1 Naposledy upravil: Sanko (01. 10. 2014 08.20:57)

Téma: Propojení Zesilovač a multiefekt

Ahoj Všem,

Mám dotaz ohledně správného propojení mezi zesilovačem a multiefektem.

Dostal se mi pod ruku rack multiefekt BEHRINGER BASS V-AMP PRO , do racku jsem zabudoval svůj zesilovač a teď mi jde o propojení.

Původní uživatel měl zapojeno tak že: basa do inputu efektu =>L Analog Line Output efektu  => Send na zesilovači.

Všechno hraje, na zesilovači se ovšem dá ladit jen MASTER hlasitost a funguje limiter (asi je využito jen výkonové zesílení).

Zesilovač umí efektovou smyčku, otázkou je jak by fungovala a byla výkoná, takhle předřazený efekt má podle mého největší zesílení.

Je toto zapojení správné? Nemůže to něčemu ublížit? je lepší možnost jak tyto dvě zařízení mezi sebou propojit a dosáhnout nejlepších vlastností?


Posílám ještě diagram zapojení zesilovače a zadní panel a diagram efektu, snad to pomůže.

http://tommy245.rajce.idnes.cz/Zapojeni

Mockrát všem děkuji za postřehy.

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Pavel007 (01. 10. 2014 09.45:25)

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Záleží na tom, jak toho Behringere chceš používat, jestli jen jako efekták nebo i preamp. Pokud to budeš používat jako preamp, tak basu strčit do Behringera, výstup z Behringera zapojit do power amp in na zesilovači-v podstatě takto jen vyměníš preampy, to by mělo být "papírově" asi nejkorektnější... Nebo pak Behroše zkus zapojit do smyčky jako čistě efektovku a basu strč do zesiku s tím, že budeš používat preamp v zesiku.... To se musí zkusit, ty smyčky leckdy hrajou divně, když si ty komponenty spolu nesednou...

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Sanko (01. 10. 2014 13.23:35)

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Ahoj Pavle,

Mockrát děkuji za tvou radu.

Chci se ještě zeptat v čem je to jiné když mám teď output z behroše zapojený do sendu zesáku (jak to měl původní majitel)  místo power amp in ?

Je L Analog Line Output správný výstup z behroše?


Podle těch schémat asi ano,ale nejsem si jistý...

Mám pocit že preamp v behroši je lepší než v zesáku.

Zesák je AMPEG B2R a mám stack 4x10" a 1x15"

V postatě mi jde o to, abych z toho vyždímal co nejvíc za použití tohoto efektu.

Díky za další rady smile

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Pavel007 (01. 10. 2014 14.27:53)

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

A tak ten send je správně, kouknul jsem na to pořádně a kdybys to zapojil přímo do power amp in, tak ti nebude fungovat master volume. Zkus to ještě zapnout do efekt return, to by mělo být lepší v tom, že ti to odpojí přes jacka celou signálovou cestu preampu toho zesáku, čili minimalizuješ nějaký rušení apod. Ten Analog line out L je ok.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Sanko (01. 10. 2014 14.58:01)

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Pavle,

Perfektní mockrát děkuji, tak jsem si to přesně myslel.

Dnes to ještě zkusím zapojit jako klasickou efektovou smyčku a pak napíšu jak jsem dopadl.

Nicméně dle schémat je asi nejlepší zapojení které si popsal na to aby byl signál řádně pro koncák zesílený a upravený.

Ještě poslední dotaz, který je ale ze schéma zřejmý => Výstup zesáku BALANCED LINE OUT musím přepnout na řežim POST, aby zvukařovi lezl do XLR signál je to tak?

0 xLajků:

6

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Sanko napsal:

musím přepnout na řežim POST, aby zvukařovi lezl do XLR signál je to tak?

to by chtelo videt schema ale asi by to tak melo byt .. smile nebo to posilat rovnou z toho externi preampu jestli to ma "DI vystup" ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Sanko, jo musíš to mít na post. Nevýhoda tohoto řešení je v tom, že nemůžeš poslat zvukařovi čistou PRE basu, ale pouze už z toho behringera, to bys musel poslat z behringera z toho PRE DSP insert....

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

8

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

m3 napsal:
Sanko napsal:

musím přepnout na řežim POST, aby zvukařovi lezl do XLR signál je to tak?

to by chtelo videt schema ale asi by to tak melo byt .. smile nebo to posilat rovnou z toho externi preampu jestli to ma "DI vystup" ...

Ahoj schémata byly v prvním příspěvku : http://tommy245.rajce.idnes.cz/Zapojeni

Nicméně díky za Tvou radu smile

0 xLajků:

9

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Pavel007 napsal:

Sanko, jo musíš to mít na post. Nevýhoda tohoto řešení je v tom, že nemůžeš poslat zvukařovi čistou PRE basu, ale pouze už z toho behringera, to bys musel poslat z behringera z toho PRE DSP insert....

Ok to už nechám na zvukaři odkud si to a jakým kabelem vezme, upozorním ho na to smile Mám to každopádně přeplé na POST.

0 xLajků:

10

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Tak kolegové jak jsem slíbil, dávám vědět jak to vše dopadlo.

Zapojení do klasické efektové smyčky = NESMYSL. Signál nebyl tak živý, průrazný a zesílený a celkově ten zvuk spíš byl jeden velkej bordel, prostě nepěkné.

Nakonec jsem skončil u kombinace, kterou tu zde popsal Pavel a musím uznat, že je to super (testováno na aktiv 5tce).
Porovnával jsem i rozdíly ještě s mým AMPEGEM napřímo bez efektu (jeho PREAMP) a musím uznat, že ten BEHROŠ multiefekt a jeho PREAMP je daleko lepší, což bych u Behringeru ani nečekal!

Pohrál jsem si trošku s korekcema a navolil si i efekt a ztoho výsledku jsem totálně nadšený!
Basa naprosto průrazná, tóny všechny krásně rozeznatelné v jakékoliv výšce, dokonce i známně "zahuhlané" Háčko je čisté a čitelné, takhle pěkný zvuk jsem dlouho neslyšel.

Jsem naprosto spokojen. Moc Vám děkuji za Vaše rady. V pátek koncertuji, tak to zkusím v akci a pak můžu podat další info, chcete-li?

0 xLajků:

11

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Sanko napsal:

Basa naprosto průrazná, tó

ono ampeg zvlast ty trandaky ma takovej svuj zvuk kterej prave treba mne pride takovej dute zahuhlanej jinej tomu rika medovej bas big_smile a chvali ti to smile..

Sanko napsal:

Ahoj schémata byly v prvním příspěvku

tak pak kazdopadne smile sem si nevsim..
btw jinak zdravim do chotebore uz si tu druhej choteborak big_smile a ja  sem tam od 0 do 6ti let bydlel smile takze vlaste 3ti big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Sanko (02. 10. 2014 06.33:21)

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

m3 napsal:
Sanko napsal:

Basa naprosto průrazná, tó

ono ampeg zvlast ty trandaky ma takovej svuj zvuk kterej prave treba mne pride takovej dute zahuhlanej jinej tomu rika medovej bas big_smile a chvali ti to smile..

Sanko napsal:

Ahoj schémata byly v prvním příspěvku

tak pak kazdopadne smile sem si nevsim..
btw jinak zdravim do chotebore uz si tu druhej choteborak big_smile a ja  sem tam od 0 do 6ti let bydlel smile takze vlaste 3ti big_smile


No já proti zvuku ampegu nic nemám na pasiv 4ce byl třeba super, ale ta aktiv pětka už mu moc dobře nedělala, každopádně pan Behroš to vyřešil smile.

Já tě zdravím do Prahy rodilý Chotěbořáku, nicméně jsem tu naplavenina big_smile ale už asi 11 rok, takže taky nejsem "plnohodnotný" chotěbořák. Já pocházím ze Žďáru n. Sáz. smile

0 xLajků:

13

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Sanko napsal:

rodilý Chotěbořáku

to nejsem porodnice je v havl. brode big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Propojení Zesilovač a multiefekt

Ahoj, moje aktuální zkušenost - Basa do Behringera - Analog L - vstup na zesilovači. Zkoušel jsem i Return na zesilovači (Send jsem ještě nezkoušel). V tom případě fungoval na zesíku jen Master. Zvuk byl dobrej, ale trošku sterilnější.

Při zapojení do klasického vstupu a nastavení všech korekcí na rovno to neskutečně tlačí. Ještě upřesním, že na Behringeru mám prakticky všechny korekce nastaveny na rovno. A to jak při volbě módu - mám nastaveno L3, gain na půlku (aktivní basa) nebo naplno (pasivka), basy, středy, výšky rovně, tak potom EQ i 2nd Parameter u každého vybraného zvuku.

Hlavu používám Marshal IBS 3520, bedna Fender Bassman ´74.

Simulace aparátů se mi nejvíce líbí Silver panel (Fender Bassman) s trošku přidanými středy a Classic Rock (Ampeg SVT).

Velmi dobře a rychle funguje i vestavěná ladička.

0 xLajků: