901

Re: STRUNY

kubass napsal:

Používáte je někdo pravidelně? Koupil jsem teď klasické Elixiry nanoweb na čtyřku a přijde mi, že hrajou pěkně zprdele.

Tuhle zkušenost jsem měl se dvěma sadama ocelových Elixiru. Takže jsem se honem rychle vrátil k niklu. Ale je pravda, že ne každá sada niklových vydrží stejně dlouho, ale to spíš přisuzuju tomu, v jakých podmínkách člověk hraje.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

902

Re: STRUNY

Ivo napsal:
kubass napsal:

Používáte je někdo pravidelně? Koupil jsem teď klasické Elixiry nanoweb na čtyřku a přijde mi, že hrajou pěkně zprdele.

Tuhle zkušenost jsem měl se dvěma sadama ocelových Elixiru. Takže jsem se honem rychle vrátil k niklu. Ale je pravda, že ne každá sada niklových vydrží stejně dlouho, ale to spíš přisuzuju tomu, v jakých podmínkách člověk hraje.

Mám to stejně jako Ivoš, Ocelky nebrat, nikl úplně v pohodě.

0 xLajků:

903

Re: STRUNY

Teď mám asi 3 měsíce ocelky a v pohodě ... Hraju na ně denně... Asi to je různé od kusu, což mě trochu děsí u takhle drahých strun bych čekal, že to budou mít zvladnutý lépe....

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

904

Re: STRUNY

Taky sem este nenarazil na spatny elixiry ale hraju jen na nikl ultralighty a ty vesmes kupuju z ciziny s necim u nas sou malokdy skladem hmm

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

905 Naposledy upravil: kubass (23. 12. 2016 15.34:37)

Re: STRUNY

kurowec napsal:

Ty máš taky nikl a nebo ocel??

Ivo napsal:

Tuhle zkušenost jsem měl se dvěma sadama ocelových Elixiru.

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Ocelky nebrat,

No, tohle byly ocelky. Vypadá to, že naposled.
Ale dokáže to člověka rozladit takhle před Vánoci. smile Asi si na spravení chuti objednám mezi svátkama zase ty DRka. Ty byly fakt dobré.

_@_//
0 xLajků:

906

Re: STRUNY

kubass napsal:

nemáte z poslední doby někdo podobnou zkušenost s Elixirama?

Mám je asi dva měsíce na obou Music Manech a nemůžu si je vynachválit. Taky nanoweb a v niklu.

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Ocelky nebrat, nikl úplně v pohodě.

Ale co píšou, tak to není opředení čistě z niklu, ale z poniklované oceli (nickel plated steel). Je tedy pro mě skoro škoda, že nedělají ještě "pure nickel", tedy čistě niklové opředění, ale i ta poniklovaná ocel je pro mě lepší než holá ocel.

Lidi, někde tu někdo dával odkaz na fake Elixiry z Číny. To je fprdely, že člověk už nemůže vůbec ničemu věřit...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

907

Re: STRUNY

Aidamos napsal:

fake Elixiry z Číny

to si děláš prdel...

_@_//
0 xLajků:

908

Re: STRUNY

kubass napsal:
Aidamos napsal:

fake Elixiry z Číny

to si děláš prdel...

Kéž by.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

909

Re: STRUNY

kubass napsal:
Aidamos napsal:

fake Elixiry z Číny

to si děláš prdel...

http://hudebnibazar.cz/elixir-nanoweb-m … a/ID79630/

0 xLajků:

910

Re: STRUNY

Tak předpokládám, že je furt to samý jako se řešilo tady http://baskytara.com/topic14090-struny- … ibabu.html tj. koupený přes Aliexpress...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

911

Re: STRUNY

Nemáte někdo zkušenost s niklovými strunami Olympia?
https://www.muziker.cz/olympia-hqb45128
Na Muzikeru je mají v celkem zajímavé slevě.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

912

Re: STRUNY

Dzzerza napsal:

Nemáte někdo zkušenost s niklovými strunami Olympia?

kdysi jsem si je párkrát koupil, nízká cena, student, ale co se pamatuju, byly dost strašný, zvuk nic moc a po dvou tejdnech byly mrtvý.
ve srovnání s červenejma Warwickama byly minimálně o dvě třídy níž, ale už je to dávno a je možný, že šly nahoru...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

913

Re: STRUNY

el BassTardo napsal:
Dzzerza napsal:

Nemáte někdo zkušenost s niklovými strunami Olympia?

kdysi jsem si je párkrát koupil, nízká cena, student, ale co se pamatuju, byly dost strašný, zvuk nic moc a po dvou tejdnech byly mrtvý.
ve srovnání s červenejma Warwickama byly minimálně o dvě třídy níž, ale už je to dávno a je možný, že šly nahoru...

Jsem jedno balení na zkoušku vzal.
Máme teď v Hradci jejich prodejnu, tak to bude bez poštovného. Kdyžtak potom poreferuju.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

914

Re: STRUNY

Zkoušeli jste někdo D'Addaria NYXL? Konkrétně mám zálusk na 40-105. Je tam rozdíl oproti obyčejným "dadárkám"?

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

915

Re: STRUNY

Tak struny DARCO už si asi nekoupim a zase rychle se vratim k ernie ballům.  Ach jo to byl záchvěv, že bych mohl něco ušetřit a nekupovat ty předražený EBčka.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

916

Re: STRUNY

Ahoj, neměl jste někdo už tohle (Dunlop Super Bright)?:
https://kytary.cz/dunlop-super-bright-45105/HN166972/
Životnost, zvuk (jak moc "super bright" můžou bejt?) a tak.
Díky

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

917

Re: STRUNY

Pratele mel jsete nekdo v posledni dobe Black beauties? vim ze mne bavili ale pulka sad co sem mel mela hluchy G pripadne sem tam neco znenadani ohluchlo..

Zas bych je zkusil jestli uz ten problem poresili smile nevite nekdo?? smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

918

Re: STRUNY

m3 napsal:

Pratele mel jsete nekdo v posledni dobe Black beauties? vim ze mne bavili ale pulka sad co sem mel mela hluchy G pripadne sem tam neco znenadani ohluchlo..

Zas bych je zkusil jestli uz ten problem poresili smile nevite nekdo?? smile

Na posledni sade sem Gecko pretrhl pri natahovani, myslel sem, ze sem jenom kopyto.

0 xLajků:

919

Re: STRUNY

Asi otevřu s dotazem tady:

přemýšleli jste o strunách podke toho, jak jsou snímané - Aspoň tedy jestli ma smysl hledat struny co jsou lepší na piezo?
Mám na FL Ibanezce hlazené Adaria a je to takově jalové - už od nova. Na FL Divě mám vyladěné buď Elixíry nebo DR Sunbeamy a dává to uplně jiný zvuk. Na pádle Palatino jsou 10+ let zahnilé Thomastiky Spirocore a taky je to lepši než nová Adárka na té Ibanezce. Každou basu sbírá nějaké piezo, Ibáňa a Diva jednotlivě pod kameny, Palatino pod kobylou. 
Tak mi to vrtá hlavou, jestli třeba podle jádra některě sruny na piezo nepatři...

Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo nepotkali jste podobné těma někde ?
( na TB jsem ještě nebyl teda )

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

920

Re: STRUNY

Hola chlapi,

poraďte jaké struny na drop D? Normálně používám Elixíry 50-105 ale teď potřebuji do tvrdší kapely podladit. Koukám na kytary a výběr nic moc. Klidně bych zkusil i něco 55/60-110/115.

Díky!

 

 

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

921

Re: STRUNY

A ty ladis taky v drop D nebo D standard?

0 xLajků:

922

Re: STRUNY

polygon napsal:

A ty ladis taky v drop D nebo D standard?

ladím D standard

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

923

Re: STRUNY

Nevím jestli preferuješ nerezovky nebo poniklovaný struny, ale já bych asi volil buď obyčejný a osvětčený EB slinky 55-110 nebo DR DDT 50-110 případně pokud máš rád coated struny tak DR Black Beauty 50-110. No a jestli je kapela do stoneru nebo doomu, tak bych šel do hlazenek EB ocel nebo cobalt

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: