1

Téma: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Prosím Vás nemáte někdo zkusenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR flexx??......nelekejte se že tam je guitar...to vim..:)...ale spíš by mě zajimalo jstli s tím někdo má zkušenosti:) dik smile

0 xLajků:

2

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Já jsem měl starší model a jakmile jsem si pořídil pořádnou basu, vyhodil jsem to - hrozně to žere signál.

Kytaráci z bývalé kapely měli přesně stejné modely, a po velmi krátké době je ze stejného důvodu taky oba prodali a vrátili se ke kabelu... Takže asi tak, no:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

3

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Tenhle http://kytary.cz/line6-relay-g30/HN107957/
by neměl žrát signál vůbec, je to jiná technologie.

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

4

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:

- hrozně to žere signál

co je to za p.čovinu? mám to, znám deset dalších lidí, který to mají a nikomu to nežere signál víc než cokoli jiného, klasickej bezdrát, u mně spolehlivej, čistej, bez závad. Je to levnější serie, to ano, ale ve srovnání se Shure, Mipro, Senheiser úplně v pohodě.

Jen tak na okraj, každej bezdrát si kousek signálu vezme, kabel nenahradí ani systémy za statisíce.

nemo napsal:

by neměl žrát signál vůbec, je to jiná technologie

co je to za zázračnou technologii? Vidím Line6, už jen značka ve mně vzbuzuje pocit čistoty, sucha a ochrany...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

5

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

el BassTardo napsal:

co je to za zázračnou technologii? Vidím Line6, už jen značka ve mně vzbuzuje pocit čistoty, sucha a ochrany...

digitální přenos - na vysílači 24 bit AD převodník, přenos nul a jedniček v pásmu 2,4 GHz, v přijímači 24 bit DA převodník zase na audio.
V podstatě jako ve studiu - taky nahráváš přes AD převodníky, pravda jejich kvalita asi nebude jako u Apogee apod. za pár desítek tis., ale recenze a zkušenosti lidí jsou vynikající.

el BassTardo napsal:

každej bezdrát si kousek signálu vezme, kabel nenahradí ani systémy za statisíce.

tohle je právě jiná technologie - u tradičních bezdrátů se signál přenáší modulací - tam je větší šance něco posrat než u tohohle systému, kde je jediným potenciálním slabým místem AD/DA převodník, ale to si snad za tu cenu ohlídali..

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

6

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

el BassTardo napsal:

co je to za p.čovinu? mám to, znám deset dalších lidí, který to mají a nikomu to nežere signál víc než cokoli jiného, klasickej bezdrát, u mně spolehlivej, čistej, bez závad. Je to levnější serie, to ano, ale ve srovnání se Shure, Mipro, Senheiser úplně v pohodě.

Mám po stranách hlavy dva měřáky a věřím jim. Ok, máš jiný názor, ale nenavážej se do mého, za kterým si stojím - beztak si  v druhém odstavci protiřečíš...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

7

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:

el BassTardo psal(a):

    co je to za p.čovinu? mám to, znám deset dalších lidí, který to mají a nikomu to nežere signál víc než cokoli jiného, klasickej bezdrát, u mně spolehlivej, čistej, bez závad. Je to levnější serie, to ano, ale ve srovnání se Shure, Mipro, Senheiser úplně v pohodě.

Mám po stranách hlavy dva měřáky a věřím jim. Ok, máš jiný názor, ale nenavážej se do mého, za kterým si stojím - beztak si  v druhém odstavci protiřečíš...

Pravdu máš, Václave. Levný bezdráty bohužel nestojí za nic. A myslet si, že AKG je nějaká střelba proti výše zmiňovaným značkám.........to si rozhodně nemyslim a praxe nepotvrdila.

Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, Ampeg SVT810 box, BBE 382 Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Sennheiser ew D1 CL digital wireless
0 xLajků:

8

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Díky.....už ho mám a jsem s nim plně spokojen...:)

0 xLajků:

9

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Používám WMS 80, ale jen když je to opravdu nutný. Nepatrnej rozdíl mezi kabelem a vysílačkou tam na ucho je. Na měřákách by byl určitě markantnější. Kabel je prostě čistější. Ale možná je to tím, že už je ta vysílačka za leta používání dotlučená jako prase, jde jen jeden kanál, atd... Jinak síla signálu se dá nařídit, takže výstup z vysílačky může bejt naopak silnější, jak kabel - jestli to bylo myšleno takto.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

10

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:

Já jsem měl starší model a jakmile jsem si pořídil pořádnou basu, vyhodil jsem to - hrozně to žere signál.

Co ty seš za *****?

Papa-cenzura

0 xLajků:

11

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Poslední upozornění...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

12

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

teda já nevím mě to nic nežralo,nežralo proto že tuto vymoženost už nepoužívám,a to proto že já musím bejt přivázanej jak mám na place volnost tak to vždy špatně skončilo

0 xLajků:

13

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Hoši já nevím co vy s tím děláte že vám to žere signál.Nejpravděpodobnější ale je že se vám to jen zdá.Kdyby vám někdo dal poslechnout nahrávku nahranou přes kábl versus přes tuto zdůrazňuji kytarovou vysíláčku nikdo ten rozdíl nepoznáte.
A pokud vám to opravdu užírá signál tak to věřím jen v případě že ladíte o víc než tón dolů nebo máte pětistrunou basu.Ta vysílačka bere signál jen do cca 40 Hz (Struna E), takže u nižších ladění se může objevit mírná ztráta kterou ovšem na normálním pódiu nepoznáte vy, ani kolegové z kapely, ani zvukař a už vůbec ne posluchači.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

14

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98 napsal:

Hoši já nevím co vy s tím děláte že vám to žere signál.Nejpravděpodobnější ale je že se vám to jen zdá.Kdyby vám někdo dal poslechnout nahrávku nahranou přes kábl versus přes tuto zdůrazňuji kytarovou vysíláčku nikdo ten rozdíl nepoznáte.
A pokud vám to opravdu užírá signál tak to věřím jen v případě že ladíte o víc než tón dolů nebo máte pětistrunou basu.Ta vysílačka bere signál jen do cca 40 Hz (Struna E), takže u nižších ladění se může objevit mírná ztráta kterou ovšem na normálním pódiu nepoznáte vy, ani kolegové z kapely, ani zvukař a už vůbec ne posluchači.

Jak jsem psal o pár příspěvků výš - Mám po stranách hlavy dva měřáky a věřím jim. Dokud jsem měl starou basu a (řekněme) horší apec, neprojevilo se to, ale jakmile jsem si splnil sen a pořídil si vysněnej nástroj a aparát, bylo jasno. Rozdíl mezi kabelem a vysílačkou byl opravdu slyšitelný, takže jsem přešel zpátky na kabel. Netvrdím, že to dělají všechny bezdráty, to je blbost, ale tenhle (a troufnu si říct, že všechny low-end bezdráty) ano. Na pořádnej bezdrát momentálně nemám (a po pravdě mi ani nijak nechybí), a určitě si nebudu kazit řetězec za cca 100k Kč jedním slabým článkem...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

15

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Obecně se dá říct, že levné bezdráty většinou signál degradují. Zatím největší průser bylo MiPro. Jakmile jsem přešel na Sennheisera, žádný problém. Dokonce ani při A/B testu kabel bezdrát nebyl rozdíl nijak velký. Ale malinký ano a myslím, že vždzcky bude, protože se se signálem dějí operace, které v kabelu jaxi nenajdeme smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

16

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:

Mám po stranách hlavy dva měřáky a věřím jim.

A sdělíš nám důvěrně měřáky čeho?Věřil bych maximálně měřák úrovně signálu ale ten ti nic nenapoví o tom jestli ti kvůli vysílačce mizí v signálu nějaké frekvence.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

17

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98 napsal:
kopyto napsal:

Mám po stranách hlavy dva měřáky a věřím jim.

A sdělíš nám důvěrně měřáky čeho?Věřil bych maximálně měřák úrovně signálu ale ten ti nic nenapoví o tom jestli ti kvůli vysílačce mizí v signálu nějaké frekvence.

pocitam ze myslel usi to jsou ty nejlepsi meraky  :-)

0 xLajků:

18

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

valec1 napsal:

pocitam ze myslel usi to jsou ty nejlepsi meraky  :-)

Přesně tak:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

19

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:

valec1 psal(a):

pocitam ze myslel usi to jsou ty nejlepsi meraky  :-)

Přesně tak:-)

V tom případě bys měl určitě vědět že uši jsou docela hodně nepřesné měřáky a o kvalitě vysílačky ti nic nenapoví.Všechny chyby které ve zvuku slyšíš v souvislosti s bezdrátem sis vybájil.Kdybys měl podle poslechu rozpoznat bezdrát vs. kábl můžeš akorát sprostě hádat.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

20

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98 napsal:

V tom případě bys měl určitě vědět že uši jsou docela hodně nepřesné měřáky a o kvalitě vysílačky ti nic nenapoví.Všechny chyby které ve zvuku slyšíš v souvislosti s bezdrátem sis vybájil.Kdybys měl podle poslechu rozpoznat bezdrát vs. kábl můžeš akorát sprostě hádat.

Netvrdím, že poznám rozdíl mezi POŘÁDNÝM bezdrátem a kabelem, ale rozdíl mezi WMS 40 a kabelem byl úplně jasný, a nejen na base - oba kytaristi se jí záhy zbavili také, takže to žádné "slyšiny" nebyly. Při vší úctě k nástrojům Cort, moje basa je o hodně levelů výš než nejlevnější série Cortu, i BL série od GK je o něco níž; a věř, že na pořádném aparátu a s pořádnou basou bys ten rozdíl slyšel taky.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

21

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:
Janus98 napsal:

V tom případě bys měl určitě vědět že uši jsou docela hodně nepřesné měřáky a o kvalitě vysílačky ti nic nenapoví.Všechny chyby které ve zvuku slyšíš v souvislosti s bezdrátem sis vybájil.Kdybys měl podle poslechu rozpoznat bezdrát vs. kábl můžeš akorát sprostě hádat.

Netvrdím, že poznám rozdíl mezi POŘÁDNÝM bezdrátem a kabelem, ale rozdíl mezi WMS 40 a kabelem byl úplně jasný, a nejen na base - oba kytaristi se jí záhy zbavili také, takže to žádné "slyšiny" nebyly. Při vší úctě k nástrojům Cort, moje basa je o hodně levelů výš než nejlevnější série Cortu, i BL série od GK je o něco níž; a věř, že na pořádném aparátu a s pořádnou basou bys ten rozdíl slyšel taky.

Mám taky AKG WMS40 vysílač ve tvaru JACK, ale velký rozdíl ve zvuku tam není, je to spíše v pocitu a to nemám žádný šunky baskytary. Můj názor, že hlavní problém je v kabelu, který má většinou délku 5 a více metrů to znamená nějakou kapacitu, která mění rezonanční kmitočet snímače a zvuk je jiný než u bezdrátu a to je hlavně problém u kytar. Za ty prachy je to slušný bezdrát i když se přiznám, že ze zvyku hraji většinou s kabelem 6m ADAM HALL+ NUTRIKY.

Fender JB USA, Squier JB Standard, GK 700RB II, GK Neo 112-II, kombo Roland 60XL Bass, zesilovač DPA 380, EBS MultiComp, Radial Bassbone .......
0 xLajků:

22

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

kopyto napsal:

Při vší úctě k nástrojům Cort, moje basa je o hodně levelů výš než nejlevnější série Cortu, i BL série od GK je o něco níž; a věř, že na pořádném aparátu a s pořádnou basou bys ten rozdíl slyšel taky.

Už aspoň vím jak na to.Až si koupím předražené pádlo od pana Fendera uslyším pak i trávu růst.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

23

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98 napsal:

Už aspoň vím jak na to.Až si koupím předražené pádlo od pana Fendera uslyším pak i trávu růst.

Podívej, před Fenderem jsem měl basu cca na úrovni toho Cortu Action, takže vím, že mezi tím NEPATRNÝ rozdíl je, a nepotřebuju slyšet trávu růst, abych ho slyšel. Ale evidentně nemá cenu ti něco vysvětlovat, takže v tomto tématu končím.

P.S.: Než začneš o něčem tvrdit, že je to předražené, zkus si na to zahrát - pokud máš v sobě trochu soudnosti, tak bys to o téhle base nikdy nemoh prohlásit.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

24

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Ty neznáš náhodou nějakého Jardu Nováka?Ten když už neví co odpovědět začne řešit kdo má jakou kytaru.

Když tak velice dobře, narozdíl od nás ostatní smrtelníků, slyšíš rozdíly mezi bezdrátem a kabelem vypiš prosím tě stručně a jasně VŠECHNY výhody a nevýhody obou systému ať se máme od čeho odrazit.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

25

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98 napsal:

Ty neznáš náhodou nějakého Jardu Nováka?Ten když už neví co odpovědět začne řešit kdo má jakou kytaru.

Ty b**e, já vím co odpovědět, odpovídám stejně od svého prvního příspěvku v tomhle threadu, jen ty to z nějakého důvodu nedokážeš/odmítáš pochopit. A s tím, jakou kdo má kytaru (potažmo aparát) tohle souvisí HODNĚ - řetěz je vždycky silný podle jeho nejslabšího článku, a konkrétně tento zmiňovaný systém je hodně slabý článek.

Janus98 napsal:

Když tak velice dobře, narozdíl od nás ostatní smrtelníků, slyšíš rozdíly mezi bezdrátem a kabelem vypiš prosím tě stručně a jasně VŠECHNY výhody a nevýhody obou systému ať se máme od čeho odrazit.

Možná kdybys přestal vidět rudě a opravdu si PŘEČETL co jsem v mých předešlých příspěvcích psal, tak bys takovou blbou otázku nepoložil. Toto téma se jmenuje "Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR" a ne "stručně a jasně VŠECHNY výhody a nevýhody bezdrátu a kabelu". Nikdy jsem netvrdil, že POŘÁDNÝ bezdrát je nepoužitelný, ale konkrétně tento shitozní produkt nepoužitelný je, a kdo není hluchej, tak ten rozdíl slyší.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

26

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98  hoď se prosím do klidu....

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

27

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Já jsem klidný člověk....radši uklidni to kopyto.Slušně jsem poprosil o malé shrnutí a dočkal jsem se jen přepírání věcí ala kdo má jaké vybavení a kdo dočůrá dál.
Takový "dobrý" sluchař jako je tady kolega kopyto by zároveň měl vědět a nejspíše i slyšet že v kabelu jako důsledek jeho ohýbání a pohybu při hře vzniká rušení.Ještě jsem neviděl že by to byl aspekt kterého by si nějaký kritik jakýchkoli bezdrátů všiml.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

28

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Janus98 napsal:

.Všechny chyby které ve zvuku slyšíš v souvislosti s bezdrátem sis vybájil.Kdybys měl podle poslechu rozpoznat bezdrát vs. kábl můžeš akorát sprostě hádat.

Janus98 napsal:

Už aspoň vím jak na to.Až si koupím předražené pádlo od pana Fendera uslyším pak i trávu růst.

Janus98 napsal:

Ty neznáš náhodou nějakého Jardu Nováka?Ten když už neví co odpovědět začne řešit kdo má jakou kytaru.

Janus98 napsal:

Když tak velice dobře, narozdíl od nás ostatní smrtelníků, slyšíš rozdíly mezi bezdrátem a kabelem vypiš prosím tě stručně a jasně VŠECHNY výhody a nevýhody obou systému ať se máme od čeho odrazit.

Takže výše uvedeným citátům říkáš "slušně poprosit o malé shrnutí" ?

Janus98 napsal:

dočkal jsem se jen přepírání věcí ala kdo má jaké vybavení a kdo dočůrá dál

Je vidět, že fakt nemá cenu tobě něco vysvětlovat - fakt, že na low-end vybavení některé věci zkrátka nemůžeš dostatečně posoudit, jednoduše odmítáš akceptovat, takže já si tady nebudu zbytečně plácat játra.

Tohle je moje definitivně poslední slovo v tomto threadu, upozorňuju, že jakékoli tvoje osobní výlevy proti mě (fakt nevím, co jsem ti udělal) a tvoje nepodložené plky netýkající se tématu budu v tomto threadu z pozice moderátora důsledně mazat.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

29

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

...stejně je to jedno, lidi na to serou,  většina lidí ani nepozná basu od kytary, je sólo na kytaru a lidi stojí u basáka a říkají si jak to smaží big_smile:D:D osobně vysílačku vůbec nepotřebuju...třeba Iron Maiden měli kabely snad ještě v roce 98 a Alex Webster má kabel snad ještě teď...o tom to prostě není. Navíc... kdo tady hraje často(nebo vůbec)na velkém podiu???

0 xLajků:

30

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

mno já mám teda zkušenost spíš naopak, tedy, že se vysílačka sakra hodí na malým pódiu, protože si můžu stoupnout kam chci a třeba si i přešlápnout, aniž bych musel řešit, že mi furt někdo zakopává vo kabel...

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

31

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

vysilackou bubenika nezliskas, muzes ji po nem hodit ale jednou, kabelem do muzes honit po zkusebne, podiu, benzince...s kabelem je sranda smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

32

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

tak bubeníka přetáhnu záložní basou a je klid... (:

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

33

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Fye Vee napsal:

mno já mám teda zkušenost spíš naopak, tedy, že se vysílačka sakra hodí na malým pódiu, protože si můžu stoupnout kam chci a třeba si i přešlápnout, aniž bych musel řešit, že mi furt někdo zakopává vo kabel...

přesně tak...pokud mají vysílačku všichni, tak se po podiu nemotají žádný kabely a do těch kabelů lidi :-)

Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, Ampeg SVT810 box, BBE 382 Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Sennheiser ew D1 CL digital wireless
0 xLajků:

34

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Myslím že nějaká zvuková ztráta se dá v praxi pominout, do studia si ji nikdo nepotáhne, ale jedna věc je k vzteku a to baterky!!! To bylo to zásadní co mě donutilo ji prodat.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

35

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Fye Vee napsal:

mno já mám teda zkušenost spíš naopak, tedy, že se vysílačka sakra hodí na malým pódiu, protože si můžu stoupnout kam chci a třeba si i přešlápnout, aniž bych musel řešit, že mi furt někdo zakopává vo kabel...

na to mam telefoni snuru smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

36

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

noomak napsal:

kdo tady hraje často(nebo vůbec)na velkém podiu???

Jak to tady tak čtu tak si nikdo ještě nevzpomněl na hlavní a nejdůležitější přednost vysílačky, a to je bezpečnost.Hlavně v případě lampového aparátu je celkem dobré nebýt s ním spojený napřímo kabelem.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

37

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Trošku to oživím, docela mě totiž AKG WMS 40 (Ať už mini, nebo dražší verze) zaujaly, jak je to s frekvenčním rozsahem? Nikde to na internetech nemůžu najít... Jde mi o to aby bez problémy braly o půl tón podladěný éčko? Tak nějak jsem to tu pročetl, ale je to +- stejný jako vždycky. Dva tábory, jedni se rádi motají do kabelů, druhý pak chtějí hrát pokud možno od baru..

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

38

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Je to analog, většina analogovejch bezdrátovejch systému chodí od 50-60 Hz. Např. Sennheiser uvádí hodnotu od 25Hz a většina drahých bezdrátu od Shure na tom bude určitě taky dobře s odezvou. V jiném ohledu jsou na tom líp digitály, např.: Line 6, to se tu hodně rozebírá, má 20-20 000 Hz. Ale třeba digitál od AKG má přijímač 20-20 000Hz a vysílač 70 - 20 000Hz. Jestli ten WMS 40 bude hrát dobře nevím. Četl jsem i spoustu věcí na netu, kde lidi říkaj, že frekvenční odezva je zcestná hodnota, protože jako první tón co slyšíš je první harmociká. Standarní E na base má asi 41,3 Hz pokud si to dobře pamatuju a první harmonická je tedy 82,6Hz. To se vejde i do analogu co jede od 50Hz a teoreticky první harmonická od H je 61,8 Hz, takže by to mělo pokrejt i pěti strunky. Už z principu jak funguje bezdrátovej systém tam jsou ztráty. Pokud nejsi audiofil, pak možná rozdíl u toho AKG nepoznáš, já u svýho Line 6 rozdíl mezi Monster cabelem nepoznal. Ale za mě, radši než koupit levnej bezdrát bych zůstal u kabelu. smile

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: Mr.Jackass (07. 09. 2013 12.29:40)

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

úplnej audiofil nejsem, na pódiu se dost naběhám, tak právě proto mě ta vysílačka dost zajímá. Navíc tahle jede na AA baterku, který nabíjecí i s nabíječkou máme aspoň doma, čert ví, jak je na tom s dosahem, ale velký pódia stejně nehrajeme smile. Ty Line6 jsou taky hodně zajímavý, ale i ta G30 je už zase jinačí záležitost, co se týče peněz smile. Každopádně díky!

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

40

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Mr.Jackass napsal:

úplnej audiofil nejsem, na pódiu se dost naběhám, tak právě proto mě ta vysílačka dost zajímá. Navíc tahle jede na AA baterku, který nabíjecí i s nabíječkou máme aspoň doma, čert ví, jak je na tom s dosahem, ale velký pódia stejně nehrajeme . Ty Line6 jsou taky hodně zajímavý, ale i ta G30 je už zase jinačí záležitost, co se týče peněz . Každopádně díky!

Bacha na ty nabíjecí AA baterie, mají menší voltáž a pokud je to jednobateriovka, tak nemusí stačit a budeš muset kupovat alkalický baterie.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

41

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Mr.Jackass napsal:

Trošku to oživím, docela mě totiž AKG WMS 40 (Ať už mini, nebo dražší verze) zaujaly, jak je to s frekvenčním rozsahem? Nikde to na internetech nemůžu najít... Jde mi o to aby bez problémy braly o půl tón podladěný éčko? Tak nějak jsem to tu pročetl, ale je to +- stejný jako vždycky. Dva tábory, jedni se rádi motají do kabelů, druhý pak chtějí hrát pokud možno od baru..

S o půl tónu podladěnou basou jsem to používal standartně a problémy nebyly, ani u podladění o tón a rozhodně ani u pětistrunné o půl tónu podladěné base problémy nebyly.
Tento bezdrát jsem měl půjčený asi 2 roky a byl jsem s ním spokojený. Pokud se povede určitě si ho pořídím znova.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

42

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

mám WMS 40 dokonce 2 kousky u každýho zesíku jeden a nepociťuju že by to někde něco žralo nebo se to nedokrmovalo.Ba naopak jde tomu ještě přikrmit jak na vysílači tak přijímači.Vysílač má utáhlej na nulu a úroveň signálu vs. kabel je stejný.Není to na žádný lítáni po kulturáku nebo nedej bože do pekla pro panáka ale na pódiu to odvede svou práci skvěle.Jedno doporučení po pětiletém používání nestrkejte do toho nabíjecí baterky a to např. jak tady psal IVO, maj fakt 1,2V.Dejte tam jednu alkalickou (GP, Energizer, Duracell..............pozor nepoužívejte levný alkalický typu COOP ajiný.) a máte vystaráno na 4 taneční zábavy za 30,- to snad ještě nikoho nezabilo ne?? smile Jo a když si to koupíte rozeberte ten malej XLR konektor ti mongolci sou fakt prasata někdy ten cín  leze kam nemá aby ste na to nekoukali že ste vyhodily něklik klacků a ono to dělá akorát bordel

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

43

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

To máte vlastně pravdu, standardní nabíjecí mají 1,2 V. Ale našel jsem i 1,5V třeba tohle http://baterie-nabijeci.heureka.cz/bate … e/#section

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

44

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

no třeba by to asi fungovalo.Já nevím ale nabíjecí baterky strkám jenom do externího blesku.A nemusím se starat na akci jestli mám nabito nebo vybito.A ty alkalický seženeš opravdu všude pak ju stejně hodím v kulturáku do rohu ať maj na mě památku big_smile

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

45

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Takhle ty na životní prostředí jo? big_smile Zase mi to přijde jednodušší nabít si před koncertem, než furt kupovat nový jak vocas big_smile ale to už je asi o vkusu..

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků:

46

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

hodně lidí si to neuvědomuje ale bohužel každá baterie má paměťový efekt záleží jenom která jak velkej big_smile No do prken se baterka nevsákne určitě ji uklidí pořadatel big_smile co potom náš klávesák když z "DAVIDOVEK" vytáhne 8 kousků big_smile

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

47

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Skoda ze jsem nenasel dobijeci li-pol baterky ty nemaj pametovej efekt.Ale v tuzkovejch se asi nedelaj bo co smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

48

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

každá baterka používáním klekne.O to rychlejc když se bude nabíjet ještě s polovičkou šťávy wink taky jsem si myslel že jsem si koupil do blesku super truper baterky kde jedna stála 150,- nemaj mít paměťový efekt maj si stále udržovat nabitou hladinu i kdyby nebyly půl roku používaný a ono ehle big_smile točit jednu nebo dvě baterky nemá smysl. Aź nabiješ 4ks týdně pak je to OK

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

49

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

permooon promine, ale to o tech baterkach jsou neskutecny .icoviny - uplnej strycek Pagac

ps. omlouvam se za vytazeni stareho vlakna, ale to se nadalo ignorovat

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

50

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

RadekCX napsal:

permooon promine, ale to o tech baterkach jsou neskutecny .icoviny - uplnej strycek Pagac

ps. omlouvam se za vytazeni stareho vlakna, ale to se nadalo ignorovat


říct že je něco pičovina a tím skončit je pagáčovina. To umí každej trouba v hospodě. Napsat to v klidu bez emocí jak to teda je, trouba neumí...

Jakože hrubě hodnotím tu pohádku co si sepsal, ale tyhle výkřiky do tmy mě zase tvoji erudovanost sráží......

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

51

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

ale tak nikde neni napsano, ze k tomu nic vic nenapisu - pokud to teda bude nekoho zajimat a take zalezi co...

a myslim, ze zasadni informace v mem prispevku je - tedy aby to co psal kolega lidi nebrali vazne

pokud to vezmu strucne

1) pametovy efekt je jev, ktery byl prvne popsan u NiXX baterii pouzitych na obezne draze, kde prochazely baterie pravidelnymi cykly vybijenim a dobijenim podle toho jak druzice proletala kolem Slunce - v tomto pripade doslo ke ztrate kapacity - respektive doslo ke snizeni ucinnosti baterii - po provedeni nekolika plnych cyklu byly baterie v poradku - podotykam, ze slo o naprosto stejne cykly - stejne dlouhe doby nabijeni i vybijeni a to po nekolik mesicu

- v dnesni dobe se kazde ztrate kapacity rika ze jde o pametovy efekt, coz je naprosta blbost - 99% problemu s bezne pouzivanymi NiXX clanky je jejich zanedbavani a take z valne vetsiny totalne srackova vyroba a nahaneni kapacity na ukor kvality - predevsim jde o tzv. prorustani desek pres separatory - tim jak vyrobci zvysovali kapacitu clanku museli ztencovat separacni vrstvu izolujici elektrody - pri vybijeni a nabijeni se na deskach vytvari krystaly, ktere separator propichnou a clanek zkratuji (neni to tvrdy zkrat, ale zvysi se tim samovybijeni) to je nejcastejsi problem - clanek nabijete a kdyz ho hned pouzijete tak je ok, ale kdyz ho nechate lezet tak je za par dni uplne vybitej az na 0V

- pametovy efekt nemaji zadne jine clanky nez NiXX technologie - takze neni pravda, ze je maji vsechny baterie

2) každá baterka používáním klekne.O to rychlejc když se bude nabíjet ještě s polovičkou šťávy - dalsi totalni blbost - degradace baterii neni linearni - takze pokud ma baterie uvedeno ze vydrzi napriklad 500 cyklu (nabito - vybito) tak treba cyklu 50-80% vydrzi 5000 (uvadim to jako priklad - kazda technologie baterii je na tom trochu jinak) - toho se napriklad vyuzivalo u hybridnich aut, ktere bezne vyuzivaly baterie prave jen v omezenem rezimu vybijeni a nabijeni

- kazde baterii skodi extrem - tedy pro baterie neni dobre je nechavat vybite, ale take ne nabite - pokud chcete baterie skladovat tak je nechte nabite napul (to plati specielne u technologiich na bazi lithia)

v dnesni dobe nastesti vyrobci otocili (proti tem srackam co vyrabeli pred cca 5 a vice lety) a jsou v prodeji tzv. LSD NiMH clanky (low self discharge) - obchodni oznaceni Eneloop, ReCyKo apod., ktere maji velmi snizene samovybijeni a velkou odolnost proti samovolne degradaci - v podstate jsou plnohodnotnou nahradou za alkalicke clanky - je jim jedno kdy je dobijete, jsou stale pripravene i treba po roce - jedine s cim je treba pocital vuci alkalickym clankum je nizsi nominalni napeti tedy cca 1.2V versus 1.5V - je treba mit dobrou nabijecku, ktera nabiji kazdy clanek zvlast - pokud je nenechate nekde vybite lezet tak vydrzi neskutecne dlouho (nejstarsi mam cca 5 let a jsou jak nove)

nekdo zminoval nabijeci clanky s nominalnim napetim 1.5V - predpokladam, ze jde o tzv. RAM clanky - osobne bych je nikomu nedoporucoval - jednak jsou na opravdu velmi male odbery (maximalne tak hodiny na zed apod.)  - jakakoliv vetsi zatez je znici a take potrebuji specialni nabijecku - nabijeni na bezne nabijecce je jejich konecna...

co se tyka LiXX clanku - nedelaji se v beznych rozmerech AA/AAA z jednoho prosteho duvodu a to, ze maji jine nominalni napeti - Lion 3.7V a LiPol 3.7V - to proto aby neznaly clovek nedal lionku do neceho a ono to neshorelo protoze ma skoro 3x vetsi napeti

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

52

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Tuhle vysílačku mám taky. Nabíjecí baterky jsem zavrhnul. Moc nevydrží. Nejvíc se mne osvědčila Duracelka se zajíčkem.
http://www.duracelldirect.cz/pno/mx2400b5-3.html
Na mega pódiích nehraju, nemám kam s basou pochodovat. Využiju ji akorát, když si jdu poslechnout před PA, jak to hraje. Pak se zapojím zase na drát. Jednak to má přes vysílačku jiný zvuk a kdo má poslouchat ty kecy: "To je ten debil s kytarou bez drátu, co pochoduje po sále" smile

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

53

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

jo jeste jsem zapomnel na jeden rozdil mezi alkalikou a LSD clanky - bezna jednorazova alkalika AA ma cca 3x vetsi kapacitu nez bezne nabijeci clanky AA - proto je jasne, ze vydrzi cca 3x mene

jinak aby to bylo k vlaknu a nebyl jsem OT - znamej tenhle set ma na akustickou kytaru a stezoval si ze mu to docela zere baterky - rikal co hrani (celej vecer v hospode) tak jedny baterky

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

54

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

RadekCX napsal:

- rikal co hrani (celej vecer v hospode) tak jedny baterky

však je to taky deset let starej bezdrát...
jinak někdy mám pocit, že od bezdrátů se čeká nečekané: v profi aplikacích, kdy se bavíme o bezdrátovejch systémech v řádech desetitisíců (open air fesťáky atd) se baterky mění po dvou, třech hodinách. ne že by byly vyžraný na nulu, nikdo ale nechce riskovat hoďku navíc a případně nasranou zahraniční star, který to prostě vypne

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

55

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

ja nic nerikam - jen jsem to konstatoval, ze proste je treba pocitat, ze to ma nejake naklady ;-)

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

56

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

sorry nejsem ing. vystudovaný na bateriáře takže se nevyznám ve správném významu slova co je tak nebo jinak ale prostě baterka se časem ohobluje do kapacity nula nula nic.To jsou mé poznatky sedláka od hnoje kterej už dobrejch 40 tužkovek dobíjel a všechny měly pohřeb ze stejného důvodu.nebyly na mrazu nenechal jsem je samovolně (časem) vybíjet. až teď ty poslední dvě sady co mám už prostě na ně nemám čas.Kamoš to naopak nabíjel jak se mu zachcelo tím pádem mu odkráčely mnohem rychlejc než mě.Možná jsem se předtím správně nevyjádřil.K té vysílačce od kolegy jestli třeba nemá nějakej problémovej kus nebo se mu někam musí ztrácet energie....nevím.Sám mám ty vysílačky dvě a držijou jak nymfa péro big_smile pár kamošů je má taky a nemaj problémy se spotřebou energie

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

57

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

U této vysílačky problém s nadměrnou spotřebou rozhodně není. Spotřebu baterií jsem měl minimální ale je důležité při nepoužívání nepřepínat do stand by, ale úplně vypínat. Kolega měl vypínačku od Samsonu a vždy po zkoušce ji nechal zapnutou ležet na stole a pak se taky divil že mu to nějak moc žere baterie wink

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

58

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

ono třeba taky záleží na nastavení signálu uvnitř vysílače.Nevím třeba to má vliv třeba nemá.já to mám na nule signálu z basy leze plno

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

59

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Dá se tenhle bezdrát v současné době používat? Nebo tohle pásmo (812-815 MHz) je zakázané a používáním bych si koledoval o malér?

0 xLajků:

60 Naposledy upravil: m3 (16. 07. 2016 01.58:02)

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

dronda napsal:

Dá se tenhle bezdrát v současné době používat? Nebo tohle pásmo (812-815 MHz) je zakázané a používáním bych si koledoval o malér?

mno tusim ze je zakazane ... Bastardo bude vedet .. big_smile na RfP sme zjistili ze nase zpevacka ma inear taky na zakazany frakvenci a tusim to bylo podobne...

edit: tady je prehled pasem https://www.ctu.cz/vyuzivani-vymezenych … h-kmitoctu
takze neni povoleno..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

61

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

m3 napsal:

Bastardo bude vedet ..

m3 napsal:

https://www.ctu.cz/vyuzivani-vymezenych … h-kmitoctu

Bastardo neví, ale používá stejnej odkaz smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

62

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Po domluvě se zvukařem jsem to zkusil a koncert na to bez problémů odehrál. Jenom je otázka, jestli to bude fungovat i příště. A hlavně jestli si za to na mě někdo nemůže vyšlápnout.

0 xLajků:

63

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

dronda napsal:

Jenom je otázka, jestli to bude fungovat i příště. A hlavně jestli si za to na mě někdo nemůže vyšlápnout.

mno prave ze vyslapnout muze a osolit pokutou...  fungovat by to asi melo vicemene temer dycky ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

64

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Taky se ti může stát, že budeš na přijímač chytat i něco jiné než basu smile

0 xLajků:

65

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

m3 napsal:

osolit pokutou...

až 50 táců
stačí se někomu nasrat do wifiny

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

66

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Nějak mě přešla chuť to používat big_smile

0 xLajků:

67

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

el BassTardo napsal:

stačí se někomu nasrat do wifiny

To u UHF nehrozí, ne? Wi-Fi snad jede na 2,4 GHz případně na 5ti. Ale nasere se to do telekomunikačních sítí zřejmě...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

68

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Aidamos napsal:

Ale nasere se to do telekomunikačních sítí zřejmě...

tak nějak jsem to myslel wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

69

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

el BassTardo napsal:

tak nějak jsem to myslel wink

Stejně je "super", že si člověk koupí někdy v roce 2004 bezdrátovou mašinku za ne úplně malé peníze, aby ji k 1.1.2013 zakázali používat sad Zajímalo by mě, kdy se veřejně oznámilo, že tyto frekvence budou zakázány...

Nevím, kdy se přestalo to AKG prodávat, ale vím, že v té době (cca 2004) to byl značkový bezdrát za rozumnou cenu... (pár kusů jsme tehdy dodávali ze zábřežských hudebnin).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

70

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

vona to zase neni taková tragedie, většinou se to překrejvá s pásmem připraveným pro DVB-T

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

71

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

D.a.l.i napsal:

Stejně je "super", že si člověk koupí někdy v roce 2004 bezdrátovou mašinku za ne úplně malé peníze, aby ji k 1.1.2013 zakázali používat sad Zajímalo by mě, kdy se veřejně oznámilo, že tyto frekvence budou zakázány...
Nevím, kdy se přestalo to AKG prodávat, ale vím, že v té době (cca 2004) to byl značkový bezdrát za rozumnou cenu... (pár kusů jsme tehdy dodávali ze zábřežských hudebnin).

...to se dalo koupit ve slevě ještě nedávno,...spousta lidí, co o zakázaných frekvencích nic nevěděli si ty bezdráty ve slevách vesele nakoupili. sad

0 xLajků:

72

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Ale ty mají přeci dva roky záruky na funkčnost! Tj. ( pravděpodobně po nějakém dohadování s právníky) by to mělo jít vyreklamovat (o několika podobných případech jsem slyšel)..

0 xLajků:

73

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

José napsal:

Ale ty mají přeci dva roky záruky na funkčnost!

To nemá od 1.1.2013 co dělat na pultech obchodů... (a cena se měla s koncem roku 2012 limitně blížit k nule - to ale žiju ve špatném vesmíru smile) Jenže kolik lidí to vědělo/ví...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

74

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

José napsal:

Ale ty mají přeci dva roky záruky na funkčnost! Tj. ( pravděpodobně po nějakém dohadování s právníky) by to mělo jít vyreklamovat (o několika podobných případech jsem slyšel)..

podle mě tam někde je drobným písmem - "Není určeno pro provoz v EU"

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

75

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

D.a.l.i napsal:

Zajímalo by mě, kdy se veřejně oznámilo, že tyto frekvence budou zakázány...

Ze zákona se to oznamuje nejméně dva roky před zákazem pásma.
AKG tohle nevyrábí minimálně osm let

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

76

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Matej napsal:

...to se dalo koupit ve slevě ještě nedávno,...spousta lidí, co o zakázaných frekvencích nic nevěděli si ty bezdráty ve slevách vesele nakoupili. sad

Koukám na kytary.cz: http://kytary.cz/akg-wms40-mini-instrum … AsQ78P8HAQ
Ale frekvence 863MHz - tedy dle https://www.ctu.cz/vyuzivani-vymezenych … h-kmitoctu je to OK...

Možná AKG změnilo před x lety frekvenci, ale označení modelu zůstalo...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

77

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

moje AKG WMS 40 PRO běhá na 771 MHz

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

78

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Ten co mám já má kanály na 812, 813 a 815 MHz.

0 xLajků:

79 Naposledy upravil: Atvečko (21. 07. 2016 08.42:36)

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

dronda napsal:

Ten co mám já má kanály na 812, 813 a 815 MHz.

takže to je tak na popelnici smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

80

Re: Vaše zkušenosti s bezdrátovým systémem AKG WMS 40 PRO GUITAR

Ještěže to mám zatím jenom půjčené big_smile

0 xLajků: