101

Re: Typ dřeva

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/j … bilofi.mp3

asi takhle smile je to dobrej zvuk nebo jakej je to zvuk, pane horník?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

102 Naposledy upravil: Jenich (16. 09. 2009 15.57:18)

http://www.youtube.com/watch?v=JhxxAzZs … re=related äch böže smile

na takovýmhle štýlu hry se těžko najde něco, kde stihne začít hrát tělo nástroje...kvůli slapu taky všichni rvou do bas aktivky...tam hrajou fakt jen snímátka.

Ještě k tomu basákovi: jako co to je za bulšit? smile Hloupé melodie 1 oddíl B smile

0 xLajků:

103

Jenich napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=JhxxAzZs … re=related

Fuuuj to je ale humus zvuk...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

104

Jenich napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=JhxxAzZs … re=related äch böže smile

to se snazi imitovat fujaru??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

105

Jenich napsal:

Ještě k tomu basákovi: jako co to je za bulšit? smile Hloupé melodie 1 oddíl B smile

na tom videu sou ty jeho kousky fakt divný, zkus si poslechnout třeba jeho album Bassline na jeho stránkách.. je tam volně ke stažení.. já si ho asi před osmi lety koupil ve frankfurtu a musim říct, že to žádnej bulšit jak říkáš neni.. prostě takovej pop s pekelně rychlou basou.  každej máme trochu jinej pohled na zvuk a mě třeba ty Basslab modely docela přesvědčily, že to jde i bez dřeva.
K tý tvojí ukázce bych řekl asi jenom to, že ten zvuk je kvalitou skoro na úrovni toho videa, takže to nemá ani smysl hodnotit.

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

106

Si taky spíš myslim, že chtěl ukázat, že ta umělá hmota hraje pěkně akordy a tak...je to z MAM z
výstavy...buhví kolik toho ten den měl za sebou a pak ho někdo nahraje foťákem zrovna v
mometě kdy to moc nedává a je to...no a vy tady zase nad tim orodujete, jak kdyby se tim ten
brambora chlubil.

0 xLajků:

107

no hlavně spíš to vypadá jak předváděčka syntáku než basskytary...pche basslab funguje, prodává, až přestane a zkrachuje smějte se jim big_smile ted akorát můžem kroutit hlavou cože si to furt vymejšlej

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

108

Jenich napsal:

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/j … bilofi.mp3

asi takhle smile je to dobrej zvuk nebo jakej je to zvuk, pane horník?

no kua to je sound jak z 70tkovýho čs. seriálu...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

109

rozzis napsal:
Jenich napsal:

na tom videu sou ty jeho kousky fakt divný, zkus si poslechnout třeba jeho album Bassline na jeho stránkách.. je tam volně ke stažení.. já si ho asi před osmi lety koupil ve frankfurtu a musim říct, že to žádnej bulšit jak říkáš neni.. prostě takovej pop s pekelně rychlou basou.  každej máme trochu jinej pohled na zvuk a mě třeba ty Basslab modely docela přesvědčily, že to jde i bez dřeva.
K tý tvojí ukázce bych řekl asi jenom to, že ten zvuk je kvalitou skoro na úrovni toho videa, takže to nemá ani smysl hodnotit.

no hele to by bylo slyset i z videa, kdyby to byl muj salek caje.

k tomu co jsem nahral ja - prave o to jde, schvalne jsem to zbouncnul v nizkym bitrate, jakoze tam nic neni poznat jak to lo-fi zkresluje.

0 xLajků:

110 Naposledy upravil: Jenich (16. 09. 2009 20.55:45)

B.A.S.O.X napsal:

Si taky spíš myslim, že chtěl ukázat, že ta umělá hmota hraje pěkně akordy a tak...je to z MAM z
výstavy...buhví kolik toho ten den měl za sebou a pak ho někdo nahraje foťákem zrovna v
mometě kdy to moc nedává a je to...no a vy tady zase nad tim orodujete, jak kdyby se tim ten
brambora chlubil.

ale dyk jo, já jen reagoval na kvalitní zvuk z 22.1 khz / 8 kbps mp3...a že jako plast hraje smile

a vůbec: smile taky se nemusíš zastávat každůho youtubera ne? big_smile To je holt fakt, že jsou muzikanti pomlouvačný vopice smile

0 xLajků:

111

Jenich napsal:

k tomu co jsem nahral ja - prave o to jde, schvalne jsem to zbouncnul v nizkym bitrate, jakoze tam nic neni poznat jak to lo-fi zkresluje.

no tak v tom je asi ten zakopanej pes, poněvač ten link na video jsem přikládal čistě jako zdroj odkud začít hledat, ne jako zvukovou ukázku.. no to už stejně nemá cenu..

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

112 Naposledy upravil: Jenich (17. 09. 2009 09.27:32)

rozzis napsal:
Jenich napsal:

no tak v tom je asi ten zakopanej pes, poněvač ten link na video jsem přikládal čistě jako zdroj odkud začít hledat, ne jako zvukovou ukázku.. no to už stejně nemá cenu..

Jasný...Vono v slapu fakt nic poznat neni...on hraje ze 100% na snímače a tak může mít basu klidně z papíru a bitrate nebitrate smile

0 xLajků:

113

ypres.bass napsal:

Něříkám že chci teď něco stavit, spíš mne to jenom zajímá.
Myslíte že je reálné pro tělo požití Borovicové spárovky jako doplňkového dřeva?
Myslím tím, že jsem našel dost hezkou desku, ale má sílu jenom 28mm což je dost málo. Tak jsem si říkal že bych k tomu přidal zezadu centimetr-dva té borovice kvůli síle těla které si myslím že by nemělo jít pod 4cm.
Krk i kobylku bude zátěžově držet ta horní pevná deska.

Jaké dřeva jsou podle vás vhodné a které méně a které naopak vůbec?
Samozřejmě vím že udělat tělo ze smrku je zhovadilost.

O vhodnosti dreva se da polemizovat dlouhe dny, nicmene borovice je smolnate drevo a neverim ze nastroj z borovice bude hrat, plus to bude poustet smulu, tzv ronit. Navic sparovka a buhvi jak susena smile To je vyhozeny cas i penize. pokud si to chces ozkouset tak krouhej do smrku, je levnejsi. Pro vyber dreva plati, ze by nemelo mit suky, leta by mely byt co nejpravidelnejsi. Zrale (cili nejlepe dlouhodobe prirodne susene - zrani je opakovane vstrebavani vzdusne vlhkosti a jeji opetovne vyvazani ze dreva) drevo je samozrejmost.

Z nejcasteji pouzivanych drev:
Olse, Javor, Jasan, mahagon, lipa - klasika klasicka

Orech, Bubinga, Wenge - trochu mene caste, hlavne kvuli vaze

Na okrasny top se pouziva ledasco s peknou kresbou - svestka, tresen, Macassar, zebrano, bubinga, Poplar, Javor vetsinou s nejakyma vlnkama ci ockama, topol.......atd atd, v celku ten top zas takovy vyznam z hlediska akustiky nema /alespon ne nijak zasadni - nekdo tvrdi opak/, cili jakekoliv pekne drevo muze na top (pokud je vysusene a vyzrale)

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

114

Jen detail: poplar = topol

Viděl jsem už i smrkový top, lidi na to používají opravdu cokoliv.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

115

jo smile debil

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

116

K topu jsem četl zajímavej článek... vpodstatě tam kytarář (jmenovitě pan Nordstrand) mluvil o tom, že top z hlediska vlastností basy jako celku tak zanedbatelný vliv (v porovníní s krkem, snímačema atd.), že s ním vůbec nepočítá.

0 xLajků:

117

To samý řikal i pan Procházka, že by top musel mít alespoň 2cm, aby to bylo nějak znát.

LĀKLAND
0 xLajků:

118

davidak napsal:

To samý řikal i pan Procházka, že by top musel mít alespoň 2cm, aby to bylo nějak znát.

Mně se ten článek tenkrát moc líbil... ztratil jsem kus falešnýho respektu a mýtu o droboulinkých niancích... a začal modifikovat nástroj. smile

0 xLajků:

119

a co byste mi poradili na ten doplňovák síly? nebo myslíte že je 28mm moc málo? kolik je tak potřeba síla desky?

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

120

Vliv topu je přímouměrný síle topu smile Např mám rozděláného bezpražce a na tělo jsem použil top z žíhaného javoru, který má 2 cm a jako spodek jsem použil jasan zhruna 2,5 cm. (je to půl těla)... Ale jestli bere někdo jako top 0,7 dýhu nebo když se u corta poštěstí a nalepí tam 2,5 mm dýhu tak je jasný že to žádný vliv na zvuk mít asi nebude...

Na spodek desky je spoustu možností jak už tady psal např. Spider, ale záleží co od kytary čekáš... Pro mě je třeba nejvíc evrop. Jasan má super vejšky a je hodně agresivní:) ale je fakt těžkej. Třeba jak jsem měl basu z amer. ořechu tak ta na mě byla moc lehká a to nemám rád smile Pokud chceš hutnější sound zkus třeba mahagon... atd...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

121 Naposledy upravil: Barius (05. 05. 2010 18.37:37)

Nedávno jsem byl u Aleše V. a ukazoval mi poslední nástroj a tam použil jako top Cocobolo. To dřevo mně ukazoval v surovém stavu(samozřejmě vysušené), měl ho nachystané na další nástroj a při poklepu na toto dřevo jsem myslel, že klepu na sklo. Tak bylo to dřevo husté a tvrdé a taky dost těžké. Skvělý top a navíc perfektní lak.
obrázek zde http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/2/2975/2975066_cafd6ded98e4caea4da51825447b9102/images/cocobolotopic.JPG

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Ampeg SVT-410HLF+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

122

Cocobolo je krásný dřevo, hodilo by se mi ale na basu poněkud usedlejších tvarů...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

123

tao-kan napsal:

Mně se ten článek tenkrát moc líbil... ztratil jsem kus falešnýho respektu a mýtu o droboulinkých niancích... a začal modifikovat nástroj. smile

To plati u elektrickych nastroju. Tam pokud pouzijes kvalitni drevo, elektro a hw, tak si na pul cesty k vynikajici base. Presne zpracovani je ta druha esence.
Akustiky to je uplne jina liga....tam je spousta nuanci a know how

ypres.bass napsal:

a co byste mi poradili na ten doplňovák síly? nebo myslíte že je 28mm moc málo? kolik je tak potřeba síla desky?

Doporucil bych ti viz vyse pouzit jine drevo

SMETS napsal:

Např mám rozděláného bezpražce a na tělo jsem použil top z žíhaného javoru,

Muzu se optat kde a za kolik jsi poridil ? Potrebuju nejaky javor na ten tvuj orech co sem pred casem koupil

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

124

Barius napsal:

Nedávno jsem byl u Aleše V. a ukazoval mi poslední nástroj a tam použil jako top Cocobolo.

Jako nabytek by to nebylo zly big_smile ...cocobolo je docela tradicni drevo na akusticke nastroje, dobre drevo

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

125

spider napsal:

To plati u elektrickych nastroju. Tam pokud pouzijes kvalitni drevo, elektro a hw, tak si na pul cesty k vynikajici base. Presne zpracovani je ta druha esence.
Akustiky to je uplne jina liga....tam je spousta nuanci a know how

samozřejmě že jsem mluvil o masivních elektrickejch smile do akustik nemluvím, protože  nerozumím, nevím smile

0 xLajků:

126

Tady jsou typy dřeva včetně tří řezů u každýho z lesácký příručky.
http://fld.czu.cz/~zeidler/lexikon_drev … _dreva.pdf

Squier PB Special DiMarzio, Peavey BXP Zodiac, Fokus PB Hot Rod Wife DiMarzio.
SX Precision HMV PJ Fretless,  Squier PB Special Šlapák.
Rozdall AVT2 250W&Soundelirium 114 500W & Marshall Bass State 112 B65&Epiphone EP1000 25W.
Hendrex Cables&Sepp Wotan Visy. Samson Q7, Zoom B3&B1On&Korg AX3B, KOSS UR 30&Panasonic ULTRA. Seiko SMP10.
0 xLajků:

127

https://www.youtube.com/watch?v=2J2GWh1aGcM

SoundCloud.com
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
0 xLajků: