1 Naposledy upravil: krkavec (19. 03. 2017 20.02:05)

Téma: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Ahoj,
rád bych radu, jakou fretless basu pořídit - bazar. Bohužel nemám čas všechny jezdit vyzkoušet.
bezpražec využiju a potřebujeme na zkoušení nových věcí.
Výběr na bazaru je teď trochu chudý.

mezi čím vybírám, nebo spíš co bazar nabízí:

Weber čtyřka, je tam už dlouho 15 000
MTD grendel  9500
Ibanez SR800 9000

Díky za radu.

0 xLajků:

2

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

A jaké máš predstavy o výrazu bezpražce který hledáš? Spíš mňoukací, v tom případě bych vyzkoušel toho Webera, nebo jiný s více zvukovými možnostmi nastavení?

0 xLajků:

3

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

A odkud jsi? Zahrávám si s myšlenkou vyměnit hmatník na mém Jazz Bassu za bezpražcový a prodat svého Warwicka https://www.thomann.de/cz/warwick_rb_st … bk_ofc.htm

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

4

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Tak před měsícem se tu vedla diskuse o volbě fretlessu.
Jde o to jaký zvuk hledáš, jaká basa (krk, rozteč) ti sedí a kolik do toho můžeš investovat.
Před mnoha a mnoha lety jsem nechapal, proč ze Superstarky nejsem schopen dostat Jaco sound, když jsou přece obě bezpražců...
Na bazaru je jich několik, osobně bych si jel vyzkoušet Musicmana, ale je trošku dražší.
Z tvého seznamu bych sáhnul po Ibanezu, je vcelku univerzální, obdobný mi tu před dvěma lety utekl. Vébra jsem před pár lety měl chviličku v ruce, tehdy se mi na sucho velice zamlouval, na živo ale hraje jinak a mít jej, tak laboruju se snímačem a elektrikou.
Ale dobrou práci jako dvojka odvede i Squier JazzBass (thomann), když na něm vylepšíš snímače.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: krkavec (21. 03. 2017 23.13:56)

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Zvukově urcitě variabilnější, hrajeme takovéj styl Sabbath, Saint Vitus...rozpočet je dvacet.
Ta Ibanezka už je pryč.
Krky mi sedí rychlý Ibanezacký i Fendery. Nemam problem s tímhle, hraju přes dvacet roků, na různé nástroje, takže vím, že mi po chvíli sedne skoro vsechno. První dojem a buď jo, nebo ne.
S Warwicky mám problem esteticky...ty k nám domů nemůžou:)

0 xLajků:

6

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Kdybys na to nespěchal, rozhodně bych za sebe doporučil, nechat si vyrobit fretless u mistra Vlčka.
A co tato, je nová, cena teď šla dolů, zvukově je variabilní dost: https://kytary.cz/ibanez-srf700-bbf/HN1 … 0wodTDkKBQ

0 xLajků:

7

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

len pre info - pred časom som riešil podobný problém, aj vďaka tomuto fóru som zvolil Cort B4FL - je pomerne lacná, ale naozaj neurazí, výborný pomer kvalita/cena (niekde sa tu písalo, že v tej cene ťažko zohnať niečo lepšie). Samozrejme, nie je to handmade, podľa stanovenej ceny asi hľadáš vyšší level, ale za pozornoť stojí.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

8

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

krkavec napsal:

hrajeme takovéj styl Sabbath, Saint Vitus...

Tak to bude chtít spíš něco klasickýho, ne? Navíc tedy do stoner doomu ten bezpražec není úplně typickej. To spíš precl nebo rick s hlazenkama a celoflaška smile
Ale pokud chceš do tohohle žánru fretless tak bych koukal po nějakým bazarovým mexickým jazzbassu (občas se tam nějakej objeví) nebo jako stylovku http://hudebnibazar.cz/jolana-d-bass-be … a/ID87165/

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

9

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Nejde se držet toho co je typické a tak to používat tedy pořád, jako danou věc.
P. Vlček vypadá zajímavě, znám ho, jen mě to nenapadlo jít touhle cestou.

0 xLajků:

10

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Mne stál Vlček pětka bezpražec 24000,- A to mám základ. Olšové tělo, bezbrumové singly, pasivka. Když si vymýšlíš, jde cena až ke 40. To jsou relace 2 roky zpátky. Vzhledem ke kvalitě bych se nedivil, kdyby šly ceny nahoru.
Zvuk ? Háčko je lepší jak na USA Fenderovi :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: MartinXC (22. 03. 2017 10.13:32)

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

JazzBassem FL asi nic nepokazíš - je to velice univerzální nástroj, zvlášť jesli si jej necháš doplnit o S1 switch (přepojí oba snímače seriově) - je to hodně dřevem: olše v těle, javor s palisandrem na předepjatém krku, a posazením single snímačů.
Ibanezka - nešel bych hůř než do korejské produkce (i nechat odpražcovat), nic nového.
Nahoře zmíněná Cortka je při její ceně slušný nástroj, jen je zvukově méně univerzální než FJB a v ruce mi přišel takový neohrabaný a tvrdý.
Slušně hrají třeba Sandbergy, na bazaru se tu pohyboval pěkný Bullet (teď tam není).
SIRE produkce mě ve FL zvukově zklamala, i přes slušnou elektroniku to není zvuk Fenderu.
To už spíš vybrat znělého Harley Bentona a doinvestovat do snímačů a strun, případně dalších úprav.

Máš-li ale představu o zvuku co hledáš (a není to FJB), pak je to spíš o hledání konkrétní basy. Tady výroba na zakázku může mít smysl, zpravidla ti stačí jeden dobře umístěný snímač. Jen se toho pak blbě zbavuje...
Ale taky se dá nechat si svou pražcovou basu a použít nějakou krabičku nebo mulťák s FL efektem.

Píšu se skušeností se 4kama.
U pětky FL nevím, podle mě to nedává smysl. FL je nástroj se sólovými ambicemi, ne metalový bručák.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

12

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

A co třeba Exivious?

0 xLajků:

13

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Tak v technickým deathu a jiných technických a progresivních odnožích se bezpražce běžně používají. Doporučuji toto vlákno: http://baskytara.com/topic14712-progres … koliv.html
Ale stoner/doom je přece jen taková oldschool záležitost. Ale proti gustu smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: krkavec (22. 03. 2017 14.27:44)

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Hastur napsal:

Tak v technickým deathu a jiných technických a progresivních odnožích se bezpražce běžně používají. Doporučuji toto vlákno: http://baskytara.com/topic14712-progres … koliv.html
Ale stoner/doom je přece jen taková oldschool záležitost. Ale proti gustu smile

Nadhodil jsem jsem dvě kapely pro představu soundu, neškatulkoval bych to. Potřebuji ji třeba na dva songy z desíti.
jinak za 24 tisíc ta indonesia Ibanez mi přijde hodně, i když nemám zkušenost jestli produkce starý Japan vs nová Indonesie je nějak výrazně horší.
Asi se obrátím na pana Vlčka kolik by stála výrobit nějaká hezká čtyřka.

0 xLajků:

15

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

MartinXC napsal:

SIRE produkce mě ve FL zvukově zklamala, i přes slušnou elektroniku to není zvuk Fenderu.

ale to nemá být zvuk Fenderu, stejně jako Miller signature od Fenderu má se zvukem originálu jenom málo společnýho wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

16

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

el BassTardo napsal:
MartinXC napsal:

SIRE produkce mě ve FL zvukově zklamala, i přes slušnou elektroniku to není zvuk Fenderu.

ale to nemá být zvuk Fenderu, stejně jako Miller signature od Fenderu má se zvukem originálu jenom málo společnýho wink

No, u FL bych z té sestavy dřeva a snímadel čekal něco fendroidního - bohužel zvuk byl nejen nepodobný ale nepoužitelný.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Šimi (23. 03. 2017 22.18:07)

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

MartinXC napsal:

U pětky FL nevím, podle mě to nedává smysl. FL je nástroj se sólovými ambicemi, ne metalový bručák.

To je common misconception, tedy obecně oblíbený omyl těch, co ještě nepochopili, že ta pátá struna tam není na to, aby to bručelo, ale na to, aby člověk při sólování na 12 pražci nemusel běhat pro hlubší tóny doleva, tedy tak říkajíc horizontálně, a místo toho pro ně mohl jít nahoru, tedy vertikálně big_smile cool

Edit: na svoji FL pětku nedám dopustit

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

18

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Šimi napsal:
MartinXC napsal:

U pětky FL nevím, podle mě to nedává smysl. FL je nástroj se sólovými ambicemi, ne metalový bručák.

To je common misconception, tedy obecně oblíbený omyl těch, co ještě nepochopili, že ta pátá struna tam není na to, aby to bručelo, ale na to, aby člověk při sólování na 12 pražci nemusel běhat pro hlubší tóny doleva, tedy tak říkajíc horizontálně, a místo toho pro ně mohl jít nahoru, tedy vertikálně big_smile cool

Edit: na svoji FL pětku nedám dopustit

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Šimi (24. 03. 2017 07.28:28)

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

MartinXC napsal:

výběhy a seběhy jsou přece divácky tak atraktivní ;-)

No jo, ale kdo to má udejchat, já už su starší člověk...
A té barvě H a E v horních polohách pomůžou tenčí struny.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: pepaol (24. 03. 2017 07.30:30)

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Pravda, vícestrunné basy jsou na hraní pohodlnější a univerzálnější. Pokud hraju komunál (kde co na plesech a zabavach), u 4 struny bych musel i přemýšlet co a jak. Podlaďovák a pod... S pětkou je hraní mnohem snadnější.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

21

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

H struna podlaďovák nevyřeší, pokud nemáte magora kytaristu, který by podlaďoval až do H. Podlaďovák přeci, alespoň u mně slouží, když chci využívat kombinaci vyšších poloh a prázdné struny, popřípadě pohodlnější hraní rychlých postupů tónů a kvint a jsem líný manuálně kdaždou chvíly přela´dovat, natož si tahat víc nástrojů (podlaďovák mám klasicky E-D). A nadladění H na D (nebo C#, dle vkusu soudruha) mi přijde poněkud nepraktické.

0 xLajků:

22

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

José napsal:

H struna podlaďovák nevyřeší, pokud nemáte magora kytaristu, který by podlaďoval až do H. Podlaďovák přeci, alespoň u mně slouží, když chci využívat kombinaci vyšších poloh a prázdné struny, popřípadě pohodlnější hraní rychlých postupů tónů a kvint a jsem líný manuálně kdaždou chvíly přela´dovat, natož si tahat víc nástrojů (podlaďovák mám klasicky E-D). A nadladění H na D (nebo C#, dle vkusu soudruha) mi přijde poněkud nepraktické.

Trochu jsme krkavcovi opravili téma tohohle vlákna, ale co už, aspoň vidí, jaká jsme tu veselá kopa smile . To jsou některé věci, které si člověk třeba vůbec neuvědomí. To že pětka nemá H jen aby to bručelo mi došlo asi až tak půl roku poté, co jsem si první pětku koupil. Ergo kdo na ni nehrál, toho to nemusí trknout vůbec. To samé s podlaďovákem. Co co píšeš dává smysl, ale nebýt toho, že jsem nedávno začal cvičit s prsátkem nějaké klasické rockové linky a v Whole Lotta Love od Led Zeppelin je takový to pěkný E, co se hraje jako prázdná struna E a současně E v oktávě na struně A (jako přirozený octaver), tak by mě vůbec nenapadlo, že můžu hrát takovýhle oktávy a že se na to může podlaďovák taky hodit. A samozřejmě taky na kvinty a jakýkoliv kombinace s prázdnou strunou.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

23

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Co zkusit tuhle: http://baskytara.com/topic15797-p-fende … -bass.html myslim, ze za ty penize ta Ibanezka bude hrat paradne.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

24

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Jako FL je ten Roadstar zajímavý - pokud si člověk zvykne na menší rozteče strun na kobyle (tuším 18mm) tak je to dost dobrá basa. Docela by mě zajímalo ji vyzkoušet...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

25

Re: pomoc při rozhodnutí bezpražec

Já mám dobrou zkušenost z nákupem normální pražcový basy a následným odpražcováním ( u kytaráře) - myslim že do dvacky se v poho vejdeš...
O Vlčkovy jsem taky uvažoval ale přišlo mě ( jenom na základě poslechu z YT ) že to hraje moc čistě... žádná špína alla Fender.. Což já miliju..
Koupil jsem japonce a jsem fakt moc spokojenej!

jazz bass lover
0 xLajků:

Příspěvky [ 25 ]

Stránky 1

Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.

Baskytara.com » Nákup nástroje, aparatury » pomoc při rozhodnutí bezpražec