1

Téma: Fokus MM

Našel jsem takovýto inzerát nabízející Musicmana od Fokusu. Co vy na to za tu cenu ( 2900,- )?
http://www.hudebnibazar.cz/inzerat.php? … rder=datum
Vůbec nemám tucha jak taková kopie může hrát. Nemáte někdo zkušenost s fokusama?

0 xLajků:

2

Re: Fokus MM

Sfrax napsal:

Vůbec nemám tucha jak taková kopie může hrát. Nemáte někdo zkušenost s fokusama?

Já měl jeden z prvních kousků: http://baskytara.com/topic8157-fokus-mm5-active.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Fokus MM

Měl jsem ji ještě nedávno.
Úplně naslepo koupená z bazaru.
Ta aktivka z toho musela ven.
Překvapil mě docela rovnej krk a perfektní ladění. Jenom HW byl docela shnilej a musel jsem ho objednat novej z Hongkongu. Materiály prostě china-bahno.
Kupoval jsem celou kobylu, ten plat pro potaky, srouby ke krku, knofliky, zavesy na remen a matici pro truss-rod.
O pražce jsem se nepořezal. Hrálo to prostě.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

4

Re: Fokus MM

tohle už je z těch novějších číňanů. osobně bych se bál kopytoidního krku, ale nutně tam nemusí bejt.
hrát to bude jako basa za tři tácy

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

5

Re: Fokus MM

Basu je třeba brat nebo nebrat. Za 3000,- je provedená i tak hraje. A nemá smysl na ní cokoliv vylepšovat. Finance se nevrátí. Např. kytarista v plesovce hraje na Fokuse Gibsona. Vzhled OK, kytara je nenaladitelná. Nemá cenu s tím nic dělat. Vymění-li mechaniku, bude dál cvičit krk. Spálit v krbu. Třeba vydá alespoň to teplo smile

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6

Re: Fokus MM

el BassTardo napsal:

tohle už je z těch novějších číňanů. osobně bych se bál kopytoidního krku, ale nutně tam nemusí bejt.
hrát to bude jako basa za tři tácy

...to jsem si myslel, že tahle je právě jedna z těch ještě původních fokusek. Páč někdy před snad tak 8 roky, jsem jednu fokusku seřizoval a měla přesně toto logo. Pak jsem po nějakém roce zaregistroval ty další fokusky,..už s tím-podle mě hnusným logem. neutral

0 xLajků:

7

Re: Fokus MM

Matej napsal:

měla přesně toto logo. Pak jsem po nějakém roce zaregistroval ty další fokusky,..už s tím-podle mě hnusným logem. neutral

tohle logo Fokus používal až v druhý půlce svýho fungování, původní kouky měly takovej ten čmáranec, jak píšeš hnusný logo

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8

Re: Fokus MM

el BassTardo napsal:

hrát to bude jako basa za tři tácy

Hehe smile

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

9

Re: Fokus MM

el BassTardo napsal:
Matej napsal:

měla přesně toto logo. Pak jsem po nějakém roce zaregistroval ty další fokusky,..už s tím-podle mě hnusným logem. neutral

tohle logo Fokus používal až v druhý půlce svýho fungování, původní kouky měly takovej ten čmáranec, jak píšeš hnusný logo

...aha, tak já myslel, že je to obráceně. wink

0 xLajků:

10

Re: Fokus MM

pepaol napsal:

A nemá smysl na ní cokoliv vylepšovat.

Snímač z druhé ruky.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

11

Re: Fokus MM

Jenom podotykam ze ta vymena HW me vysla asi na petikilo.
Takze zadna velka palka, ale na podium bych s tim nelez.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

12

Re: Fokus MM

Mám dilema ...
Začínal jsem na téhle base - Focus MM4.
Krk skoro rovnej - přeměřoval jsem to takovým tim technickým plechovým pravítkem v rámci (samo domo) seřizování. Ladí to, hraje to (v rámci možností).
Měl jsem to i párkrát na zkušebně. Jinak na to doma běžně cvičím - mám to permanentně hned u PC na stojanu.

Co se rozpadá, je HW. Kobylka a jeden šroub ladění rezonuje. Otázka co s tim (teď jsem to vypodložil papírem a ladicí šrouby stáhnul svázanou ponožkou :-)) ).
Jestli někde levně sehnat HW a vyměnit to.
Pokud třeba něco takového bude v lepší kvalitě, než co tam mám teď.

Nebo to poslat dál, někomu do začátku.

Máte s tim někdo zkušenosti? Jestli se to vůbec vyplatí opravovat a na kolik cca vyjde použitelnej HW?
Basu bych si případně nechal jako založní. Nebo pořád hlodá červík - levně prodat a pak si pořídit nějaou jinou, třeba i o něco lepší z druhé ruky.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

13

Re: Fokus MM

rift81 napsal:

Jestli někde levně sehnat HW a vyměnit to.

ja mam nekde doma takovoudle kobylu sundanou z SbMM SUBa ... dals em si tam cernou a s 19kama roztecema ta vo mam je 20.. a teda ma to chyceni sroubama jen vzadu
machaniky bych taky naky nasel ale nevim ted jestli sou na MM nebo Frndu ... ono cert vi co je na tom fokuse..
i nakej MM snimac navic doma budu mit ikdyz ted nevim co tam zbylo bud z toho suba nebo RM i KA sem mel ale neco slo do sveta a nevim ted co ...



rift81 napsal:

levně prodat a pak si pořídit nějaou jinou, třeba i o něco lepší z druhé ruky.

nechces Epi TB ? big_smile kdyz koukam na to LTD big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Fokus MM

"Thunderbird" stačí jeden. To spíš nějaké V-čko nebo tak něco big_smile
Nebo nějaký levný MusicMan - ideálně aktivní.

Uvidim, ještě na to doma mrknu, oměřim. Zjistit kde všude jsou šrouby. Nechce se mi do toho moc vrážet prachy, ale zas je mi to líto vyhodit.
Mechanika je nějaká čínská kopie ... ladicí šouby připomínaji Fendera, ale jsou protáhlejší.

Takhle to vypadá, našel jsem starší fotku:
http://baskytara.com/img/m/24871/t/p1bb6ip3cn1m651v511qg4kue3tt3.jpg

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

15

Re: Fokus MM

rift81 napsal:

"Thunderbird" stačí jeden. To spíš nějaké V-čko nebo tak něco big_smile
Nebo nějaký levný MusicMan - ideálně aktivní.

Uvidim, ještě na to doma mrknu, oměřim. Zjistit kde všude jsou šrouby. Nechce se mi do toho moc vrážet prachy, ale zas je mi to líto vyhodit.
Mechanika je nějaká čínská kopie ... ladicí šouby připomínaji Fendera, ale jsou protáhlejší.

Takhle to vypadá, našel jsem starší fotku:
http://baskytara.com/img/m/24871/t/p1bb6ip3cn1m651v511qg4kue3tt3.jpg


A nechtěl bys zkusit Fokus MM5. Mám tento kus  http://baskytara.com/topic8157-fokus-mm5-active.html   a klidně bych vyměnil za 4 strunu :-)

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

16

Re: Fokus MM

Ze 4 strun používám běžně 3, pětka by byl moc velký luxus a ještě by mě to mátlo :-)

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

17

Re: Fokus MM

rift81 napsal:

Ze 4 strun používám běžně 3, pětka by byl moc velký luxus a ještě by mě to mátlo :-)

To znám, je nutné si uvědomit, že máš jednu na opírání big_smile

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

18

Re: Fokus MM

Asian Bamboo napsal:
rift81 napsal:

Ze 4 strun používám běžně 3, pětka by byl moc velký luxus a ještě by mě to mátlo :-)

To znám, je nutné si uvědomit, že máš jednu na opírání big_smile

Hrál jsem v kapele s basákem co měl 5-tku. Asi jí i někdy používal. Ale většinou, jak sám tvrdil, měl tu horní strunu na opírání palce smile Hrál prstama jak hráběma smile
Já hraju/rubu trsátkem. Lemmy je můj vzor a inspirace :-D Ocením spíš sexy 4-ku s tenkým krkem smile

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Asian Bamboo (15. 03. 2017 09.44:05)

Re: Fokus MM

rift81 napsal:
Asian Bamboo napsal:
rift81 napsal:

Ze 4 strun používám běžně 3, pětka by byl moc velký luxus a ještě by mě to mátlo :-)

To znám, je nutné si uvědomit, že máš jednu na opírání big_smile

Hrál jsem v kapele s basákem co měl 5-tku. Asi jí i někdy používal. Ale většinou, jak sám tvrdil, měl tu horní strunu na opírání palce smile Hrál prstama jak hráběma smile
Já hraju/rubu trsátkem. Lemmy je můj vzor a inspirace :-D Ocením spíš sexy 4-ku s tenkým krkem smile

Chápu smile já jí mám doma, občas na ní pohraju, ale hodila by se mi rovněž sexy hubenější 4ka, ale nepohrnul bych ani plnějším profilem s kvartetem strun smile

Případně pokud bys toho MM prodával za nějakou rozumnou cenu, tak se ozvi.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Dzzerza (15. 03. 2017 10.24:46)

Re: Fokus MM

Měl jsem MM Fokusku v pětistrunné verzi ale s pasivním snímačem. Resp, místo na baterku tam sice bylo, ale ta aktivka byla nějak odpojená - prostě to hrálo bez  baterky stejně jako s ní.
On tam byl RM pickup - takže to asi prošlo předělávkou.
Kupoval jsem z druhé ruky asi za 3000, následně asi za půl roku prodal za podobný peníze.
Jako přechodný nástroj, než mi dorazil SRAY 35 a pro seznámení s pátou strunou to sice stačilo, nicméně zvukově nebyla žádná sláva.
Úplně tomu chyběly výšky a basy podivně bučely. Ale to mohla mít na svědomí ta odpojená aktivka.

Co se týká zpracování, tak úplně v pohodě. Odehrál jsem s tím i pár vystoupení.
http://baskytara.com/img/m/924/t/p1bb8k8s6t1gc3shj19ib1vr9esu3.jpg

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

21

Re: Fokus MM

To zní jako špatná volba potenciometru (využití poťáku s aktivky kde se používají poněkud jiné hodnoty)

0 xLajků:

22

Re: Fokus MM

Dzzerza napsal:

Co se týká zpracování, tak úplně v pohodě. Odehrál jsem s tím i pár vystoupení.

Taky jsem s ní koncerty odehrál a myslím, že za cenu do 3 klacků je to pohoda.. V té mojí je vyměněný aktiv za jiný (údajně od Aleše Vychodila) a hraje to obstojně. Seřiditelná basa, na kterou lze v pohodě hrát. Má samozřejmě své nedostatky, třeba ty ladící mechaniky jsou po 15 letech už horší, ale stále fungují.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

23

Re: Fokus MM

Asian Bamboo napsal:

...

Chápu smile já jí mám doma, občas na ní pohraju, ale hodila by se mi rovněž sexy hubenější 4ka, ale nepohrnul bych ani plnějším profilem s kvartetem strun smile

Případně pokud bys toho MM prodával za nějakou rozumnou cenu, tak se ozvi.

Pokud dojde na prodej, tak v současném stavu to bude za příznivou cenu.
Vše funguje, ale chtělo by to uďelat servis HW. Třeba s tim nakonec něco provedu vlastníma silama.

Je teda fakt, že jsem na jiného podobného Fokuse nehrál, tak třeba je to normálka :-)

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

24

Re: Fokus MM

Asian Bamboo napsal:

třeba ty ladící mechaniky jsou po 15 letech už horší, ale stále fungují

Na mým USA Fendrovi jsou mechaniky 18 let a je to běs s nima ladit. Kdybych nebyl srab, tak už jsou v koši. Basa jak hrom a takovýhle šunty na ní.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

25

Re: Fokus MM

Dzzerza napsal:

...
Jako přechodný nástroj, než mi dorazil SRAY 35 a pro seznámení s pátou strunou to sice stačilo, nicméně zvukově nebyla žádná sláva.
Úplně tomu chyběly výšky a basy podivně bučely. Ale to mohla mít na svědomí ta odpojená aktivka.

Když srovnám to LTD (2x EMG 35DC, na zakázku tam jsou od původního majitele dané originál - ne ty co chodí s LTD z výroby), tak ten Fokus hraje jako když bych přes něj hodil deku. A zvuk ze snímače je spíš takový hlasitý prdění, než tlustej zvuk alá ty EMG.
Ale tak nějak ten Fokus ladí, nechá se na to hrát. Nezkoušel jsem všechny polohy na krku, ale během hraní jsem nic extrémního nezpozoroval.
Už jsem hrál i na nějakou levnou kytaru, ze které nebylo možné dostat normální zvuk.

V rámci těch peněz, je to myslím ok. Na naučení v poho. Už nevím kolim mě stál. Mám tušení že tak ty 3000,-, nebo lehce přes.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

26

Re: Fokus MM

Dzzerza napsal:

Měl jsem MM Fokusku v pětistrunné verzi ale s pasivním snímačem...

Měl jsem ji minulýho tejdne, cca tak pět let(?), než mi ji ukradli (nemáš náhodou podrobnější fotky?). Ale mě to teda bez baterky nehrálo (vyzkoušeno na vlastní kůži uprostřed zkoušky smile ), jinak souhlasim, vejšky nic moc, basy podle mě docela v pohodě, muselo se to pak dohnat na aparátu. Za těch 5 let jsem z HW měnil jack, kterej začal celkem nepříjemně blbnout a naprosto nepoužitelný rolny. Jinak se na to hrát docela dalo.

Dělám randál a dělám ho rád.
0 xLajků:

27

Re: Fokus MM

stepanb napsal:
Dzzerza napsal:

Měl jsem MM Fokusku v pětistrunné verzi ale s pasivním snímačem...

Měl jsem ji minulýho tejdne, cca tak pět let(?), než mi ji ukradli (nemáš náhodou podrobnější fotky?). Ale mě to teda bez baterky nehrálo (vyzkoušeno na vlastní kůži uprostřed zkoušky smile ), jinak souhlasim, vejšky nic moc, basy podle mě docela v pohodě, muselo se to pak dohnat na aparátu. Za těch 5 let jsem z HW měnil jack, kterej začal celkem nepříjemně blbnout a naprosto nepoužitelný rolny. Jinak se na to hrát docela dalo.

Čau, hele to by mohla být ona. Tehdy si pro ni přijel kluk do naší zkušebny v Přelouči vlakem - byl jsi to ty?
Našel jsem jenom tyhle dvě fotky http://crionic.cz/fotogalerie/pabenice/5.jpg

http://baskytara.com/img/m/924/t/p1befbm47nt87iuhtgapoqhco3.jpg
http://baskytara.com/img/m/924/t/p1befbmooo8ti4la19mv1pde1k5a5.jpg

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

28

Re: Fokus MM

Dzzerza napsal:

Tehdy si pro ni přijel kluk do naší zkušebny v Přelouči vlakem - byl jsi to ty?

Jo to jsem byl já.

Dělám randál a dělám ho rád.
0 xLajků:

29

Re: Fokus MM

stepanb napsal:
Dzzerza napsal:

Tehdy si pro ni přijel kluk do naší zkušebny v Přelouči vlakem - byl jsi to ty?

Jo to jsem byl já.

No vida jak je svět malej. Tak myslím, že těch Fokusek s přepínačem bude málo, možná tohle bude jediná.
Třeba se najde, držím palce.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků: