1 Naposledy upravil: Atvečko (09. 12. 2017 15.15:44)

Téma: Jen jedna škatule na zem

Tak jsem  asi dokráčel do cíle. Už jsem zkusil samotný krabičky na který jsem pak vzteky dupal, když jsem se netrefil, různý multiefekty kde jsem se beznadějně ztrácel v presetech, už jsem hrál jen do koncovýho zesilovač úplně bezevšeho (to bylo nejlepší), zkoušel jsem nějaký preampy, rackový bazmeky a mám toho dost, přesněji plný zuby.  Lezou mi na nervy klipový ladičky, který ztrácím a zapomínám doma, nebaví mě hledat v pedalboardu proč "zase" nefunguje....

Hledám jednu malou krabici od který chci jen to nejnutnější - DI, kompresor, ekvalizer, ladičku (špinítko by byl ne nutnej bonus). Ale asi chci moc smile

Opravdu jsem tak slepej, nebo nic kromě TE Tranzit a Tech 21 Bass Fly Rig (který poplival Aidamos) a GK Plex (kterej jsem poplival já) neexistuje ?

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: Jen jedna škatule na zem

Já plánuju GR-55, měl by mi nahradit vše - ladičkou počínaje, přes kompresor až po houslistku, která nám dala vale. Akorát to nesplňuje ten požadavek na jednoduchost a presety.

0 xLajků:

3

Re: Jen jedna škatule na zem

Něco bližšího k tomu Plexu? Nic jsem nenašel,dík!

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

4

Re: Jen jedna škatule na zem

Jestli myslíš to poplivání tak šlo ty konektory (USB a 3,5mm) směrem nahoru. Na domu asi v pohodě, ale jinak to vidím během chvíle plný bordelu z bot, což se těm konektorům bude moc líbit smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5

Re: Jen jedna škatule na zem

Já používám poplivávaný Hartke Attack VXL, má DI, a mě se zdá, že Shape má nějakej skrytej pocitovej kompresor, ale to je můj emo dohad. To ber s rezervou.  Využívám, že má možnost vyndat čistej bokem, a já ho mám strčenej do druhýho pasiv vstupu zesilovače, v prvnim aktiv je - lehce EQ upravenej a oboostovanej - výstup z krabky. Ladičku mám bokem uplně, nevede nikam dál. Čistě baterkově Zoom B1On, protože blbě vidim, a na něj vidim. Je zaplej furt.  Musim stáhnout máster, když ladim, na zesiku, protože to tahám do Zóoma z linky. Na zesiku mám další DI - z vinutí trafa konce, takže co dává zesik do beden, beru si plně ven. Rád kreslim koncem lampy.  Uvažoval sem o klipovce na ladění, ale čet sem to riziko ztrácení, stačí že ztrácim propocený trika a košile, co si sundám, a někam hodim, tak na klipovku peču.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Aidamos (09. 12. 2017 20.23:54)

Re: Jen jedna škatule na zem

Tohle je docela zajímavý, ale nemá zkreslení, jen čistý boost a je to spíš myšlený na akustické nástroje: https://www.fishman.com/products/series … og-preamp/

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1c0ublatp1699ga2v41cvka3n3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Jen jedna škatule na zem

Mám úplně přesně to samý - VXL  ale myslím, že je to jen trochu lepší DI.  Každopádně když jsem s tím nakrmil můj starej class-D, tak se dalo používat, bez to ani omylem. ZommB1On používám jen jako ladičku a Drop D, ale stejně na to nevidím, potřebuju indikaci LEDkou, ne displejem, takže to všechno pofrčí do světa.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: litrfree (09. 12. 2017 20.53:19)

Re: Jen jedna škatule na zem

Měl sem ho taky k D-Class, ale tam to lepší externí kompresor chtělo, navíc. S ledkama používám na ladění alternativně to starý Seiko co mám v profilu. Ale to umí jen klasický ladění, a posun v hercích, v jednotkách. Budeš měnit zesik? Že bys to (ladění, komprese) měl in-house? K lampě kompresi - to nevim, tam ji nepoužívám, připadá mi to zbytečný, když dávaj dobře basy ve všech pásmech Hi-Mid-Bas.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

9

Re: Jen jedna škatule na zem

Zesilovač už mám,  250W Class-D i HA3500   jdou do světa, už to doklepu s Elfem smile  A jak tak na to koukám, asi vsadím na to, že mel aidamos s tím transitem smůlu na kus.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

10

Re: Jen jedna škatule na zem

Doklepeš s Elfičem a Transitem? Bože, kam ten svět spěje. :-) To už je jen krok k módní bezbednový produkci.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

11

Re: Jen jedna škatule na zem

Atvečko napsal:

asi vsadím na to, že mel aidamos s tím transitem smůlu na kus

Hele, je to možný, páč několik hodin to bylo v pohodě a až pak to začalo blbnout, podle mě tam něco odešlo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Jen jedna škatule na zem

litrfree napsal:

Doklepeš s Elfičem a Transitem? Bože, kam ten svět spěje. :-) To už je jen krok k módní bezbednový produkci.

No on ten Elfíček s 15" boxem překvapivě tlačí jako hovado. Před tejdnem jsme hráli venku na náměstí a já ovád doma zapomněl propojovací kabel, takže jsem hrál jen na jednu 10" a nikdo si nestěžoval, že by mě neslyšel. 200W musí stačit všude a na Wembley už to nevidim .)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

13

Re: Jen jedna škatule na zem

No, ale Elfič má DI přece. Prdni mu dopředu tohle, sice to nemá ladičku a kompresor, ale to asi v tomhle případě neva.
https://youtu.be/OYGYpMeOoPI

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

14

Re: Jen jedna škatule na zem

když já chci primárně tu ladičku a kompresor smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

15

Re: Jen jedna škatule na zem

Atvečko napsal:

A jak tak na to koukám, asi vsadím na to, že mel aidamos s tím transitem smůlu na kus.

Já v to pevně doufám. Zase se mi začíná v hlavě honit menší GAS podporovaný váhou T.E. AH1200-12. Tranzit tak nějak vychází z jeho preampu kde jde na sobě nezávisle parádně nastavit a používat EQ, lampu - včetně poměru čistého zvuku, kompresor a véčkový preshape. K tomu ladička - co více si přát.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

16

Re: Jen jedna škatule na zem

Aidamos napsal:

Tohle je docela zajímavý, ale nemá zkreslení, jen čistý boost a je to spíš myšlený na akustické nástroje: https://www.fishman.com/products/series … og-preamp/

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1c0ublatp1699ga2v41cvka3n3.jpg

V září jsem s tím odehrál koncert na baskytaru a šlo to.
Jedinej problém je v tom, že nemůžeš nijak ovlivnit sílu výstupu XLR. Potenciometr volume totiž funguje jen na ano otput jacka. A zvukař už párkrát chtěl abych ubral.

Jinak to už rok používám na kontrabas jsem spokojenej.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

17

Re: Jen jedna škatule na zem

https://www.hudebnicentrum.cz/eshop-lr- … gIPzfD_BwE
Tady maj v podstatě to stejné jen v podání jiný firmy.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

18

Re: Jen jedna škatule na zem

Hele já mám ZOOM B3N a prozatí velká spokojenost.
Chybí snad jen DI-OUT.
Jinak tam je všechno včetně poveden simulace DUNLOP MXR M80 Bass D.I.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků: