1

Téma: AKUSTICKA BASSGITARA

Cafte ludia.. Iste aj vy ste mali niekedy problem ze ste si xeli len tak zahrat s kamosmi v prirode, ale.. bassicka potrebuje elektriku.. Je tu sice ta akusticka bassa, lenze je kua draha (a neviete niekto preco vlastne?!).. Nuz, a tak som sa smelo rozhodol, ze si ju VYROBIM smile)... Lenze ako, a kde zohnat akusticky bassovy krk???? dik (?w?)

BASSVETA
0 xLajků:

2

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

elektroakustiku vyrámí třeba Ibanez a neni ani moc drahá (cca 12000,-, je sice trochu víc, ale furt to neni kua drahý)

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Dr. Gonzo (05. 06. 2005 19.21:10)

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

stagg dělá za okolo 7000 na baskytary.cz o akustické baskytaře sem taky přemejšlel a stačilo by jen vzít akustickou kytaru, dát tam basovou kobylu dál a udělat delší menzuru, koupit tam novej nultej pražec nebo udělat a přepražcovat. dalo by se využít šířky krku a udělat 5-strunku. dal by se tam určitě i přidělat snímač a pasivní (nebo ještě lépe aktivní) elektronika. to by měl za mnohem míň peněz s většími možnostmi.

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

4

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

nebo tam dát krk z basy a doštelovat novou kobylu do požadované menzury a je.

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

5

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

No já jsem asi 2x hrál na Epiphone a to je nádhernej kousek stojí kolem 14 000,- a zvuk nádherně kulatej a hutnej, někdy s s ní rozšířim svůj basovej park smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

6

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Já mám akustickou bezpražcovou baskytaru Furch, koupil jsem ji z druhý ruky za 8,000 Kč a kluk, kterej mi ji prodával, říkal, že měl problém s prodejem, nikdo je prej nechce, takže si myslim, že by neměl bejt problém koupit akustickou baskytaru levně, pokud nějakou najdeš.
Co se týče návrhu Dr. Gonza, obávám se, že je to neproveditelný. Zaprvé rozdíl mezi menzurou klasický kytary a standardní baksytary je něco přes 20 cm, kam by se basová kobylka namontovala, když na těle ti zbývá tak max. 10 cm? Mohla by se udělat kratší menzura, ale zvlášť na basové H u pětistrunky to opravdu nestačí. Dál si nejsem jistý, že by běžný šroub v krku klasické kytary utáhnul basové struny. V neposlední řadě musím zmínit cenu akustických snímačů, běžné snímače z elektriky na akustiku nenamontuješ, musíš si koupit buď kobylku s piezo snímačem a předzesilovač nebo speciální akustický snímač, který se připevní na otvor kytary. Každopádně taková investice se docela prodraží (jenom nejlevnější použitelný předzesilovač MAG 1030 stojí kolem 2,500,- Kč, a to ani nemáš snímač. Systémy od Fishmana stojí nad 10 tisíc), a to ani nepočítám náklady na nultý pražec, přepražcování apod. Navíc by se na to hrálo opravdu divně, představte si, že díky kratšímu krku byste měli přístup jen třeba k 9. pražci, víš byste museli hrát kontrabasovou technikou.
Co se týče hraní na akustickou baskytaru "u ohníčku", jsem taky trochu skeptický. Pokud to bude v duu nebo triu s jedním zpěvákem, OK, ale jen v trochu větší zpolečnosti sebevědomých (nebo přiopilých) zpěváků nebude basa slyšet, zas tak hlasitě to nehraje.

0 xLajků:

7

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Teď jsem si všim ještě druhýho přízpěvku a návrhu s připojením basovýho krku, sorry:)
To je ale stejně problém, nevím, kde by se sehnal krk na basovou akustiku, s krkem na elektrickou basu by to nešlo, zaprvé by se k tělu musel přilepit (přišroubovat k akustickému tělu by nešlo), zadruhé by basa strašně přepadala na hlavu (menší tělo z kytary, těžší krk z baskytary).
Zkrátka doporučuju koupit, podle mě by přestavba byla problematická a nevyplatila by se, i když to možná na první pohled zní dobře.

0 xLajků:

8

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

to s tím krkem by asi bylo na pytel, ale do budoucna se na levnou přestavbu určitě chystám, ná kamošově akustice sem to měřil a vypadalo to nadějně. jen bych potřeboval najít obchod kde bych koupil kolíky, kobylu, pražce a nultej pražec. krk si asi vyrobim aby to byla norm. menzura a kobylu posunu úplně na hranu. bude to jen akustický a myslim že to pude. tatík je truhlář tak pomůže

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

9

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Akustická baskytara je podle me nepouzitelna bez zesileni, a to i na hrani v hospode s akustickou kytarou. Proste hraje potichu, a bude hrat potichu tak dlouho, dokud nebude velka jak kontrabas. On ani kontrabas nijek moc nahlas neni smile. Ja bych ji na hrani u ohne silne nedoporucil!

0 xLajků:

10

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Souhlas!

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

11

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

nevím, ještě sem akustickou basu na vlastní uši neslyšel ale nemyslím si, že by hrála tak potichu, že by byla nepoužitelná bez aparátu. třeba jestli ste někdo viděl klip roadtriping od RHCP, tam si spokojeně hráli na pláži...

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

12

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Teď nechci bejt hnusnej ale jak to můžeš tvrdit když jsi na ní nehrál?

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

13

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

To je vtip s tim klipem, ze jo? Ja v klipu budu klidne hrat na nafukovaci baskytaru big_smile. Jdi si tu akustiku vyzkouset do obchodu a pak nam dej vedet jak hraje nahlas...

0 xLajků:

14

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Akustickou basu jsem zkoušel. Fakt je,že u táboráku se dá lehce přeřvat,ale většinou zpívající přeřvou i kytaru samotnou.
Jinak mám pocit,že je pak vhodná jen na folk a country.
Prostě ji tam člověk cítí,ale nijak extra nevnímá.Hromada lidí si ani nevšimla,že tam basa je.

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

15

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

říkam jen, že myslím. co se týká ozvučení, viděl jsem aktivní elektroniku se snímačem (ale na normální kytaru) asi za 1200 (muzikant.cz)

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

16

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Teď jsem se díval na muziker.cz, aktivní EQ s jackem MAG1030 stojí 1,500 Kč, ale je to bez piezo kobylky. Navíc tenhle preamp mám na svý akustický baskytaře a neni to nic moc, rád bych ho v budoucnu vyměnil. Jinak co se týče hlasitosti, musím souhlasit se skeptickými názory. Pro představu si stačí zahrát na basové struny akustické kytary, akustická baskytara hraje hlasitěji, ale o moc zase ne.

MusicMan Stingray, Eden WT-400 Traveler, Aguilar GS112
0 xLajků:

17

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

a jak an tom zní slap?:-)

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

18

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Já mám bezpražcovou akustickou basu a na ní hlazený struny, takže na ní neslapuju. Každopádně slap na akustice opravdu nevynikne, zaprvé všechny tóny přeznívají kvůli tělu, za druhé piezo snímač je sám o sobě hodně perkusivní a bere ti všechny ruchy při hraní i dotyky o vrchní desku, takže by to byl slušnej mazec.

MusicMan Stingray, Eden WT-400 Traveler, Aguilar GS112
0 xLajků:

19

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

jakej je zvukovej rozdíl mezi hlazenejma a normálníma?je popř. i rozdíl na dotek, že se třeba víc zařezavávaj nebo kloužou apod?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

20

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Já si myslím, že akustická baskytara je vynikající na táboráky.........................................:), ovšem jen v případě, že s ní chcete přiložit:)))))))))))))) V tu chvíli to bude určitě rachot, zvlášť když necháte napnuté struny, nebude hlasitějšího nástroje...:) Akustika je krásná hlavně na cvičení doma a na procvičování přechodu mezi tóny, naučíte se tak mnohem lépe hrát. To co už na elektrice slyšet není (různé přechody mezi tóny), na akustice krásně vyzní. Člověk se pak naučí mnohem rychleji hýbat prstama a tlumit tóny. Ale bude určitě spousta lidí, kteří budou proti. Fakt je, že elektrické nástroje snesou i horšího hráče, na akustice by jste si některé chyby asi nedovolili.

0 xLajků:

21

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Slap na akustický baskytaře vynikne. Občas to provozuju a je to docela maso. Je fakt, že je potřeba pohrát si s ekvalizérem předzesilovače přímo na nástroji. Ten má většinou velkej rozsah, kterej kvůli vazbě stejně nepoužiješ a opravdu dobře to zní většinou jen, když vystihneš zvuk, jakej má ten nástroj sám o sobě. Pak dej ekvalizér rovně i na aparátu, postav se k němu tak, abys nechytal vazbu, zvykni si na to, že musíš důsledněji tlumit a nebudeš se stačit divit. Ten slap využiješ i u toho táboráku, ale máš z basy vyloženě perkusivní nástroj, spodní frekvence tam samozřejmě slyšet moc nebudou. Navíc takový hraní docela vyžaduje fyzičku a žádný šolíchání.

0 xLajků:

22

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

JV napsal:

Já mám bezpražcovou akustickou basu a na ní hlazený struny, takže na ní neslapuju. Každopádně slap na akustice opravdu nevynikne, zaprvé všechny tóny přeznívají kvůli tělu, za druhé piezo snímač je sám o sobě hodně perkusivní a bere ti všechny ruchy při hraní i dotyky o vrchní desku, takže by to byl slušnej mazec.

Ahoj, a ty hlazenky používáš klasické na elektrickou basu nebo se dělají i speciální na akustiku? Díky

Fender Jazz Bass Marcus Miller 4, Musicman Stingray 5, baskytarove combo Markbass Mini CMD 121P + box Markbass New York 121, bezpražec 4 od Josefa Vebra, kontrabas celomasiv neznámé značky, akustická bezpražcová baskytara Furch 4, elektrický kontrabas NS DESIGN WAV4 Upright Bass Black, třístrunná basička a pár dalších drobností ........ :-))
0 xLajků:

23

Re: AKUSTICKA BASSGITARA

Dančes napsal:

ty hlazenky používáš klasické na elektrickou basu nebo se dělají i speciální na akustiku?

Na akustiku jsem speciálně například bronzové hlazenky neviděl. Spousta lidí i radši než "akustické" struny používá ty na elektriku. Nicméně na akustické baskytaře bych si velmi dovedl představit nylonové hlazenky, viz téma: http://baskytara.com/topic12748

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: