1

Téma: Výměna "soapbar" snímačů

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výměnou soapbar snímačů? Např. humbuckerů za "jazzbass", jestli to má smysl?

O co mi jde. Mám T-birda od LTD s EMG 35DC humbuckerama. Je to aktivka. Kytara dobře ladí atd. Jen mi už nesedí zvuk, chtěl bych víc dřevní, ne tak "mohutnej". Aktuálně mi kvůli tomu leží pod postelí :-)
Uvažoval jsem, že bych basu zkusil vyměnit ... ale zas je mi líto jí dávat z ruky - hraje pěkně a vypadá cool :-) Napadlo mě zkusit přehodit snímače - od EMG nebo klidně jiné, které budou pasovat.
Že bych např. místo 2x 35DC zkusil třeba kombinaci 2x 35J nebo 35J + 35P4. Nebo tam dát nějaké pasivní.

Na nečisto si to skoro jistě nevyzkouším. Nedělal jste někdo něco podobného, stál výsledek to za tu investici/námahu?

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

2

Re: Výměna "soapbar" snímačů

prodávaj se "krabičky" - kryty na jazzbass snímače ve formátu různejch větších snímačů

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: kurowec (19. 09. 2017 20.10:12)

Re: Výměna "soapbar" snímačů

rift81 napsal:

Nedělal jste někdo něco podobného, stál výsledek to za tu investici/námahu?

Ja myslim, ze tady to resilo dost lidi. Klusi si tusim nechal delat singly na Neusera do humbucker pouzder od Slapaka, ale ten uz je asi pase...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

4

Re: Výměna "soapbar" snímačů

Případně jsem narazil na něco takového ... nějaké takové Nordstrand snímače jsem v pasivu zkoušel a líbilo se mi to.
Nordstrand BIG SINGLE 4 - EMG 35 shape

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

5

Re: Výměna "soapbar" snímačů

Dvojičku Nordstrand bigsinglů mám plonkovní (asi to nejsou ty v EMG rozměru), přenechám levně ;-)
Docela jsem se na nich vyučil - zkoušel jsem jimi nahradit singl na Jazzbasu, na Fokusce, taky humbucker na Divě a mejdlo na Ibanezce. Zvukově pomohly jen Ibanezce, a jak píšeš, v pasivu. Ani nonamy na Fokusce nepřeválcovaly.
Osobně bych humbucker u kobyly nechal a ke krku dal emg aktivní singl, mělo byvto pasovat i do aktivky.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

6

Re: Výměna "soapbar" snímačů

To jsou pěkné reference :-)

Mrknu teda jak jsou ty EMG přidrátované, podle obrázků maji mít "zásuvku" přimo na snímači, takže bych to mohl zfouknout i bez pájení - večer na to mrknu.
Začal bych s jedním 35J snímačem a uvidí se.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

7

Re: Výměna "soapbar" snímačů

kurowec napsal:

Ja myslim, ze tady to resilo dost lidi. Klusi si tusim nechal delat singly na Neusera do humbucker pouzder od Slapaka, ale ten uz je asi pase...

Zkusil jsem pana Slapaka kontaktovat.
Dnes se mi ozval, pry jeste nejaky material ma a obcas neco vyrobi, uz se s nim domlouvam.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

8

Re: Výměna "soapbar" snímačů

rift81 napsal:

Zkusil jsem pana Slapaka kontaktovat.Dnes se mi ozval, pry jeste nejaky material ma a obcas neco vyrobi, uz se s nim domlouvam.

Super, dobrý vědět!

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

9

Re: Výměna "soapbar" snímačů

Nakonec mám objednáný od pana Šlapáka 2x pasivní humbucker s imbus nástavci rozpínatelný do P snímače :-)
Rozpínání dám na volume push/pull potenciometry.

Už se těším na výsledek!

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků: