1

Téma: Nový Precision bass

Ahoj, chtěl bych koupit signature model Rogera Waterse ,protože zvukově i vzhledově mě naprosto uchvátil ,jen by mě zajímalo zda s ním máte nějaké zkušenosti díky..
taktéž ksem při brouzdání a okukování preclíku narazil na tohodle FENDER 50s Precision Bass Lacquer a moc nechápu, proč je o 10 000kč dražší než ten signature kromě toho, že je tam nitrolak a menší rádius krku je uplně stejný.. Přijde mi docela dost dát 34 000kč za mexiko..

0 xLajků:

2

Re: Nový Precision bass

Classic Series '50s Precision Bass® Lacquer | Fender Bass Guitars
shop.fender.com/...basses/precision-bass/...50s-precision-bass-lacq...
Přeložit tuto stránku
899,99 US$

Roger Waters Precision Bass® | Fender Bass Guitars
shop.fender.com/...basses/precision-bass/roger-waters-precision-b...
Přeložit tuto stránku
879,99 US$

Vidím stejnou cenu...

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

3

Re: Nový Precision bass

Šimi napsal:

Classic Series '50s Precision Bass® Lacquer | Fender Bass Guitars
shop.fender.com/...basses/precision-bass/...50s-precision-bass-lacq...
Přeložit tuto stránku
899,99 US$

Mají v tom pěknej bordel, v textu při zadání do googlu je v popisu cena 899,99USD, ale když se proklikáš na stránky, tak je tam:
http://baskytara.com/img/m/1576/t/p1bg60f2b22lr1u6e1vhk1adi1k033.jpg
A to je sakra rozdíl....

zpuk: Co zkusit spíš nějakej bazar? Za tu cenu budeš mít v pohodě US precla. Ted je jeden černej, trochu omácenej, zrovna na bazaru: https://hudebnibazar.cz/fender-precisio … /ID101595/

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

4

Re: Nový Precision bass

zpuk napsal:

Přijde mi docela dost dát 34 000kč za mexiko.

To mě taky, ale jinak jsou to fajn nástroje: http://baskytara.com/topic15051

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Nový Precision bass

Hastur napsal:

Mají v tom pěknej bordel, v textu při zadání do googlu je v popisu cena 899,99USD, ale když se proklikáš na stránky, tak je tam:
A to je sakra rozdíl....

Aha, tak jestli to nebude nějaká divně vohnutá cena tohoto konkrétního modelu pro Evropu...

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: zpuk (15. 05. 2017 21.53:34)

Re: Nový Precision bass

vycházel jsem z Kytary.cz a Thomann.de no chtěl bych si ten nástroj vyzkoušet a jet až na slovensko je daleko..
jinak c říkáte na ten signature Waterse ten mě zajímá více smile

0 xLajků:

7

Re: Nový Precision bass

https://www.muziker.cz/fender-roger-wat … s-mn-black

Dle toho by měl být k vyzkoušení v Muzikeru v Plzni

0 xLajků:

8

Re: Nový Precision bass

při brouzdání jsem naazil ještě na tohode krasavce.. je to sice jiný typ PB ale zajímal by mě názor na něj popř. zkušenosti s ním FENDER DLX ACTIVE P BASS SPECIAL.

0 xLajků:

9

Re: Nový Precision bass

zpuk napsal:

při brouzdání jsem naazil ještě na tohode krasavce.. je to sice jiný typ PB ale zajímal by mě názor na něj popř. zkušenosti s ním FENDER DLX ACTIVE P BASS SPECIAL.

ma aktivni elektroniku, imho dost odlisnej charakter od klasickyho Preclika.

0 xLajků:

10

Re: Nový Precision bass

Tak sem na něj koukal. Ta elektronika je vypínatelná, takže pak by to mělo mít klasickej precl charakter. Díky konfiguraci P-J to bude dost univerzální nástroj. Za mě je plus masivní kobyla a profil krku je jazz bass (na to bacha jestli chceš poleno jak u klasickýho precla).

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: flachby (23. 05. 2017 11.22:01)

Re: Nový Precision bass

kdyz nechci hrat s aktivkou, nebudu si kupovat aktivni nastroj, kdyz potrebuju univerzala, nebudu si kupovat preclik. No flame on me ... jen nazor.
btw. special preclika tusim hraval basak z Gojiry
https://www.youtube.com/watch?v=xRIVJ7aLHTE

0 xLajků:

12

Re: Nový Precision bass

Na toho Waterse jsem si zabrnkal minulý týden v kytarach.cz a zdal se mi, že hral ze všech fenderů co tam měli (když nepočítám custom shop) nejlépe.

0 xLajků:

13

Re: Nový Precision bass

Co si myslíte o této base? Vždycky na mě v kytarách tak smutně kouká...
https://kytary.cz/fender-dlx-active-p-b … /HN166498/

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

14

Re: Nový Precision bass

LuKe napsal:

Vždycky na mě v kytarách tak smutně kouká...

Já tam radši nechodím, jen otevřu dveře hned slyším ze všech stran - kup si mě kup si mě.  Zejmena v tý "uličce proklatejch" (hned za pokladnou) kde visí na zdi opuštěný baskytary smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

15

Re: Nový Precision bass

LuKe napsal:

Co si myslíte o této base? Vždycky na mě v kytarách tak smutně kouká...

Určitě nebude špatná, ale osobně jsem konzerva- když preclíka tak pasivního.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Kaňour (01. 11. 2017 14.58:31)

Re: Nový Precision bass

...osobně pošilhávám po tomhle kousku https://kytary.cz/lakland-skyline-44-64-rw-bk/HN168367/

Jen šířka nuláku 38,1mm mě lehce odrazuje. Pokud to tedy není mylná informace.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

17

Re: Nový Precision bass

Kaňour napsal:

...osobně pošilhávám po tomhle kousku https://kytary.cz/lakland-skyline-44-64 … 168367/Jen šířka nuláku 38,1mm mě lehce odrazuje. Pokud to tedy není mylná informace.

Melo by to byt 44,5mm standartne https://www.thomann.de/cz/lakland_skyli … rw_3ts.htm
I na strankach Laklandu to tak maji psany 1,75" http://lakland.com/44-64.htm
I kdyz nektery custom modely s J krkem maji opravdu 38,25mm.

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Aidamos (01. 11. 2017 21.55:30)

Re: Nový Precision bass

kurowec napsal:

I kdyz nektery custom modely s J krkem maji opravdu 38,25mm.

Tenhle: https://www.thomann.de/cz/lakland_skyli … rw_car.htm

Jinak těch 44,5 mm je třeba na čtyřce na mě osobně skoro až moc (a to mám široké krky rád), ale hlavně ty krky na těch novějších Laklandech jsou hodně mělké, což je to, co mi nesedí víc, než ta šířka. Staré modely Skyline (Korea) měly krky 42 mm a plnější profil, viz můj nyní již bývalý: http://baskytara.com/topic15592 - to mi sedí do ruky parádně. Ale je na každém, co preferuje víc.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: Nový Precision bass

hmmm, mě cokoliv víc než 38mm přijde jako lopata, proto se pořád nemůžu skamarádit s precisionem.
Přitom koncepce a zvuk je super, ale furt se s tím peru.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Matej (01. 11. 2017 22.34:55)

Re: Nový Precision bass

Atvečko napsal:

hmmm, mě cokoliv víc než 38mm přijde jako lopata,

...pro mě je všechno pod 42 mm hrozná špejle. big_smile

0 xLajků:

21

Re: Nový Precision bass

Jak jsou ty individuální pohledy na parametry basových krků barvitý smile mě nejvíc sedí MM, což je jestli se nemýlím 42mm a alespoň ten můj má poměrně plný, vysoký profil. Takže asi něco na způsob korejskýho Skylinu jak popisuju Aidamos. Každopádně kdyby ten Lakland hrál dobře, tak jazzbassový krk bych asi zvládnul. Naopak původních preclíkovských 44,5mm je mi do ruky už nepříjemný, na to bych se nerad přeučoval.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

22

Re: Nový Precision bass

kurowec napsal:

I kdyz nektery custom modely s J krkem maji opravdu 38,25mm.

A vida, je to zrovna ten druhej co Thomann nabízí. https://www.thomann.de/cz/lakland_skyli … rw_car.htm Narazit na tyhle dvě basy někde v krámě a postupně je obě osahat, asi bych neznaje těchto informací byl celkem zmatenej smile

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

23

Re: Nový Precision bass

Kaňour napsal:

Jak jsou ty individuální pohledy na parametry basových krků barvitý smile

A mi zase přijde zvláštní, že to tolik lidí řeší jako problém, milimetr sem, milimetr tam smile smile (dobře, chápu dřevorubce vs. 38mm nebo dívku 145cm vs. 6-strunka)

Vždyť rozteč strun je v různých polohách jiná, stejně se s tím prsty musí popasovat smile Nedělá mi problém přecházet z elektrické kytary (šířka krku ???) na čtyřstrunný bezpražec (šířka krku ???) či na pětku Laklanda (šírřka krku ???) nebo Raye (šířka krku ???). A když vezmu do ruky akustiku Rieger Kloss (poměrně široký krk šířky ???), taky mi to žíly netrhá smile

A co teprve menzura... Kytara má nějakou, bezpražec 34". Lakland 35", Ray 33"...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

24

Re: Nový Precision bass

D.a.l.i napsal:

milimetr sem, milimetr tam

Celkem bez problému přecházím na stratocaster, akustiku i dvanáctistrunku s širokým hmatníkem, ibanezu superstrat,  hraju na Jazze, moderna i Hofnerku s krátkou menzurou a téměř nerozšiřujícím se hmatníkem, ukulele, ubas

Ale ten precl mi prostě vadí, nevím čím to je smile  Už mám třetího a furt nejsme kámoši

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: Asian Bamboo (02. 11. 2017 10.32:57)

Re: Nový Precision bass

Atvečko napsal:
D.a.l.i napsal:

milimetr sem, milimetr tam

Celkem bez problému přecházím na stratocaster, akustiku i dvanáctistrunku s širokým hmatníkem, ibanezu superstrat,  hraju na Jazze, moderna i Hofnerku s krátkou menzurou a téměř nerozšiřujícím se hmatníkem, ukulele, ubas

Ale ten precl mi prostě vadí, nevím čím to je smile  Už mám třetího a furt nejsme kámoši

Musíš všechno ostatní prodat a pak to klapne smile
S tim Preclem jsem taky trochu bojoval.....měl jsem ještě nedávno doma tři basy, Jazz 38,1 mm pohoda, Classic Precision s 44,45mm a Bobíka s 42 mm. Furt jsem porovnával a zkoušel a vlastně jsem byl trochu ztracen, byť jsem po chvíli byl schopen hrát na vše.
Osobní poznatek můj je, že 44,45 cm s mělkým profilem mi nesedí vůbec. Byla to hrozná dřina na to hrát. 42 mm s plnější profilem C na Bobíkovi už je fajn a pro mě obrovskej rozdíl v hratelnosti oproti Classic, byť jsem si taky řikal, že to jsou blbý dva milimetry......takže už je doma jen jedna basa a jsem v pohodě

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

26

Re: Nový Precision bass

Asian Bamboo napsal:

Osobní poznatek můj je, že 44,45 cm s mělkým profilem mi nesedí vůbec

toho skoro půl metru rozteče by mi asi taky nesedlo a to mám dost dlouhé prsty big_smile big_smile
(pardon, vím, že jsi myslel mm smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

27

Re: Nový Precision bass

D.a.l.i napsal:
Asian Bamboo napsal:

Osobní poznatek můj je, že 44,45 cm s mělkým profilem mi nesedí vůbec

toho skoro půl metru rozteče by mi asi taky nesedlo a to mám dost dlouhé prsty big_smile big_smile
(pardon, vím, že jsi myslel mm smile)

big_smile big_smile to já taky

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Aidamos (02. 11. 2017 19.01:47)

Re: Nový Precision bass

D.a.l.i napsal:

Ray 33"

Simtě, o jaké base mluvíš? Jestli jsem správně pochopil je to StingRay? Všechny Music Many mají klasickou 34" menzuru.

Kaňour napsal:

mě nejvíc sedí MM, což je jestli se nemýlím 42mm

Těsně vedle. Je to jako klasický Fender Precision, tedy 41,3 mm wink Tedy mluvíme-li o typu StingRay. Sterling má krk jako Jazz Bass, tedy 38,1 mm, ale plnej profil, takže v pohodě do ruky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

29

Re: Nový Precision bass

Aidamos napsal:

Simtě, o jaké base mluvíš? Jestli jsem správně pochopil je to StingRay? Všechny Music Many mají klasickou 34" menzuru.

Ray Roger, který kdysi dávno prodával Duffy, konkrétně http://baskytara.com/topic14993-p-roger … odera.html

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

30

Re: Nový Precision bass

Aidamos napsal:

Těsně vedle. Je to jako klasický Fender Precision, tedy 41,3 mm wink

Vždycky když debatuju s poděbradskýma řepama sobě rovnýma, tak nuláky třídíme do třech kategorií: 38mm, 42mm a 44mm. Ty +- desetinky nám prostě unikají, proto ta nepřesnost smile Konkrétně u toho precla/MM s 41,3mm mi musela asi selhat šupléra, protože když jsem to měřil tak mi to přišlo vždycky blíž 42mm než 41mm, což by vzhledem k udávaným 41,3mm nedávalo dvakrát smysl.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

31

Re: Nový Precision bass

Tak ty desetinky nase vychazej z puvodnich palcovych mir:

1,5 jazz bass
1,625 aktualni US standard pbass, Stingray
1,75 stary 50’ a 60’ precly

0 xLajků:

32

Re: Nový Precision bass

Tak jsem si toho krasavce pořídil - https://kytary.cz/fender-dlx-active-p-b … /HN166498/

První dojmy - zklamání. Velké.
Ale začnu tím pozitivním. Basa ma jazz krk, takže se mi na ni hraje vskutku královsky. Všechno je blízko, jen ještě snížit dohmat a bylo by to ideální. Aktivní elektronika je vypínatelná, takže jde normálně jet na pasiv a kdyby bylo třeba, cvak a boostujeme... Kobyla masivní, nástroj taky (ve srovnání se Skvérem určitě). Zvukově jsem neměl pořádně šanci porovnat, ale v obchodě přes Dčkovýho Ampega a bednu Fender paráda.

ALE! Už při zapojení basa slyšitelně bzučela. Řekl jsem to prodavači. "Tak ty snímače hold bzučí, že..." Tak mu říkám, že teda takhle určitě bzučet nemají. Navíc když jsem se dotkl poťáků, přestala. Tak si dovedl kolegu. "No jo, singl hold bzučí..." I toho jsem přesvědčil, že je něco špatně. Podle mě utržený zemnící drátek od kobylky. Tak že se na to podívají a dají mi vědět.
Druhý den jsem se pro ni stavil, technik prý něco opravil a je to v pohodě. Vyzkoušel jsem, nebzučela, odnesl jsem si ji. Ve zkušebně jsem trochu brnkal a všiml si, že poťák balance není úplně v pohodě. Při dotažení nadoraz na jednu stranu jde ještě celkem lehce otočit "dál", ale není to tím, že by byl povolenej na pickguardu. Prostě se divně protáčí. Doma jsem sundal struny, naolejoval hmatník a chtěl utáhnout výstuhu, abych snížil dohmat. A ejhle imbus 4mm moc malý, 5mm moc velký. Navíc při povolování strun jeden kolík v jednom místě znatelně drhnul. Nejspíš křivej šnek (nebo jak to nazvat, prostě závit, co otáčí ozubeným kolečkem). Tak jsem dnes lítal po celým Brně a sháněl imbus 4,5. Sehnal, utáhnul, super. Pak mě zvědavost donutila podívat se pod kobylku. Drátek byl na půl cesty v díře a po letování ani stopy.

Rekapitulace:
vadný ladící kolík
vadný potenciometr
nepřiletovaný zemnící drátek
to, že je potřeba imbus 4,5, není chyba kytar, ale opruz to je...
K tomu dost laxní přístup obsluhy. Říkal jsem, že nechci krabici. Tak se ji ani nechtěli obtěžovat najít, až jsem si přecejen vyžádal, aby se raději koukli, jestli v ní něco není. Byl tam obal...

Basu du ve středu vrátit. Asi si nechám poslat ještě jeden kus, protože papírově je to přesně to, co chci. Ale tenhle kus nestojí za nic...

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

33

Re: Nový Precision bass

imbus na hlavě je 3/16"  což je 4,78mm   Takže to je tak trochu tvůj fail :-)

Zbytek teda katastrofa, napiš to hochům na centrálu...

A máš recht PB s JB krkem je super, sháním to už 3 roky

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

34

Re: Nový Precision bass

LuKe napsal:

Drátek byl na půl cesty v díře a po letování ani stopy.

Drátek přiletovanej na kobylku jsem ještě neviděl.

LuKe napsal:

První dojmy - zklamání. Velké.

No, jo, holt mexický DoDo (dodělej doma), já to měl stejně: http://baskytara.com/topic8155

LuKe napsal:

"No jo, singl hold bzučí..."

Neměl by. Krkový snímač má cívky v protifázi a kobylkový by měl být typ Noiseless, tedy bezbrumový s parazitní cívkou.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

35

Re: Nový Precision bass

Atvečko napsal:

imbus na hlavě je 3/16"  což je 4,78mm   Takže to je tak trochu tvůj fail :-)

No jo, jenže na ostatních basách mi ty imbusy, co mám, pasovaly v pohodě. Tak mě to docela překvapilo...


Aidamos napsal:

Drátek přiletovanej na kobylku jsem ještě neviděl.

Ten vlastně může být "položenej" pod dotaženou kobylou, že. Nicméně ani jeden z těchto problémů jsem u ostatních bas (mnohem levnějších) neřešil. Chjo hmm

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Atvečko (06. 11. 2017 21.32:24)

Re: Nový Precision bass

LuKe napsal:

na ostatních basách mi ty imbusy, co mám, pasovaly v pohodě

většina kytar, které mám doma,  má imbus metrickej  (squiery, ibanezy, cort, aria) 4 nebo 5mm,  ale mexickej Jazz Bass má palcovej  3/16"
stejně jako tebe mě to překvapilo, ale stačilo trochu pilníkem přibrousit 5mm smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

37

Re: Nový Precision bass

Atvečko napsal:

stačilo trochu pilníkem přibrousit 5mm smile

A nebo si za čtyři kila koupit tuhle sadu a mít navěky vystaráno: http://www.elektroeden.cz/uhlove-klice- … +dp116362/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

38

Re: Nový Precision bass

LuKe napsal:

enže na ostatních basách mi ty imbusy, co mám, pasovaly v pohodě.

To si většinou říkají i amíci, kteří si poprvé pořídí basu z Evropy.

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: Luboš (07. 11. 2017 09.28:32)

Re: Nový Precision bass

Atvečko napsal:

A máš recht PB s JB krkem je super, sháním to už 3 roky

Co si ho objednat  u http://www.redbirdinstruments.cz
Já mám od Honzy precla a jsem spokojenej, Štěpán má od něj bezpražec a taky je z něj nadšenej.
A precl je u Honzy víceméně za cenu Mexika.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

40

Re: Nový Precision bass

Jak tady tak sleduju ten kolotoč informací okolo novýho preclíka, tak jsem paralelně narazil na toto: https://kytary.cz/tokai-1984-hard-punch … /HN181512/

24 kolíků mi příjde celkem dost, ale sakra docela mě ten kousek zajímá. Tokai precla jsem v ruce nikdy neměl, ale slyšel jsem na tyto basy vždycky samou chválu..

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Atvečko (07. 11. 2017 09.35:50)

Re: Nový Precision bass

A nebo tohle

https://www.aliexpress.com/item/New-8pc … 33755.html

je tam všechno co muzikant může potřebovat

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

42

Re: Nový Precision bass

Jel jsem dnes okolo kytar, jsem tam vzal do ruky pár Precisionů. Jel jsem tam hlavně vyzkoušet úplně nejlevnější Jay Turser https://kytary.cz/jay-turser-jtb-400c-b … 083/  jestli by mi na domácí Precision blbnutí po lehkém upgradu nestačil. Když už jsem tam byl, vzal jsem do ruky víc Precisionů, které tam visely, čistě subjektivní dojmy:

Squier Classic Vibe - těžké zklamání, pominu-li příšerný setup snímačů, ta basa vůbec nehrála. Jinak vypadá pěkně, zpracování ok...ale to je vše. Po Affinity jsem po tomto zklamání ani nesáhl.

https://kytary.cz/fender-american-professional-precision-bass-mn-bk/HN168698/ - tahle kočka měla úplně mrtvé struny. I když odhlédnu od strun, bylo to spíš zklamání, porovnám-li s následujícími dvěma (vím, jiná cenová kategorie)

https://kytary.cz/fender-american-original-50s-precision-bass-mn-wbl/HN185465/

https://kytary.cz/fender-american-ultra-precision-bass-mn-prb/HN205456/

Tady nebylo co vytknout, zpracování taky perfektní, a ty kytary fakt krásně zněly.

 

https://kytary.cz/vintage-v4-bk/HN155007/

https://kytary.cz/jay-turser-jtb-400c-bk-a-u/HN186083/ 

Jediný rozdíl, který bych viděl, byl ve zpracování krku, a to vyhrál Vintage. Byl nejen příjemnější, ale lépe začištěné pražce. Každopádně jsem si k zapojení do aparátu vzal jen Jaye, který, stejně jako Vintage hrál slušně i nasucho (za mě o třídu líp než Squier). 

Druhá basa, kterou jsem si vzal jako referenční, byl Cort:

https://kytary.cz/cort-gb54-p-2ts/HN203311/

 

Za mě nejlepší poměr cena/výkon ze všech bas, co jim tam visí. Má úplně úžasný krk, krásný příjemný finish, řekl bych že tenčí (spíš jazz bass?).

 

Obě basy jsem na střídačku píchnul do Aguilara, co tam mají. Cort je takový čistější, má méně toho klasického Precision charakteru. Jay tímto charakterem naopak oplývá. Dáš 4 a půl, a dostaneš fakt Precision, to je důležité říct, a úplně jsem tomu nevěřil.

Krk je rovný, pražce chtějí zabrousit, ale ten finish je vyloženě nepříjemný, jinak té base není vlastně co vytknout. Chvíli ještě budu číhat jestli se objeví nějaký pěkný preclík na bazaru, a pokud ne, vezmu Turser, přebrousím pražce a zkusím něco udělat s tím lakem na krku. Celkově to fakt je slušná basa, s ohledem na cenu.

 

 

 

 

 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

43 Naposledy upravil: Atvečko (03. 02. 2020 22.05:47)

Re: Nový Precision bass

kopyto napsal:

Squier Classic Vibe - těžké zklamání,

Je zajímavý, že Squier umí ještě pořád udělat slušný JB (i když se hodně snaží je podělat) ale precly už mu nějakou dobu nejdou. Poslední použitelný precly od squieru byl CV60 (fiesta red nebo sonic blue) a Special (viz aidamosova recenze) i když to vždy předpokládalo výměnu snímače a nebezpečí nějaký tý nepříjemnosti s HW.  Modely Vintage Modify už byly celkem pruser v 4 i 5 a současná řada Classic VIbe je defakto to samý, jen přejmenovaný.  Řadu affiniti je lépe ignorovat jako třídu. Měl bys zajít i do muzikeru okouknout SX, když budš mít kliku na kus....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

44

Re: Nový Precision bass

Sx asi taky zkusím, je mě trochu odrazuje, že to asi není olše, ač to tak píšou. Ale nechci mít a priori předsudky, dokud nezkusím.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

45

Re: Nový Precision bass

Ten SX určitě zkus.Mě teda zpracování velmi mile překvapilo a v Muzikeru ti k tomu dokonce přidají gigbag

https://www.muziker.cz/sx-vintage-precision-bass-57-bk

https://www.muziker.cz/sx-vintage-precision-bass-57-2-ts

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

46

Re: Nový Precision bass

co tohle ?

https://hudebnibazar.cz/fender-player-series-p-bass-mn-bcr/ID288917/

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

47

Re: Nový Precision bass

kopyto napsal:

Sx asi taky zkusím, je mě trochu odrazuje, že to asi není olše, ač to tak píšou. Ale nechci mít a priori předsudky, dokud nezkusím.

Jen poznámka, ten Turser asi taky není olše, i když to kytary.cz píšou. Ze začátku to olše byla, i na jejich webu, následně už se na turser webu dalo dočíst solid wood.......takže to může být asi cokoliv a kytary dle mého kecaj.....teď už ani ten web nenajdu

Ale Jinak Jay Turser jsem měl Jazz Bass a byl fakt dobrej, takže se nedívím, že i ten Precl je slušnej.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

48

Re: Nový Precision bass

Nevypadá zle, možná zkusím.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

49

Re: Nový Precision bass

 Jen poznámka, ten Turser asi taky není olše, i když to kytary.cz píšou.

Takže stejná situace jako SX na Muzikeru :-( 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

50

Re: Nový Precision bass

 Jen poznámka, ten Turser asi taky není olše, i když to kytary.cz píšou.

 Nejnovější zjištění - dřevo vypadá jako olše, trošku narůžovělé, odstrojené tělo váží přesně 1930g, takže bych věřil, že to fakt je olše.

Ukázka bez tónové clony a cca 50% stažená tónovka.

1

2

 

P.S.: po deseti letech jsem natáhl padesátky, takže to pořádně neumáčknu, nelekněte se ;-) Napíšu asi i recenzi, když máme high end, tak jeden low-end :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

51

Re: Nový Precision bass

Za ty peníze v pohodě low-end... Už se těším na recenzi smile.

0 xLajků:

52

Re: Nový Precision bass

kopyto napsal:

Ukázka bez tónové clony a cca 50% stažená tónovka.

 :) mno jeste nacpat ten molitan ke kobyle smile moc to zvoni smile a mas tam LaBelly deeptalking? big_smile  .. btw moje oblibena linka taky se to nekdy budu muset naucit smile a hraje to pekne smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: