1

Téma: Kde si v brnknout Praze

Zdar lidi,
za starých dobrých časů bývalo v rodném Liberci (a jistě i v jiných městech) pár hospod a míst, kde se potkávali hudební souputníci
a živelně se dály muzikantské mejdany a jam-sessiony. Většinou prakticky bez apáry, akusticky, kdo měl ruce a srdce hrál.
Možná jsem z toho jen vypad nebo se změnila doba, že podobná místa již nenalézám. A možná je na to zapykanej jen Liberec.(?)
Občas se teď vyskytuju o víkendu v Praze, napadlo mě, že by ve větším rybníku mohla být v tomto situace lepší.
Dali by jste typ, kde to v tomto duchu občas žije a kde se dá nahodile brnknout i s jinýma muzikantama?

Basa: Cort C5H, zes: Hartke 3500, bedna Hocke B410H
0 xLajků:

2

Re: Kde si v brnknout Praze

Každou neděli u malého glena je jazz jam session, kde si můžeš zahrát (kdo by to byl řekl) jazz s fakt dobrejma muzikantama. A každou poslední neděli v měsící je tam blues jam (kromě téhle neděle v lednu, je tam zaměstnanecký večírek). Stav se, já tam určitě budu na jamy v únoru/březnu/dubnu, tak rád poznám někoho z fóra smile Stačí si vzít basu, po domluvě ale bych ti mohl půjčit mojí. Pohodová atmosféra na pokec a všechno okolo.

0 xLajků:

3

Re: Kde si v brnknout Praze

Díky za tip i pozvání, zkusím to mířit spíš na bluessession, to je mi o něco blíž.

Basa: Cort C5H, zes: Hartke 3500, bedna Hocke B410H
0 xLajků:

4

Re: Kde si v brnknout Praze

Jamy jsou i ve Válci, co vím: http://www.klubvalec.cz/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Kde si v brnknout Praze

hmm Válec... a taková to bejvala pěkná šipkařská hospoda... smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

6

Re: Kde si v brnknout Praze

Záleží na žánru. Vím o folkových, bluegrassových, trampských a dixielandových hraních/jammech...

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

7

Re: Kde si v brnknout Praze

A co nějaký blues - rockový hospody - ještě něco existuje..?

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Ozero (12. 02. 2017 19.20:55)

Re: Kde si v brnknout Praze

Abych odpověděl;
Vyrostl jem na folku, blues a spontánně o něco přitvrdil. ....a v prubehu casu prosel snad všechny současné hudebni žánry.
Ale na žánru zas tolik nezáleží, jde o Muziku.
Nechci do toho mydlit jak neslyšící do vrat, jak jsem pohrichu casto zazil country, ale ani si nechci si tahat triko o to, kdo zahraje nadupanejší sólo, jak jsem to nezřídka videl na jazzových 'utkáních'.
O tom Muzika není. Chci naslouchat, sladit a přidat se. ... a třeba navíc pridat jiskru odjinud.
Nechat Muziku dýchat.

Basa: Cort C5H, zes: Hartke 3500, bedna Hocke B410H
0 xLajků:

9

Re: Kde si v brnknout Praze

Amen tohle by se mělo tesat do kamene smile
Hromada kapel když mi píše tak se mě ptá co chci hrát za styl... já tvrdím že chci dělat hudbu.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

10

Re: Kde si v brnknout Praze

Deamon9009 napsal:

Amen tohle by se mělo tesat do kamene smile
Hromada kapel když mi píše tak se mě ptá co chci hrát za styl... já tvrdím že chci dělat hudbu.

jj souhlas, kazdej styl ma co nabidnout a ma jinej feelling...

TecAmp Club #2
0 xLajků:

11

Re: Kde si v brnknout Praze

janry napsal:

jj souhlas, kazdej styl ma co nabidnout a ma jinej feelling...

...zas na druhou stranu, ne každej styl chce člověk hrát. Takže když mě někdo osloví-a já nevím o co jde, tak má první otázka zní, co je to za styl. big_smile

0 xLajků:

12

Re: Kde si v brnknout Praze

Deamon9009 napsal:

Hromada kapel když mi píše tak se mě ptá co chci hrát za styl... já tvrdím že chci dělat hudbu.

janry napsal:

jj souhlas, kazdej styl ma co nabidnout a ma jinej feelling...

jen ne kazdej muzikant ma feeling pro kazdej styl .. smile a zazil sem mraky dobrej muzikantu ktery proste k danymu stylu nemeli vztah nemeli napouslouchany hodiny a dny a odchzeny koncerty... a pak to vesmes nefunguje vubec v lepsim to trva dlohou nez si to nejak sedne  ...
nehlede k tomu ze je spoustu hudebnich stylu ktery jsou do znacny miry styl zivota... vlastne bych rek ze vsechny big_smile jen u nekterejch je to vic videt.. smile

ja osobne dycky radsi nadsence pro styl kterej nemusi bejt tak dobrej muzikant nez super intrumentalistu co k tomu nema vztah ...
koneckoncu  sam sem punkac co brnka na basu a ne hudebnik co hraje punk  wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Kde si v brnknout Praze

m3 napsal:
Deamon9009 napsal:

Hromada kapel když mi píše tak se mě ptá co chci hrát za styl... já tvrdím že chci dělat hudbu.

janry napsal:

jj souhlas, kazdej styl ma co nabidnout a ma jinej feelling...

jen ne kazdej muzikant ma feeling pro kazdej styl .. smile a zazil sem mraky dobrej muzikantu ktery proste k danymu stylu nemeli vztah nemeli napouslouchany hodiny a dny a odchzeny koncerty... a pak to vesmes nefunguje vubec v lepsim to trva dlohou nez si to nejak sedne  ...
nehlede k tomu ze je spoustu hudebnich stylu ktery jsou do znacny miry styl zivota... vlastne bych rek ze vsechny big_smile jen u nekterejch je to vic videt.. smile

ja osobne dycky radsi nadsence pro styl kterej nemusi bejt tak dobrej muzikant nez super intrumentalistu co k tomu nema vztah ...
koneckoncu  sam sem punkac co brnka na basu a ne hudebnik co hraje punk  wink

tos rekl moc hezky, ono to je strasne tezky.. rozumim co myslis... ale zase znam lidi co jedou punk ale hrajou i v orchestrech klasiku...  tohle je spis na debatu u piva smile jako me taky nejvic bavi rock smile ale neni rock jako rock smile ja zase rikam, ze se snazim hrat smile

TecAmp Club #2
0 xLajků: