1 Naposledy upravil: Šimi (01. 10. 2017 20.29:12)

Téma: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

Můžete někdo doporučit nějaké hlazenky bez opletu, které se dají prostrčit skrz tělo?

Bez opletu, protože opletení prostě nemám rád, nerad na to koukám, nelíbí se mi to. Round woundy Ernie Ball ani D'Addario, které používám, opletení nemají.

Skrz tělo, protože jsem četl, že s tím některé hlazenky mají problém a rády se lámou a jiné se naopak chlubí, že protažení skrz tělo podporují.

Díky za tipy.

Edit: a v případě, že by se jednalo o struny s nízkým tahem, tak prosím přidejte varování, to mi moc nevyhovuje

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (02. 10. 2017 08.15:58)

Re: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

Jediné hlazenky, o kterých vím, a které jsou speciálně navrženy pro protažení skrz tělo a mají vysoký tah, jsou tyto: http://baskytara.com/topic15975 - ale mají černé hedvábné opředení. Za nějaký rozumný peníz bych se jich asi zbavil. Potřeboval jsem přeci jen agresivnější zvuk, sundal jsem je a nahradil Chromy. Ale s jinými (normálními) hlazenkami bych skrz tělo nepočítal. Rozhodně ne u struny E, na to ten omot není dělaný.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1brdv1r0u190jqu6ol1aqg13r93.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Ray Smith (01. 10. 2017 21.46:26)

Re: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

Tady máš super test hlazenek:
https://www.bonedo.de/artikel/einzelans … ass/2.html
Je to druhá stránka ze čtyř, mraky informací a pěkný fotky, tak mrkni, jak který flaty vypadaj, i když bych se radši zaměřil na to, jak který zněj. Je to teda v němčině, ale překladač si s tim poradil.
Moje zkušenost: U běžnejch La Bella 760FL, který jsem dal na Jazz Bass skrz tělo, to dopadlo přesně tak, jak říká Aidamos, La Bella a celej Talkbass - prdlo E smile Tak jsem koupil GHS Precision Flats M 3050, ty to zvládly, a jsem z nich nadšenej.
Jinak jsem převlík i Ricka, tam teď mám po Pyramid Gold (potřeboval jsem větší napětí) La Bella 760 FS a jsou taky skvělý. Jak GHS, tak La Bella jsou na tý dřevěnější, oldschoolovější straně spektra, tak jak to mám rád. Jsem beznadějnej hlazenkář.
Bez omotu tam jsou snad jen Optima RB, taky jsem je na Rickovi už měl smile

Fender Jazz Bass American Standard 1997, Jolana Alexis,
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009,
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013, Fender Precision 63 American Vintage 2017,
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019, Fender Tony Franklin Fretless 2020,
Hofner Violin 500/1 RLC 63 2021, Mesa M6 Carbine Flatwound Club #3
0 xLajků:

4

Re: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

Šimi napsal:

Bez opletu, protože opletení prostě nemám rád, nerad na to koukám, nelíbí se mi to. Round woundy Ernie Ball ani D'Addario, které používám, opletení nemají.

Myslím, že s pomocí ostrého nožíku se dá opletu celkem jednoduše zbavit... (takhle jsem potřeboval kousek omotu odstranit, aby struna na kameni kobylky neseděla přes omot a nebyl žádný problém)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

D.a.l.i napsal:

Myslím, že s pomocí ostrého nožíku se dá opletu celkem jednoduše zbavit... (takhle jsem potřeboval kousek omotu odstranit, aby struna na kameni kobylky neseděla přes omot a nebyl žádný problém)

Nebo zapalovačem? smile

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

6

Re: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

Šimi napsal:

Nebo zapalovačem?

To jsem taky zkoušel, ale na tu strunu se to dost napeče. Pak jsem to zkusil sundat ocelovým kartáčem, ale moc to nešlo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: H: Hlazenky skrz tělo a bez opletu na preclík

Já to u Thomastiků dělal takovým plastovým špáradlem. Něco jako jsou jednorázové příbory z plastu. A pak nehtem. Šlo to z tuha, ale funguje a bez poškození struny.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: