1 Naposledy upravil: m3 (25. 02. 2017 21.43:40)

Téma: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Zdravim, resim ted problem s nahravanim demicek a ruznych domacich pracovnich verzi...  Kytarak ma Apple, Hamondista jede linux a ja mam vsude Windows ...  je nejaky easy zpusob jak konvertovat pracovi soubory? Do jakych formatu exportovat? Jaky nejlip vybrat soft na PC ... atd atd .. piste, radte, dekuji smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Cubase .... ale fakt nechápu, co někoho přivede na nápad používat linux jako desktopovej systém.  Nakonec stejně zjistíš, že nejjednodušší je posílat si vyrenedrovaný tracky. My máme hoňku i mezi jednotlivejma verzema cubase...  a to vůbec nemluvím o pluginech jako třeba RIG

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Atvečko napsal:

Nakonec stejně zjistíš, že nejjednodušší je posílat si vyrenedrovaný tracky.

smile taky si rikam jen kdyz sem naposled posilal exkoulimu kytarakovi basovou linku tak ji tam vrazil o dobu pozdejc big_smile a neprislo mu to divny big_smile ..

Atvečko napsal:

ale fakt nechápu, co někoho přivede na nápad používat linux jako desktopovej systém. 

pan je programator big_smile  a ma linuxove simulace hamondu co si muze sam prepisovat a hrat sis s tim...  big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: ekral (26. 02. 2017 14.10:50)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

m3 napsal:

Zdravim, resim ted problem s nahravanim demicek a ruznych domacich pracovnich verzi...  Kytarak ma Apple, Hamondista jede linux a ja mam vsude Windows ...  je nejaky easy zpusob jak konvertovat pracovi soubory? Do jakych formatu exportovat? Jaky nejlip vybrat soft na PC ... atd atd .. piste, radte, dekuji smile

Následující DAW jsou pro všechny platformy PC, Mac i Linux:

  • Bitwig je alternativa pro Ableton Live, určená i pro živé vystupování, ale je strašlivě drahý.

  • Tracktion T7 je určitě použitelný a není ani nijak drahý, nová verze T7 bude přejmenovaná na Waveform.

  • Zajímavý je i Harison Mixbus, ten se snaží emulovat nahrávací analogové konzole, ale ze začátku byl trochu nestabilní, ale třeba už to vylepšili. Narozdíl od předchozích dvou zase ale není moc vhodný na midi, pokud ale jenom nahráváte, tak by to mohlo být fajn. Mixbus je založený na zdrojácích Ardour. Mně se Mixbus ani Ardour nelíbí vzhledem a používám spíš midi, ale na nahrávání může být OK.

  • Na linuxu ve wine by měl kolega rozjet i Cockos Reaper případně zkusit vývojářskou nativní verzi pro linuxi, ten je podle mně úplně nejlepší, dá se používat v trial verzi, která nemá žádné omezení nekonečně dlouho a i tak je hodně levný a je to asi nejrychlejší a nejstabilnější DAW co jsem kdy používal. Neobsahuje ale narozdíl od ostatních moc velký balík pluginů, jako nástrojů a efektů, ale nějaké má.

U všech DAW co jsem napsal existuje trial, takže doporučuju je dobře vyzkoušet, hlavně tím kdo to chce používat na linuxu, protože problém linuxu pro desktop je, že jednotlivé distribuce nejsou 100% procentně kompatibilní mezi sebou, takže nestačí říct že chce něco pro linux, ale konkrétní distribuci. Jsou tam teď strašně rozhádaní, Ubuntu si jede svoje (Mir a Unity), Redhat si jede svoje (Wayland) a většina jede na X11, dokonce teď se neshodnou ani na init systému, jako jestli systemd ano nebo ne. A když to běží v aktuální verzi distribuce tak to automaticky neznamená, že to poběží po aktualizaci na novější verzi.

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Aidamos (26. 02. 2017 12.44:17)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Atvečko napsal:

fakt nechápu, co někoho přivede na nápad používat linux jako desktopovej systém

Stabilita, bezpečnost, rychlost. Aktualizace jsou nainstalované během chvilky, ne jako u Windows hodinu a k tomu tři restarty. Linux se používáním nezasekává jako Windows, které je nutné po roce přeinstalovat, jinak se s tím nedá dělat. Pro Linux prakticky neexistují viry. Tohle právě teď píšu z Ubuntu. Linux používám doma jako jediný systém od konce roku 2006. Ze začátku jsem jel na openSUSE, od roku 2012 na Ubuntu, ale bokem jsem zkoušel i hromadu dalších distribucí a grafických prostředí, ale Ubuntu s Unity mi sedí nejvíc. Dělám v něm všechno. Nahrávání (Ardour, Qtractor, Audacity) včetně masteringu (JAMin), editaci fotek (GIMP), vektorové kreslení (Inkscape), střih videa (OpenShot), samozřejmě běžnou kancelářskou práci (LibreOffice), internet (Chrome, Skype), editace webových stránek (BlueGriffon), a přehraju v něm všechny audio a video formáty (Clementine, Totem, případně VLC). Dokonce občas i kreslím výkresy 100% kompatibilní s AutoCADem (DraftSight). Mám i parádní muzikantské doplňky jako ladičku (Lingot) nebo bicí sekvencer (Hydrogen).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Aidamos napsal:

Dokonce občas i kreslím výkresy 100% kompatibilní s AutoCADem (DraftSight

Používám ho pod W10 místo AutoCadu, protože je zdarma (je to tedy jen 2D, takže náhrada za LT). Kompatibilita s ACadem je 100 procentní, umí i překládat některé cadovské příkazy, logika ovládání je zcela stejná. Právě AutoCad byl důvod, proč doma mám stále Win. To teď padlo, takže možná na nějakou distribuci linuxu taky přejdu. Jen ještě jsem si hodně zvykl na Pinnacle pro střih videa, tak to je asi poslední překážka. Jinak k původní otázce, kolega ve firmě jede na linuxu léta a nemá sebemenší problém. Jo a pod Win používám jako DAW Reaper + Audacity, takže přechod bude snadný smile

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

7

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Aidamos napsal:

Pro Linux prakticky neexistují viry.

Komu by se s tím chtělo dělat že jo smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

8

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Paparatzzi napsal:

Komu by se s tím chtělo dělat že jo smile

Tak zrovna na servery by to mohlo být hodně lukrativní... smile

Je to otázka koncepce - návrhu a provedení operačního systému. Víc v tom nehledej. Zkrátka viry na Linuxu nemají šanci udělat něco skrytě, pokud jim to uživatel s dostatečnými právy nepovolí.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (26. 02. 2017 13.36:49)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Paparatzzi napsal:
Aidamos napsal:

Pro Linux prakticky neexistují viry.

Komu by se s tím chtělo dělat že jo smile

70% webových serverů jede na Linuxu. 500 nejvýkonnějších superpočítačů světa jede na Linuxu. Ano, Linux na počítačových desktopech má dlouhodobě celosvětově zastoupení asi 2%, což i přes to, že se jedná o desítky milionů uživatelů, je prostě málo. A jen tak mimochodem, ta miliarda a půl zařízení s Androidem taky používá jádro Linuxu, tam už holt nějaký ten malware je. Ale i tam ten malware většinou cílí na neznalost až dementnost některých uživatelů. Když se vrátím k desktopům, ono je to ale i o přístupu k uživatelským oprávněním. Kolik lidí na domácím počítači s Windows pracují jako správci, tedy s neomezenými oprávněními? Odhaduju tak 99,9%. Oproti tomu na Linuxu je troufám si tvrdit 100% uživatelů s omezenými právy a pro každý systémový zásah musejí zadat administrátorské heslo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Aidamos napsal:
Paparatzzi napsal:
Aidamos napsal:

Pro Linux prakticky neexistují viry.

Komu by se s tím chtělo dělat že jo smile

70% webových serverů jede na Linuxu. 500 nejvýkonnějších superpočítačů světa jede na Linuxu. Ano, Linux na počítačových desktopech má dlouhodobě celosvětově zastoupení asi 2%, což i přes to, že se jedná o desítky milionů uživatelů, je prostě málo. A jen tak mimochodem, ta miliarda a půl zařízení s Androidem taky používá jádro Linuxu, tam už holt nějaký ten malware je. Ale i tam ten malware většinou cílí na neznalost až dementnost některých uživatelů. Když se vrátím k desktopům, ono je to ale i o přístupu k uživatelským oprávněním. Kolik lidí na domácím počítači s Windows pracují jako správci, tedy s neomezenými oprávněními? Odhaduju tak 99,9%. Oproti tomu na Linuxu je troufám si tvrdit 100% uživatelů s omezenými právy a pro každý systémový zásah musejí zadat administrátorské heslo.

Je velmi důležité neplést linux na serveru s linuxem pro desktop. Unix a jeho klon Linux byl od začátku serverový systém a na serverech je výborný. Samozřejmě ty pohádky o nemožnosti hacknutí linuxu jsou pohádky, hacknou vám všechno. A jediný počítač co mi kdy někdo hacknul byl právě počítač s linuxem. Pro server je linux jasná volna, je nejrozšířenější a je bezpečný. Na desktopu jsou k nízkému rozšíření linuxu velmi dobré důvody, není za tím žádné spiknutí, ale obrovská roztříštěnost linuxových desktopů. Jinak u Windows je už hodně dlouho UAC, ale lidi to nechtěli, takže se to dá vypnout. Jinak Windows byly od začátku jednoduchý jednouživatelský systém pro desktopy.

Ale podle mně je to klasika, původně chtěl někdo poradit co se týká multiplatformního SW a zase je z toho debata Linux vs Windows. Podle mně by to měl admin promazat a nechat tu jenom tipy k dotazu uživatele.

0 xLajků:

11

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

D.a.l.i napsal:
Paparatzzi napsal:

Komu by se s tím chtělo dělat že jo smile

Tak zrovna na servery by to mohlo být hodně lukrativní... smile

Je to otázka koncepce - návrhu a provedení operačního systému. Víc v tom nehledej. Zkrátka viry na Linuxu nemají šanci udělat něco skrytě, pokud jim to uživatel s dostatečnými právy nepovolí.

To je nějaký špatný vtip? Existuje spousta způsobů jak můžou viry něco udělat skrytě i v linuxu i kdy jim to uživatel nepovolí. Je to software jako každý jiný, má spoustu chyb a zranitelných míst. Ale nebylo by lepší diskutovat radši k věci a doporučit dobrý SW pro kapelu pro linux win a mac?

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: ekral (26. 02. 2017 13.53:39)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

radoozz napsal:
Aidamos napsal:

Dokonce občas i kreslím výkresy 100% kompatibilní s AutoCADem (DraftSight

Jo a pod Win používám jako DAW Reaper + Audacity, takže přechod bude snadný smile

Reaper běží pod wine, nejde to uplně automaticky. A nezapomeň ještě na vst pluginy, které ne všechny běží na linuxu a na kompatibilitu zvukovek. Kdysi dávno jsem s tím trošku bojoval, když jsem měl firewire zvukovku, ale ty novější USB by měli být asi v pohodě.

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Aidamos (26. 02. 2017 13.59:16)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

ekral napsal:

Na desktopu jsou k nízkému rozšíření linuxu velmi dobré důvody, není za tím žádné spiknutí, ale obrovská roztříštěnost linuxových desktopů.

Pravda.

ekral napsal:

původně chtěl někdo poradit co se týká multiplatformního SW a zase je z toho debata Linux vs Windows

Ani jsem si nevšiml, že je to je úplně nové téma, ale když už to tu nebudeme dále zaplevelovat, myslím, že by to tu mohlo zůstat. Ono když někdo zahlásí, že "fakt nechápu, co někoho přivede na nápad používat linux jako desktopovej systém", tak se ten flame rozjede velmi lehce. Ale na svoji obhajobu uvedu, že jsem alespoň vypsal ty mnou používané hudební softwary.

ekral napsal:

Tracktion

Ten jsem dostal zdarma k Mackie mixpultu. Je multiplatformní (Mac, PC, Linux), verze T5 je dokonce zdarma, čili by to vážně mohlo dotazu vyhovovat.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: ekral (26. 02. 2017 14.08:38)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Teď jsem se díval, že Cockos vydává i nejnovější Reaper native pro Linux, tak kdyby to chtěl někdo vyzkoušet:

http://www.landoleet.org/dev/

Reaper je fajn, že má teď i docela pěkný editor not.

0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Atvečko (27. 02. 2017 13.14:06)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

A já na svoji obhajobu uvedu, že jsem napsal univerzální řešení, funkční napříč SW, nezavislý na množství, typu, verzích a nastavení použitejch pluginů, což je jinak zcela zásadní problém při přenosu a to i mezi stejnejma základníma SW smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: m3 (27. 02. 2017 19.55:48)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Aidamos napsal:

    Tracktion

Ten jsem dostal zdarma k Mackie mixpultu. Je multiplatformní (Mac, PC, Linux), verze T5 je dokonce zdarma, čili by to vážně mohlo dotazu vyhovovat.

vzhledem k tomu ze cubebase co sem tam mel umrel se zdrojem na kompu tak sem stah tu free verzi ..a nahrava to rozumne ovladani intuitivni resp stejne jak vsude, ale nepronik sem do toho jak prepnout do rezimu editace.. teda jestli jestli to u freewaru vubec de .. pocitam ze naky pluginy, ekvalizery, compresory, reverby... budou omezeny ale naky zakladni by mohli bejt a treba strihnout stopu by to pocitam melo umet smile poradi pritel na telefonu nebo budu muset studovat napovedy a manualy ? big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Aidamos (27. 02. 2017 19.46:47)

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

m3 napsal:

poradi pritel na telefonu nebo budu muset studovat napovedy a manualy ?

Hledej, šmudlo. Sice jsem to dostal k mixu, ale měl jsem to nainstalované jen krátce a skoro jsem v tom nedělal. Jinak ta free verze je free jenom z důvodu toho, že je stará, jinak snad nějak omezená nebude.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

m3 napsal:

poradi pritel na telefonu nebo budu muset studovat napovedy a manualy ? big_smile

https://www.youtube.com/watch?v=Py-A-oI--94

0 xLajků:

19

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

smile dik to vypada easy big_smile podobne sem si to myslel smile jen mi prislo ze to nic nedela big_smile mozna sem klik vedle ty ctverecky sou das malinky big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Pouzivate nekdo k nahravani iPad? Zrovna uvazuju, ze bych si neco poridil a pravdepodobne by to byl novy iPad Air, ke kteremu muzu pripojit Focusrite. Jde mi o pracovni nahravky, nejake nabery ze zkusebny a cteni podkladu. Nepouzival bych to jen na muziku, takze tohle by byl bonus, abych sebou netahal notebook.

0 xLajků:

21

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Ano.

Mam tam Cubasis 2, 3 + Wave pluginy a zvukovku Steinberg UR22 s tou to funguje perfektně. Taky mám vyzkoušené nahravní přímo z mixu Behringer XR18 přes usb v 18 stopách.

 

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

22

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

sigi napsal:

Ano. Mam tam Cubasis 2, 3 + Wave pluginy a zvukovku Steinberg UR22 s tou to funguje perfektně. Taky mám vyzkoušené nahravní přímo z mixu Behringer XR18 přes usb v 18 stopách.

 A jaky mas iPad?

0 xLajků:

23

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

Už koukám pěkně starej. 2017, 5.generace, ale pořád mi stačí

https://support.apple.com/kb/SP751?viewlocale=cs_CZ&locale=fr_FR

 

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

24

Re: Apple vs Win vs Linux - Nahravani - Rady, triky, doporuceni

df napsal:

Pouzivate nekdo k nahravani iPad? Zrovna uvazuju, ze bych si…

Používám iPad pro 2017, nahrávám většinou doma do Garage Bandu přes malou Tascam zvukovku.

A ve zkušebně jsme to zkusili přes integrovaný mikrofon přímo do GB, což zaznamená překvapivě dobrý zvuk, pro pracovní záznam úplně dostačující (ale jsme jen instrumentální trio).

 

0 xLajků: