1

Téma: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Co si myslíte o podlazení 4- strunné basy o pět půltónů na HEAD se strunami 045? Není to už moc? Jak na takovouhle velkou změnu zareaguje krk a nebude potřeba poté zajít ke kytaráři? Dá se vůbec kombinovat při jediné base hra v jedné skupině s laděním EADG a v druhé skupině HEAD? Díky za případné rady. :-)

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2013 10.23:49)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Bugam napsal:

podlazení 4- strunné basy o pět půltónů na HEAD se strunami 045? Není to už moc?

Je. Ty struny budou moc plandat. Budeš si muset koupit struny na pětku a to HEAD použít.

Bugam napsal:

Jak na takovouhle velkou změnu zareaguje krk

Trochu se narovná. Přestože použiješ (dle výše řečeného) silnější struny z pětistrunné sady, ladí se níž a mají tedy i menší tah. Bude chtít tedy trochu povolit výztuhu krku, což není absolutně žádný problém.

Bugam napsal:

nebude potřeba poté zajít ke kytaráři?

Při použití silnějších strun z pětistrunné sady budeš muset jen trochu propilovat (udělat širší) drážky v ořechu (nultém pražci). To bys mohl zvládnout i sám.

Nelíbí-li se Ti toto řešení, kup si rovnou pětistrunku a máš to.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Bugam napsal:

4- strunné basy o pět půltónů na HEAD se strunami 045? Není to už moc?

pri tomto rieseni je potom aj problematickejsia intonacia nastroja, tie struny su volnejsie a tym padom sa lahsie napinaju pri pritlacani o prazec, co neni zas taky problem pokial mas fakt ze namakanu lavu ruku a cit, ale co som pocul niektore kapelky tak to bolo dost pocut ze ta basa hrala falosne...

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

4

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

To je právě problém hraju v jedné kapele kde ladíme obyčejně EADG a mám nabídku du další skupiny kde právě ladí HEAD, ale v dohledné době nebudu mít prachy na pětku a dělat  takhle velký zásahy do tý čtyřky se mi moc nechtěj. Já mám basu Warwick Corvette 4 nebylo by škoda jí takhle mučit?

0 xLajků:

5

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Bugam napsal:

To je právě problém hraju v jedné kapele kde ladíme obyčejně EADG a mám nabídku du další skupiny kde právě ladí HEAD, ale v dohledné době nebudu mít prachy na pětku a dělat  takhle velký zásahy do tý čtyřky se mi moc nechtěj. Já mám basu Warwick Corvette 4 nebylo by škoda jí takhle mučit?

myslim ze W. dobre znasaju podladenie.... kazdopadne ... neni nic jednoduchsie nez si proste tie klasicke struny naladit na HEAD a uvidis aky to bude mat zvuk a ako sa ti na tom bude hrat wink
neviem aky mas setup nastroja, je dost mozene ze pokial nemas nastaveny nejaky extra nizky dohmat, tak ze ani nebudes musiet hybat s krkom smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

6

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

FunkyMonk napsal:
Bugam napsal:

To je právě problém hraju v jedné kapele kde ladíme obyčejně EADG a mám nabídku du další skupiny kde právě ladí HEAD, ale v dohledné době nebudu mít prachy na pětku a dělat  takhle velký zásahy do tý čtyřky se mi moc nechtěj. Já mám basu Warwick Corvette 4 nebylo by škoda jí takhle mučit?

myslim ze W. dobre znasaju podladenie.... kazdopadne ... neni nic jednoduchsie nez si proste tie klasicke struny naladit na HEAD a uvidis aky to bude mat zvuk a ako sa ti na tom bude hrat wink
neviem aky mas setup nastroja, je dost mozene ze pokial nemas nastaveny nejaky extra nizky dohmat, tak ze ani nebudes musiet hybat s krkom smile

....podle mě čtyřka zvládne podladění tak nanejvejš-"nejníž" do "C" (tak hraju v jedné kapele-v druhé na pětku),...a to ještě musí být dobrej nástroj, aby to hrálo. S krkem se hnou tmusí i při podladění do toho C,...natož pak do H. roll

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: FunkyMonk (24. 05. 2013 11.19:16)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Matej napsal:

...podle mě čtyřka zvládne podladění tak nanejvejš-"nejníž" do "C" (tak hraju v jedné kapele-v druhé na pětku),...a to ještě musí být dobrej nástroj, aby to hrálo. S krkem se hnou tmusí i při podladění do toho C,...natož pak do H.

no sak urcite t bude plandat, ja so mtak kedysi hraval a viem ake to je ... ale ako vravim .. pokial nema nastaveny hmatnik dorovna pri EADG, myslim ze pri tom povoleni by mu to mohlo aj tak hrat,, ale aj tak sa bavisme o kravinach, ... nech to skusi a sam nech posudi ci je to OK alebo nie ..... kazdopadne ak by tak chcel dlho fungovat, mal by dat co najsilnejsie struny ´45 je malo smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

8

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

FunkyMonk napsal:
Matej napsal:

...podle mě čtyřka zvládne podladění tak nanejvejš-"nejníž" do "C" (tak hraju v jedné kapele-v druhé na pětku),...a to ještě musí být dobrej nástroj, aby to hrálo. S krkem se hnou tmusí i při podladění do toho C,...natož pak do H.

no sak urcite t bude plandat, ja so mtak kedysi hraval a viem ake to je ... ale ako vravim .. pokial nema nastaveny hmatnik dorovna pri EADG, myslim ze pri tom povoleni by mu to mohlo aj tak hrat,, ale aj tak sa bavisme o kravinach, ... nech to skusi a sam nech posudi ci je to OK alebo nie ..... kazdopadne ak by tak chcel dlho fungovat, mal by dat co najsilnejsie struny ´45 je malo smile

....tam jde ještě o to, že struny budou už hodně měkký, takže když naladí a bude hrát, bude většinou nad tónem-hlavně kde je podvědomě zvyklej trochu víc mačkat v normálním ladění (člověk nemačká na krku všude stejně). Pak je to peklo při dlouhých tónech,...to jsem právě zažíval při tom podladění do "C". Dnes už to mám tak nějak v podvědomí,...že na pětku hraju normálně a na podladěnou čtyřku lehčeji mačkám,...bo jinak jsem hlavně na tónech v začátku krku nadladěnej. neutral Ale jak říkáš,...ať to zkusí a uvidí. Já ale myslím, že podladit 4-řku do HEAD je nic moc. wink

0 xLajků:

9

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Matej napsal:

....tam jde ještě o to, že struny budou už hodně měkký, takže když naladí a bude hrát, bude většinou nad tónem-hlavně kde je podvědomě zvyklej trochu víc mačkat v normálním ladění (člověk nemačká na krku všude stejně).

sak to pisem tam hore mateji big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

10

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Bugam napsal:

To je právě problém hraju v jedné kapele kde ladíme obyčejně EADG a mám nabídku du další skupiny kde právě ladí HEAD, ale v dohledné době nebudu mít prachy na pětku a dělat  takhle velký zásahy do tý čtyřky se mi moc nechtěj. Já mám basu Warwick Corvette 4 nebylo by škoda jí takhle mučit?

To by bylo intonační a štelovací peklo mít pár dní naladěno EADG a pár dní HEAD, jednak je to pro jednu sadu naprosto nevhodný rozsah, druhak plandání tady kolegové zmínili. A přehazovat pořád dvě sady strun je dost opruz (tohle by ale bylo pro basu a nastavení krku mnohem menší zlo).

Pětistrunka by byla ideální řešení, případně koupit nějakého levného skvéra precla a hrát na něm EADG, na Corvettě HEAD? Bylo by tohle (finančně i basově) schůdné řešení?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

11

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Schůdné řešení by možná bylo i to HEAD v obou kapelách. Bez tenkého G se dá žít (když člověk neslapuje a nesóluje).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

a co budeš hrát za styl s tím podladěním do HEAD? zkus to podladit pomocí nějaké krabky, jestli ti nebude vadit nějaká ta zvuková zmršenost!  Náš kytarák tak hraje u nás má přes Digitech podladěno do H a v druhé kapele hraje bez efektu a nemusí nic podlaďovat. Samozřejmě že ti mulťák ten zvuk basy trochu zmrší, ale na zváženou by to bylo! Jenom mně teď nenapadá jaký efekt, třeba poradí Aidamos!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

13

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

https://www.youtube.com/watch?v=_Mf54MxqUaA
Ale zdali to bude fungovat na basu, čert ví:)

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2013 13.32:44)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Barius napsal:

třeba poradí Aidamos

Poradil Tékys. Chtěl jsem uvést to samé. Ovšem obávám se, že toto řešení bude jedno z těch finančně náročnějších, přičemž opravdu:

Tékys napsal:

zdali to bude fungovat na basu, čert ví

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Ja takhle hraju s HEAD na ctyrce se strunama z 5ky... Tj jakoby .65 .. Je to v pohode, ale stridat to s eadg? To uz bych si radsi party v kapele s eadg nejak predelal... Pokud hrajes klasickou doprovodnou basu, tak to Gcko nejak ozelis smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

16

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Podle mě zase čtyřka zvládne jít ještě níž, protože nevěřím, že pěti strunky mají jinak vyrobený snímače než čtyřky, krom velikosti to podle mě musí bejt stejný.

Nerad na base střídám ladění, co je drahá sranda je prostě mít 2 nástroje a každej naladěnej jinak. Mít 2 řádně seřízený nástroje je pro mě lepší než jeden tak nějak na vše. Hold je to drahý, krabku zkus, ale za sebe radím počkat na další nástroj nebo jedno stabilní ladění co zvládne vše. Warwick dokonce nějakou čtyřku v HEAD dělal jako sériovku. Bývalý basák ze Slipknotu hrál drop B a používal .55-.110 struny, je to asi o zvyku.

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2013 15.40:08)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Mobius napsal:

prostě mít 2 nástroje a každej naladěnej jinak

Přesně tak to mám a jedině z tohoto důvodu.

Mám doma výjimečně aparát, tak jsem to teď zkusil v reálu. Standardně ladím C#-G#-C#-F#. To C# je fakt v pohodě. S přimhouřením oka ještě i to C, ale H je fakt už guma od trenek. A to mám tu nejsilnější strunu .110" a navíc tapered. Zbytek jsou klasické pětačtyřicítky (.045-.065-.085-.110) a ta .085 naladěná do E je taky dost plandavá. Nešel bych do toho. Samozřejmě jsem to testoval na base MusicMan StingRay 4, což o tom i dost vypovídá myslím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Mobius napsal:

Podle mě zase čtyřka zvládne jít ještě níž, protože nevěřím, že pěti strunky mají jinak vyrobený snímače než čtyřky,

A co třeba masivnější krk ? Ten stejný není a na zvuku se podílí významně.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

19

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

spider napsal:

A co třeba masivnější krk ? Ten stejný není a na zvuku se podílí významně.

Na tomhle něco bude. Třeba takovej čtyřstrunnej Fender Jazz Bass dost často nemá to E kdovíjaký, ale na Jazz Bass pětkách je to v naprostém pořádku. Taky mají ten krk snad dvakrát takovej.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Aidamos napsal:

Na tomhle něco bude. Třeba takovej čtyřstrunnej Fender Jazz Bass dost často nemá to E kdovíjaký, ale na Jazz Bass pětkách je to v naprostém pořádku. Taky mají ten krk snad dvakrát takovej.

jop, krk ma na kvalitu tonu zasadny vplyv .... ale praveze tie warwicky maju dobry krk, resp ten moj delfin co som mal hral v Cis podladeni dost brutalne dobre, bavilo ma to mozno aj vlac nezko klasicke ladenie
a pokial je to warwick , nie rockbass, tak by v tom nemusel byt problem

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

21

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Aidamos napsal:

Standardně ladím C#-G#-C#-F#

Ty krááso - to je hodně zvláštní ladění - nejdřív po kvintě, pak po kvartách..
Proč zrovna od těchhle tonů ?

jazz bass lover
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2013 20.55:46)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

peetichac napsal:
Aidamos napsal:

Standardně ladím C#-G#-C#-F#

Ty krááso - to je hodně zvláštní ladění - nejdřív po kvintě, pak po kvartách..
Proč zrovna od těchhle tonů ?

Dřív jsem ladil (a stále tak pár písniček máme) D-A-D-G, tedy tzv. drop D (podladěný E do D abych prostě mohl jít hlouběji, pětku jsem už nechtěl). Pak jsme 90% repertoáru hodili o půl tón níž aby se to zpěvačce líp zpívalo. No a než se to přeučovat, tak jsem prostě všechny struny taky hodil o půltón níž, tedy C#-G#-C#-F#. Z toho důvodu mám i dvě basy. Precision na těch pár písniček v D-A-D-G a můj hlavní nástroj StingRay na všechno ostatní v C#-G#-C#-F#.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Aidamos napsal:
peetichac napsal:
Aidamos napsal:

Standardně ladím C#-G#-C#-F#

Ty krááso - to je hodně zvláštní ladění - nejdřív po kvintě, pak po kvartách..
Proč zrovna od těchhle tonů ?

Dřív jsem ladil (a stále tak pár písniček máme) D-A-D-G, tedy tzv. drop D (podladěný E do D abych prostě mohl jít hlouběji, pětku jsem už nechtěl). Pak jsme 90% repertoáru hodili o půl tón níž aby se to zpěvačce líp zpívalo. No a než se to přeučovat, tak jsem prostě všechny struny taky hodil o půltón níž, tedy C#-G#-C#-F#. Z toho důvodu mám i dvě basy. Precision na těch pár písniček v D-A-D-G a můj hlavní nástroj StingRay na všechno ostatní v C#-G#-C#-F#.

...já sem těm všem "drop" laděním nikdy nejak nepřišel na chuť. hmm Asi možná tím, že se člověku rozmrdá klasické oktáva při slapu.Ne že bych jí neuměl hrát v dropu, ale zvyk je zvyk. smile

0 xLajků:

24

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Mně třeba přijde drop D jako pohodlnější než standard.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

25

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

K tématu: podladit všechny struny o víc než tón mi přijde jako špatná volba. Já vím, že to tak spousta basáků dělá, ale prostě naživo je velká šance, že z toho vyleze akorát strašnej bordel.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

26

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

tao-kan napsal:

Mně třeba přijde drop D jako pohodlnější než standard.

....v čem ti to přijde pohodlnější?U kytary je to jasně zajímavější,...delší rozklad akordu co v normálním ladění v jedné poloze nadá (když pominu jedním prstem akord-tonika,kvinta,oktava), ale na basu?Vadí mi tonika, kvinta a oktáva nad sebou-kvarta místo tercky,...pro slap je to podle mě spíše nevhodný. Ale v dropu jsem to spíše jen zkoušel, než že bych tak stabilně hrál. neutral

0 xLajků:

27

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Od hluboké struny mám prostě pohodlnější rozsah, když chci hrát malý intervaly i když chci hrát velký. To stejný u oktávy, kterou jde skvěle hrát prostředníčkem a prsteníčkem. Na každou stranu zbyde jeden prst, tedy lepší možnosti. Navíc spodní déčko mám radši než éčko. smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

28

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

je pravda ze sa takto daju ziskat tony naviac,ale zas pre mna je to nepohodlne pri hrani stupnic,ktore vyuzivam celkom casto:)

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

29

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

FunkyMonk napsal:

je pravda ze sa takto daju ziskat tony naviac,ale zas pre mna je to nepohodlne pri hrani stupnic,ktore vyuzivam celkom casto:)

Jen o zvyku. Stejně jako na kytaře máš interval velké tercky a žádnej problém s tím není. smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

30

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

mne by na tom sralo jinej prstoklad stejnejch stupnic ... ikdyz ja to mam od toho punkovyho systemu kytary.. kde sem hral  vsechyn akordy odvozezeny od A a E .. a jejich soupanim v bare.. koneckoncu jako spousta resp vetsina kytaraku ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Já jsem už dokončil úpravu Cort A4 na HEAD a imho rozdíl háčka oproti pětce je neznatelnej, jen mě asi sere ta aktivka zn. Prddohlíny. Udělal bych nahrávku, ale přišel jsem o ntb s nahrávacím softem k Zoomu hmm

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

32

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

JohnyFallen napsal:

jen mě asi sere ta aktivka zn. Prddohlíny

Šmarjá, tak ji vyměň. Napiš Šlapákovi a je to, ne?
http://www.electrosonic.szm.com/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

33

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Aidamos napsal:
JohnyFallen napsal:

jen mě asi sere ta aktivka zn. Prddohlíny

Šmarjá, tak ji vyměň. Napiš Šlapákovi a je to, ne?
http://www.electrosonic.szm.com/

nebo glock od davidáka http://baskytara.com/topic12133-p-aktiv … otaku.html

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

34

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Kdybych nebyl švorc, tak koupím, zatím se budu trápit big_smile

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

35

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Já měl podobnej problem kapela laděná do Drop-B (B F# B E ala Slipknot, MachineHead... sad ) a furt mě to s*alo.  Měl jsem H místo E a jinak normálně podladěný 45tky...na to abych nadladil nějaký struny to je asi moc, takže sem se teď na to vyprdl, koupil nový struny, hodil to do HEAD a pohoda. Nulák jsem zatím nechal, bude to asi chtít poštelovat oktávy, ale jinak super, base to rozhodně prospělo.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

36

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Díky za rady.... z toto co jsem tu četl, tak raději začnu šetřit na pětku. Holt dvě basy to chce. I když asi skupina do tý doby než ušetřim na pětku nepočká, ale co se dá dělat, nechci si takhle čtyřku kurvit.

0 xLajků:

37

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

kup sadu na pětku, případně se myslím prodává i 4ková sada přímo na ladění HEAD, ale to má v nabídce jen pár výrobců takže nejlíp pětková sada podle gusta, použít struny HEAD a nic neničíš... tuším že Gčková streuna táhne nejvíc oproti tomu Hčku, takže se kousíček srovná krk -> přitáhnout výztuhu, jinak krom toho, že propiluješ nulák je to naprosto bez problému a pokud máš lepší basu aspoň to Hčko uhraje..

levnější basky (i pětkový) hrajou tak do Dčka.. níž už je to takový rozplizlý ten zvuk

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

38

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Ahoj... chtěl bych se zeptat jestli je tu nějaký blázen který hraje 4 strunnou podladěnou basu do - A# F A# D# ? :-D a jestli se na to vůbec dá nějak normálně hrát... nejvíce jsem podlaďoval o ton nebo drop D ... a nikdy jsem nechtěl jít do těhlech nížin... ale okolnosti se změnili - kytaristi podlaďují jak blázni chystají  8 struny tak hledám variantu jak to ubublat. Existuje krabička která by mě třeba o ton hodila dolu? Nebo? jiný nápad by byl? .. jo 5ka je u mě ASI pasé... krátké prsty :-D

0 xLajků:

39 Naposledy upravil: LuKe (24. 11. 2015 11.49:26)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Tak asi to bude chtít silnější struny. Můžeš koupit na pětku a natáhnout si je na 4 a zbyde ti ta nejtenčí. Pak taky existuje Digitech Drop (https://www.youtube.com/watch?v=2jzBdL2MMLA). Spíš bych se ale obával, jesti to zvládne apec. (na mým 2x10 by to asi nic moc nebylo..) smile A na krátký prsty se vykašli, třeba Zoltan Dekany má taky krátký prsty a je to slušnej magor i na kontrabas smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

40

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

docela se bojim že nedoladím s tímhle podladěním kobylu...  ? Ta krabička myslím že by mohla být řešení! Díky!!:)
aparat mi to nevezme... mám peavey T-max a bedny 1 x 15 a 2x10 ... ale je mi jasné že budu muset se mrknout po něčem jiném...

0 xLajků:

41

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

No já hraju na čtyřce standardně H E A D s tím, že teď mám A D G C a celkem v pohodě. Ideální by samozřejmě bylo mít basu s prodlouženou menzurou, ale i tak se to dá. Hodně u takovýho hlubokýho ladění pomůže nějakej drive, aby to líp prolezlo kapelou, případně to dohnat aktivkou na base. Proč ti to stávající aparát nevezme, tam by snad neměl být problém když máš 15" box? Jinak řešení tou krabičkou mi přijde blbý. Podle mýho to akorát doku... zvuk basy smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

42

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Tyjo.. jaký používáš struny? .. mě se v podladění celkem zalibily - Dean Markley 50. Basu mám ibanez sr300 aktivka.
No mám ještě jeden 15 box v záloze takže případně by se dalo hrát na oba a dát pryč 2x10 .. to bych zase přišel o konkrétnost zvuku ne?.... ale stejně myslím, že v bednách nemám taková repra aby to stihla poslouchatelně uhrát:)... ... jde mi teď spíš jak to vyřešit na base jelikož se jedná více méně o online projekt.
Dost používám navíc boss gt6... myslíš že v kombinaci s tou krabičkou by to bylo už přehnaný? ...

zkoušel tu někdo tu krabku?:)

0 xLajků:

43

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Nech ladění standardní a kup si slušný oktáver :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

44

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Jeník napsal:

Tyjo.. jaký používáš struny?

No standardně kupuju pětkový sady, jak psal LuKe. Takže 125-105-85-65. Ze strun určených pro podladění 4 strunných baskytar jsou dobře hodnocený DR DDT. Případně pak dělá struny Rotosound - Drop zone a Drop zone+ (ty jsou dělaný na F# ladění) a myslím, že i černý Warwicky jsou v nějaký drop verzi.
Ty Dean Markley bych s ohledem na tloušťku viděl tak na drop D.

Jeník napsal:

Dost používám navíc boss gt6

Tenhle multiefekt neznám, ale podle označení to je kytarová krabice ne? Tam jen nevím jestli to nebude žrát basy.

Jinak kombinace 2*10 + 1*15 si myslím bude ok. Co plánujete za styl? Bude to spíš něco pomalýho (sludge, doom, drone) nebo něco rychlejšího (djent, death, math..)? K tomu bych pak přizpůsoboval zvuk. Jinak pokud to má být "jen" online/studiový projekt tak bych aparát moc neřešil. Basu nahrát přes zvukovku přímo do PC a mělo by to být ok.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

45

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Díky moc kolem strun! Zkusim thomana snad bude mít něco z toho...  možná toto - http://www.thomann.de/cz/dr_strings_ddt_65.htm

Ten mulťák je basový .. špatně jsem to napsal smile - boss gt6b smile

styl je právě djent a zatím jde o online.. až časem hrát. První deska je v ladění - C# G# C# F# což bylo ještě v pohodě.

0 xLajků:

46

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Ty DDT mají i na kytarách http://kytary.cz/dr-ddt-65/HN145689/, Rotosoundy pak v Muzikeru http://www.muziker.cz/baskytary/struny- … d-RS-66-LH

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: Aidamos (24. 11. 2015 18.59:11)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Jeník napsal:

První deska je v ladění - C# G# C# F# což bylo ještě v pohodě.

Takhle ladím já a mám na to tyhle struny: http://www.muziker.cz/baskytary/struny- … Heavy-Core a je to paráda.

Jeník napsal:

je tu nějaký blázen který hraje 4 strunnou podladěnou basu do - A# F A# D#

Na tohle ladění bych prostě natáhnul struny z pětky (bude to chtít propilovat nulťák) a zbylým géčkem bych pak uškrtil kytaristy za ty jejich osmistrunky big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

48

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

No ty bláho A na basu je nějakých 27Hz, to by mě zajímalo jakej apec tohle zahraje smile
Kromě toho každej příčetnej zvukař má na PA filtr na 30-35Hz, takže ven půjde max první harmonická,
čili ty basy budou hrát kytaristi.... smile

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

49

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Pavel007 napsal:

to by mě zajímalo jakej apec tohle zahraje

ziadny ... bude sa ozyvat len stredove bum bum smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

50

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

No já si myslim, že kytaristi na svých hezkých basových 50-60 Hz smile budou hrát místo basy a ta basa tam spíš dodá jen ty trsátkový kliky a barvu na vyšších harmonických...

Jinak mám zkušenost, že 45-105 na Cis už jsou bláto, velmi pomohlo pevnosti tónu na tom Cis sada 50-110 a teď jsem zkusil Addárka Balanced tension 50-120 a ty spodky jsou ještě lepší.
Je ale fakt, že rozehrát to už dá práci... smile

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

51

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Pavel007 napsal:

No ty bláho A na basu je nějakých 27Hz, to by mě zajímalo jakej apec tohle zahraje

Tak Háčko je 31Hz a je standardem u 5-ti strunných baskytar a používá se běžně smile Nehledě na to, jak často člověk hraje nejhlubší strunu naprázdno? O tom jestli to aparát zahraje, resp. v jaké kvalitě tu je někde celkem obsáhlej příspěvek. Stačí hledat smile
Další faktorem je, jak jsem psal už dříve Jeníkovi, že u tohle ladění a v těhle stylech se používají hodně overdrive/fuzzy a pak je ten zvuk zase jinde.

Pavel007 napsal:

kytaristi na svých hezkých basových 50-60 Hz  budou hrát místo basy

Tenhle problém neznám, kytaristy jsem před lety v kapele zrušil big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

52

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Tak jasně s drivem to je zase o něčem jiným...

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

53

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Pavel007 napsal:

Kromě toho každej příčetnej zvukař má na PA filtr na 30-35Hz,

nějak nerozumím, jakej filtr? jako HP?
spíš bych chtěl vidět lidskej receptor, kterej tuhle frekvenci zaznamená a zpracuje k hudebnímu dojmu smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

54

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Tady je to vlákno o kterém jsem se zmínil: http://baskytara.com/post88029.html#p88029

Člověk vnímá spíš násobky základní frekvence (2. a 3. by měli být asi nejvýraznější) což u A0 dělá 55Hz a 82,5Hz. Že by někdo plně vnímal 27,5Hz (o vlastní kvalitně reprodukce této frekvence  nemluvím) si nedělám iluze. Jak napsal el BassTardo, tady sme na písečku spíš hlukovém než nehudebním a tak je to správně big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

55

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

el BassTardo: JJ, myslel jsem pásmovou propust.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

56

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

el BassTardo napsal:

lidskej receptor, kterej tuhle frekvenci zaznamená a zpracuje k hudebnímu dojmu

možná žaludek big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

57

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Oživim to tady, kupovali jste někdo ty DR DDT na čtyřku?
Zajímalo by mě, jestli fungujou.
Potřebuji zhodit o dost níž ladění.

0 xLajků:

58 Naposledy upravil: Hastur (23. 06. 2017 21.32:47)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Zdar, mel sem DDT 65-125 a ladeni HEAD, takze vlaste podladeny nebyly (proste "jen" petkova sada bez bejtenci struny) a za sebe muzu rict ok. Ale ja je kupoval u Bacha v akci za 400kc, plnou cenu bych za ne nedal.
Jaky ladeni mas v planu?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

59 Naposledy upravil: krkavec (23. 06. 2017 22.11:06)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Head
je to do našeho živého ambient/doom projektu,
mam pětku samosebou, ale nechci. Géčko je stejně k hovnu a jen se plete do kytary:-)
To je jasný, pětkova sada bez G klasika.
Jen me zajímala konkrétně ta 4 struna DDT sada.

0 xLajků:

60

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Ta DDT sada fungovala uplně v pohodě. Ale rozdíl oproti normální pětkový sadě jsem nepozoroval.
OT: ambient/doom super! Jak se jmenujete?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

61

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Dotaz. Co říkáte na tuto basu? https://hudebnibazar.cz/top-cena-ibanez-srff800/ID210265/

Hrál někdo na něco podobnýho, kde se má každá struna jinou menzuru? Sháním nějakou basu na HEAD ladění, tak jsem zatím objevil toto. Ale teď mě napadlo, jestli se to jako nějak nerozladí komplet, kdybych ji ladil do HEAD.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

62

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Tékys napsal:

eď mě napadlo, jestli se to jako nějak nerozladí komplet, kdybych ji ladil do HEAD.

Ne.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

63 Naposledy upravil: Hastur (08. 01. 2019 11.43:17)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Ty Ibanezky se mi moc nelíbí. Ten multiscale je tam udělanej tak nějak polovičatě, prodloužení menzury je o pouhých 1,5 palce (u 5 struný verze). Třeba Dingwall to má o 3 palce. Tam už bych řekl, že to má zásadnější vliv.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

64

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

Hastur napsal:

prodloužení menzury je o pouhých 1,5 palce (u 5 struný verze)

 Pouhých 1,5 palce? Už 34" vs 35" je docela poznat, tady máš navíc ještě další cenťák smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

65 Naposledy upravil: Hastur (08. 01. 2019 15.03:48)

Re: Podladění 4 - strunné basy na HEAD

D.a.l.i napsal:
Hastur napsal:

prodloužení menzury je o pouhých 1,5 palce (u 5 struný verze)

 Pouhých 1,5 palce? Už 34" vs 35" je docela poznat, tady máš navíc ještě další cenťák smile

Myslel jsem pro provedení multiscale hmatníku wink U těch Ibanezů mi to prostě připadá "jako trochu nám to ujelo". Při porovnání s Dingwall, kde ty pražce jsou fakt jako vějíř, je to takový no nevím... polovičatý řešení.

Jinak, radši bych "běžnou" 35" basu než takovej trochu multiscale. Nevím, proč to má každej výrobce jinak. Čekal bych, že existuje nějaká logika (primárně asi ergonomie, lépe zněnící H je bonus), která by měla určit jak se budou ty pražce klopit. Větší rozdíl v menzuře = pražce se imaginárně budou sbíhat blíže a pro pohyb ruky by to mělo být příjemnější. Ale třeba to vnímám špatně.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: