacker, tak tam ten kondík vrátili, ale s tím, že je volitelný. Povytažením volume poťáku na kobylkovém snímači kondík uvedem v činnost a máme zvuk 4001.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

54

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

no neviem neviem stymi krkmi , mal som v rukach "par" 4003jok a kazda mala iny krk .

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

55

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

fenderjazzbass napsal:

0,047m.

pokud se nemýlím tu má být 0,0047uF, tedy 4,7nF

0 xLajků:

56

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Omlouvám se, že obnovuji tohle téma, uvažuji o koupi Rica ale co jsem sledoval videa na YT jsem z nich docela zmatený,, protože na jednom má krásný medový zvuk a na druhém je hodně jedovatý.. pochopil jsem z fora, že se hodně musí laborovat se snímači tak jestli je to jen tím, že má v každém videu jiný zvuk nebo je to kus od kusu. ještě mě napadá otázka proč spousta hráčů, kteří hráli na Ricy přešli na Fendery. (např. Paul Simonon,Gedy Lee)

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

57

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

Omlouvám se, že obnovuji tohle téma, uvažuji o koupi Rica ale co jsem sledoval videa na YT jsem z nich docela zmatený,, protože na jednom má krásný medový zvuk a na druhém je hodně jedovatý.. pochopil jsem z fora, že se hodně musí laborovat se snímači tak jestli je to jen tím, že má v každém videu jiný zvuk nebo je to kus od kusu. ještě mě napadá otázka proč spousta hráčů, kteří hráli na Ricy přešli na Fendery. (např. Paul Simonon,Gedy Lee)

Já jsem v životě Ricka chvíli vlastnil a používal jen proto, abych si na chvíli užil pronikavý vrčivý zvuk basy Chrise Squire a zvuku skupiny Yes, jejímž jsem byl zamlada adorantem. Poté, co jsme odehráli společný koncert se skupinou APAD, která v té době dělala artrock podobný Yes a jejich basák (který si ode mne půjčoval aparát), dosáhl  zcela přijatelného zvuku na Fender Musicmaster bass (taková malinká basička) a šlapací equaliser Boss, přešel jsem na JB, s tím, že hraju rock´n´roll (na který je JB prima) a ty Yes si zahraju kdykoliv zhruba tak, jak to dělal on. Rick se stal zbytečným, příliš jednostranným. Rick je basa krásná, ale není universální.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

58

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

sledoval videa na YT jsem z nich docela zmatený,, protože na jednom má krásný medový zvuk a na druhém je hodně jedovatý.. pochopil jsem z fora, že se hodně musí laborovat se snímači tak jestli je to jen tím, že má v každém videu jiný zvuk nebo je to kus od kusu

No, kus od kusu v rámci modelu za takovej rozdíl nebude. Ale jinak máš modely 4003, 4004 nebo staré 4001. Ono bude hodně záležet na zvoleném snímači, nastavení tónové clony a samozřejmě i toho "vintage/modern" přepínače. Takové asi nejreprezentativnější video mi přijde tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=xsRvPivoXww

julceK napsal:

ještě mě napadá otázka proč spousta hráčů, kteří hráli na Ricy přešli na Fendery. (např. Paul Simonon,Gedy Lee)

Tu samou otázku si pokládám např. u Music Mana. Taky několik mých oblíbených hráčů přešlo z Music Mana na Fendera (Flea, Jani Snellman,...).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

59

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

chtěl bych klasickou 4003. jelikož teď hraji na Sting Ray35 tak bych chtěl něco s více old school zvukem a Ric se mi opravdu líbí ale je na něj velmi málo recenzí a pokud nějaké jsou tak mi příjdou dost odbyté..

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

60

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

Omlouvám se, že obnovuji tohle téma, uvažuji o koupi Rica ale co jsem sledoval videa na YT jsem z nich docela zmatený,, protože na jednom má krásný medový zvuk a na druhém je hodně jedovatý.. pochopil jsem z fora, že se hodně musí laborovat se snímači tak jestli je to jen tím, že má v každém videu jiný zvuk nebo je to kus od kusu. ještě mě napadá otázka proč spousta hráčů, kteří hráli na Ricy přešli na Fendery. (např. Paul Simonon,Gedy Lee)

Ukázky na YT ber s rezervou - musel bys mít stejný apec a stejný způsob záznamu zvuku jako v ukázce.
Jako orientační info snad, jako referenční (k porovnání či dokonce rozhodování) nikdy.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

61

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

MartinXC napsal:

Ukázky na YT ber s rezervou - musel bys mít stejný apec a stejný způsob záznamu zvuku jako v ukázce.
Jako orientační info snad, jako referenční (k porovnání či dokonce rozhodování) nikdy.

To rozhodně, jen nemužu nikde zachytit ten charakter toho zvuku :-/

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: José (01. 02. 2018 18.07:52)

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

klasika je 4001, ta má na kobylkovém snímači kondenzátor, který žere basy. Novější ->4003 mají push pull kterým tam ten kondenzátor můžeš vrazit nbo ne. Na rickovi je super jeho rickosound -> rozdělení signálu třeba do dvou apců -> krkový snímač do basového apce hrající medový bas a naostřenej kobylkáč do zkresleného kytarového, kde se to nehltí nadbytkem basů.. A hlavně je to styl! Já mám v dlouhodobém wishlistu variantu Walnut.
A na ořecháče je slušná recenze od Andertonů:
https://www.youtube.com/watch?v=jcyXyj-etZQ

0 xLajků:

63

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

ten se mi opravdu líbí! ale problém pro mě je ten, že nemá lakovaný krk, takže by byl za chvíli špinavý jako na mém Ray35.

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

64

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

ten se mi opravdu líbí! ale problém pro mě je ten, že nemá lakovaný krk, takže by byl za chvíli špinavý jako na mém Ray35.

Ohledně krku,před dvěma roky jsme si jel do Prahy pro krásnýho Ricka.Když jsem ho zkoušel tak zvuk fantastickej ale ta šířka krku mne odradila takže JB.

0 xLajků:

65

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

José napsal:

Já mám v dlouhodobém wishlistu variantu Walnut.
A na ořecháče je slušná recenze od Andertonů:

Myslim že to je taky von. Dost záleží na stylu, a kulervoucí dynamickej aparát, to asi chce. Není to hoňka simulátor.
https://youtu.be/HAGOS6qasS8

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

66

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

jeden Walnut bude na predaj. potrebujem prachy..

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

67

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Prispejem svojou troskou. Chcel som Ricka, oslovil som teda Duffyho, ktoremu preslo rukami snad aj 15kusov od klasik az po modely Cheyenne, od starsich nastrojov az po novu produkciu. Pozbieral som cenne rady a cakal na cestu do Californie, kde som obehol vacsinu autorizovanych predajcov. Duffyho slova sa naplnili do poslednej bodky. Nova produkcia ma kolisavu hmotnost a aj kvalitu. Mal som zaujem o model 4003 a nemal som preferovanu farbu, mal som teda na vyber. Akurat som nechcel variantu Fireglo lebo vo mne evokuje Jolanu, ale to je na inu temu...Basy hrali celkovo dobre a aj podobne, rozdiely sa ale dali najst. Podme k menej prijemnej stranke - k vadam. Z vyberu som hned vyradil kusy so zlym ulozenim krku, z lakovanych nastrojov som vyradil tie so stekancami alebo roznymi vadami laku (najma pri kobylke). No a zostali mi samozrejme kusy ktore ma zvukovo nezaujali alebo som z nich nemal proste 'ten' pocit. Az som narazil na obchod Gelb music, kde mali 5ks. Do finale sa dostal 4003 Mapleglo a 4003 Walnut. Walnut viac vrcal, povrchovka mi bola prijemnejsia, navyse je ta basa strasne sexi, rozhodnute. Bral som si teda domov 4003W a pre kamarata zberatelsky kus - Lemmyho signature.

http://baskytara.com/img/m/2185/t/p1c5aidmm972v6ho1m2k1k2n9763.png

Basa potrebovala ale jemne doladit cize na mna doma cakalo par uloh. Drazky nulteho prazca neboli dostatocne prisposobene strunam a struny do nich celkom nezapadali. Nic katastrofalne, ale musel som na radu gitarara zobrat stare struny, dat ich do drazky a jemne brusit az kym pekne nesadli. Robota na par minut, ale od nastroja s takouto cenovkou by to malo byt hotove od vyroby. Podme dalej - kobylkovy snimac bol od vyroby nakrivo:

http://baskytara.com/img/m/2185/t/p1c5aikpqc9frm9ck7s9k510175.png

Bolo teda nutne docentrovat ho srobom na spodnej strane:

http://baskytara.com/img/m/2185/t/p1c5ailvo01oh31dd01f2f1fburl67.png

vela ludi o tom srobe ani nevie, je toho plny talkbass...vysledok je teda tu:

http://baskytara.com/img/m/2185/t/p1c5ainaaj97tete1as013fh100c9.png

po vycentrovani bolo samozrejme nutne snimac osadit naspat do kovoveho krytu ktory drzi 2 srobami. Tu vznikol dalsi problem. Tieto sroby su doslova z hovna a hned pri prvom nastavovani a jemnom zaobchadzani som strhol ich krizove zarezy v hlavicke srobu. Nevadi, objednam predsa nove. Hovno! Predajcovia originalnych nahradnych dielov na Slovensko neposielaju, mam oslovit lokalneho distributora. Super. Na e-bay som nenasiel nic, zachranil ma jeden nemecky predajca a sroby mi poslal. Nikdy viac...

Basa hrala super, casom som este ale chcel doupravit setup. Dal som dole kryt vystuhy a nastal problem. Ja blbec som si neuvedomil, ze potrebujem specialny kluc. Vyrobca ho totiz k base nedava. Doobjednane cez Thomann...

Ako uz tusite, pribeh nekonci. Pocas jednej skusky zacala basa blbnut, samovolne prepinala 2 zvuky. Neprisiel som na nic, tak som ju posunul technikovi. Vysledok? Zlomeny push / pull potak co prepina vintage / modern.

http://baskytara.com/img/m/2185/t/p1c5aj4vos1aa710d3jrt1tmj13ecb.png

Basu som mu kazal zapojit natvrdo na 'modern'. Ten kondenzator co orezava basy a prepina na vintage zvuk 4001je blbost...

Hral som sa teda par mesiacov dalej az minuly tyzden...zacal blbnut 3-polohovy prepinac snimacov. Basa je zase u technika, pravdepodobne studeny spoj...

Sumar? Basa je krasna, to remeselne spracovanie dreva je nadherne. Zvuk a komfort tiez na 1*. Vystupna kontrola je ale evidentne slaba. Je toho plny internet, citam rozne fora pripadne som v kontakte s inymi majitelmi. Nie je to teda ojedinely pripad. Tu basu milujem, ale novu by som si uz nekupil, bral by som uz pouzivanu. Su to vsetko prkotiny ktore ked fixnem, tak basa bude TIP TOP, ale toto by sa rozhodne nemalo stavat. S takou cenovkou urcite nie. Mam uz objednany nahradny switch aj potaky a rozne sroby do rezervy big_smile Celu elektroniku a kablovanie dam dokladne skontrolovat nech ma neprekvapi v buducnosti na podiu a ani v skusobni.

Posledna vec - Walnut modely su skutocne nelakovane vratane hmatnika. Telo osetrujem voskom, krk zozadu cistim ale nemam pocit, ze by sa spinil. Treba ale cistit hmatnik - takto vyzera moj po 2 mesiacoch kedy menim struny:

http://baskytara.com/img/m/2185/t/p1c5ajnkaqh1u1cb61sk0bh31lm2d.png

0 xLajků:

68

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

Omlouvám se, že obnovuji tohle téma, uvažuji o koupi Rica ale co jsem sledoval videa na YT jsem z nich docela zmatený,, protože na jednom má krásný medový zvuk a na druhém je hodně jedovatý.. pochopil jsem z fora, že se hodně musí laborovat se snímači tak jestli je to jen tím, že má v každém videu jiný zvuk nebo je to kus od kusu. ještě mě napadá otázka proč spousta hráčů, kteří hráli na Ricy přešli na Fendery. (např. Paul Simonon,Gedy Lee)

A odkud jsi? Samozřejmě nejlepší si ho na vlastní kůži odzkoušet.
Ten zvuk je hodně specifickej a hodně velkou roli hrají i struny. Když jsem hrál v kapele kde byly kytary, raději jsem hrál na JB a Ricka používal asi jen do dvou věcí. Naopak teď hrajeme bez kytar a ten Rick se krásně prosadí, takže už ho střídám jenom s bezpražcovkou...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

69

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

johnybass napsal:

A odkud jsi? Samozřejmě nejlepší si ho na vlastní kůži odzkoušet.

Jsem ze Zlína ale až budu mít kompletní finance chtěl bych jej objednat z Thomanna potažmo kdyby mi nevyhovoval mam měsíc na vracení :-)

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

70

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Aidamos napsal:

Taky několik mých oblíbených hráčů přešlo z Music Mana na Fendera

Proč asi? big_smile Že by prozřeli? big_smile
Ne, dělám si prdel. Naopak já se v posledních pár měsících vydávám opačným směrem a hraju spíš na MM, který mě doma přistálo. Tak že bych se mu asi na počtvrtý dostal na kobylku, na starý kolena? big_smile
Fakt je ale ten prostě, že s ničím netočím, všechny korekce vyboostovaný na plnej kotel a tak je to ono. Akorát mám trochu problém to pak ukrotit na zesilovači, protože nemám aktiv/pasiv vstup, tak musím mít volume a gain stažený jak prdele wehrmachtů u Stalingradu. big_smile

0 xLajků:

71

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Faky77 napsal:

Nova produkcia ma kolisavu hmotnost a aj kvalitu. Z vyberu som hned vyradil kusy so zlym ulozenim krku, z lakovanych nastrojov som vyradil tie so stekancami alebo roznymi vadami laku

Tak to je fprdely, u tak drahýho nástroje. To bych do nich fakt neřek. Jinak ale krásnej nástroj, a když se vychytají mouchy...

Faky77 napsal:

Treba ale cistit hmatnik - takto vyzera moj po 2 mesiacoch kedy menim struny

A to je přesně to, co mi vadilo na mém StingRayi, proto jsem mu nechal krk kompletně nalakovat: http://baskytara.com/post305011.html#p305011

pekelnik napsal:

Naopak já se v posledních pár měsících vydávám opačným směrem a hraju spíš na MM, který mě doma přistálo. Tak že bych se mu asi na počtvrtý dostal na kobylku, na starý kolena?

Čas ukáže wink Jinak já mám dva a oba prostě miluju. Kdyžtak se pochlub ve vlákně http://baskytara.com/viewtopic.php?id=5109 a řekni si o klubový číslo big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

72

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Aidamos napsal:

Čas ukáže  Jinak já mám dva a oba prostě miluju. Kdyžtak se pochlub ve vlákně http://baskytara.com/viewtopic.php?id=5109 a řekni si o klubový číslo

Jako původně jsem myslel... když ke mě výměnou doputoval, že ho jen zkusím a půjde dál, ale nakonec na něj docela hraju a baví mě ten tlak (to fakt asi žádná jiná basa nemá). Von to teda není origo, ale "jen" indonézskej Ray 34 big_smile, ale co můžu říct v souvislosti s těma origo co sem měl předtím, tak mi nepřijde, že by tohle bylo nějak moc chudší proti tomu. Zpracování super, zvuk taky, hardware taky žádnej problém, drží. Kdybych se měl rozhodovat o tom co koupím, tak za poloviční cenu originálu určitě tohle.

0 xLajků:

73

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

pekelnik napsal:

Fakt je ale ten prostě, že s ničím netočím, všechny korekce vyboostovaný na plnej kotel a tak je to ono. Akorát mám trochu problém to pak ukrotit na zesilovači, protože nemám aktiv/pasiv vstup, tak musím mít volume a gain stažený jak prdele wehrmachtů u Stalingradu.

No, když jsem si to doma zkusil na mém StingRay5, který má taky 3pásmovou aktivku, tak je to peklo. Nemít kompresor, tak to není jak ukočírovat. Normálně hraju (a budu hrát) s korekcemi na středu, jen basy trochu cuknutý do plusu. A už dost OT, tu se řeší Rickenbacker wink

johnybass napsal:

Samozřejmě nejlepší si ho na vlastní kůži odzkoušet.

V Liberci má Rickenbacker zdejší člen Ray Smith, měl jsem možnost na to hrát a je to paráda. Ale jelikož trochu slapuju, tak to není basa pro mě.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

74

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Aidamos napsal:

jelikož trochu slapuju, tak to není basa pro mě.

vycházím jen z videí a tam slap zněl dobře.. je pravda ž se mi daleko víc líbí slap na MM takže bych to střídal :-)

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

75

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

vycházím jen z videí a tam slap zněl dobře

Mně tam hlavně překáží ten krkový snímač wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

76

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Faky77 díky moc za review! Není úplně potěšující..

0 xLajků:

77

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Aidamos napsal:

Mně tam hlavně překáží ten krkový snímač wink

Tak to bude jen o zvyku ne ? smile

- MusicMan Stingray 5 H Special Charging Green - Mesa D800+ - Hartke hydrive 112
0 xLajků:

78

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:
Aidamos napsal:

Mně tam hlavně překáží ten krkový snímač wink

Tak to bude jen o zvyku ne ? smile

Rozhodně ne. Na tohle bych si nezvykl. Prostě ten snímač překáží a tečka. Hraju slap technikou ala Marcus Miller, kdybych hrál technikou ala Flea, možná by mi nepřekážel.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

79

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

julceK napsal:

Jsem ze Zlína

Kdybys měl někdy náhodou cestu do Východních Čech, tak určitě není problém odzkoušet u mě...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

80

Re: Rickenbacker bass 4003 Fireglo

Aidamos napsal:

Ale jelikož trochu slapuju, tak to není basa pro mě.

Na slap se ta basa opravdu moc nehodí, je hodně dravá sama o sobě a nevynikají tam moc spodní údery...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků: