1 Naposledy upravil: cipis (22. 07. 2017 12.11:04)

Téma: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Ahoj,  nikde  jsem nenašel jako je rozdil mezi těmito  modely.  Sterling je oficiálně kopie  originálu musicmana?  (nekde jsem četl  vyráběno  v Číně,  montované  v indonesii ( ve stejné  fabrice  kde se dělají  Cort atp.  a konečné seřízení v usa....?)  No jaký je rozdíl  ale mezi sterlingem,  stingray,  sub..  - jsou to výrobci,  nebo modely?  pak  další  nějaké kopie  jako SX atd už  s originál  musicmanem jako firmou takovou  nema společného  nic ne? Díky

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: m3 (23. 07. 2017 13.59:37)

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

cipis napsal:

No jaký je rozdíl  ale mezi sterlingem,  stingray,  sub.

MusicMan je znacka kterou vlastni firma ErnieBall ... koupila ji nekdy v pulce 80. let  od jeich zakladatelukolem Leo Fendera...

StingRay je puvodni model basy MusicMan kterou vymyslel koncem 70. let Leo Fender

Sterling je model basy na zaklade Stingraye mensi lehci "modernejsi" a pojmenovana je po Sterling Ballovi synovi Ernie Balla .. nekde sem cet ze ji snad Sterling sam navrh...

MusicMan SUB byla v 90. letech mozna zacatkem tisicileti rada levnejsich variant musicmanu made in USA ale z min tradicnich materialu...topol, mahagon, plechovej pick...

Sterling by MusicMan  je znacka patrici MM potzmo EB, ktera vyrabi cca poslednich 10 let v asii levnejsi MusicMany, ale mely by byt osazene stejnym HW jako ameriky

Sterling by MusicMan SUB je jeste levnejsi varianta/rada ktera je komplet asie a zacli se delat cca pred 5ti lety...

ostatni znacky nemaji licenci s vyjimkou znacky OLP coz znamena "oficialne licencovany produkt" a to byla asijska znacka nekdy v 90. letech, ktere meli najakou smlouvu s MM, ale tydle nastroje nejsou uplne presnou kopii maji trochu jinde  snimac atd.. ale maji ten klasicky MM-tvar hlavy (asi to je ta licence co si zaplatili)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Já dodám ještě subjektivní hodnocení.
Pokud bys bral Nástroje MM Stingray a MM Sterling jako 100 % kvality, pak modely Sterling by MM dosahují cca 70 % (hlavně díky stejné použité elektronice), naopak modely Sterling by MM SUB jsou hodně nízko. Já osobně bych se jim asi vyhnul.
S modely OLP a MM SUB jsem nepřišel do styku, takže tady si  nedovolím posuzovat.

Opakuji, že jde o subjektivní pohled, tak mě prosím nekamenujte :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

4

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Díky  kluci,  na bazaru  se právě objevil SUB,  tak jsem začal  váhat.  big_smile mam zatím squiera jazz base,  a myslel jsem si,  když jsem ji kupoval, že další basu koupím min  tak za 5 let..  no hraju rok a už  me to láká smile  rozmýšlel jsem se mezi Precision a musicmana...  no tak budu šetřit na MM..  doufám toho Stingray 4ku smile)

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

5

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

m3 napsal:

MusicMan je znacka kterou vlastni firma ErnieBall ... koupila ji nekdy v pulce 80. let  od jeich zakladatelukolem Leo Fendera...StingRay je puvodni model basy MusicMan kterou vymyslel koncem 70. let Leo FenderSterling je model basy na zaklade Stingraye mensi lehci "modernejsi" a pojmenovana je po Sterling Ballovi synovi Ernie Balla .. nekde sem cet ze ji snad Sterling sam navrh...MusicMan SUB byla v 90. letech mozna zacatkem tisicileti rada levnejsich variant musicmanu made in USA ale z min tradicnich materialu...topol, mahagon, plechovej pick...Sterling by MusicMan  je znacka patrici MM potzmo EB, ktera vyrabi cca poslednich 10 let v asii levnejsi MusicMany, ale mely by byt osazene stejnym HW jako amerikySterling by MusicM n SUB je jeste levnejsi varianta/rada ktera je komplet asie a zacli se delat cca pred 5ti lety...ostatni znacky nemaji licenci s vyjimkou znacky OLP coz znamena "oficialne licencovany produkt" a to byla asijska znacka nekdy v 90. letech, ktere meli najakou smlouvu s MM, ale tydle nastroje nejsou uplne presnou kopii maji trochu jinde  snimac atd.. ale maji ten klasicky MM-tvar hlavy (asi to je ta licence co si zaplatili)

Super shrnutí, měl jsem v tom též trochu nejasno (hlavně Sterling byl pro mě takovej nějakej nezařaditelnej...)

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

6

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Mám pětistrunku SUB Sterling. Podle mého hodně kvalitní nástroj. Hraje výborně, zpracování na úrovni, ladění drží. Rozhodně i SUB stojí za vyzkoušení a kór za ceny, za které se prodávají starší kusy. Na bazaru je čtyřka za sedmičku. Já chtěl pětku prodat, ale rozmyslel jsem si to. Ta basa prostě funguje.

0 xLajků:

7

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Basťa napsal:

Mám pětistrunku SUB Sterling. Podle mého hodně kvalitní nástroj. Hraje výborně, zpracování na úrovni, ladění drží. Rozhodně i SUB stojí za vyzkoušení a kór za ceny, za které se prodávají starší kusy. Na bazaru je čtyřka za sedmičku. Já chtěl pětku prodat, ale rozmyslel jsem si to. Ta basa prostě funguje.

....kdybys měl přímé porovnání se Sterling By Musicman Ray 35, viděl bys velkej rozdíl jak ve zpracování, tak ve zvuku. Teď je na bazaru nějakej za 14 a něco,...to je pěkná cena. Já toho svýho prodal za 18. wink

0 xLajků:

8

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Matej napsal:
Basťa napsal:

Mám pětistrunku SUB Sterling. Podle mého hodně kvalitní nástroj. Hraje výborně, zpracování na úrovni, ladění drží. Rozhodně i SUB stojí za vyzkoušení a kór za ceny, za které se prodávají starší kusy. Na bazaru je čtyřka za sedmičku. Já chtěl pětku prodat, ale rozmyslel jsem si to. Ta basa prostě funguje.

....kdybys měl přímé porovnání se Sterling By Musicman Ray 35, viděl bys velkej rozdíl jak ve zpracování, tak ve zvuku. Teď je na bazaru nějakej za 14 a něco,...to je pěkná cena. Já toho svýho prodal za 18. wink

Tak o tom žádná. Nicméně při porovnání se Squierem SUB rozhodně nijak nezaostává smile

0 xLajků:

9

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Basťa napsal:

Nicméně při porovnání se Squierem SUB rozhodně nijak nezaostává

Tak neměl by, myslím že Sterling SUB má být přímým "konkurentem" Squieru.
Osobně to citím:
Music man  Fender MIA
Sterling  Fender MIM
SUB  Squier

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

10

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Hastur napsal:

Osobně to citím:
Music man  Fender MIA
Sterling  Fender MIM
SUB  Squier

+666

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

je mi jasné že  SUB nebude znít jak origo musicman,  ale alespon náznak toho zvuku tam je..  Mam právě squiera jazz base a nejraději bych  šel  do toho SUB..  za tu cenu..  nadruhou stranu pokud se objeví sterling na bazaru za dobrou cenu tak proč si těch pár tis nepriplatit...

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

12

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

To mi vysvětlete, co dělá Musicmana Musicmanem, v čem je to "něco" ?

Hodně se tu propírala speciální elektronika, jenže ono na ni neni nic speciálního, je to úplně to nejobyčejnější zapojení nejobyčejnějších součástek....  jádrem je LM4250, což je dvojitej OZ za 15 korun a korekce.  Neboli nic, co by se nedalo nakroutit na každým EQ.

viz třeba http://www.musicmanbass.org/mycustompage0019.htm

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

13

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Atvečko napsal:

To mi vysvětlete, co dělá Musicmana Musicmanem, v čem je to "něco" ?

Právě nejspíš spojení té aktivky právě s tím snímačem. Ta kombinace je prostě jedinečná. Jakákoli jiná basa od jiného výrobce tvářící se jako Music Man nebo jen s MM zapojením tak prostě nehraje. On ten typický MM zvuk je i s korekcemi na střed, čili větší vliv tam asi bude mít ten snímač. A to už je trochu alchymie. Počet závitů, tloušťka drátu, čistota mědi, použité magnety...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Atvečko napsal:

To mi vysvětlete, co dělá Musicmana Musicmanem, v čem je to "něco" ?

Tohle je na nekonecne diskuse nejen u MM, ale i u mnoha dalsich znacek co vyrabi levnejsi rady v asii wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

15

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

No podle mě je to z části ten snímač a z části nastavení "nulový polohy", která (alespoň podle toho co jsem slyšel) není ve skutečnosti úplně nulová.
Každopádně si myslím, že focuska s elektronikou udělá stejnou službu jako SUB.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Atvečko napsal:

Každopádně si myslím, že focuska s elektronikou udělá stejnou službu jako SUB.

MM od Fokusu jsem měl: http://baskytara.com/topic8157, ale SUB by Sterling by Music Man je zvukově rozhodně blíž originálu, viz: https://www.youtube.com/watch?v=7OiaAQaZ5B0
Mimochodem ten můj Fokus se po X letech vrátil záhadným způsobem do Liberce (má ho teď Asian Bamboo) a měl jsem ho možnost porovnat s mým Music Manem. Ten charakter je tam zřetelný, ale furt dost daleko od originálu. Když bych se rozhodoval mezi SUBem a Fokusem, vezmu bez přemýšlení SUB.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: MUSICMAN stingray sterling ernieball SUB

Aidamos napsal:

Když bych se rozhodoval mezi SUBem a Fokusem, vezmu bez přemýšlení SUB.

no hlavne SUB ma tvar stingraye smile fokusi ala MM jsou imho  strasne osklive jak maji rozskebeny  ty rohy...

btw taky bych pripomnel ze SbMM SUB ma Jazz krk ...vetsina ostatnich MM ma MM krk tedy spis precl ... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: