1

Téma: Problém - AMPEG PF 350

Zdravím všechny. doufám že mi někdo poradíte s tímto problémem.

Nedávno jsem si pořídil celou novou basovou výbavu bednu,zesík a nakonec i basu.

Bedna ASHDOWN MAG 414T

Zesík AMPEG PF-350
http://kytary.cz/ampeg-pf-350/HN115107/

Baskytara FENDER SQUIER Deluxe Dimension Bass IV MN BK


Od té doby co mám novou baskytaru tak se u zesilovače potýkám s problémem že při hraní mi neustále bliká kontrolka " PEAK ", a k tomu mě to vždycky na chvíli utlumí zesilovač že není nic slyšet. Zkoušel jsem stáhnout Gain i další potenciometry jak na base tak i na zesilovači, což sice pomohlo ale na zkouškách mě není vůbec slyšet takže mi to je uplně k ničemu. Někde jsem četl že se tyto problémy u zesilovačů AMPEG vyskytují, chci se zeptat jestli se dá tohle nějak odstranit. Jinak basu jsem zkoušel na jiném zesilovači a tam hraje bez problému jak má takže v ní si myslím by problém být neměl.

Díky všem za rady.

0 xLajků:

2

Re: Problém - AMPEG PF 350

Tomesak17 napsal:

Zkoušel jsem stáhnout Gain i další potenciometry jak na base tak i na zesilovači, což sice pomohlo ale na zkouškách mě není vůbec slyšet takže mi to je uplně k ničemu.

no gain by si mel bastavit tak aby ti ten peak neblikal.. resp tak aby lehce probliknul kdyz do toho opravdu prastis..  pokud je todle problem tak je tam ten cudl na utlum a nastavis to stejnym zpusobem ..  celkovou hlasitost pak nastavis mastrem...  mastr by mel bejt vymyslenej tak ze uz by nic vypinat nemel ani kdyz ho das na max  (teda este sem to nikdy na zadnm apci nezkousel a nepotreboval)  ... pokud je todle nastaveni malo tak pak je asi na case krotit kytaristy nebo koupit jinou hlavu nebo bednu .. bedna je 8mi ohm ?? to by pak davalo nakejch 200W max  a jestli sou kytaraci magori a maj naky 100W lampovy fulstacky pak verim ze to muze bejt malo ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Tomesak17 (10. 08. 2016 01.58:07)

Re: Problém - AMPEG PF 350

bedna je 4 ohmík, tohle všechno jsem už zkoušel i vytáhnout ten master a ten gain dát tak aby to neblikalo, ale i přes to když mám gain třeba na čtvrtce a hlasitost skoro max tak to stejně vyhazuje. kytaristi zas takový magoři nejsou, mají 100w  tranďák a 40W lampu takže v tom nevidím problém můj kamarád "basák" má LANEY RB9 což je stejně silnej zesilovač, taky jsem to na něj zkoušel s tou samou bednou a šlo to krásně nahlas smile

0 xLajků:

4

Re: Problém - AMPEG PF 350

Tomesak17 napsal:

Zdravím všechny. doufám že mi někdo poradíte s tímto problémem.

Nedávno jsem si pořídil celou novou basovou výbavu bednu,zesík a nakonec i basu.

Bedna ¨
ASHDOWN MAG 414T

Zesík AMPEG PF-350
http://kytary.cz/ampeg-pf-350/HN115107/

Baskytara
FENDER SQUIER Deluxe Dimension Bass IV MN BK


Od té doby co mám novou baskytaru tak se u zesilovače potýkám s problémem že při hraní mi neustále bliká kontrolka " PEAK ", a k tomu mě to vždycky na chvíli utlumí zesilovač že není nic slyšet. Zkoušel jsem stáhnout Gain i další potenciometry jak na base tak i na zesilovači, což sice pomohlo ale na zkouškách mě není vůbec slyšet takže mi to je uplně k ničemu. Někde jsem četl že se tyto problémy u zesilovačů AMPEG vyskytují, chci se zeptat jestli se dá tohle nějak odstranit. Jinak basu jsem zkoušel na jiném zesilovači a tam hraje bez problému jak má takže v ní si myslím by problém být neměl.

Díky všem za rady.


Když jsem uvažoval o koupi Portaflex tak jsem koukal na videa o nastavovani na youtubu, jsou to oficiální videa od Ampegu. Jestli si dobre pamatuju tak pro tyhle pripady je tam prave ten -15 db pad. Máš pro tuhle hlavičku zřejmě silnej vystupni signal z basy . Chápu ze se ti to asi nechce moc mackat protoze výkonu nemáš  na rozdávání, ale melo by to byt pak v pohodě. Já mam aktivku se silným signálem a musel jsem to taky zmáčknout. .......

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

5

Re: Problém - AMPEG PF 350

Moje rada zní. PRODAT ! Jedině tak se dá vada PF-350 odstranit. Měl jsem PF-500. Stejné problémy.
Věřím, že po vyzkoušení XY digitálů (jako jsem tím prošel já) pořídíš zpět analog. Můj Kettner QT-600 jen a pouze a prostě HRAJE :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: kubo (10. 08. 2016 09.00:31)

Re: Problém - AMPEG PF 350

Tu hlavu som skusal na svojej 810, chovala sa rovnako. Je strasne slaba.

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

7

Re: Problém - AMPEG PF 350

Jo, no, na vstupní signál je tenhle zesík opravdu hodně citlivej. U běžného hraní není problém, ale jakmile sešlápnu nějaký efekt, okamžitě se vstup na pár vteřin vypne. Vozím ho jen jako záložní kvůli kompaktním rozměrům, ale na běžné hraní bych ho rozhodně nechtěl.

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

8

Re: Problém - AMPEG PF 350

Trošku by se to dalo určitě vyřešit slušným kompresorem, ale to je takové házení perel sviním. Nakonec, když má kapela ve zkušebně slušné PA, tak basák stejně apec nepotřbuje, stačí slušný preamp...

0 xLajků:

9

Re: Problém - AMPEG PF 350

José napsal:

Nakonec, když má kapela ve zkušebně slušné PA, tak basák stejně apec nepotřbuje, stačí slušný preamp...

No to bych fakt nechtěl smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

10

Re: Problém - AMPEG PF 350

mno este koukam ze je tam cudl limiter ten by asi mel krotit ten celkovej vystup...

pepaol napsal:

ěřím, že po vyzkoušení XY digitálů (jako jsem tím prošel já) pořídíš zpět analog.

ja hraju na "digitaly" 10 let a podobnej problem se mi prihodil jen jednoukdyz sem hral na nejakou samodomo bednu s vyklepanejma konektorama ...
a to treba sem to i pucil punkacovi co si pred to strcil kurvitko a celej set svitil klip jak blazen a nevyplo se to a prezilo v pohode... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Problém - AMPEG PF 350

m3 napsal:

mno este koukam ze je tam cudl limiter ten by asi mel krotit ten celkovej vystup...

Ten funguje pouze na konec, ale u toho ampegu se vypíná právě preamp a to vypnout nijak nelze...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

12

Re: Problém - AMPEG PF 350

Paparatzzi napsal:
José napsal:

Nakonec, když má kapela ve zkušebně slušné PA, tak basák stejně apec nepotřbuje, stačí slušný preamp...

No to bych fakt nechtěl smile

Pravdu má předseda

johnybass napsal:

Jo, no, na vstupní signál je tenhle zesík opravdu hodně citlivej. U běžného hraní není problém, ale jakmile sešlápnu nějaký efekt, okamžitě se vstup na pár vteřin vypne. Vozím ho jen jako záložní kvůli kompaktním rozměrům, ale na běžné hraní bych ho rozhodně nechtěl.

Na tuhle řadu Ampega , resp. zesilovače s nápisem Ampeg, jsem četl a slyšel vícero referencí a stížností podobného ražení. Je to spíš jen na "domácí žvýkání", ale deklarovaný výkon a spolehlivost od toho prý nelze čekat.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

13

Re: Problém - AMPEG PF 350

Ten čudl na mínus 15db mám zmáčklej pořád a stejnak to nehraje. No nic přesvědčili jste mě o výměně zesíku smile

Díky moc všem za rady big_smile

Jo kdyby někdo se nádhodou zbavoval slušnýho zesilovače kolem 450W za rozumnou cenu do 10.000,- tak dejte vědět.

0 xLajků:

14

Re: Problém - AMPEG PF 350

Já přemýšlím už delší dobu o tomhle, že bych na něj přesedlal z Markbass Little Marku II
http://www.alexim.cz/ebs/bi_4/rd-470/zi_2710/50.html

byl jsem si ho vyzkoušet, moc se mi líbil.

Tomesak17 napsal:

Jo kdyby někdo se nádhodou zbavoval slušnýho zesilovače kolem 450W za rozumnou cenu do 10.000,- tak dejte vědět.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

15

Re: Problém - AMPEG PF 350

Koukal jsem na bazaru je Gallien Krueger RB 400 IV za 7200 to je dobra hlava, cena slusna. Ma to 280 W do 4 ohmu ale jsou to trochu jiny watty než ten potraflex. Řekl bych, že i dvěma kajtrama by to mohlo stacit. Je to teda jina odrůda zvuku než Ampeg, mně to uplne nesedlo, ale jinak si myslim ze je to kvalitní apec. Nebo tam je hlava od mistra Hockeho za 5000, ta by taky nemusela byt špatnou volbou....otázka je co chceš taky za zvuk....mno

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

16

Re: Problém - AMPEG PF 350

PF-350 mám tebou popisovanej problém nemám. Gain mi blikne jen když dělám kraviny s efektama a pošlu do zesilovače fakt silnej signál případně s gainem nad 75%. Jinak vypínání zesilovače je ochrana před odpálením koncáku, buď tam posíláš extrémně silnej signál nebo je tam někde u vstupu chyba a dej to reklamovat.
Jinak k tomu výkonu, u tohohle zesilovače se chová celkem divně průběh master volume. Tak do 60% dráhy zesiluje řekněme lineárně, ale zesilovač hraje hodně potichu a pak mezi 60-70% jde hlasitost strmě nahoru. Zkoušel jsem to na dvou kusech a u obou se to tak chovalo. S celkovou hlasitostí tady celkem hejbe eqvalizace, jakmile přidáš hodně basů tak ti to sežere výkon na frekvence, který stejně kapelou neprolezou. Každopádně to nemění nic na tom, že ten zesík bude výkonově krapet nadhodnocenej. Reál bych viděl tak 250W do 4 ohmů.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

17

Re: Problém - AMPEG PF 350

johnybass napsal:

Ten funguje pouze na konec, ale u toho ampegu se vypíná právě preamp a to vypnout nijak nelze...

mno kdybys cet i prizpevky vyse ....

Tomesak17 napsal:

gain dát tak aby to neblikalo, ale i přes to když mám gain třeba na čtvrtce a hlasitost skoro max tak to stejně vyhazuje.

pokud se to vypne kdyz nebude gain klipovat a na konec bude pustenej limiter ... tak je to opravdu na reklamaci jestli je to este v zaruce...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Problém - AMPEG PF 350

sigi napsal:

Já přemýšlím už delší dobu o tomhle, že bych na něj přesedlal z Markbass Little Marku II
http://www.alexim.cz/ebs/bi_4/rd-470/zi_2710/50.html

byl jsem si ho vyzkoušet, moc se mi líbil.

trochu OT, proč přemýšlíš nad přesedláním z LM II na EBS RD 470? co se ti zvukově oproti LM zamlouvalo víc?

0 xLajků:

19

Re: Problém - AMPEG PF 350

spaceman8 napsal:

trochu OT, proč přemýšlíš nad přesedláním z LM II na EBS RD 470? co se ti zvukově oproti LM zamlouvalo víc?

Oba ty zesilovače hrají super, u mě to je spíš trochu touha po změně, protože LM už mám přes 5 let, a tak uvažuji o menším zesilovači.
Tím, že mám EBS bedny (předtím jsem měl Markbass), tak bych se zase vrátil k jedné značce.

Pak se mi líbí zvukové možnosti, které má větší než LM: https://www.youtube.com/watch?v=Tp12wULXflQ

zbytek je subjektivní dojem, podle toho co mi spíš vyhovuje, ale chtěl bych ho zkusit i s kapelou. Pak budu vedět víc ještě ho nemám.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků: