1

Téma: EBS MultiDrive - slabý a špatný signál

Ahoj,  mám dotaz na odborníky elektrotechniky...

Mám EBS MultiDrive, ještě starší verzi bez true bypass. Z ničeho nic efekt dává na výstupu strašně slabý signál, jak při napájení z adaptéru, tak z baterie. Signál je navíc takový divný, chybí mu "koule".
Zkoušel jsem propájet konektory, které by teoreticky mohly být studené, bez úspěchu. Na první pohled není žádná viditelná vada, jack konektory jsou také v pořádku.
Slabý signál se projevuje jak na zkresleném zvuku, tak na čistém.

Na desce jsou nějaké integráče, tak se obávám, jestli nemohl odejít některý z nich. Kabely i všechny ostatní vnější činitelé jsou v pořádku, problém je přímo v efektu.

Nenapadá někoho, co bych mohl ještě prubnout, případně nevíte o někom, kdo by byl schopen a ochoten se na to podívat?

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

2

Re: EBS MultiDrive - slabý a špatný signál

Já měl s Multidrive taky problém, když jsem ho kupoval z druhé ruky. Byla to verze true bapass. Signál byl vcelku slabý a nereagoval přepínač aktiv pasiv. Po jeho výměně ( nebo jsem ho repasoval, už nevím) vše fungovalo jak má. Zkus kouknout na to.

Music Man Club #8
0 xLajků:

3

Re: EBS MultiDrive - slabý a špatný signál

Tak bohužel. Zkusil jsem pro jistotu přepínač pasiv/aktiv úplně odpájet a cesty propojit natvrdo - beze změny, jak v propojení na aktiv, tak na pasiv.

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

4

Re: EBS MultiDrive - slabý a špatný signál

johnybass napsal:

Tak bohužel. Zkusil jsem pro jistotu přepínač pasiv/aktiv úplně odpájet a cesty propojit natvrdo - beze změny, jak v propojení na aktiv, tak na pasiv.

To potom asi jedině elektronika. To bude asi průšvih a těžko jestli si do toho někdo troufne.

Music Man Club #8
0 xLajků: