1

Téma: Levé předloktí - bolest

Zdravím, v pátek jsem se rozhodl cvičit neoblíbené ale potřebné prstoklady. Hrál jsem rychlejší 16-ky prstokladem E3,E4,E5,E6,D3,D4,D5,D6,A3,A4,A5,A6,G3,G4,G5,G6-G7,G6,G5,G4,A7,A6,A5,A4,D7,D6,D5,D4,E7,E6,E5,E4-E5,E6,E7,E8.......... a furt dokola, možná tak hodinu. Najednou jsem chytil křeč do předloktí, soustředěná, píchavá bolest nahoře 8cm pod loktem. Je tam tipuju nějaká šlacha či úpon od malíčku.
Od té doby to není to pravé ořechové, v pátek už hraní nehrozilo, v sobotu šlo hrát pouze něco jiného, bolí to stále.
Mám basu s sebou v práci a když ji chytnu a začnu hrát ty páteční prstoklady, vždycky když pohnu malíčkem píchne mě to pod loktem a je po hraní.
Tak co vy na to, stalo se vám to někomu ? Jak dlouho to dopr. bude bolet ? Mám to předloktí takový jakože stuhlý. Myslím, že zánět šlach je spíš někde u zápěstí, ne ? A co na to Jan Tleskač?
Ještě že nemáme tenhle týden žádný hraní, jsem zvědavej, jak dlouho to bude bolet. hmm

Bass guitar: 4 string hand-tooled prototype, type JB pasive, Lakland skyline 44-02 deluxe, EXL 170, TC electronic BG 500 2 x 10", acoustic fretless- "balejšn"
0 xLajků:

2

Re: Levé předloktí - bolest

no mozna tolik necvicit a doplnit ionty..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Levé předloktí - bolest

podle me neni dobre hrat dlouho v kuse jedno cviceni, obzvlast tohodle typu...ja si dam obcas pauzu a hraju treba jenom prazdne struny, at si ruka odpocine

jinak preju brzke uzdraveni

0 xLajků:

4

Re: Levé předloktí - bolest

Nemyslím si, že by to byl vysloveně zánět šlach (ten se neobjeví z ničeho nic), spíš namožená šlacha.

Já jsem měl v průběhu roku dost nepříjemný problémy způsobený prací na počítači - nejdřív mě přinutily začít používat myš levou rukou, když mě začala bolet i levá tak jsem zašel k doktorovi, kterým se jinak snažím vyhýbat širokým obloukem..

Každopádně pointa je, že mi doporučil dávat si na ruce priessnitzův obklad (na noc) a mazat měsíčkovou mastí. Nevím jestli to tehdy pomohlo, určitě ne hned, ale nakonec se to nějak vrátilo do normálu. Zkazit se tím každopádně nic nedá.

Fender Jazz Bass USA, Cort C4Z, Cort B4fl, Warwick Wamp, Avatar 2×10
0 xLajků:

5

Re: Levé předloktí - bolest

m3 napsal:

a doplnit ionty..

Já jsem četl jointy smile
Jinak myslím že je to přetížení, nech to odpočinout a přejde to, a dávej bacha. Může to být potencionálně nebezpečné...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

6

Re: Levé předloktí - bolest

Pako napsal:

Zdravím, v pátek jsem se rozhodl cvičit neoblíbené ale potřebné prstoklady. Hrál jsem rychlejší 16-ky prstokladem E3,E4,E5,E6,D3,D4,D5,D6,A3,A4,A5,A6,G3,G4,G5,G6-G7,G6,G5,G4,A7,A6,A5,A4,D7,D6,D5,D4,E7,E6,E5,E4-E5,E6,E7,E8.......... a furt dokola, možná tak hodinu. Najednou jsem chytil křeč do předloktí, soustředěná, píchavá bolest nahoře 8cm pod loktem. Je tam tipuju nějaká šlacha či úpon od malíčku.
Od té doby to není to pravé ořechové, v pátek už hraní nehrozilo, v sobotu šlo hrát pouze něco jiného, bolí to stále.
Mám basu s sebou v práci a když ji chytnu a začnu hrát ty páteční prstoklady, vždycky když pohnu malíčkem píchne mě to pod loktem a je po hraní.
Tak co vy na to, stalo se vám to někomu ? Jak dlouho to dopr. bude bolet ? Mám to předloktí takový jakože stuhlý. Myslím, že zánět šlach je spíš někde u zápěstí, ne ? A co na to Jan Tleskač?
Ještě že nemáme tenhle týden žádný hraní, jsem zvědavej, jak dlouho to bude bolet. hmm

Určitě bych doporučil ruce po chvíli uvolnit a protáhnout / šetrně! / Tímhle způsobem si přetěžuješ flexory /svaly co ohybaji prsty/ a když je neprotáhneš, fakt si zaděláváš na zánět. ...Když ten zánět už fakt přijde a to nikomu nepřeju, tak Wobenzym...a klid

Spector 6 LX, Spector 5 DLX fretless, Ampeg SVT 3 Pro, Aguilar GS 112
0 xLajků:

7

Re: Levé předloktí - bolest

A co takhle zkusit nejaky ty doktory, nebo jak si rikaji ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

8

Re: Levé předloktí - bolest

kočičí dráp uvařit v moči sedmiletého dítěte....

nebo ne... spíš bych doporučoval zajít do servisu smile Já byl včera na preventivním rehábku na který mám jako plátce zdrav poj jednou za půl roku nárok a bomba smile

zašel bych k doktorovi....víš prd co to je - může to bejt od čehokoliv a s tim ti na basovým foru nikdo neporadí smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

9

Re: Levé předloktí - bolest

První týden v srpnu jsem si uhnal to samý - Bolest hlavně když předloktí zarotuješ do polohy jak držíš krk, že jo? smile Přestalo to bolet asi minulý týden . . . takže hurá za panem doktorem pro nějaký drogy co ti od toho pomůžou. Jinak abstinence, protože to fakt při hraní bolí jak srát ostnatej drát.

0 xLajků:

10

Re: Levé předloktí - bolest

Janec napsal:

Bolest hlavně když předloktí zarotuješ do polohy jak držíš krk, že jo?

...ano, ano, to bude ono....

Janec napsal:

První týden v srpnu jsem si uhnal to samý

Janec napsal:

Přestalo to bolet asi minulý týden

...nadějné vyhlídky, po 3 dnech to trochu polevuje, zajímavý je, že pokud upustím od striktního držení prstů kolmo na struny a chytnu krk takovým tím prasezpůsobem palec přes hmatník, tak to nebolí.....

Bass guitar: 4 string hand-tooled prototype, type JB pasive, Lakland skyline 44-02 deluxe, EXL 170, TC electronic BG 500 2 x 10", acoustic fretless- "balejšn"
0 xLajků:

11

Re: Levé předloktí - bolest

Pako: Sdělím ti naprosto tajnou informaci, která je třeba v horolezectví známá jen 200 let. Když ruku narotuješ a ohneš v zápěstí, neudržíš se ani na větvi. Chce to, aby zápěstí nebylo moc prohlé a předloktí přirozeně natočené. Tvůj konkrétní problém bych řešil týdnem klidu a péče. Pokud by to nepolevilo, tak k doktorovi. Já osobně potřebuju ke hraní poleno krk, abych se do něj mohl pěkně zapřít a nemusel jakoby "držet tenký klacek velkou silou".

Bezpražec 4str. korea(ručně trhané pražce)
Fokus H MM4
Aparát - domácí 2.1 Logitech
0 xLajků:

12

Re: Levé předloktí - bolest

Fontanus napsal:

Sdělím ti naprosto tajnou informaci, která je třeba v horolezectví známá jen 200 let. Když ruku narotuješ a ohneš v zápěstí, neudržíš se ani na větvi

má to něco společnýho se šlachou od malíčku, jinak mám zápěstí jako bejk, živím se výškovejma pracema, hodinu držet hmatník fyzicky nemůže bejt zase taková dřina, spíš asi něco ve spojení s netypickým hejbáním prstů.
Přece jenom je ta ruka zvyklá komplet do dlaně něco uchopit a stisknout, malíček s prsteníčkem chodí vlastně kromě hraní na baskytaru celej život společně a je jim to pak divný, když mají běhat každej zvlášť.
U toho cvičení jsem se právě zabýval ergonomií levé ruky, a snažil jsem se ukrotit malíček, aby neodskakoval tak daleko od strun. Mám ho hrozně srandovní, nedovedu ho udržet těsně nad strunou, 3 prsty chodí v pohodě a malíček odskakuje 2 cm vysoko. Někde musí bejt ty úpony, nebo šlachy srostlý.
Navíc je ten aparát na hejbání prstama zakončenej snad až někde na zádech u lopatky, takže někde na té štrece to asi není v cajku.

Fontanus napsal:

Já osobně potřebuju ke hraní poleno krk, abych se do něj mohl pěkně zapřít a nemusel jakoby "držet tenký klacek velkou silou".

V tom máš pravdu, pořádně tlustej krk jsem snad ještě ani v ruce neměl, ale držet něco úzkýho je asi pro ruku míň přirozený. Už od pradávna (takovaj kyj třeba, byl asi macek)

Bass guitar: 4 string hand-tooled prototype, type JB pasive, Lakland skyline 44-02 deluxe, EXL 170, TC electronic BG 500 2 x 10", acoustic fretless- "balejšn"
0 xLajků:

13

Re: Levé předloktí - bolest

taky pomuze nizsi dohmat a tenci struny...
ja mam skoro na vsech basach to nastaveny tak ze vicemene prsty spis pokladam nebo do nic tk klepu.. nez ze bych ty struny nejak maclal silou...

taky je dobry pred hranim uvolnit "karpalni tunely" rikamli to dobre .. uplne uvolnit ruce zamavat si s nima jako by to bylo hadry big_smile ale ne nejak sylou pekne volne.. wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Levé předloktí - bolest

m3 napsal:

uplne uvolnit ruce zamavat si s nima jako by to bylo hadry big_smile ale ne nejak sylou pekne volne.. wink

To dělám občas během živýho hraní,vypadám asi jako blázen,ale na uvolnění to pomáhá

0 xLajků:

15

Re: Levé předloktí - bolest

Docela se mi osvědčilo hrát koncerty s návlekama na ruce (koukají jenom prsty), protože nejhorší je hrát se studenýma rukama, takhle jsou obě zápěstí pěkně v teplíčku a šlachy jsou v pohodě. Nevim, jestli je to jenom psychologickej efekt, ale mam pocit, že v návlecích mam ruce daleko uvolněnější.

Line6 Variax 705 5str, Ampeg Plexi Bass 4str, Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, TechSoundsystems 212 box, BBE Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Shure SLX wireless, Roland Cube RX combo
0 xLajků:

16

Re: Levé předloktí - bolest

Tak je to možný. Pokud jsou uplé, tak přeci jen trochu ulevují takový tý šlaše (šlache? smile ) co je omotaná kolem těch ostatních. A navíc ženský pernamentně trpí zimou na ruce, tak je tam určitě uvolňující i to teplo . . .

Pako napsal:

...nadějné vyhlídky, po 3 dnech to trochu polevuje, zajímavý je, že pokud upustím od striktního držení prstů kolmo na struny a chytnu krk takovým tím prasezpůsobem palec přes hmatník, tak to nebolí.....

Díky nemoci jsem týden zase drtil basu a bolest byla zpátky. Tudíž to samo od sebe nezmizí - zabírá mi po hraní masírovat předloktí. Pak je to v pohodě. Já asi stárnu nebo co, jak se i po hraní musim dávat dokupy . . . smile

0 xLajků:

17

Re: Levé předloktí - bolest

anniette: Jj, tohle dělá i dost houslistů, cellistů, kytaristů... Nejhorší kombinace je namoct si šlachy a prochladnout.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

18

Re: Levé předloktí - bolest

anniette napsal:

Docela se mi osvědčilo hrát koncerty s návlekama na ruce (koukají jenom prsty),

A prosim, kdes' je sehnala? Jsem taky z Plzne, tak klidne info typu "na Americky druhej roh doleva, 300m kolem trafiky a naproti kramu pro pejsky" smile

Fodera Emperor 5, Sandberg California JM5 Custom, Pele (fretless)
Aguilar 500SC
Epifani UL-310
EBS Taurus
0 xLajků:

19

Re: Levé předloktí - bolest

anniette napsal:

Docela se mi osvědčilo hrát koncerty s návlekama na ruce (koukají jenom prsty),

to je trochu moc zbytecnej luxus ne?, a taky treba kdybys pitlumovala pri palcovani nebo slapu malikovou hranou tak si to za prosoupes a rozchlupatis ne??

jinak ja zasadne hraju s potitkama aka natepnickama .. znate z tenisu ..
teda doma ne, ale na zkousky a koncerty pravidelne..

btw plzen ted jak sme hrali ve watu, tak tam maj vydech z ventilace na podim ..brr .. pak nemam bejt furt nastydlej, v rokycanech taky ... chmm
nemluve o tech posranejch vetracich na mlhu na podiich open airu... to je na vrazdu.. zima kosa a ta kravina fouka vzduch zrovna na mne.. nevim cim to je ale dycky je to u myho fleku na podiu.. grrr...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: Levé předloktí - bolest

premek napsal:

kdes' je sehnala?

Už je to nějakej čas, ale sehnala jsem je v prvním krámku vpravo, když vlezeš do Plazy, ale nevim, jestli je tam ještě budou mít. Ale když si ustřihneš rukáv od starýho svetru a uděláš tam díru na palec, tak je to to samý.:)

m3 napsal:

tak si to za prosoupes a rozchlupatis ne??

Neprošoupu ani nerozchlupatim.:) U těch návleků je výhoda, že jsou skoro až k lokti.

Line6 Variax 705 5str, Ampeg Plexi Bass 4str, Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, TechSoundsystems 212 box, BBE Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Shure SLX wireless, Roland Cube RX combo
0 xLajků:

21

Re: Levé předloktí - bolest

anniette napsal:

Neprošoupu ani nerozchlupatim.smile U těch návleků je výhoda, že jsou skoro až k lokti.

ukaz, vyfot, predved wink...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22

Re: Levé předloktí - bolest

Power ball by takový věci měl trošku srovnat, což?

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

23

Re: Levé předloktí - bolest

spíš rozrovnat... jako tim se jakejkoli problém akorát dorazí, možná se tim některejm dá předejít, ale problém se šlachama, nebo s čimkoli bych moc silvym cvičením neřešil... možná by to mohlo bejt dobrý na zimu, asis to tak myslel...

0 xLajků:

24 Naposledy upravil: anniette (09. 11. 2009 21.42:37)

Re: Levé předloktí - bolest

http://usr.bandzone.cz/fan/sh/shya/gall … 386555.jpg
http://usr.bandzone.cz/fan/sh/shya/gall … 386563.jpg

Line6 Variax 705 5str, Ampeg Plexi Bass 4str, Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, TechSoundsystems 212 box, BBE Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Shure SLX wireless, Roland Cube RX combo
0 xLajků:

25

Re: Levé předloktí - bolest

tak na holce je to docela sexy...

ale ja takle vylizt na podium tak se vyhodim z kapely...
to by si tady moh dovolit tak pan Diesel a podporil tim svou neo-emo vizaz.. big_smile

ale pro nas starsi usazeny hcckare co hrajou reggae-disco.. se to moc nehodi.. wink

btw: janak chvalim zpevacku .. teda co se tyka vzhledu.. wink

btw II : 19. hrajem pod lampou stavte se ..
a Joko pro tebe to plati taky, kdyz sem kouknes, visim ti panaka.. wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Levé předloktí - bolest

http://nightafternight.blogs.com/photos … rtal_2.jpg
A co tyhle návleky, ty by se hodily? big_smile

Line6 Variax 705 5str, Ampeg Plexi Bass 4str, Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, TechSoundsystems 212 box, BBE Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Shure SLX wireless, Roland Cube RX combo
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Jenich (10. 11. 2009 10.45:04)

Re: Levé předloktí - bolest

anniette napsal:

http://nightafternight.blogs.com/photos … rtal_2.jpg
A co tyhle návleky, ty by se hodily? big_smile

ahá...tak proto to nosej...vona jim je zima na pasišky a bojej se zánětu šlašiček?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

28

Re: Levé předloktí - bolest

anniette napsal:

http://nightafternight.blogs.com/photos … rtal_2.jpg
A co tyhle návleky, ty by se hodily? big_smile

ja si nemuzu pomoct ale mne proste ty navleky pridou holcici smile na chlapech sou dost teply .. idyz  myslim ze ani moji teply kamaradi by si to nevzali big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

29

Re: Levé předloktí - bolest

girzi napsal:

spíš rozrovnat... jako tim se jakejkoli problém akorát dorazí, možná se tim některejm dá předejít, ale problém se šlachama, nebo s čimkoli bych moc silvym cvičením neřešil... možná by to mohlo bejt dobrý na zimu, asis to tak myslel...

no tak jasně, že bych ho hned neroztáčel na xxxxx rps, jen trošku a kdyby to bolelo tak mažu hned někam za doktorama

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

30

Re: Levé předloktí - bolest

m3 napsal:

ja si nemuzu pomoct ale mne proste ty navleky pridou holcici

Jasně, že jsou holčičí. Ale takovejch návleků je určitě spousta druhů. Já bych zas nemohla mít potítka, leda nějaký hodně volný.

Line6 Variax 705 5str, Ampeg Plexi Bass 4str, Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, TechSoundsystems 212 box, BBE Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Shure SLX wireless, Roland Cube RX combo
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: m3 (13. 07. 2010 21.46:01)

Re: Levé předloktí - bolest

trosku OT ale nejak mi posledni dobou "mravenci" malicek .. jako kdyby byl prelezenej i kdyz neni .. ne furt sem tam ale stejne z toho mam blbej pocit..
ale tak zanet by spis mel bolet ne? mozna by to moh bejt nakej priskriplej nerv nebo nevim..
prihodelo se vam nekdy neco takovyho??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

32

Re: Levé předloktí - bolest

Ha tohle téma mi ušlo! Bolí mě levé předloktí, dlaň a malíček...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

33

Re: Levé předloktí - bolest

m3 napsal:

prihodelo se vam nekdy neco takovyho??

kdysi se mi neco takovyho stalo, ale myslim ze to vubec nesouviselo s hranim. prestavalo to a vracelo se docela dlouhou dobu, ted uz leta nic.

ted zacinam mit problem s pravou rukou, hlavne kvuli praci s pocitacem, blby je ze to asi namaha podobny svaly/slachy jako hrani na basu hmm

sivčák 5, acoustic 126, nemesis eden rs410
0 xLajků:

34

Re: Levé předloktí - bolest

m3 napsal:

nejak mi posledni dobou "mravenci" malicek .. jako kdyby byl prelezenej i kdyz neni

tak to samý sem měl loni, ale i s prsteníčkem. byl sem na neurologii, poslali mě na nějaký elektrovyšetření.. výsledek: zúžené karpální tunely, ale na operaci to ještě neni..
nezakázali mi ani hrát ani počítač, jen sem dostal nějakou mast na zápěstí a ortézu na noc..

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

35

Re: Levé předloktí - bolest

to vás lidi fakt lituju, nechtěl bych tohle zažít ... já jsem tohle nikdy neměl, ani brnění, ani bolest prostě nic .. prostě asi hraju fakt málo a jednoduchý věci big_smile

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

36

Re: Levé předloktí - bolest

Nick napsal:

prostě asi hraju fakt málo a jednoduchý věci

hehe, tak já v tý době na basu skoro nešah.. prostě to přišlo basa nebasa

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

37

Re: Levé předloktí - bolest

Jak se s oblibou píše - opráším toto téma wink.
Už někdy od jara bojuju s bolestí levého předloktí (jeden bod vně na lokti, pak horní sval asi 10 cm, pak u kosti před zápěstím a občas brní i malíček) a nejhorší je to samozřejmě při hraní sad. Myslel jsem, že to bylo způsobeno jarní makačkou na zahradě, kterou jsme trochu víc překopávali, páč se to objevilo v té době. Doufal jsem, že to přes prázdniny přejde, nepřešlo. Tak jsem to od září řešil s místní šikovnou fyzioterapeutkou, která tvrdila, že mám doleva vybočené obratle na krční páteři (konkrétně nejvíc C8), které utlačují nerv, což vede až do malíčku. Takže mě je vždy různě pouvolňovala a dala mi různé cviky, abych ty obratle dostal do správné polohy. Po několika návštěvách, kdy se to nijak nelepšilo, konstatovala, že to bere jako osobní prohru, protože už mi neumí poradit/pomoct. O hraní na basu jsem jí taky říkal. Poslední, co doporučila, abych třeba měsíc nehrál, co to prý udělá.
To mě navedlo na myšlenku, že to vlastně nemusí být od páteře, ale může být problém přímo ve svalu. Tož jsem trochu googlil a došel tady na ten probíraný zánět šlach. K našemu felčarovi nemá cenu chodit, takže bych rád rovnou k nějakému odborníkovi v Brně či okolí, který se tímto zabývá. Nevíte někdo o někom? Díky moc!

0 xLajků:

38

Re: Levé předloktí - bolest

Taky jsem to někdy na jaře s rukou trochu přetáhl,...tvářilo se to jako "tenisovej loket" na pravačce a taky už jsem z toho začínal mít docela strach. Ale jeden známej co dělá různé východní nauky a léčitelství mi poradil, abych si chytl 3-4 včely a dal si žihadla přímo do těch míst co vystřeluje bolet. No trochu jsem na to koukal, aplikace lehce zaváněla masochismem, ale musím říct, že od té doby jako když utne. smile  Teď v zimě ale asi včely neseženeš no. sad

0 xLajků:

39

Re: Levé předloktí - bolest

Matej napsal:

Teď v zimě ale asi včely neseženeš no. sad

Neva, počkám do jara, nebo objednám v čínském eshopu wink

0 xLajků:

40 Naposledy upravil: MartinXC (04. 12. 2016 10.47:24)

Re: Levé předloktí - bolest

PiPiN napsal:

J... takže bych rád rovnou k nějakému odborníkovi v Brně či okolí, který se tímto zabývá. Nevíte někdo o někom? Díky moc!

Tohle znám, u mě na pravé ruce vzniklo (za roky) kombinací cyklistiky a ovádání počítače travelpointem ... ztráta citu až brnění a zmrtvění. Příčina - krční páteř, blokování žeber, atd.
Hodně pomohla rehab. u Mudr. Černého - těžko se k němu dostává, ale u mě to zafungovalo. Domácí cvičení ti zůstane ale nadlouho, nejlíp napořád.
http://www.cernyrehabilitace.cz/
Když tě napíše obvoďačka, máš to na pokladnu :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

41

Re: Levé předloktí - bolest

m3 napsal:

trosku OT ale nejak mi posledni dobou "mravenci" malicek .. jako kdyby byl prelezenej i kdyz neni .. ne furt sem tam ale stejne z toho mam blbej pocit..
ale tak zanet by spis mel bolet ne? mozna by to moh bejt nakej priskriplej nerv nebo nevim..
prihodelo se vam nekdy neco takovyho??

Uz rok a pol, fyzioterapeutka to u mna pripisuje hypermobilite klbov. Cely tyzden elektroliecba, a nosim bandaz, vyzera to ze sa to ukludnuje, snad to tak aj bude.

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

42

Re: Levé předloktí - bolest

PiPiN napsal:

Neva, počkám do jara, nebo objednám v čínském eshopu wink

Myslím, že nějaký ochotný včelař by z úlu pár včel klidně vytáhnul smile (v teple pak trochu rozmrznou a můžeš udělat akupunkturu smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

43

Re: Levé předloktí - bolest

kubo napsal:

Uz rok a pol, fyzioterapeutka to u mna pripisuje hypermobilite klbov. Cely tyzden elektroliecba, a nosim bandaz, vyzera to ze sa to ukludnuje, snad to tak aj bude.

btw mne to tenkrat preslo mel sem to imho z toho jak sem se povaloval u kompu oprenej o ruku ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

44

Re: Levé předloktí - bolest

MartinXC napsal:

Tohle znám, u mě na pravé ruce vzniklo (za roky) kombinací cyklistiky a ovádání počítače travelpointem ... ztráta citu až brnění a zmrtvění. Příčina - krční páteř, blokování žeber, atd.

No, já jsem ještě předloni řešil něco podobného s jinými projevy, opět na levé straně - bolest krku, lopatky a pak ukazováček a prostředníček a k tomu často hlava (ruka kupodivu ne). Tehdy to byl nerv skříplý mezi obratly C6 a C7. Řešil jsem to i s dr. Rychnovským v Praze, který mi mimo jiné poradil, že mám hlavně odbourat stresy, protože všechno začíná v hlavě a jde to po těle dolů. Kupodivu jsem se toho po pár měsících zbavil, ale cvičil jsem denně. No a teď se pro změnu objevilo toto sad.

MartinXC napsal:

Hodně pomohla rehab. u Mudr. Černého - těžko se k němu dostává, ale u mě to zafungovalo.

Jo, o něm jsem uvažoval už tehdy, ale nějak jsem k němu nedoputoval, tak to asi teď zkusím, do Prahy (a za ty love) už se mi nechce wink. Díky za tip.
A když to nepomůže, tak na jaře ty včely wink.

m3 napsal:

btw mne to tenkrat preslo mel sem to imho z toho jak sem se povaloval u kompu oprenej o ruku ..

Od komplu to nemám, i když u něj tvrdnu celý den - ergo pracoviště jsem si musel zřídit právě předloni kvůli tomu krku, zápěstí mám v luftě a +- v rovině.

0 xLajků:

45 Naposledy upravil: drevorubec (29. 06. 2022 15.50:04)

Re: Levé předloktí - bolest

Matej napsal:

Taky jsem to někdy na jaře s rukou trochu přetáhl,...tvářilo se to jako "tenisovej loket" na pravačce a taky už jsem z toho začínal mít docela strach. Ale jeden známej co dělá různé východní nauky a léčitelství mi poradil, abych si chytl 3-4 včely a dal si žihadla přímo do těch míst co vystřeluje bolet. No trochu jsem na to koukal, aplikace lehce zaváněla masochismem, ale musím říct, že od té doby jako když utne. smile  Teď v zimě ale asi včely neseženeš no. sad

Dá se koupit mast se včelím jedem. Aplikace není zdaleka tak masochistická :-D
Mast se včelím jedem apisinem na problémy s klouby | Pleva

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

46

Re: Levé předloktí - bolest

drevorubec napsal:
Matej napsal:

Taky jsem to někdy na jaře s rukou trochu přetáhl,...tvářilo se to jako "tenisovej loket" na pravačce a taky už jsem z toho začínal mít docela strach. Ale jeden známej co dělá různé východní nauky a léčitelství mi poradil, abych si chytl 3-4 včely a dal si žihadla přímo do těch míst co vystřeluje bolet. No trochu jsem na to koukal, aplikace lehce zaváněla masochismem, ale musím říct, že od té doby jako když utne. smile  Teď v zimě ale asi včely neseženeš no. sad

Dá se koupit mast se včelím jedem. Aplikace není zdaleka tak masochistická :-D
Mast se včelím jedem apisinem na problémy s klouby | Pleva

To zní jako dobrej tip, to se hodí, díky wink

YAMAHA BB G4 + Peavey MiniMAX + PJB CAB27&C2/ YAMAHA BB415/ skládačka PB Harley Benton + CORT GE30B / Peavey MAX 115 + Zoom B1 Four
http://murda.cz v kapele https://meadowstreet.cz
0 xLajků: