1

Téma: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

Typická situace - v inzerci se objeví skoro 30 let starý Fender USA za úžasnou cenu. Je to koupě století nebo jen předražená skládačka?
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bap0ptmo1gj81f99mg12em181f3.gif
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bap0q3pq1h591j3dm28up5f5.jpg
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bap0qar3gqj52510pgamq139o7.jpg
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bap0r4mr18e3li73nb0913lad.jpg
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bap0qlhb1uc22f01fh7ag4t2ua.jpg

Tak co je tady špatně? (informace posbírány od kolegů z fóra, kteří se k danému kousku vyjádřili)

1) Absolutně špatně vyříznutý pickguard, to musel dělat nějaký matla.
2) Patka krku se tak velká nedělala (ta velká plocha vzadu na krku u těla).
3) V té době se ani obdélníkové výložky hmatníku standardně nedělaly (navíc by mělo být společně vykládání hran hmatníku z materiálu stejné barvy)
4) Dost pochybuju, že by USA Fender vypustil z fabriky kus, který má tak brutálně viditelný suk na těle (u kobylkového snímače).
5) Lak v provedení sunburst se vždycky dělal nejen na přední straně těla, ale i vzadu a ne jednolitá černá.
6) Kobylka je blbě usazená, jinak by nemohla G struna být tak blízko okraji hmatníku a E tak daleko, nebo je blbě napasovaný krk, nelíbí se mi ani destička jak je přimontován krk k tělu.
7) Controlplate je strašně blízko hraně těla, to žádný Fender takhle nikdy neměl.
8) Přístup  výztuze krku na hlavě se takhle podle mě nedělal, ne v tomto prostém provedení - vždy má okolo díry hnědou kulatou vložku z palisandru
9) Hlava nemá správný tvar, ta vrchní bambule je je moc malá a je šišatá
10) Logo Fenderu se na hlavě v čase měnilo, nicméně většinou je pod Fenderem nápis Made in U.S.A, nikoliv sériové číslo (to bývá vepředu snad jen u starých kusů)
11) Sériové číslo neodpovídá číslování Fenderu - první písmeno od 70. let označuje desetiletí (S = 70. léta, E = 80. léta, N = 90. léta, Z = po roce 2.000, apod.)
12) Noname mechaniky, neorig.srážeč strun, neorig. knoby elektroniky, nezdá se mi (malý) radius na hraně těla, barva hlavy/odstín laku po 28letech. Na sáhnutí by se našlo další (třeba ne-palcové imbusy na kamenech, typy vrutů a šroubů, odlesky laku na těle a krku), po sundání pickguardu a krku by to bylo jednoznačné (vystínění šachet, identifikace snímadel, pracovní popisy ve spoji krk/tělo).
Patka krku, kobyla, hlava, mechaniky mi silně pasují na Fokuse. Tělo težko říct, ale od nikoho licencovaného Fenderem, pick je domorobo katastrofa po pár panácích (to jsem ještě u fejků neviděl).
13) Neckplate nemá písmenko F či logo Fenderu

Takže konkrétně tento inzerát je docela slušná ukázka, jak poznat padělek od originálu.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

Super! Na rozdíl od aparátů jdou basy trochu mimo mě, takže takovéhle "kuchařky" rozhodně vítám!

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

Jedná o trestný čin podvodu ve stadiu pokusu a všichni jak tady jsme,  jsme v pruseru, že jsme to neohlásili....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

4

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

Atvečko napsal:

Jedná o trestný čin podvodu ve stadiu pokusu a všichni jak tady jsme,  jsme v pruseru, že jsme to neohlásili....

lol

Já to nahlásil (ne samozřejmě na policii), navíc jsem pánovi psal. Odpověděl mi "Děkuji za zprávu. Nejsem baskytarista. Dostal jsem ji od člověka, který mi dlužil peníze. Nechal jsem si ji prověřit od renomovaného basáka a ten mi ji ohodnotil po stránce funkční a zvukové. Budu rád, pokud mi sdělíte, z čeho vyplývají Vaše domněnky, ze se nejedná o originál."

Ten renomovanej basák by mě zajímal big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

Aidamos napsal:

Já to nahlásil (ne samozřejmě na policii), navíc jsem pánovi psal. Odpověděl mi "Děkuji za zprávu. Nejsem baskytarista. Dostal jsem ji od člověka, který mi dlužil peníze. Nechal jsem si ji prověřit od renomovaného basáka a ten mi ji ohodnotil po stránce funkční a zvukové. Budu rád, pokud mi sdělíte, z čeho vyplývají Vaše domněnky, ze se nejedná o originál."

Ten renomovanej basák by mě zajímal big_smile

No tak mu pošli odkaz na toto vlákno... Může posoudit sám, na internetu najde obrázků pravých Fenderů dostatek, aby si mohl ověřit, že tady neplkáme blbosti...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

D.a.l.i napsal:

No tak mu pošli odkaz na toto vlákno...

Já mu předtím, než jsem to dal sem, poslal právě všechno to, co tam vidím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: el BassTardo (09. 03. 2017 12.39:04)

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

D.a.l.i napsal:

skoro 30 let starý Fender USA za úžasnou cenu.

jen pro přesnost, nikde v inzerátu nevidím, že by tvrdil, že je to USA.
padělek to samozřejmě je.

btw. není to ani Fokus, nesedí tvar těla

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Aidamos (09. 03. 2017 12.49:47)

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

el BassTardo napsal:

jen pro přesnost, nikde v inzerátu nevidím, že by tvrdil, že je to USA

Ono úplně stačí, že tvrdí, že prodá Fender Jazz Bass, protože to prostě není Fender. A to Made in USA je vidět na fotce hlavy.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

Aidamos napsal:

navíc jsem pánovi psal. Odpověděl mi

hm já mu psal taky, ale nic mi neodpověděl... byl jsem velmi slušný... sem zvědavej, jak to dopadne... doufám, že se nějakej neznalej chudák nenachytá...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

10

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

D.a.l.i napsal:

jak poznat padělek od originálu.

Ano je to padělek, nikoliv duplikát! Padělek je téměř podobný, duplikát by měl být na první pohled totožný s originálem!
Každopádně pěkná práce Dalibore

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

11

Re: Jak poznat padělek Fender Jazz Bass

duplikát není to správný slovo, tím  je myslím "replika", nebo nejhorším případě "kopie"

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: