201

Re: Co vy a vaše "studio"?

subroofer napsal:

legendární monitor Yamaha NS-10

no, legendární...legenda o nich vznikla, když někde Quincy Jones řekl, že na ně míchal Thriller...Yamaha toho pak beze zbytku marketingově využila

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

202

Re: Co vy a vaše "studio"?

jimmy napsal:
Ivo napsal:

na obyčejných bedýnkách Logitech se subwooferem, kde se nádherně odhalilo to nepříjemné bučení basů

Jo, na to jsou tyhle "herní" sestavy se subem dobré.

No, já tyhle spotřební levný 2.1 sestavy rád nemám, jednak tam jsou vždycky hodně pofiderní dělící frekvence a druhak na tom hraje blbě kde co včetně super nahrávek, na to, abych to bral jako vodítko tomu prostě moc nevěřím, ale netvrdím, že to tak nědo nemůže mít... smile

0 xLajků:

203 Naposledy upravil: woody (22. 04. 2013 15.13:14)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ivo napsal:

A nakonec to vždycky stejnak ve studiu dopadne tak, že se shánějí ty největší sračky, aby se ukázalo, jestli je to i na tom schopný hrát...

to je princip masteringu ... udělat nahrávku tak, aby, pokud možno, hrála na všem ..
zmíněné Videoton (asi ty největší) mám doma ... inu, hi - fi ... to se v podstatě na muziku, na rock, vůbec nehodí ... cokoliv tam zní dobře, jinde nevyzní ... je to jak na podiu ... hi - fi zvuk fakt posluchače nepotěší ... to je tak na symfonie nebo dřevní blues ... woofer, co má synátor v autě je zas na hovno na ty symfonie nebo blues ... ale na hip hop a rap je super ...
jinak, se sluchátkama se nic namíchat nedá ... to je kravina ... už před třiceti lety se používaly spektrální analysery místnosti, kde se hrálo, měřily se resonance, dozvuk, a mix se nastavoval podle měřáku, ne podle sluchátek zvukaře ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

204

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ivo napsal:

A naopak, ten kdo poslouchá prdelí (vetšinou zvukaři-kytaristi)

sakra .. cokoli sem kdy nahraval delali zvukari-kytaristi big_smile ...

btw co mne docela zarari ze ze spousty 70 resp i naky 60 a 80.. je i na mizernejch bednickach slyset rozumne basa a na spouste novejch vytoonenejch je slyset velky kulovi ...  to bude tim ze tenkrat se nahrala basa tak jak hraje a ne jak ted ze se ji uriznou stredy a necha se tam jen anonymne amorfni duneni ...  btw prave zvuk oblibenej spoustou kytaristu.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

205

Re: Co vy a vaše "studio"?

m3 napsal:

to bude tim ze tenkrat se nahrala basa tak jak hraje a ne jak ted ze se ji uriznou stredy a necha se tam jen anonymne amorfni duneni

to je dáno vkusem, ten se mění ... dneska se zase (odporuju ti) hraje středově, slap byl před 25 lety jinde ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

206

Re: Co vy a vaše "studio"?

woody napsal:

to je princip masteringu ... udělat nahrávku tak, aby, pokud možno, hrála na všem ..

Hlavně mixu, dohánět něco frekvenčně na masteru je noční můra.

0 xLajků:

207

Re: Co vy a vaše "studio"?

woody napsal:
m3 napsal:

to bude tim ze tenkrat se nahrala basa tak jak hraje a ne jak ted ze se ji uriznou stredy a necha se tam jen anonymne amorfni duneni

to je dáno vkusem, ten se mění ... dneska se zase (odporuju ti) hraje středově, slap byl před 25 lety jinde ....

To je z velký části daný aranží a mixem. Nepomáhá tomu ani agresivní nahulenej mastering posledních 10 let, ale takhle globálně je to myslím kravina. Ačkoli je zde značnej vývoj práce se zvukem, většina těžiště rockovýho zvuku je v 60 a 70 letech a je pořád dost kapel, který to uměj.

0 xLajků:

208

Re: Co vy a vaše "studio"?

Když už tu máme tohle téma, tak by bylo hezký si poslat pár foteček z domácích koutků, ne?
Pochlubte se, kde tvoříte a co máte hezkýho kromě basiček...

Takhle to u mě vypadalo koncem roku:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/560855_422860744433869_290226830_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/536482_422860774433866_1455218886_n.jpg

A takhle asi rok až dva zpátky:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/430836_434910839895526_1045044587_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/326840_222090047844274_857655392_o.jpg

0 xLajků:

209 Naposledy upravil: Aidamos (23. 04. 2013 13.49:14)

Re: Co vy a vaše "studio"?

To já to mám o dost skromnější...

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17orctk1c649nd918sm1jca12ik3.jpg

Reproduktory Genius SP-HF 1800a, mixák Behringer Xenyx 1002FX a dále velkomembránový kondenzátorový mikrofon Joemeek JM 37 (který není vidět, páč je v kufříku).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

210

Re: Co vy a vaše "studio"?

Však proč ne... Tyhle Geniusy prej hrajou docela dobře za ty prachy... Chvíli jsem o nich uvažoval na sekundární poslech, ale nakonec jsme vzal nějaký chrastítka od M-Audio.

0 xLajků:

211 Naposledy upravil: Aidamos (23. 04. 2013 13.43:56)

Re: Co vy a vaše "studio"?

subroofer napsal:

Však proč ne... Tyhle Geniusy prej hrajou docela dobře za ty prachy...

To každopádně. Zajímavý jak jsem k nim přišel. Normálně stojí kolem litru a já je koupil (podotýkám úplně nový, nerozbalený) jako poslední kus za 250 Kč ve výprodeji jednoho e-shopu. Parádní kup.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

212

Re: Co vy a vaše "studio"?

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7270/7270271_ecadd2e0ef1cf7020384a9d2d2b895f3/images/IMG_5949.jpg?ver=0
akorát ještě přibyl Blofeld... monitorů niet, pouze Hercules 2.1...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

213

Re: Co vy a vaše "studio"?

hofa: Hezký, KORG mám rád, KAOSS bych někdy rád zkusil, teď mám na stole jinou legendu - microKORG... no, nix extra smile

0 xLajků:

214 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2014 21.05:46)

Re: Co vy a vaše "studio"?

hofa napsal:

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7270/7270271_ecadd2e0ef1cf7020384a9d2d2b895f3/images/IMG_5949.jpg?ver=0
akorát ještě přibyl Blofeld... monitorů niet, pouze Hercules 2.1...

...moc hezký,..to mi nějak uniklo. smile Hofiku, můžu se na něco optat k tomu Korg Kaossilaotru?...myslel jsem SZ, ale optám se tady, třebas by to zrovna zajímalo i někoho dalšího. wink Jde mi o to,..už jsem skoro rozhodnutej si tuhle hračku pořídit,...projel sem si několikrát videa na Tuby,...a tak nějak jsem nenašel moc ukázek, kde by ty různé zvukové výtvory a rytmy vybočovaly z takových těch-teď to asi napíšu blbě,...techno a house rytmů k nějakým více živočišnějším funky tvarům s ne až tak psychadelickýma zvukama. smile Skoro všechna videa jsou spíše v tom "techno" duchu jak rytmem tak harmoniema a zvukama. Jde mi o to,..mám představu, že bych si tam vytvořil, či pustil nějaké jiné, spíše živočišnější funky rytmy, do toho si naloopoval nějaké třebas i další rytmický kudrlinky-co jsem viděl na Tuby,...a k tomu si vytvořil nějakou jasnou-trochu promyšlenějsí zvukovou harmonii-imitaci synťáků, nebo i dechů,...celou tu muziku si smíchal do sluchátek s basou a do toho si s tím hrál a improvizoval v rámci harmonijí které bych si vytvořil....? Dá se to tak nějak?...mám trochu reálnou představu proč si tuhle věcičku pořídit? Mám na blbnutí se smyčkama RC-50, ale ač používám zůzné efekty pro barvy zvuků, stále tvořím další smyčky a harmonie jen basou. Tak mám představu, že si na tomhle vytvořím jako podklad pro improvizivání něco trošku jiného-zajímavějšího a zábavnějšího. smile

0 xLajků:

215

Re: Co vy a vaše "studio"?

http://baskytara.com/img/m/703/t/p18moj54i0dej1t9f13fg12monoc3.jpg
tohle je aktuální verze smile

Matěji podle toho, co píšeš si nejsem jistý, že ten Kaossilator pro tebe bude to pravý... základní omezení je v tom, že to umí smyčky pouze v délce 16 taktů (a to pouze nad 101 bpm - pod tímto tempem pouze 8 taktů) a nedává to liché rytmy... v rámci těchto omezení pak buď můžeš používat vestavěné zvuky nebo loopovat externí audio... to co popisuješ je myslím už trochu za hranicí možností té mašinky, ale myslím, že vzhledem k tomu, že RC50 komunikuje přes midi, mohl bys je případně propojit a beat z Kaossilatoru zaloopovat v RC50 a pak tam v ní vrstvit další smyčky nahrané z Kaossilatoru (kvůli překonání omezení v délce loopu)... a pak by to skutečně šlo použít tak, jak potřebuješ... nebo pokud by ti nevadilo, že ti pojede z Kaossilatoru jen krátká smyčka bicích, tak to samozřejmě jde použít i pouze samostatně, jen pak se tam právě nedají dělat nějaký složitější (protože delší) harmonický postupy... to je taky důvod, proč jsou na youtube hlavně "techno" videa - tam ta krátká smyčka nevadí... takže pro tebe optimální postup - synchronizovat Kaossilator přes midi s RC50, v Kaossilatoru vytvořit základní beat (to jde docela snadno i bez využití přednahraných rytmických patternů, jelikož to má arpegiátor, který ti umožní sekat beaty přesně v tempu), ten pak v potřebné délce zaloopovat do RC50, v Kaossilatoru vytvořit nějaké ty melodické a harmonické srandy, opět podle potřeby (pokud nebude stačit délka smyčky v Kaossilatoru) zaloopovat do RC50 a tak postupovat dál až si vytvoříš potřebný podklad, do kterého si už pak můžeš jamovat jak chceš...

no a já to dělám podobně, akorát k tomu využívám ještě ten Korg Electribe, na kterém si můžu naprogramovat bicí mnohem delší (takže variabilnější) a s tím pak blbnu a v Kaossilatoru smyčkuju jen kratší úseky, k tomu pak živě přes Axiom hraju na synťáky a neskutečně se bavím... smile

kdybys k tomu ještě něco chtěl vědět, klidně se ptej, nevím, jestli jsem to vysvětlil dostatečně jasně...

be_fretless napsal:

Ten Akai je bubenická mašinka?

to je MPC500 - sapler a sekvencer, který může sloužit jako bubenická mašinka smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

216

Re: Co vy a vaše "studio"?

A kde je počítač? a basa??? smile

0 xLajků:

217

Re: Co vy a vaše "studio"?

UR napsal:

kde je počítač?

na co? když potřebuju něco zaznamenat, nahraju to na mp3přehrávač smile

basa je v obýváku na stěně a k ní v polici malej mulťáček a looper smile když hraju na synťáky, tak nezvládám zároveň basu smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

218

Re: Co vy a vaše "studio"?

hofa napsal:

..nevím, jestli jsem to vysvětlil dostatečně jasně...

...jj vysvětlil,..děkuji za vyčerpávající odpověď. wink

0 xLajků:

219

Re: Co vy a vaše "studio"?

Máte už někdo zkušenosti s těmito novými Alesis Elevate 5?

http://www.thomann.de/cz/alesis_elevate_5.htm

Shaním něco lepší k PC než PC bedny a pořád dumám zda je to dobrej krok nebo vyhozeny peníz.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

220

Re: Co vy a vaše "studio"?

tak update aktuálního stavu... víc už se nevleze, maximálně možná ještě nějaké další Bastl Instrumenty smile

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7270/7270271_ecadd2e0ef1cf7020384a9d2d2b895f3/images/2014-10-1114.23.34.jpg?ver=0

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

221

Re: Co vy a vaše "studio"?

mašin jak ve strojírnách smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

222

Re: Co vy a vaše "studio"?

jj, krásné (než až zas tak nové) stroje smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

223

Re: Co vy a vaše "studio"?

HOFA - paráda smile

0 xLajků:

224

Re: Co vy a vaše "studio"?

Co doporučíte jako pci zvukovku? Koukal jsem na thomanna, ale výběr je malý a ceny vysoký... Požadavky 1 vstup (linka), stereo výstup... Sem tam se budu chtít pohrabat v cubase...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

225

Re: Co vy a vaše "studio"?

SMETS napsal:

Co doporučíte jako pci zvukovku?

Tohle by Ti asi nestačilo, co? smile http://baskytara.com/topic15746

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

226

Re: Co vy a vaše "studio"?

subroofer napsal:

Tyhle Geniusy prej hrajou docela dobře za ty prachy.

S odstupem času potvrzuju. Mám tu ještě nižší verzi a na domácí žvýkání v poho.

Přišel jsem tu ale s něčím jiným.
Jakožto staromilecký radioamatér nemám vůbec přehled o nové technologii v home recordingu za posledních deset let. smile

Chtěl bych pořídit na domácí žvýkání nějakou hudební mašinu. Nejlepší kombinace by byla notebook+externí zvukovka+mixík kvůli přenositelnosti. Problém je, že u svého main pracovního notebooku(dělo Dell Latitude) to nechci použít. Používám low-level aplikace, a nechce se mi noťas přelaďovat na nízkou latenci a zasírat jej hudebním SW. VirtualPC nepřipadá v úvahu.

První možnost je to polátat z toho co mám doma na Windows platformu - vzít z půdy nadupanej desktop na QuadCore AMD, nahodit tam WIN 10, optimalizovat pro domácí cvičení. Využít svůj postarší Fast Track a hurá. Koupil bych si i nějaký nahrávací soft a k tomu pár VSTček. Ikdyž neočekávám nějakou extrémní kvalitu, jsem pořád hlavně pianista a VST piána jsou na výkon docela náročná.

Nicméně, existuje ještě druhá cesta - jabko. Nechci investovat do proBooku(asi), ale pokud by se k tomu dal využít iPad, bylo by to už ke zvážení. Bohužel se v jabkách vůbec nevyznám a nevím, co by obnášela investice do jabka jako mini přenosného studia hlavně pro pracovní nahrávky. Jak je to se software, trvanlivostí hardware apod.

Zabývá se tu tím někdo?

Díky za názory.

0 xLajků:

227

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

Nicméně, existuje ještě druhá cesta - jabko.

Kamarád má Mac Mini, používá to na muziku a je z toho nadšen: https://www.apple.com/cz/mac-mini/
Ceny jsou příznivé: https://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/mac-mini
On má tu verzi za 21, já časem půjdu do něčeho podobného.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

228

Re: Co vy a vaše "studio"?

Pro iOS je zdarma GarageBand, nezkoušel jsem, ale jak to funguje (na iPhonu to nemá moc smysl). Kamarád to svýho času použával na MacBooku a byl spokojenej (teď už jede v Abletonu jako já)
Jinak přímo pro iPad je navhovaná třeba tahle zvukovka https://kytary.cz/focusrite-itracksolo/HN144324/
Myslím, že na domáci pracovní nahrávky to musí fungovat s přehledem. Otázkou je kolik a jaký VST chceš používat...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

229

Re: Co vy a vaše "studio"?

Používám ipad a focusrite dock a na domácí účely nemám co řešit,garageband naprosto dostatecny. Ale teď bych se vyflajznul na dockinu a koupil tu malou kostku jako vstup na nástroj, záleží co všechno na tom chceš delat

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

230

Re: Co vy a vaše "studio"?

e.t. napsal:

Používám ipad a focusrite dock

To zní dobře, místo toho docku bych ale asi vzal už 2i2 Scarlett, kvůli dvěma mikrofonům. Jaký přesně iPad máš prosím?

0 xLajků:

231

Re: Co vy a vaše "studio"?

Focusrite Scarlett  můžu jen doporučit...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

232

Re: Co vy a vaše "studio"?

Řešil jsem přesně to samé a skončil jsem u IPad 2017 + Steinberg UR22 mkII. Ze software používám Cubasis a Jam up Pro + Bias FX, Garage band by se dal také použít, ale chtěl jsem něco blíž DAW co umí jak midi taky i klasický audio tracky. Cubasis to umí dohromady.

Jinak je iOS jeden z nejdebilnějších systému co jsem kdy viděl, hlavně pokud do něj chcete dostat nějaký data z linuxu...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

233

Re: Co vy a vaše "studio"?

e.t. se mnou nemluví? smile

0 xLajků:

234

Re: Co vy a vaše "studio"?

Mluví, nestíhá. iPad Air tak cca dva/ tři roky starej. Jediná nevýhoda ze ta dockina se ak jednou z deseti použití sekne a chc vypnout zapnout, pak zas klid. Kdyžtak se ptej...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

235

Re: Co vy a vaše "studio"?

e.t. napsal:

Mluví, nestíhá. iPad Air tak cca dva/ tři roky starej. Jediná nevýhoda ze ta dockina se ak jednou z deseti použití sekne a chc vypnout zapnout, pak zas klid. Kdyžtak se ptej...

Díky moc za informace! Mrknu na to.

0 xLajků:

236 Naposledy upravil: carodej_pes (09. 01. 2018 09.11:04)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:
df napsal:

Nicméně, existuje ještě druhá cesta - jabko.

Kamarád má Mac Mini, používá to na muziku a je z toho nadšen: https://www.apple.com/cz/mac-mini/
Ceny jsou příznivé: https://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/mac-mini
On má tu verzi za 21, já časem půjdu do něčeho podobného.

it's a trap. smile Ceny jsou úplně strašlivé.

Málem jsem si Mac Mini koupil před měsícem, ale začal jsem se trochu zajímat o to co je v tom za HW a rychle mě ta chuť s věnováním peněz Applu přešla. Z mého pohledu je jediná fér varianta koupit si ten Mac Mini z bazaru za cenu -10 000 Kč oficiální ceny minimálně.

Zajímalo by mě ovšem, co ten tvůj kamarád má za verzi: s SSD nebo notebookovým HDD?
Jestli má verzi za 21, tak asi s HDD. Nevíš, kolik používá stop? Nebo jak se to kamarádí s vícestopým nahráváním ve studiové bitové hloubce a frekvenci?

Jinak Mac Mini výhledově chcu taky. Jen čekám, až vydají novou verzi. U Applu je myslím běžné, že to skokově upgradujou a ceny zůstanou stejné. A právě ten Mac Mini na to doplácí: nyní prodávají verzi z roku 2014 (což je prehistorie).

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

237

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:

Zajímalo by mě ovšem, co ten tvůj kamarád má za verzi: s SSD nebo notebookovým HDD?

HDD. Říkal, že by to SSDéčko chtělo.

carodej_pes napsal:

Nevíš, kolik používá stop? Nebo jak se to kamarádí s vícestopým nahráváním ve studiové bitové hloubce a frekvenci?

Nevím, já v tom ale nevidím problém, určitě ne na domácí podmínky. Když si vzpomenu, jak jsem kdysi nahrával na Pentiu II na 266 MHz s 32 MB RAM pod Windows 98, a kolik jsem používal stop, a ten komp to zvládal bez problémů...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

238

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ten IPad 2017 bez problému zvládá nahravát 18 stop v 24 bitech, v 48kHz. Vejde se mi do něj několik hodin. Nahrávám z Behringer XR18 a zároveň mi tam i běží soft, kterým ten mixer mužu nastavovat po wifi...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

239 Naposledy upravil: carodej_pes (09. 01. 2018 10.01:49)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:
carodej_pes napsal:

Zajímalo by mě ovšem, co ten tvůj kamarád má za verzi: s SSD nebo notebookovým HDD?

HDD. Říkal, že by to SSDéčko chtělo.

toho jsem se obával. sad

Aidamos napsal:
carodej_pes napsal:

Nevíš, kolik používá stop? Nebo jak se to kamarádí s vícestopým nahráváním ve studiové bitové hloubce a frekvenci?

Nevím, já v tom ale nevidím problém, určitě ne na domácí podmínky. Když si vzpomenu, jak jsem kdysi nahrával na Pentiu II na 266 MHz s 32 MB RAM pod Windows 98, a kolik jsem používal stop, a ten komp to zvládal bez problémů...

no ale v té době jsi asi nejel třeba 24-bit s 96 kHz potažmo 192 kHz, což? smile
Nemyslím si, že by to v domácích podmínkách nemělo smysl. Pro mě je ideální stav si všechno udělat doma sám (přiblížit se trochu tomu, jak to dělá třeba Collier).

sigi napsal:

Ten IPad 2017 bez problému zvládá nahravát 18 stop v 24 bitech, v 48kHz. Vejde se mi do něj několik hodin. Nahrávám z Behringer XR18 a zároveň mi tam i běží soft, kterým ten mixer mužu nastavovat po wifi...

to je dobré. Taky to má flashovou paměť. Ale na domácí práci by to chtělo přeci jen něco s klávesnicí a myší. smile
Ty s tím nahráváš zkoušky, nebo jak to s tím Behringerem vlastně používáš?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

240

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:

no ale v té době jsi asi nejel třeba 24-bit s 96 kHz potažmo 192 kHz, což?

To ne, ale stejně se to ve finále prdne na CD v 16-bit s 44,1 kHz, potažmo do MP3 wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

241

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:
sigi napsal:

Ten IPad 2017 bez problému zvládá nahravát 18 stop v 24 bitech, v 48kHz. Vejde se mi do něj několik hodin. Nahrávám z Behringer XR18 a zároveň mi tam i běží soft, kterým ten mixer mužu nastavovat po wifi...

to je dobré. Taky to má flashovou paměť. Ale na domácí práci by to chtělo přeci jen něco s klávesnicí a myší. smile
Ty s tím nahráváš zkoušky, nebo jak to s tím Behringerem vlastně používáš?

Ano nahrávam zkoušky, a doma si to používám na pracovní nahrávky z UR22mk2. Klávesnice a myš je samozřejmě pohodlnější ... ale tohle je zase ultrapřenosný :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

242 Naposledy upravil: morybundus 1 (09. 01. 2018 20.06:43)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tak jsem si také zařídil domácí studio https://kytary.cz/steinberg-ur22mk2-rec … /HN168177/ a je to fakt super potěšení. Daleko lepší práce naž na BOSS BR 80. Hlavně se s tím musím naučit pracovat, to je pro mne zatím Španělská vesnice i když ten základ už snad umím.

Letec R.A.F.

http://bzmedia.cz/band/f6/e8/9307/c9/40/7f2c/sZZLjztoMzD2__Cd-NI7CFaPJNkUopNq.jpg
http://bzmedia.cz/band/f6/e8/9307/c9/40/7f2c/bMccEOP0vrcRyQvH_0KW0HPj0gtgCD0w.jpg
http://bzmedia.cz/band/f6/e8/9307/c9/40/7f2c/x7L5u0zV-iwsTxjvR20RZ0uf5eHBC4qd.jpg

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

243 Naposledy upravil: FotoPec(en) (09. 01. 2018 19.51:51)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ad Mac Mini: nebylo by lepší místo Mac Mini pořídit nějaký starší Apple Mac Pro (už jen kvůli více HDD třeba :-)? Třeba tady:
http://www.pocitacezababku.cz/index.htm … e-pocitace
Netuším ale jak jsou na tom tyhle stařečkové výkonově.

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

244

Re: Co vy a vaše "studio"?

Mě ten hw za ty prachy příjde jako slušnej bizár smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

245 Naposledy upravil: carodej_pes (09. 01. 2018 23.36:39)

Re: Co vy a vaše "studio"?

u elektroniky nejsem obecne priznivec nakupu starych kusu. Mac Mini z roku 2014 bych jeste zkousl, ale deset let stary komp leda tak zadarmo. Pracovat by se na tom urcite dalo. Vsak bych se vsadil, ze tyhle stare Macy Pro maji dodnes v mnoha studiich. Ale to pomysleni ze dnes muzes mit vykonnejsi i notebook by me uziralo k smrti. smile A nejde jen o vykon. Ergonomie softwaru  je taky dulezita vec - pokud teda clovek nejede oldschool filozofii aka "Windows XP je neprekonanou zalezitosti".

Jak je to dnes vlastne s firewire? Delaji se s tim  jeste nove zvukovky? Ty kompy totiz urcite nebudou mit Thunderbolt.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

246

Re: Co vy a vaše "studio"?

Kousky, co nikdy nebyly v provozu, tak by to ještě šlo. Pokud člověk nepotřebuje extra grafiku a být připojen online na netu, tak i 10 let starý komp není problém. Ale pokud jde o repas ... tak bych byl hódně voparnej. Záruka - nezáruka.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

247

Re: Co vy a vaše "studio"?

Paparatzzi napsal:

Mě ten hw za ty prachy příjde jako slušnej bizár

Jaký HW?

0 xLajků:

248

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:

Jak je to dnes vlastne s firewire? Delaji se s tim  jeste nove zvukovky?

dělají, UAD a RME.
Cenovky začínají na 30 tisících wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

249

Re: Co vy a vaše "studio"?

el BassTardo napsal:

dělají, UAD a RME.
Cenovky začínají na 30 tisících

Ale Thunderbolt tomu musí solidně šlapat na krk ne? Co se Apple týče, stále ve studiích vede?

0 xLajků:

250

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

Co se Apple týče, stále ve studiích vede?

hele, asi jo, i když PC se hodně zvedlo a dneska už to není jako v devadesátkách kdy byly PC nestabilní.
Mac je dneska už spíš zvyk.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

251

Re: Co vy a vaše "studio"?

Mám k tomu jen dvě poznámky z programátorské praxe, se studii nemusí souviset:

el BassTardo napsal:

kdy byly PC nestabilní.

Hodně se to zlepšilo, ale i tak - zestabilnit PC na Win10 je i dnes něco, co zabere pár hodin práce.

el BassTardo napsal:

Mac je dneska už spíš zvyk.

Nebo možná i sázka na jistotu. Po několika pokusech ladit PC o Apple taky uvažuju, uvidíme.

0 xLajků:

252 Naposledy upravil: carodej_pes (11. 01. 2018 14.55:57)

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

Hodně se to zlepšilo, ale i tak - zestabilnit PC na Win10 je i dnes něco, co zabere pár hodin práce.

a to se jako nějak dá?
Na Winech jedu odmala. Dodnes nemám nic od Applu.
I v práci máme všechno od Microsoftu.

A je to utrpení.

To ani nemluvím o tom, že mě donutil k downgradu (měl jsem problémy s SSD), u dědy jsem nepřišel na to, jak po upgradu z Win7 nastavit ovladač grafiky a přítelkyni Win10 zničil HDD (vtipné je, že si pak koupila nový ntb s Win10 a z toho jsem také zklamán, je to vysoce neoptimalizované [ahoj Lenovo] a kdybych v té době ještě neměl averzi k Jablku, donutil bych ji koupit si nějaký ten jejich základní model).

df napsal:

Nebo možná i sázka na jistotu. Po několika pokusech ladit PC o Apple taky uvažuju, uvidíme.

No, mám to úplně stejně. Já jsem (i díky práci) z Windowsů už tak přešlý, že pro mě v podstatě už jiná varianta než Apple nepřichází v úvahu.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

253

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:

a to se jako nějak dá?

Jo dá, tím vlastně začala tahle debata.

Celé je to někdy i delší proces. Je to sice už dávno, ale musel jsem kdysi zasahovat i do registrů a nastavení služeb, abych některé softwary rozjel. No a nejhorší věc jsou aktualizace. Kolikrát se stalo, že něco ladíš, ladíš a zase ladíš a nejdou se stáhnou aktualizace a je to celé v prdeli, protože jeden z potřebných software tou aktualizací ztratil funkčnost.

0 xLajků:

254

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:

přítelkyni Win10 zničil HDD (vtipné je, že si pak koupila nový ntb s Win10 a z toho jsem také zklamán, je to vysoce neoptimalizované [ahoj Lenovo]

Problém bude spíše v tom Lenovu, než ve Win10 big_smile U mladé jsem řešil na Lenovo ntb už několik problémů, nejdřív klekla deska, pak disk.

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

255

Re: Co vy a vaše "studio"?

ono je Lenovo a Lenovo ....  korporátní NB ThinkPad patří k tomu nejlepšímu, pokračovatelé původního výrobce (IBM) , na druhou stranu levné řady jsou opravdu brak.  Používám 6 let staré Lenovo X230-tablet a pořád nemám žádný důvod kupovat nový počítač. Jako zálohu mám ještě starší X200, nahrávat bych na něm teda asi nechtěl, ale na office je pořád k nezaplacení. Ty NB byly sice dražší v pořizovačce ale bohatě se mi vyplatily.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

256 Naposledy upravil: carodej_pes (12. 01. 2018 02.21:22)

Re: Co vy a vaše "studio"?

mě u Lenova G510 pravidelně vypadává wifi.
Pravidelně mi i havaroval disk, ale naštěstí (musím zaklepat) už se to půl roku nestalo. Skoro rekord.

Pak mám taky mobil A6000 a to je snad nejhorší mobil, jaký jsem kdy viděl. Po všech stránkách (jak fyzické zpracování [při nošení v kapse se ohne šasi a displej pak kliká sám od sebe], tak software [než jsem třeba přišel na to, jak přesunout kontakty do jiného telefonu, zabralo mi to asi hodinu big_smile debilní myPhone z Polska to měl vyřešené líp]).

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

257

Re: Co vy a vaše "studio"?

Pokud se jedná o doporučení, tak opravdu jediný notebook, který mě zatím nikdy nestál ani minutku práce navíc, tak byl HP ProBook - vyšší řady.

0 xLajků:

258

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

Pokud se jedná o doporučení, tak opravdu jediný notebook, který mě zatím nikdy nestál ani minutku práce navíc, tak byl HP ProBook - vyšší řady.

Asi jsem měl smůlu (Probook 650), ale během roku klekl disk a těsně před koncem záruky napájení na desce - výměna desky týden před ukončením záruky... Od té doby klid, ale i HP se někdy sekne...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

259

Re: Co vy a vaše "studio"?

D.a.l.i napsal:

Asi jsem měl smůlu (Probook 650)

Tohle mám s Dell. Je sice výborně stabilní, nepřehřívá se, byť je to 14', a navíc má super HW kontrolu. Jenže trochu blbne touchpad a kabelové vedení k monitoru taky trochu zlobí. To jsou bolístky levnějších notbooků.

0 xLajků:

260

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tyjo, brachovi jsme kupovali Dell Precision a odešla mu ještě v záruce základovka, ale teda v servisu na to dost čuměli, že tohle u tšhlé prDellů ještě neviděli. Ale dost mne to vyděsilo, doufal jsem, že tyhle řady už jsou opravdový dělníci..

0 xLajků:

261

Re: Co vy a vaše "studio"?

přihodím ještě jeden pohled na Jabka...
před lety jsem si pořídil iPhone 3G, protože se mi líbil design a že je to blbuvzdorné, jednoduché a elegentní architektura. Pro mě, který se nerad hrabe v tunění a ladění.
no a pak jsem si pořídil MacMini ze stejných důvodu.. z roku 2007. Který mi bez problému jel až do letošního léta kdy umřel disk.

Nahrál jsem na to tři alba, stačilo prostě připojit přes firewire či USB zvukovku a zapnout garageband.
Většinou nebylo ani potřeba zvukovku instalovat, prostě se tam zobrazila a jelo to.
Nikdy jsem nic neladil, nekonfiguroval složitě - ani to neumím.
A v tom se mi jabka právě líbí - jsou pěkný, jednoduchý a pro lidi co s počítači moc neumí a třeba se ani nechtějí v tom hrabat...
prostě plug and record smile

Cena je, pravda vyšší... na druhou stranu ten MacMini jsem měl tady z fóra za cca 8kk i s monitorem a sloužil dobře a dlouho.
tedy jako lama mám rád jabka smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

262 Naposledy upravil: Atvečko (12. 01. 2018 11.05:47)

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

Dell Precision

    ty levný řady precision jsou příšerný srágory, provedení jak nejlevnější nounejmy, plastový panty, fuj... vyšší řady (5xxx ) jsou celkem slušnej HW, ale někdo si usmyslel, že je dobrej nápad do toho dávat hybridní seagate, kde je skoro 100% pravděpodobnost kolapsu disku.

df napsal:

HP ProBook - vyšší řady.

  ano, probooky jsou fajn, jinak je HP stejnej pruser jako cokoliv jinýho

carodej_pes napsal:

mobil A6000

co bys taky chtěl od plastovýho telefonu za 3000 smile

carodej_pes napsal:

Lenova G510

  typickej zástupce levnejch NB lenova, dno...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

263 Naposledy upravil: carodej_pes (12. 01. 2018 11.35:50)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Atvečko napsal:
carodej_pes napsal:

mobil A6000

co bys taky chtěl od plastovýho telefonu za 3000 smile

carodej_pes napsal:

Lenova G510

  typickej zástupce levnejch NB lenova, dno...

jasně, sám bych si to nikdy nekoupil; obojí jsem dostal. Každopádně jestli ta značka má za něco stát, musí si obhájit celé své portfolio. To se neděje, část produktů Lenova je zkrátka neobhajitelná a v mých očích to značku poškozuje, nevěřím v ní.
U Applu jsou často přepálené ceny a nutnost dokupovat si třeba různá předražená příslušenství. Na druhou stranu: kdo kdy řekl, že by mu na tom něco nefungovalo? Apple se obhájit dokáže, Lenovo ne.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

264

Re: Co vy a vaše "studio"?

Chtěl bych se zeptat jaký ke sve zvukove karte pri domácím nahrávání používáte preamp?
Mám zvukovku Behringer UMC404 a nahrávám převážně kytary a basu. Nedávno se mi objevila možnost výhodne koupit preamp Studio Projects VTB1

https://m.thomann.de/cz/studio_projects_vtb1.htm

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

265

Re: Co vy a vaše "studio"?

já to mám doma zařízené buransky (el. nástroje přes komba do H4n, jinak přes mikrofony H4n), ale v brzké době chcu upgradovat na tohle, což by v sobě mělo mít snad použitelný preamp.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

266 Naposledy upravil: carodej_pes (24. 01. 2018 10.50:47)

Re: Co vy a vaše "studio"?

http://baskytara.com/img/m/3359/t/p1c4jokbi0t6c1qok3fc1e9o1q7r3.jpg

Tak jsem to kupil s předstihem. V obchodech to teď mají v akci (v česku se to nyní dokonce dá sehnat levněji než od Thomanna).
Normální cena je cca 16 000 Kč. Teď se to drží pod 14 000 Kč (já to měl za 13 520 Kč přes Kytary.cz). Pokud někdo zvažuje upgrade home studia, doporučuju koupit hned. Ceny se mohou vrátit zpět (na Thomannovi to třeba nedávno zase vyletělo na hodnotu přes 16k).

Teď ještě sehnat komp, do kterého půjde Thunderbolt a mám vystaráno. smile

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

267

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hele nijak ti to nehanim, ale v cem je vyhoda proti digitalnimu mixu?

Priznam se, ze jsem se dival jen na popis na Kytary.cz a nevidim zda to ma paralelni nahravani vice stop - pak by mi to davalo logiku. Jinak ty parametry jsou jiste oslnujici, ale v beznem domacim studiu prakticky nevyuzitelne. Ja jsem nad tim take pred casem dumal a nakonec jsem skoncil u maleho digimixu, ktery je mi praktictejsi.

Ale jak rikam rad si to necham vysvetlit...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

268 Naposledy upravil: carodej_pes (24. 01. 2018 12.49:28)

Re: Co vy a vaše "studio"?

nad digimixem jsem neuvažoval.

Důvody, proč jsem si to koupil, jsou 1) potřebuji novou zvukou kartu s co nejnižší latencí, 2) potřebuji použitelný zesilovač pro mikrofon, 3) potřebuji zařízení, ze kterého vypíchnu dvoje sluchátka.

Nevím, jestli tady neplantáme jablka a hrušky dohromady. Ale fakt nevím, jak říkám, neuvažoval jsem nad tou možností, rád zjistím jiný pohled na věc. smile Napiš, jak to máš udělané a co nahráváš.

RadekCX napsal:

nevidim zda to ma paralelni nahravani vice stop.

no, je to prostě zvukovka. Potřebuješ k tomu software a počítač... paralelní nahrávání více stop je samozřejmostí.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

269

Re: Co vy a vaše "studio"?

No ja mam tu malou Yamahu co mam v podpisu, ktera je pres USB pripojena jako zvukovka do PC (ASIO ovladace k tomu jsou):

mixpult 10 kanálů , efektová jednotka: 24 programů, USB konektivita s výstupem v kvalitě 24-bit / 192kHz, čtveřice MIC IN vstupů nebo 10x LINE IN vstup, z toho čtyři mono a tři stereo, 1x stereo bus, 1x AUX , který je možné použít i jako efektovou smyčku, mikrofonní předzesilovače D-pRO s invertní Darlington obvodem, symetrické XLR vstupy, kompresor s ovládáním pomocí jednoho potenciometru, přepínač PAD pro mono vstupy, třípásmový EQ, možnost 48V phantom napájení, pevné kovové provedení, rozměry : 244mm x 71mm x 294mm, hmotnost: 2,1 kg

jedine co tak jak jsem psal to umi nahravat jen stereo co jde z mixu tedy ciste teoreticky v nouzi nejvyssi muzu nahrat dve stopy najednou tak, ze vstupy rozhodim balancem kazdy do jednoho kanalu, ale uznavam, ze to neni uplne idelani, ale nejak jsem usoudil, ze nahravat vice stop najednou nepotrebuju

Jinak tenhle mix je fakt jednoduchej...uz ten vetsi model umi seskupovat tusim do dvou BUSu coz by bylo urcite lepsi

netvrdim, ze je to ciste ekvivalent toho co mas, ale hodne lidi uvazuje jen v dimenzich zvukovek, ale ten mix s vestavenou zvukovkou je urcite slusna alternativa uz jen proto, ze tech zdroju signalu byva na stole vic a ten mix je pohotovej tim, ze ma cudliky a nehonis to v PC a take dokaze fungovat i sam o sobe

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

270

Re: Co vy a vaše "studio"?

RadekCX napsal:

jedine co tak jak jsem psal to umi nahravat jen stereo co jde z mixu

myslím, že tímhle sis přesně odpověděl: umí to jenom stereo
i ty nejjedodušší SW pro nahrávání na sebe navrství stop kolik potřebuješ, do Yamahy si nasázíš sice víc vstupů, ale mícháš je jenom na tom mixu, takže pokud potřebuješ zpětně v nahrávce cokoli změnit, neuděláš to.
A btw. Yamaha MG10XU není digimix, ale analog s USB výstupem, o jejím zvuku si myslím svoje. pokud bych byl nucen vybrat si z podobných mixů, tak leda Soundcraft Signature MTK.
při vší úctě k Yamaze, soundcraftí preampy Ghost jsou úplně jiná liga a FX od Lexiconu taky.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

271

Re: Co vy a vaše "studio"?

pro mě byla základní otázka latence a kvalita sejmutí. Já asi nikdy nezažiju situaci, kdy bych potřeboval sejmout víc než 3 stopy najednou, už i ty tři pro mě budou spíš sváteční událostí. Takže z toho důvodu by mi ten mix vyhovoval (ale mít otevřené možnosti pro více stop paralelně a neomezovat se jen na stereo je samozřejmě lepší).

Ale:
Latence u USB nebude nikdy tak dobrá, jako s Thunderboltem.
Co se kvality týče, tak nevím, muselo by se udělat objektivní-subjektivní srovnání těch preampů v mixu a ve Focusritu. Jelikož ale u hudebního zboží zpravidla platí, že čím víc peněz do zařízení/nástroje dáš, tím lepší máš zvuk, tak si nemyslím, že bych zrovna tady na tom vyhodil nějaké peníze. smile

A že to má ty knoby a tlačítka fyzicky bych já nevyužil; v kompu nastavím podle špičky hlasitost a pak už s ničím nehýbu a nahraju co potřebuju. Ostatní věci pak dělám na kompu s myší a je to pohodlné už teď na Cubase 5. Chci si pořídit Logic Pro X, kde by to díky tomu, že je to nový SW, mělo být snad vše ještě ergonomičtější. Taky nahrát něco už s úpravou (komprese, EQ) a pak už to nemít možnost změnit v programu, z toho bych měl hrůzu.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

272

Re: Co vy a vaše "studio"?

el BassTardo napsal:

myslím, že tímhle sis přesně odpověděl: umí to jenom stereo
i ty nejjedodušší SW pro nahrávání na sebe navrství stop kolik potřebuješ, do Yamahy si nasázíš sice víc vstupů, ale mícháš je jenom na tom mixu, takže pokud potřebuješ zpětně v nahrávce cokoli změnit, neuděláš to.
A btw. Yamaha MG10XU není digimix, ale analog s USB výstupem, o jejím zvuku si myslím svoje. pokud bych byl nucen vybrat si z podobných mixů, tak leda Soundcraft Signature MTK.
při vší úctě k Yamaze, soundcraftí preampy Ghost jsou úplně jiná liga a FX od Lexiconu taky.

no vzdyt ja jsem to rovnou psal, ze pokud nekdo potrebuje nahravat vic stop tak je to jasne...ale na druhou stranu neznam moc lidi, kteri potrebuji doma (tim myslim opravdu oneman kancl) online v jeden cas nahravat ctyri stopy

ad Yamaha - nikomu jsem necpal, ze to je to nejlepsi co se da koupit...ptal jsem se naprosto bezelstne s tim, ze se dozvim neco noveho nebo duvody proc si to treba koupit

...priznam se, ze netusim PROC to zenes do konfrontace  :-(

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

273

Re: Co vy a vaše "studio"?

carodej_pes napsal:

Ale:
Latence u USB nebude nikdy tak dobrá, jako s Thunderboltem.

Taky nahrát něco už s úpravou (komprese, EQ) a pak už to nemít možnost změnit v programu, z toho bych měl hrůzu.

Co se tyka latenci je to mozne (nebo asi jiste), ale ja konkretne problem nepocituji..takze jiste to vyhoda je.

No v tom mixu prece take neni nutne nastavovat zadne korekce, kompresi atd. - proste nahravat do PC cistej signal.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

274 Naposledy upravil: carodej_pes (24. 01. 2018 18.16:35)

Re: Co vy a vaše "studio"?

RadekCX napsal:

Co se tyka latenci je to mozne (nebo asi jiste), ale ja konkretne problem nepocituji..takze jiste to vyhoda je.

No v tom mixu prece take neni nutne nastavovat zadne korekce, kompresi atd. - proste nahravat do PC cistej signal.

a zpíváš? smile
Je rozdíl zpívat nasucho, a zpívat tak, že se rovnou slyšíš i s reverbem. Ale ať už děláš cokoliv s realtime odezvou, tak latenci kolem 3,5 ms prostě uslyšíš. Já osobně jsem se s USB nikdy nedostal pod 3 ms. Focusrite u těch nových USB karet deklaruje, že se pod 3 ms dostat dá (myslím nějak kolem 2,7 ms). Ale na to bych zase já třeba potřeboval rychlejší komp. Komp nový potřebuju každopádně, řekl jsem si ale, že zkusím apple. No a když už bych měl apple, tak samozřejmě jsem chtěl zkusit i thunderbolt. Proto jsem se taky rozhodl tak jak jsem se rozhodl.

A ano, můžeš nahrávat rovnou do kompu. Pak je nějaká výhoda v tom, že si to můžeš nakroutit na mixu, k ničemu. Koneckonců tam máš jen pár knobů měnící jen určité pásmo, není to nastavitelné, ne?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

275 Naposledy upravil: Lukáš (24. 01. 2018 20.45:52)

Re: Co vy a vaše "studio"?

el BassTardo napsal:

Soundcraft Signature MTK

Není špatnej, pár známých si ho pořídilo... Sice je to provedením trochu "plasťák", ale poměrem cena/výkon je v pohodě (jen myslím, že na nahrávání více stop to má nějaký háček co se týče ovládání nahrávací úrovně nebo něčeho takového).

Jinak flejm je úplně zbytečnej: do dvou, max. třech stop naráz stačí zvukovka, pro víc stop jde použít třeba výše uvedenej mix. Nehledě na to, že v mixu je často i kvalitní preamp a rozšířený možnosti zapojení (efektová smyčka, inserty apod.) Za kvalitní vícekanálovou zvukovku s dobrými preampy totiž člověk vysolí fakt ranec. A taky jde o způsob využití daný věci smile.

0 xLajků:

276 Naposledy upravil: carodej_pes (24. 01. 2018 22.22:27)

Re: Co vy a vaše "studio"?

zkratka jestli ti ten mix vyhovuje, mas rad jeho zvuk a neomezuje te v tvorbe, pak neni co resit.

Ja bych ho nechtel kvuli USB.
A nechtel bych ho kvuli te nemoznosti oddelit jednotlive kanaly (ciste pro lepsi pocit, kdybych treba jednou chtel nahravat s kapelou zivy zaznam nebo bych si chtel natocit bici).
Navic mam dobre reference na zvuk Focusrite, takze bych o jine znacce ted zrovna ani nepremyslel. Tot z me strany k tomuto vse. smile

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

277

Re: Co vy a vaše "studio"?

ne ja fakt nezpivam...pocitam, ze mam rozsah tak 3.5 tonu ;-) takze tak maximalne muzu hulakat na PPU ;-)

co se tyka vice paralelnich stop ...to jsem psal rovnou hned na zacatku, ze to je jasnej argument

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

278 Naposledy upravil: carodej_pes (25. 01. 2018 08.53:03)

Re: Co vy a vaše "studio"?

RadekCX napsal:

ne ja fakt nezpivam...pocitam, ze mam rozsah tak 3.5 tonu ;-) takze tak maximalne muzu hulakat na PPU ;-)

co se tyka vice paralelnich stop ...to jsem psal rovnou hned na zacatku, ze to je jasnej argument

já tedy taky nezpívám. Ale chci nahrávat se zpěvačkou.
Taky nejde jen o zpěv: dost se teď těším na možnost zapojit kytaru a zkoušet různé efekty s přímou odezvou.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

279 Naposledy upravil: yuro22 (28. 08. 2019 08.40:54)

Re: Co vy a vaše "studio"?

cez dovolenku som zase robil trochu s drevom, okrem ineho som si urobil nahravaci kutik :-)

https://baskytara.com/img/m/286/t/p1djbiltud1nhjdshm6hlvq15an3.jpg

 https://baskytara.com/img/m/286/t/p1dj8p9ka166l1ske5ca178qpsv3.jpg

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

280

Re: Co vy a vaše "studio"?

yuro22 napsal:

cez dovolenku som zase robil trochu s drevom, okrem ineho som si urobil nahravaci kutik

Krásná práce, hlavně ty vyvýšené poličky jsou super. Já mám šikmý strop, takže s poličkami mám smůlu. Trochu jsem si uklidil bordel na stole a hle, kolik tam je najednou místa, i novej mixák se vejde před klávesnici big_smile

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1djbrohh65t21dak7lfo5md863.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

281

Re: Co vy a vaše "studio"?

vďaka,

tiež to máš pekné, útulné... a menší bordel než ja :-), ešte len testujem ako to usporiadať...

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

282

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tak sem se do toho finále pustil. Tužka je mistrův grál. A jak se to vejde, to už je prostá technikálie, hardwérovina.

https://baskytara.com/img/m/24982/t/p1dljmge331urojof18v5sjl18bh3.jpg

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

283 Naposledy upravil: yuro22 (25. 09. 2019 09.30:36)

Re: Co vy a vaše "studio"?

wau
nezabudni potom poslat foto vysledku

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

284

Re: Co vy a vaše "studio"?

Zdar. Jak je libo. Dasist majne TSC guerilla punk aptajlung.

https://baskytara.com/img/m/24982/t/p1dpct8its175v8nb91c1n3f10ua3.jpg

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

285

Re: Co vy a vaše "studio"?

litrfree napsal:

Dasist majne TSC guerilla punk aptajlung.

Tyjo, to je klapek! Pěkný! Taky jsem si klapky už musel pořídit. Aktuální stav:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1eli97e55knie421hirslf13503.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

286

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Taky jsem si klapky už musel pořídit. Aktuální stav:

 

Pěkný pěkný to tam máš. wink

0 xLajků:

287

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Tyjo, to je klapek! Pěkný! Taky jsem si klapky už musel pořídit. Aktuální stav:

 Na tabletu Spectroid smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

288

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Tyjo, to je klapek! Pěkný! Taky jsem si klapky už musel pořídit. Aktuální stav:

Hezký, jak si spokojený s tím Live Trackem? Taky mi na něj padl zrak -> výbava jako řada Auxů, každý se svým mixem, multitrack nahrávání i bez kopjůtru apod. Dle papíru s jeví jako takový slušný kapelní švýcarák, jaká je skutečnost?  

0 xLajků:

289

Re: Co vy a vaše "studio"?

el BassTardo napsal:

Na tabletu Spectroid

Ááá, pán je znalec wink Musím přiznat, že je to trošku aranžovaná fotka. Spectroid plánuju využít max. na live hraní a taky standardně ten Zoom mix mám schovanej, stačí mi ta klasická externí zvukovka od Steinbergeru.

José napsal:

jak si spokojený s tím Live Trackem? Dle papíru s jeví jako takový slušný kapelní švýcarák, jaká je skutečnost?

Velice až převelice. Na zvučení "z pódia" v malých klubech dostatečný. A je to natolik super, že to používám i na zkoušky. Je nás 5, má to 5 sluchátkových AUXů, takže paráda. Ještě jsem teda nedokopal všechny do in-earu, ale připojuju na to i standardní aktivní odposlechy.

Výhoda je, že to má scény. Přijdu na zkoušku, vybalím mix, každý mi podá svůj kabel, zapíchám je tam, vyvolám scénu a hrajeme. Super jsou na všech XLR kanálech kompresory. Pravda, kompresory a bohužel i gainy jsou "analogový", což znamená, že jejich polohu nelze uložit, ale stejně mám gainy většinou na unity (středu), takže si to pamatuju, podobně si pamatuju nastavení kompresorů. Každopádně ovládání je podobný klasickýmu analogovýmu mixu, což u mě zvítězilo nad nějakým řešením ala rack + tablet. Navíc ten mix je malej, lehkej, co víc si přát?

Fajn to je i na nahrávání. Pak se to z SD karty nahází do nějakého DAW a je to. Nahrávám takhle nové věci na zkoušce a podobně. Nahrál jsem i celej živák. Ještě jsem ale kolem nahrávání neobjevil/nepotřeboval všechny možnosti, co to má.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

290 Naposledy upravil: Dzzerza (26. 10. 2020 19.33:27)

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:
Aidamos napsal:

Tyjo, to je klapek! Pěkný! Taky jsem si klapky už musel pořídit. Aktuální stav:

Hezký, jak si spokojený s tím Live Trackem? Taky mi na něj padl zrak -> výbava jako řada Auxů, každý se svým mixem, multitrack nahrávání i bez kopjůtru apod. Dle papíru s jeví jako takový slušný kapelní švýcarák, jaká je skutečnost?  

Asi předběhnu Adama - my ho do kapely na Adamovo doporučení koupili taky a za mě je to skvělá věc. My ho kupovali ještě za 12, teď už jsme ho viděl za 14.

Po zvukové stránce včetně záznamu naprosto bez výhrad. Dovedu si představit skrz něj udělat velice slušné demo. Za mě skvělé kompresory na každé šavli, slušný multiefekt.

Jako největší výhodu vidím 5 auxů (!), které mají sluchátkovou úroveň, takže když vám nevadí, že jste na kabelu - nemusíte ve zkušebně investovat do in-earu nebo sluchátkových zesilovačů. Stačí se rovnou připojit

My ho vozíme jako vlastní in-ear systém pro podium. V malých klubech ho použijeme i jako mix pro PA s tím, že zvuk máme přednastavený už ze zkušebny. Část kapealy jede přes bezdrátový in-ear, část po kabelu, za opaskem maji pasivní Behringer PM1.

Kdybych měl vyjmenovat věci, na které jsme si museli zvyknout:
1/ fadery nejsou motorizované, takže je to trochu o zvyku orietovat se podle LED
2/ gainy jsou velice citlivé a neukládá se jejich poloha, takže při převozu o ně stačí maličko zavadit a dost to ovlivní zvuk do všech auxů i masteru
3/ orientace v nahrávkách na SD kartě není úplně přehledná
4/ plech na uchycení do racku stojí další šílený prachy - my ho naštěstí sehnali za zlomek ceny

Každopádně možnost nahrávat si každou zkoušku do stop, je super věc.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

291 Naposledy upravil: Dzzerza (26. 10. 2020 19.19:16)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tak koukám, že Adam byl přece jenom rychlejší :-)

Jenom ještě dodám, že na živé hraní si k mikrofonům vozíme splittery a signál hned na podiu rozdělujeme pro sebe a pro zvukaře.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

292

Re: Co vy a vaše "studio"?

Dzzerza napsal:

Tak koukám, že Adam byl přece jenom rychlejší :-)

 Já jsem rychlejší než čůrací zastávka na území chřestýšů big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

293

Re: Co vy a vaše "studio"?

Díky za info, je potěšující.

0 xLajků:

294

Re: Co vy a vaše "studio"?

Dzzerza napsal:

fadery nejsou motorizované

 To mít, a taky gain a kompresory s pamětí jako to mají ty korekce na mixu, tak je to dokonalý.

Dzzerza napsal:

My ho kupovali ještě za 12, teď už jsme ho viděl za 14.

Taky tak. Jinak kdyby někomu nestačilo těch 8 XLR, tak se dělá L-20, a ta jich má 16, a navíc 6 odposlechových cest místo pěti a taky 2 efektové cesty místo jedné: https://www.muziker.cz/zoom-livetrak-l20

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

295

Re: Co vy a vaše "studio"?

Zrovna ho mají na kytary.cz do konce týdne v 5% slevě
https://kytary.cz/zoom-livetrak-l-12/HN179932/?utm_campaign=yot_email_NL_vyprodejrijen_cz&utm_source=newsletter%7Esamba&utm_medium=email&yottly_email=c1c23aff-3689-4177-a9d8-6ab618a79838&hmc=31

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

296

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Ááá, pán je znalec wink

 Mám ho pořád sebou v mobilu a párkrát mi pomohl, u hodně švédských beden wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

297

Re: Co vy a vaše "studio"?

mam v mobile, je to genialna pomocka, ked bubenikovi huci nejaky kotol alebo prechod, hned vieme ktoru frekvenciu odpichnut...

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

298

Re: Co vy a vaše "studio"?

yuro22 napsal:

mam v mobile, je to genialna pomocka, ked bubenikovi huci nejaky kotol alebo prechod, hned vieme ktoru frekvenciu odpichnut...

to mi pripomina ze novej marek hrozne rozehrava struny na bicakove virblu yikes a moc nevim co s tim big_smile preladit strunik big_smile u jinejch hlav predtim sem si toho nevsim hmm

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

299

Re: Co vy a vaše "studio"?

Mám na Vás dotaz, plánuju pořízení plné verze DAW s tím, že s ohledem na plánované využití (tvorba ambientu, drone, industriálu s možností live využití) mám v hledáčku samozřejmě Ableton Suite a pak jsem narazil na program Bitwig Studio. Ableton znám dobře, tam by to byla sázka na jistotu. U Bitwig studia co jsem zatím nastudoval, tak je to hodně podobné jako Ableton, stáhl jsem si demo, abych si ho ošahal a funguje opravdu takřka stejně. Demo, ale neposkytuje plnou funkcionalitu, takže nedokážu posoudit všechny nástroje a dodatečný zvukový materiál. Chci se zeptat není tady někdo, kdo má vlastní zkušenost s Bitwigem a dokázal by porovnat s Abletonem? 

Další věcí je pak cena: upgrade na Ableton Suite z verze Lite, kterou mám vyjde na 13.300Kč, Bitwig stojí 9.900Kč s tím, že bych to mohl vzít oklikou přes koupi MIDI kláves a upgrade licence a paradoxně by mě to vyšlo jen o 100kč víc a měl i klávesy Nektar LX 25.

V rámci ceny Abletonu je navíc trvalý upgrade verze 10, u Bitwigu je pouze 12 měsíců (ale tady nevím nakolik je do duležité a kolik změn a vylepšení může přijít).

U Abletonu osobně vidím jako výhodu velikou komunitu uživatelů a z toho pramenící množství návodu a tipů na YT atd. u Bitwigu velikost té komunity neumím odhadnout, ale na YT je videí taky dost. Díky za každou rady případně nasměrování.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

300 Naposledy upravil: Aidamos (03. 11. 2020 10.04:24)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

Demo, ale neposkytuje plnou funkcionalitu

Hele, verze demo většinou právě má kompletní funkcionalitu, jediné, co tam je zakázané, je ukládání a export. Ableton Live Lite to takhle třeba má. Mě právě u našeho bubeníka zaujal MIDI kontrolér, co si pořídil, právě s přiloženým Ableton Live Lite, tak jsem si ho taky stáhnul, ale díky tomu, že jsem ještě neměl zařízení, a tedy ani kód pro registraci, tak mi to fungovalo v demo režimu. Mohl jsem všechno, kromě ukládání a exportu.

Jinak jsem koukal, že to Bitwig Studio vypadá principiálně hodně podobně jako Ableton Live, v některých místech skoro jako jeho klon, ale i v něm dělám dva týdny, takže určitě s výběrem neporadím, spíš nadhodím jen řečnickou otázku. Chceš dělat s něčím, co důvěrně znáš, s něčím, co hraniční možná až s průmyslovým standardem, s něčím, kde víš, kam sáhnout, nebo chceš zažít vzrušení a nadšení z objevování něčeho nového?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: