1

Téma: Nejlepší hlava do 10000

Ahojte basata, chci si koupit apec k base - cena okolo 10 000. Dlouho jsem pročítal recenze, ale na tuto hlavu jsem na českch forech nic moc nenašel -  tc electronic bh 250  - samotná "hlavička"  ( toneprint - (octaver, chorus, kompresor), velikost, jednoduchost.. má to snad vše. - připínání pre/post Di vystupu, aux in, vystup pro sluchatka, ladička .. no prostě paráda  - máte někdo zkušenost s touto samotnou hlavou ? - jak hraje s různými boxy ? ( např hartke, gallien atp.) - má opravdu 250W ? - Stačí na středně velká podia ?  Uriah Duffy ve videu říká ze je to nejhlasitější ve své třídě .. ( ale ještě aby neříkal kdyz je za to placený a dělá jim reklamu...  big_smile big_smile ) - https://www.youtube.com/watch?v=3WFrPr_40d8 Tak co myslíte ?
nebo radši markbass little 250? / nanomark 300 ? ( nemají zase kompresor) Doma mám zatím box  1x15" - TESLA ARN 9404 - přemotaný na 400W a měněný zavěs, kvuli větší výchylce. Do budoucna planuji koupit jiný ( dle nabídky na bazarech - 4x10, 2x 10 , 2x 12... )

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

2

Re: Nejlepší hlava do 10000

Myslím bazar! Od TC se tam válí classic za osm.. Sice nemá toneprint, ale má Tube tone a Spectracomp zabudovaný, a výkon takový, že by se člověk do bigbeatu tolik nebál, aby stíhal.

0 xLajků:

3

Re: Nejlepší hlava do 10000

Hmm - oběcně hlasitost a projev na podiu je víc o repro než zesík - spolehlivě ti bude stačit třeba 100W celoflaška..ale záleží co za repro.
Jinak osobně bych šel spíš po LM než TC - kvůli zvuku.
A úplně - nejlíp chvilku sleduj bazar, kolem 10t jsou k mání kousky s papírovými 500W...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4

Re: Nejlepší hlava do 10000

Nevím jestli dobře rozumím otázce. Sháníš za 10 tisíc celý aparát, nebo jenom hlavu?
Pokud celý aparát, šel bych bych např. do Hartke HA3500 (všeobecně známý univerzál) a k tomu nějaký box 4x10
http://hudebnibazar.cz/hartke-ha-3500/ID71978/
http://hudebnibazar.cz/basovy-box-hartke/ID48425/

Pokud bys za 10t chtěl samotný zesilovač, pak bych za sebe doporučil např. Gallien-Krueger 700RB. Občas se dá sehnat kolem desítky.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

5

Re: Nejlepší hlava do 10000

třeba ted mám hlavu ( kytarovou ) randall rx1200 - cca 120W . Kdyz to vhulím tak uz repro nestíhá, takze výkonu az az.. ale zase je to klasickej tranzistor.. TC je digital a nemá knob - gain pro nastavení síly signálu do konce.. ale na druhou stranu 250W.. Myslím ze by to mělo být ok .. no ne ? Ten TESLA repro má 101dB 1W/1m, 4 Ohm., coz je super.. Kdyz k tomu koupím jestě eminence 2x 10" delty.. bude to dle mého názoru víc nez dostačující - co myslíte ?

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: noomak (03. 11. 2016 15.18:34)

Re: Nejlepší hlava do 10000

jestlí má ta tesla 4 ohmy, tak už si k ní asi nekoupíš nic, protože ty zesíky jsou na min. 4 ohmy..

0 xLajků:

7

Re: Nejlepší hlava do 10000

noomak napsal:

jestlí má ta tesla 4 ohmy, tak už si k ní asi nekoupíš nic, protože ty zesíky jsou na min. 4 ohmy..

jo, to vím ze 4 ohm jsou pro zesik minimum.. ale o to nejde, vzdycky se to dá zapojit tak aby to hrálo.. big_smile kdybych k tomu mel další 4 Ohm box tak to prostě dám seriově a je to smile stačí k tomu spešl kabel kterej doma mám no..

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

8

Re: Nejlepší hlava do 10000

po přečtení tohoto http://www.sweetwater.com/store/detail/BH250/reviews mám asi jasno.. prostě malej velikán.. za ty prachy neskutečný.. Navíc má snad všechno. Jediná věc mi tam chybí - GAIN knob big_smile big_smile

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

9

Re: Nejlepší hlava do 10000

Za 10k bych vzal Hockeho. Lampa v předzesilovači a poctivejch 400W výkonu: http://hocke.eu/index.php?page=eshop_it … p_item=182

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

10

Re: Nejlepší hlava do 10000

cipis napsal:

Jediná věc mi tam chybí - GAIN knob big_smile big_smile

....tady už ho máš. smile http://hudebnibazar.cz/tc-electronic-bh-800/ID70860/

0 xLajků:

11

Re: Nejlepší hlava do 10000

Matej napsal:
cipis napsal:

Jediná věc mi tam chybí - GAIN knob big_smile big_smile

....tady už ho máš. smile http://hudebnibazar.cz/tc-electronic-bh-800/ID70860/

Ano, viděl jsem, ale na thomanovi koupim za 7000 novej 250W- s 3 letou zárukou a zbylé peníze jdou na kabely, stojan atd big_smile

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

12

Re: Nejlepší hlava do 10000

cipis napsal:

třeba ted mám hlavu ( kytarovou ) randall rx1200 - cca 120W . Kdyz to vhulím tak uz repro nestíhá, takze výkonu az az.. ale zase je to klasickej tranzistor.. TC je digital a nemá knob - gain pro nastavení síly signálu do konce.. ale na druhou stranu 250W.. Myslím ze by to mělo být ok .. no ne ? Ten TESLA repro má 101dB 1W/1m, 4 Ohm., coz je super.. Kdyz k tomu koupím jestě eminence 2x 10" delty.. bude to dle mého názoru víc nez dostačující - co myslíte ?

No, abys nebyl zklamaný - 250W v digitálu může znamenat stejný praktický výkon jako 120W poctivého tranzistoru s trafem ve zdroji. Zvlášť TC je známé svými studiemi jak 200W je vlastně 500W...
Hocke, co doporučuje Hastur, je super volba, ten zesík dává určitě aspoň 300W/4ohm bez znatelného zkreslení. Hodně nedoceněný zesík.
Ale jestli to musíš často někam nosit - pak jo, digitál ti hodně ulehčí.

Re bedna: jestli chceš přidat 2x Deltu 10a, pak potřebuješ zesík, co chodí do 2ohm. Ani serioparalelní zapojeni Delt s Teslou do 8 ohm, ty repra mají diametrálně odlišné elektromechanické vlastnosti. Tohle bude chtít zásadnější řešení.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: sigi (04. 11. 2016 08.45:55)

Re: Nejlepší hlava do 10000

Co treba EBS reidmar RD 470 to dá trvale a nárazové i mnohem víc. Gain tam je i kompresor. U nás prodává Alexim http://www.alexim.cz/zesilovace/baskyta … 10/50.html počkej až Alexim bude mít slevy 10-15% a bude pod 10 tisíc. Mají je na EBS celkem často.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

14

Re: Nejlepší hlava do 10000

MartinXC napsal:
cipis napsal:

třeba ted mám hlavu ( kytarovou ) randall rx1200 - cca 120W . Kdyz to vhulím tak uz repro nestíhá, takze výkonu az az.. ale zase je to klasickej tranzistor.. TC je digital a nemá knob - gain pro nastavení síly signálu do konce.. ale na druhou stranu 250W.. Myslím ze by to mělo být ok .. no ne ? Ten TESLA repro má 101dB 1W/1m, 4 Ohm., coz je super.. Kdyz k tomu koupím jestě eminence 2x 10" delty.. bude to dle mého názoru víc nez dostačující - co myslíte ?

No, abys nebyl zklamaný - 250W v digitálu může znamenat stejný praktický výkon jako 120W poctivého tranzistoru s trafem ve zdroji. Zvlášť TC je známé svými studiemi jak 200W je vlastně 500W...
Hocke, co doporučuje Hastur, je super volba, ten zesík dává určitě aspoň 300W/4ohm bez znatelného zkreslení. Hodně nedoceněný zesík.
Ale jestli to musíš často někam nosit - pak jo, digitál ti hodně ulehčí.

Re bedna: jestli chceš přidat 2x Deltu 10a, pak potřebuješ zesík, co chodí do 2ohm. Ani serioparalelní zapojeni Delt s Teslou do 8 ohm, ty repra mají diametrálně odlišné elektromechanické vlastnosti. Tohle bude chtít zásadnější řešení.

............Zvlášť TC je známé svými studiemi jak 200W je vlastně 500W..............

Kde jsi to četl ? já co vím, tak zatím snad samá chvála,.. Dokonce prý výkonově/ hlasitostne srovnatelné s Gallienem Kruegerem... Krásně čistý, čitelný zvuk..

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

15

Re: Nejlepší hlava do 10000

Mám čerstvou zkušenost s TC BG250-208, kde je identická BH250 hlava. Chybějícího Gainu jsem se bál taky, ale nějak mi neschází. Toneprinty jsou tam dokonce 2 nezávislé (musíš mít Switch 3 pedál). A jako jediné z TC komb má možnost ext. boxu. Za ty peníze vynikající malý apec. Doporučuji si vyzkoušet.

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

16

Re: Nejlepší hlava do 10000

TomMD napsal:

Mám čerstvou zkušenost s TC BG250-208, kde je identická BH250 hlava. Chybějícího Gainu jsem se bál taky, ale nějak mi neschází. Toneprinty jsou tam dokonce 2 nezávislé (musíš mít Switch 3 pedál). A jako jediné z TC komb má možnost ext. boxu. Za ty peníze vynikající malý apec. Doporučuji si vyzkoušet.

Super, děkuji, ze jsi napsal ! smile - co jsem četl tak samoté kombo s těmi 2x8" repro má okolo 170W...Dobré spíše na domací cvičení.? do zkušebny raději ne .. ( nemlím se?) . -Kdyz si zkoušel připojit na externí box - myslíš ze tech 250W tam opravdu je .. ? Jinak nějaké další poznatky ? Díky smile

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

17

Re: Nejlepší hlava do 10000

Moje zkušenost s 250W d-clasem (carvin) je taková, že bylo potřeba ho nakrmit preampem s kompresorem, aby z toho vylezl alespoň trochu použitelnej zvuk. A hladina hlasitosti odpovídala tak 150W, na větší podium zejména venku bych s tím nelezl.  Naproti tomu Hartke HA3500 za polovic hraje jako kráva i sám o sobě, ale halt váží 12 kilo....  Používám stále stejně boxy 2x10+1x15 Eminence Delta

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: TomMD (03. 11. 2016 22.16:19)

Re: Nejlepší hlava do 10000

Je jasné, že když dojde bubeník a kytarista s 30W "lampou", tak asi potřebuješ víc "šťávy". To musíš vědět sám, jak silný apec potřebuješ, jak moc dělá zbytek kapely randál smile. Zázraky s 250W nečekej....Externí 15" bednu budu zkoušet o víkendu. Tipy jsou fajn, ale určitě si apec vyzkoušej.


cipis napsal:
TomMD napsal:

Mám čerstvou zkušenost s TC BG250-208, kde je identická BH250 hlava. Chybějícího Gainu jsem se bál taky, ale nějak mi neschází. Toneprinty jsou tam dokonce 2 nezávislé (musíš mít Switch 3 pedál). A jako jediné z TC komb má možnost ext. boxu. Za ty peníze vynikající malý apec. Doporučuji si vyzkoušet.

Super, děkuji, ze jsi napsal ! smile - co jsem četl tak samoté kombo s těmi 2x8" repro má okolo 170W...Dobré spíše na domací cvičení.? do zkušebny raději ne .. ( nemlím se?) . -Kdyz si zkoušel připojit na externí box - myslíš ze tech 250W tam opravdu je .. ? Jinak nějaké další poznatky ? Díky smile

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

19

Re: Nejlepší hlava do 10000

Atvečko napsal:

hladina hlasitosti odpovídala tak 150W, na větší podium zejména venku bych s tím nelezl.  Naproti tomu Hartke HA3500 za polovic hraje jako kráva i sám o sobě, ale halt váží 12 kilo....

Mám stejnou zkušenost jako Atvecko se stejnym výsledkem. Chápu vyhody D classu, jeho rozměry a vaha mi nekdy chybi a Atvecko uz sestavuje kapesni zesilovač smile nicméně souhlasim s tim co padlo vyse. Koupil bych spise z bazaru silnější d class 400 a vice wattu, tam už by to stačilo

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

20

Re: Nejlepší hlava do 10000

cipis napsal:
TomMD napsal:

Mám čerstvou zkušenost s TC BG250-208, kde je identická BH250 hlava. Chybějícího Gainu jsem se bál taky, ale nějak mi neschází. Toneprinty jsou tam dokonce 2 nezávislé (musíš mít Switch 3 pedál). A jako jediné z TC komb má možnost ext. boxu. Za ty peníze vynikající malý apec. Doporučuji si vyzkoušet.

Super, děkuji, ze jsi napsal ! smile - co jsem četl tak samoté kombo s těmi 2x8" repro má okolo 170W...Dobré spíše na domací cvičení.? do zkušebny raději ne .. ( nemlím se?) . -Kdyz si zkoušel připojit na externí box - myslíš ze tech 250W tam opravdu je .. ? Jinak nějaké další poznatky ? Díky smile

To kombíko TC BG250-208 jsem měl taky. S přidanou bednou Fender Rumble 2x8 Bass Speaker Cabinet to hrálo velmi slušně a silně,...hodně basově. Což jen to samotné kombo má těch basů míň. A pak až do těch 4 Ohm z toho leze těch 250W. Měl jsem i tu samotnou BH250 hlavu,...s dvouma bednama to hrálo jak velkej apec. Gain mi taky nechyběl,...ale já hrál většinou s preampem, takže jsem si to nakroutil už do toho TC zesíku. Jinak to TC BG250-208 je na domácí cvičení silný. Není to do HC, ale míň hlučnou kapelu to dá úplně v pohodě jen to kombíko. Nedávno jsem si ale pořídil v nějaký slevě asi za 7400,- tohle TC https://www.muziker.cz/tc-electronic-bg … bass-combo a to už je zas objemem zvuku jinde. Zas je větší, ale na druhou stranu hodně lehoučký. Prostě takovej převozní apec, když se mi nechce tahat TC Electronic BG500 2x10. smile Ale i s tím menším TC Electronic BG250-112 kombem odehraju v pohodě i velký pódia. Někde od 2.26 je za mnou to kombo vidět. smile https://www.youtube.com/watch?v=toaEx1p3dqM

0 xLajků:

21 Naposledy upravil: MartinXC (03. 11. 2016 22.51:56)

Re: Nejlepší hlava do 10000

cipis napsal:

............Zvlášť TC je známé svými studiemi jak 200W je vlastně 500W..............
Kde jsi to četl ?

Před pár lety jsem měl tu jejich "cihlu" (rádoby 500W, ale pohodlím se mi docela líbil) a pořád jsem nemohl přijít na to, že mu Gallien RB400 (240W) dá lehce na prdel. Až jsem si prošel diskuse na talkbassu a pak i rozbor na stránkách TC, kde argumentovali nějakými středními hodnotami signálu, řízením zdroje, atp. z nichž jsem pochopil, že udávaný výkon nedává. Pak šla cihla z domu, a místo ní přišla RB700 (a pak další a další zesíky :-)
Mám pocit, že se tohoto principu "spínání" a "řízení výkonu" chytli i další výrobci, že je docela nečitelné kdo má kolik W a za jakých podmínek.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

22

Re: Nejlepší hlava do 10000

MartinXC napsal:

Před pár lety jsem měl tu jejich "cihlu" (rádoby 500W, ale pohodlím se mi docela líbil)

...jakou "cihlu"? roll

0 xLajků:

23

Re: Nejlepší hlava do 10000

Matej napsal:
MartinXC napsal:

Před pár lety jsem měl tu jejich "cihlu" (rádoby 500W, ale pohodlím se mi docela líbil)

...jakou "cihlu"? roll

Tuhle (BH500):
http://www.tcelectronic.com/bh500/

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

24

Re: Nejlepší hlava do 10000

jsem koupil do zkušebny tohodle prcka https://kytary.cz/markbass-little-mark- … /HN139370/ a musím říct, že mě překvapilo, jak pěkně hraje a jakou má sílu.

0 xLajků:

25

Re: Nejlepší hlava do 10000

Matej napsal:
cipis napsal:
TomMD napsal:

Mám čerstvou zkušenost s TC BG250-208, kde je identická BH250 hlava. Chybějícího Gainu jsem se bál taky, ale nějak mi neschází. Toneprinty jsou tam dokonce 2 nezávislé (musíš mít Switch 3 pedál). A jako jediné z TC komb má možnost ext. boxu. Za ty peníze vynikající malý apec. Doporučuji si vyzkoušet.

Super, děkuji, ze jsi napsal ! smile - co jsem četl tak samoté kombo s těmi 2x8" repro má okolo 170W...Dobré spíše na domací cvičení.? do zkušebny raději ne .. ( nemlím se?) . -Kdyz si zkoušel připojit na externí box - myslíš ze tech 250W tam opravdu je .. ? Jinak nějaké další poznatky ? Díky smile

To kombíko TC BG250-208 jsem měl taky. S přidanou bednou Fender Rumble 2x8 Bass Speaker Cabinet to hrálo velmi slušně a silně,...hodně basově. Což jen to samotné kombo má těch basů míň. A pak až do těch 4 Ohm z toho leze těch 250W. Měl jsem i tu samotnou BH250 hlavu,...s dvouma bednama to hrálo jak velkej apec. Gain mi taky nechyběl,...ale já hrál většinou s preampem, takže jsem si to nakroutil už do toho TC zesíku. Jinak to TC BG250-208 je na domácí cvičení silný. Není to do HC, ale míň hlučnou kapelu to dá úplně v pohodě jen to kombíko. Nedávno jsem si ale pořídil v nějaký slevě asi za 7400,- tohle TC https://www.muziker.cz/tc-electronic-bg … bass-combo a to už je zas objemem zvuku jinde. Zas je větší, ale na druhou stranu hodně lehoučký. Prostě takovej převozní apec, když se mi nechce tahat TC Electronic BG500 2x10. smile Ale i s tím menším TC Electronic BG250-112 kombem odehraju v pohodě i velký pódia. Někde od 2.26 je za mnou to kombo vidět. smile https://www.youtube.com/watch?v=toaEx1p3dqM

Docela by mě zajímalo jak je to s tou upravou signálu ( u tý 250W hlavy) nez jde do konce.. Musí tam byt předzesilovač- to je jasné, ale musí tam být přeci nějaka kontrola - nějaké řízení toho signálu ( nejspíš digitální? big_smile  nějaký jednoduchý komparátor) který řídí vybuzení ? Přece kdyz si vemu aktivku, před zesak ještě zapojim ruzné "namrdávače" - prempy, krelístka atp. tak uz to musí být přebuzené .. naopak pasivní basa, kde je slabej signál potřebuje zase víc nakopnout.. Je tomu tedy tak nebo je to zkrátka natvrdo  ?
Je jasné ze ten preamp to nakopne a bude to hrát víc, ale v základu ta 250W hlava bude také stačit ne ? - zas tak razantní rozdíl tam není ?  smile v kombinaci s dobrým repro... ( nedávno se na bazaru oběvil krampera 3:) big_smile ) - ale za ty prachy ... big_smile

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

26

Re: Nejlepší hlava do 10000

cipis napsal:

Musí tam byt předzesilovač- to je jasné, ale musí tam být přeci nějaka kontrola - nějaké řízení toho signálu ( nejspíš digitální? big_smile  nějaký jednoduchý komparátor) který řídí vybuzení ?

Je tam přepínač aktiv/pasiv, tzn. 2 úrovně.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

27

Re: Nejlepší hlava do 10000

Základním principem "namrdávače" je že "zahustí"  signál a je jedno jestli to udělá lampa, simulace lampy nebo kompresor.  Ze signálu se odřežou špičky, které by jinak "zahltily" zesilovač,  ostatní signál tak může bejt silnější a konec může hrát víc nahlas, přičemž samotnej vstupní signál nemůsí bejt ani nijak extra silnější.

Pasivní basa produkuje právě signál plnej špiček, zatímco třeba z aktivní elektroniky od michalíka  leze signál už "namrdnutej" ...

Problém D-class zesilovačů je navíc i v tom, že ty špičky kromě toho, že můžou přebudit vstup, díky principu celkem ochotně protlačí až na reproduktor  Zatímco u konvenčního zesilovač je částečně požere saturace tranzistorů a lampáč sám přirozeně komprimuje.   Bežně se mi stávalo, že mi reproduktor "prděl" i při celkem nízký hlasitosti, dokonce už jsem chtěl to repro vyměnit, nepomohl mi ani kompresor přímo v zesilovači, ale pak jsem použil kvalitní preamp a najednou začal tlačit až mi vlály nohavice...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

28

Re: Nejlepší hlava do 10000

Tak jsem se rozhodnul -  TC ELECTRONIC BH250 + 2x EDEN EX 112 - http://www.music-city.cz/eden-ex112-8-14469.html  Do zkušebny 1 bedna stačí, a na podium obě dvě.. Myslím ze to bude dostačijicí. Dám pak vědět, jak to hraje smile

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: cipis (06. 11. 2016 20.13:45)

Re: Nejlepší hlava do 10000

Kdyz se tak koukám po netu - je to fakt docela malé big_smile ..No, snad to bude dostačující..

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

30

Re: Nejlepší hlava do 10000

No,  tak dnes prcek dorazil. Muzu rict ze jsem velice prekvapen. Vykonu až až. Zvuk krásně  čistej, korekce jsou taky super(ubíráním se zeslabuje na jedné frekvencu a pridavanim zase zesiluje na jine frekvenci)  Musim říct  že  tc electronic  to mají vymakané.. Knob '' gain'' mi nechybí.  Toneprint super věc. Z 99%budu mit asi nastálo spectracomp, ale možnost vyčarovat kdykoli jiný zvuk za pomoci nekolika desitek efektů během  5 sekund je super.  Prozatím na 200W eminenci 15'',  8Ohm. Za mě  rozhodně  doporučuji!

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků: