1

Téma: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Ahojte,
4 roky jsem vybavení neřešil a na tak jsem na fórum zavítal jen sem tam omrknout, jestli mi něco neuchází. A neuchází big_smile

Tak teď trošku přidám vody do mlýna. Rozhodl jsem se, že svůj současný aparát vyměním a cílem by měla být univerzální lehká aparatura bez výraznějších kompromisů smile Odvážné? Uvidíme.

Začal jsem nákupem samostatného preampu - Tech 21 SansAmp PSA 1.1 a něco o tom napsal na svůj blog. Tak koho to zajímá, tak může tudy: http://www.baskytara.net/recenze-tech-2 … seznameni/

http://i1.wp.com/www.baskytara.net/wp-content/uploads/2016/06/sansamp-psa-1.1.jpg

Postupně tam budu psát o tom, jak s obměnou pokračuju a vždycky něco hodím i sem ;-)

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (11. 06. 2016 19.11:47)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Zajímavé. A zajímalo by mě to i výhledově, o čem uvažuješ, co bude zesilovač, co box(y)? Já šel třeba cestou výměny jednoho velkého boxu za dva menší a taky lehčí. To byl jeden z mých důvodů, proč jsem zvolil Soundelirium (čerstvá recenze boxů), ač tedy ta 14.5 úplně nejlehčí není, ale furt je to jednoručka. Podobě náš kytarista si teď pořídil vlajkovou loď v multiefektech od firmy Boss a díky špičkovému zvuku, co mu z toho leze, uvažuje i o tom, že se zbaví těžkého celolampového komba a pořídí si lehký aktivní odposlech a šmitec. S touhle variantou jsem lehce koketoval i já. Mám rovněž preamp od Tech 21 (recenze), a prakticky na cestě úplnou novinku Tech 21 Bass Fly Rig, což je analogový multiefekt/preamp, a taky by mě zajímalo, bylo-li by to použitelné jen s nějakým aktivním odposlechem, ač tedy zbavovat se Soundelirií ani Pumy se mi vůbec nechce.

EDIT:

Koukám, že tam píšeš: "Moje představa je taková, že budu mít jednu reprobednu s jedním větším basovým reproduktorem a jeden reprobox pokrývající celé zvukové spektrum (ve kterém baskytara působí) s více menšími reproduktory." - tedy asi něco na zakázku. Soundelirium? wink

A jak píšeš, že: "Výhoda dvou reprobeden je v tom, že lze na akce v malých klubech brát jen jednu reprobednu a celou sestavu např. jen na open air akce či větší prostory. 2 menší a lehčí bedny jsou praktičtější i z pohledu mobility." - to přesně bylo i mým důvodem pro změnu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Bedny budu řešit až na závěr, ale samozřejmě, že Soundeliria určitě budou ve hře smile

Druhý krok tak bude lehký koncový zesilovač k tomu preampu (pokud se ten preamp ukáže jako dobrá volba - zatím ho budu hnát přes vstup efektové smyčky do EBSka a uvidíme, jak si bude stát na živo - do sluchátek je ale moc fajn).

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

4

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

http://hudebnibazar.cz/epifani-piccolo- … /ID968663/

Co tohle? :-)

_@_//
0 xLajků:

5

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Jsem u toho boxu s jednou dvanáctkou nepochopil, jak mají udělané přepínání 4 a 8 ohmů. Jak je popsáno v inzerátu.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

6

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dzzerza napsal:

jak mají udělané přepínání 4 a 8 ohmů.

ze stránek epifani:

"D.I.S.T. stands for Dual Impedance Speaker Technology. A patented dual voice coil design means you can switch from from 8 Ohms to 4 Ohms to get most out of your single or multi cabinet setup. "

_@_//
0 xLajků:

7

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tak SansAmp se mi osvědčuje a tak nastává fáze 2. Koncák. Přečetl jsem si dost témat a všude se sice řeší DF a DSP, ale žádné konkrétní typy. Nemáte někdo tip na lehký koncák s min 300W do 8 Ohm na kanál? Do 15 tis?

Osobně se mi líbí Crown XLS 1502, ale má DF (8 Ohm, 10 - 400 Hz) >200. Dle diskuzí mám chtít víc než 500, tak nevím.

http://www.profi-dj.cz/zvukova-technika … ice%5D=asc

Díky za poznatky

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

8

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DalajVladan napsal:

Osobně se mi líbí Crown XLS 1502,

je to fajn zesík, ale jak píšeš, DF slabý, na basu nic moc.
pokud Crown, doporučuju XTi 1002, výkon adekvátní, vlastní DSP.
akorát u těch výkonnějších PA koncáků musíš počítat s vyšší váhou, XTi 1002 má přes osm kilo.
s těma je to vůbec zapeklitý: buďto je to lehký digitál, ale netlačí basy, pokud tlačí basy, není to lehkej digitál a pokud je to lehkej digitál, kterej tlačí basy, pak se jmenuje Powersoft anebo Lab Gruppen a stojí o něco víc wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

9

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Hm, hm, 8 Kg už je dost. To už se dostávám na váhu, kde je moje EBSko, které mi ale přijde těžké ...

Jaký koncáky mají třeba MarkBass Little Mark? To už by se pak možná vyplatilo koupit něco takového a používat z něj jen koncák :\

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

10

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Ja jsem poridil koncak Markbass MB1000 a jsem spokojeny. Vazi kolem 4 kilo a vykon 2x500.. Jen k nemu jeste nemam adekvatni preamp.. ;-)

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: MartinXC (23. 08. 2016 22.00:14)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DalajVladan napsal:

Hm, hm, 8 Kg už je dost. To už se dostávám na váhu, kde je moje EBSko, které mi ale přijde těžké ...
Jaký koncáky mají třeba MarkBass Little Mark? To už by se pak možná vyplatilo koupit něco takového a používat z něj jen koncák :\

Žádný zesík na basu se spínaným zdrojem v cenové relaci do 20t není nijak extra tvrdý zdroj signálu (tedy jestli to má dávat nezkreslený signál). To chce dobře dimenzovaný toroid - a tím se dostaneš u 500W na cca 10 kilo a víc.
U PA zesíků tipuju že to bude lepší jen o málo.
Tohle je lepší buď přestat řešit, nebo koupit zavedenou těžkou klasiku a trochu pocvičit :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: DalajVladan (24. 08. 2016 13.01:02)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

FilipBass: díky za tip. Líbí se mi, že je 1U, ale zase je dost hlubokej :\

MartinXC: ok, pak už mi to začíná dávat smysl smile Nějak jsem furt nechápal, že basové hlavy se spínaným zdrojem do 20 tis. jsou často velmi vychvalovány a přitom když chce člověk samotný koncák, tak má problém najít něco, co by splnilo onu doporučovanou hranici damping factoru. Takže ani "levné" basové hlavy to tak nemají.

Btw. v této diskuzi (https://www.talkbass.com/threads/crest- … r.1046731/) jsem se dočetl, že damping factor netřeba řešit - pokud je vyšší, než nějakých 30. Pak že už to nemá na zvuk vliv a je to spíš otázka marketingu. Odkazují tam na tento materiál, kde to někdo dopodrobna z fyzikálního hlediska popisuje: RichardPierce DAMPING FACTOR.pdf

Tzn. pro mě z toho vyplývá, že než se řídit udávaným DF, tak spíš prolézt diskuze baskytaristů a vybrat dle referencí na ten který zesák. A DF prostě neřešit, tak jak radíš. Cvičit právě nechci big_smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: MartinXC (24. 08. 2016 14.44:50)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

No DF 10 a 100 na stejné (dobré) bedně pozná ušima i laik - rozdíl v brilanci a celkové čistotě projevu. Teda předpokládám adekvátně kvalitní parametry pro rychlost, zkreslení atd.
Ale stačí k base přidat klavír a zpěv a už to nepoznáš, pokud to nemáš nastavené v hlavě :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

14

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

MartinXC napsal:

No DF 10 a 100 na stejné (dobré) bedně pozná ušima i laik

stejně tak pozná i 100 a 500

DalajVladan napsal:

Pak že už to nemá na zvuk vliv a je to spíš otázka marketingu.

no, to je trochu nedorozumění, na zvuk, tedy podání, 'barvu' to vliv nemá, to je pravda.
DF je se víc řeší u PA systémů a je to jeden z faktorů, který pozná i laik, že PA 'nekope', DF udává schopnost 'uhrát' celé zvukové spektrum v odpovídajícím výkonu i při špičkách.
a tam je ten rozdíl, i laik pozná, jestli 'basy kopou' anebo se blátivě motají kolem

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

15

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Zakoupil jsem Mark bass littel mark a 1x12 s hornou a je to tak lehky ze nosim vsechno vcetne baskytary nejednou :-)

0 xLajků:

16

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tak "už" jsem pořídil i koncák. Ashdown Little Giant smile Zatím ho sice nemám u sebe, ale až ho dostanu pod ruku někdy v říjnu a vytestuju, určitě o tom napíšu na blog. Každopádně s tou hmotností to zase takovej posun nebude. Sansamp má 2,2 kg, Ashdown 3,5 kg a co jsem se díval na 3U racky, tak pod 4,5 kg se nedostanu... Takže to jsem na min. 10 kg. Což už tak uplně lehké není. Ale jde to zase rozebrat smile

A pomalu začínám přemýšlet nad reprobednama.

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Šimi (09. 10. 2017 10.57:23)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Zajímavá novinka (relativně) od známého výrobce PAček:
http://www.quilterlabs.com/index.php/pr … -block-800

Na Talkbassu a Basschatu to celkem chválí. Často je zmiňován fakt, že Quilter má vlastní implementaci Class D koncového stupně vyvinutou speciálně pro tuto aplikaci. Což prý není dnes úplně běžné. Údajně většina malých lehkých hlav na trhu používá některý z ICEpower modulů od Bang & Olufsen, což jim všem dává do jisté míry podobnou odezvu na dynamiku. Čili sice ty hlavy mají různý zvuk, protože každá má svůj předzesilovač, ale na dynamiku hry reagují podobně. To jak reagují může někomu vyhovovat a někomu nemusí. Proto se lidé zajímají o jiné než B&O implementace. Krom Quilteru by měl mít vlastní implementaci Class D stupňů např. Markbass a teď si nevybavuji, zda byla zmiňována ještě jiná značka.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

18

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Šimi napsal:

Zajímavá novinka (relativně) od známého výrobce PAček:

relativne tak 2 roky ne? big_smile  .. nekde sem to tu tusim linkoval smile  ale ty jejich kytarove apecky se mi hrozne libi  smile  kdybych hral zavodne na kytaru tak asi neodolam big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

19

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

m3 napsal:

.. nekde sem to tu tusim linkoval

Já zde: http://baskytara.com/post391540.html#p391540

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Nějak se to v posledních týdnech semlelo a mám tohle smile

http://baskytara.com/img/m/632/t/p1btv3iqh112gv1nvi6u91g8a16bb3.jpg

Zatím zkoušeno jen při panelákové hlasitosti, takže nemůžu říct nic víc. Ale i tak z toho mám radost smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

21

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dnes jsem konečně mohl porovnat obě své aparatury vedle sebe při "provozní" hlasitosti. Velikostně jsem si nepolepšil (viz foto) smile Váhově jen trochu. Mobilita je ale samozřejmě lepší.
Co se týká zvuku, tak zatím nechci dělat závěry, dokud nevyzkouším s kapelou. Při přímém srovnání je však nová aparatura mnohem "tvárnější" a dokážu z ní dostat pro mě praktičtější zvuk. EBS (narovno) + Ampeg má sám o sobě rockovější charakter (určitě víc véčkoidní). U Sansampu bohužel nedokážu moc říct, co znamená na rovno smile Ale celkem rychle jsem natočil to, co hledám. Konkrétní tvrdý zvuk, který pěkně vrčí a i v basech je pevný.  Při hraní cítím rychlejší odezvu, hraje se mi "snadněji". A mám dojem, že ty Markbass bedny méně ovlivňují charakter zvuku, než jak to má Ampeg. Výkonu habakuk.

Za mě tedy určitě posun směrem, kterým jsem se vydal - univerzalita a snaha nechat vyniknout charakter nástroje. Naopak co nejmíň tvořit zvuk bednou, která na živo nemá žádný význam.

http://baskytara.com/img/m/632/t/p1bue6uh9c1m611p431bo1ikik203.jpg

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Atvečko (08. 11. 2017 21.00:31)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Když lehká, tak lehká...

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1bueiseivqtb1r48123ptlj1e479.jpg

kytara 3,6kg
hlava 0,9kg
box 5,2kg

Box 8ohm/150W, příští tejden dostane dvojče do páru  (10CL51)
Zesilovač 200W / 4Ohm


Původně jsem zvažoval box bez rohů a s lakovaným grilem, ale nakonec jsem zvolil ošklivější, ale praktičtější  klasiku.

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1buej0r517453pg1e4lm0e187ob.jpg

Za cenné rady při výběru repra děkuji zdejšímu boxovýmu guru - nookovi

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

23

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Nj, mně se to trochu zvrtlo big_smile

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

24

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Atvečko napsal:

Když lehká, tak lehká...

kytara 3,6kg
hlava 0,9kg
box 5,2kg

Box 8ohm/150W, příští tejden dostane dvojče do páru  (10CL51)
Zesilovač 200W / 4Ohm

Kurna to by se mi taky líbilo, zvlášť teď když na Praze 1 už jezdí taky to auto s kamerama co kontroluje parkování, jestli tam můžeš vůbec stát. To už cedulka za oknem nepomůže.

Zatím mám vyzkoušeno, že Phil Jones Bass Cube 100 uhraje s PA i Blues sklep, ale v Ungeltu není sub ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

25

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Jako sub to samosebou moc nehraje smile   Je to taková přímočará bedna.   Ale pět kilo... PĚT
Přesně jak píšeš - do tramvaje/metra/taxiku ideální.

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1buer9mdej2pc21153u1nug1am43.jpg

Kdybych ji udělal o trochu větší, místo 55Hz by na 3dB měla 50Hz
Ale zase tak zásadní to není.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: MartinXC (09. 11. 2017 08.06:06)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Atvečko napsal:

... Box 8ohm/150W, příští tejden dostane dvojče do páru  (10CL51)
Zesilovač 200W / 4Ohm ...

10CL51 je hodně dobrý repro, ve dvou to bude hrát jako každá jiná 210...
Na papíře jsi kolem 43Hz při -10dB - se ani nechce věřit.

Budeš mít nějaký popruh nebo spojovací sucháč abys boxy mohl nosit dohromady?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

27

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Představa je taková, že si budu nosit jen jednu bednu, pokud to uhraje, dvě jen pokud budou nutně potřeba. V pátek jdu testnout běžnou hospodu (dvě kytary na malý 30W rolandy , bicí bez zvučení) to by jedna měla dát s prstem v nose....   Pořád ještě váhám, jestli tu druhou udělám úplně stejnou, nebo šikmo, jako si nechal Aidamos postavit od Nooka a nebo vymyslím nějaký kombinovaný řešení...

Jednoručný nošení dvou beden mám vyřešený koncepcií rohovýho držadla, stačí ty dvě bedny dát zády k sobě a v pohodě je chytnu obě.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

28

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

http://baskytara.com/img/m/3056/t/p1bug2m2tn5b3199212rbtuo1aj3.jpg

Dosavadní konečné řešení u mě. big_smile

0 xLajků:

29

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Já zkouším kombinaci Ampeg SVP CL a digi konec Fonestar DSA-300 (580W do můstku do 8 Ohm)
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1buga48mh1spu109q1t6dv0b1lnk3.jpg
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1buga5gj81aok1mtu192q1it71pgf5.jpg

Mosfet konec je zvukově mnohem lepší (2U nebo 3U 13-16 kg). Ale. Uvažuju. Z preampu do mixu jde excelentní zvuk. A na ten můj příposlech na pódiu ... A že budu používat in-ear. Zkrátka jsem na vážkách, jaký konec používat.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

30

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

pepaol napsal:

Ale. Uvažuju. Z preampu do mixu jde excelentní zvuk. A na ten můj příposlech na pódiu ... A že budu používat in-ear. Zkrátka jsem na vážkách, jaký konec používat.

Jj, to je přesně důvod, proč jsem konec řešil hlavně z praktického hlediska. Nedělat kompromisy u basy, onboard preampu a preampu a klidně udělat kompromisy u koncáku a u beden. Na posledním koncertě jsem si ještě se starým apecem nechal dát víc basy do odposlechu, než kolik mi lezlo z bedny (ta spíš jen dotvářela objem). A je to pro mě mnohem praktičtější.

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

31

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Atvečko napsal:

...
Jednoručný nošení dvou beden mám vyřešený koncepcií rohovýho držadla, stačí ty dvě bedny dát zády k sobě a v pohodě je chytnu obě.

Chytré řesení - ještě bych jim na záda dal kus sucháče aby držely u sebe najisto (třeba v autě).

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

32

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

...
Dosavadní konečné řešení u mě. big_smile

MBX150 je kontrabasácká klasika.
Ale pro baskytaru jsem mu na chuť nepřišel a tak ho nemám :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

33

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

MartinXC napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:

...
Dosavadní konečné řešení u mě. big_smile

MBX150 je kontrabasácká klasika.
Ale pro baskytaru jsem mu na chuť nepřišel a tak ho nemám :-)

Já na to hraji i s baskytarami 4,5, open stage,studio, kluby bez problémů. A na kontrabas je to fakt skvělé. big_smile

0 xLajků:

34 Naposledy upravil: pepaol (10. 11. 2017 09.38:03)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Jestli my amatéři ty aparáty moc neprožíváme. Včera na J.A.R. měl Robert Balzar 12” kombo, asi digi konec a další 412 bednu bez loga. Hrál na 6 podobnou TRB (basa měla nejspíš singly). A in-ear. Nejvíc to bude v rukách. Paráda.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

35

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

(Malej) aparát prožívám, protože se s ním musím tahat sám.
Taky co bychom dělali, kdybychom nemohli teoretizovat ;-)
Ale máš pravdu - třeba Vincek Kumr ať má za sebou cokoliv (fullstack Gallien, Markbass, ...)  zní to vždycky cca stejně a když skončí, jeden si řekne - to bylo neopakovatelný.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

36

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

pepaol napsal:

Hrál na 6 podobnou TRB

Tuhle?

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1buimme5c11gr1n1h11jdt3s10373.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

37

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

pepaol napsal:

Včera na J.A.R. měl Robert Balzar 12” kombo, asi digi konec a další 412 bednu bez loga

On hraje už strašně dlouho na kombo SWR Workingmans 12". Box nevím...
http://baskytara.com/img/m/2358/t/p1buios55i4rkhdc1p3d3b1rje3.jpg

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

38

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

pepaol napsal:

Jestli my amatéři ty aparáty moc neprožíváme.

Moje záda budou za můj novej 6ti kilovej   (11 kilovej ve stacku) aparát vděčná, proti 70ti kilům co tahaj teď smile

Ale máš pravdu - hrál jsem stejnej klub se stejnou kapelou na TE fullstack,  2x15 Randall  i na 12" 70W kombo a úplně nejvíc v živote jsem toho nahrál bez šlapek na kombo, který mělo jen volume, nic víc.  A všem to bylo úplně u fuk smile

Hlavně, že u toho byla prča....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

39

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

kurowec napsal:

Box nevím...

Podle mě k tomu má 4x10 Epifani, ještě ten starý model..

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

40

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

pepaol napsal:

Jestli my amatéři ty aparáty moc neprožíváme. Včera na J.A.R. měl Robert Balzar 12” kombo, asi digi konec a další 412 bednu bez loga. Hrál na 6 podobnou TRB (basa měla nejspíš singly). A in-ear. Nejvíc to bude v rukách. Paráda.

Něco na tom bude (např. to, že je to hlavně v rukách), ale zas tak jednoduché to podle mě není smile Podle mě i profíci řeší vybavení, záleží prostě jak kdo. Za druhé za některé profíky to může řešit někdo jiný (jak stěhování, tak zvuk atd.), takže vyřešeno to být musí ať už jde o amatéra nebo profíka.

Ale souhlasím s tím, že amatéři mají sklon z pořizování vybavení dělat koníček, zatímco pro profíky to bude častěji prostě jakási nutnost či nutné zlo smile A myslím, že na tom vlastně není nic špatného.

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

41

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DalajVladan napsal:

stěhování

Řekl bych, že to je dost často hlavní důvod i u profi. Nebo právě u profi. Člověk by si troufnul podle výbavy na podiu určit, zda má onen muzikant k dispozici bedňáky nebo ne.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

42

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

http://baskytara.com/img/m/3056/t/p1bug2m2tn5b3199212rbtuo1aj3.jpg

Dosavadní konečné řešení u mě. big_smile

To jsem ani netušil, že se díky bedýnkám dozvím, že se potkám na jedné akci se Štěpánem!
To Štěpán Axman: Tak v Blues Sklepu s oběma bedýnkama, když přijedou umělci z Brna... Dnes opraveno... :-)

0 xLajků:

43

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Aidamos napsal:
pepaol napsal:

Hrál na 6 podobnou TRB

Tuhle?

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1buimme5c11gr1n1h11jdt3s10373.jpg

Ano, tuhle.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

44

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Zrovna ji má i Scott Devine na svým youtube kanálu, je to Patitucciho signature Yamaha. Pěkná no smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

45

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DIGITAL CHOCOLATE napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:

http://baskytara.com/img/m/3056/t/p1bug2m2tn5b3199212rbtuo1aj3.jpg

Dosavadní konečné řešení u mě. big_smile

To jsem ani netušil, že se díky bedýnkám dozvím, že se potkám na jedné akci se Štěpánem!
To Štěpán Axman: Tak v Blues Sklepu s oběma bedýnkama, když přijedou umělci z Brna... Dnes opraveno... :-)

No parada, tos mi udelal opravdu radost, hodne me to zajima smile
Ja oplatkou privezu svoji cerstve dodelanou basu - novou bezprazcovou lubovku na zakazku smile

Uz se tesim smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

46

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Štěpán Axman napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:

http://baskytara.com/img/m/3056/t/p1bug2m2tn5b3199212rbtuo1aj3.jpg

Dosavadní konečné řešení u mě. big_smile

To jsem ani netušil, že se díky bedýnkám dozvím, že se potkám na jedné akci se Štěpánem!
To Štěpán Axman: Tak v Blues Sklepu s oběma bedýnkama, když přijedou umělci z Brna... Dnes opraveno... :-)

No parada, tos mi udelal opravdu radost, hodne me to zajima smile
Ja oplatkou privezu svoji cerstve dodelanou basu - novou bezprazcovou lubovku na zakazku smile

Uz se tesim smile


Taky taky :-D

Ostatně kdo máte zájem a nemáte to daleko, srdečně zveme:
22/11 Blues Sklep Praha, společný koncert LadyPraga + Nevermore@Kosmonaut
http://baskytara.com/img/m/3056/t/p1bumavl6216dr1o94p1v1l70kt63.jpg

0 xLajků:

47

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Atvečko napsal:

Když lehká, tak lehká...

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1bueiseivqtb1r48123ptlj1e479.jpg

kytara 3,6kg
hlava 0,9kg
box 5,2kg

Box 8ohm/150W, příští tejden dostane dvojče do páru  (10CL51)
Zesilovač 200W / 4Ohm


Původně jsem zvažoval box bez rohů a s lakovaným grilem, ale nakonec jsem zvolil ošklivější, ale praktičtější  klasiku.

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1buej0r517453pg1e4lm0e187ob.jpg

Za cenné rady při výběru repra děkuji zdejšímu boxovýmu guru - nookovi

Tak jak, jsou už nějaké další pocitové, dojmové či reálné mezivýsledky ?

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

48

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Atvečko napsal:

Když lehká, tak lehká...
box 5,2kg
...

Hmm, ani se věřit nechce - při hmotnosti repra cca 1,2 kg tedy máš 25litrovou škatuli kolem 4 kilo, správně?
Napuštěná heliem? :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

49

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

karadam napsal:

Tak jak, jsou už nějaké další pocitové, dojmové či reálné mezivýsledky ?

Zrovna dneska jsme nakoupil v Prodance a Obi na dvojče. O víkendu ji složím.

Jedna odehraná zkouška a jedna hospoda se šramlem ( s živejma bicíma, ale s konzervatoristou, ne řezníkem) na levnýho precla - paráda, výkonu přehršle, zvuk jak z desky.   Ted se zrovna balím na zkoušku a beru si Cort a Zoom. To by měl bej trochu větší kravál, ale předem už vím, že to bude cajk. Někdy začátkem prosince hrajeme venku na větším podiu, tam už si vezmu obě smile

Zatím jsem narážel na limit bedny, páč repro je 150W,  se dvěma paralelně myslím u půjde reálně vyzkoušet i limit toho Eliota.
Mohl bych vzít 300W 15" ale nechce se mi s ní tahat a v bytě to není asi moc vhodný.
Zkoušel jsem v dílně volume doprava, s přibývajícím výkonem se trochu začal ztrácet charakter TE, ale spíš bych to přisuzoval už zmíněnýmu limitu reproduktoru.

MartinXC napsal:

Napuštěná heliem?

Tos mě zaskočil a právem... chyba - 6,3 kg  váženo ted na manželčině koupelnový váze. 
5,2 byl špatnej odhad s kuchyňskou váhou do 5kg, zdálo se mi, že nadlehčuju jedním prstem jen minimálně smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

50

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Struny z ovčích střev, nebo jsou i z kovu ? :-)
Jak je to v poměru cena/kg ? U horských kol platí snížení váhy o 1 gram=100 Kč :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

51

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Mise ukončena

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1bvag30du1u7qu1o1oi1d47mev3.jpg

Doufám že s tímhle už to doklepu. Ted budu muset probrat skříň, a zvážit čím zahltím bazar smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
1 xLajků:

52 Naposledy upravil: eosine (20. 11. 2017 13.15:18)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Máte někdo názor nebo zkušenost s tímto 2*8?

http://baskytara.com/img/m/3343/t/p1bvclh7r4e7vp95i6tktgbt3.jpg

https://www.thomann.de/cz/warwick_wca_2 … ht_cab.htm

Jsem zvyklý na Sondelirium 10.5, nic horšího mě nezajímá, čímž se výběr malých a výkonných bedýnek dost zužuje :-)

0 xLajků:

53

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Atvečko napsal:

Mise ukončena

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1bvag30du1u7qu1o1oi1d47mev3.jpg

Doufám že s tímhle už to doklepu. ...

... myslíš tím do velikonoc nebo až do žní ;-)

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

54 Naposledy upravil: Aidamos (20. 11. 2017 20.03:57)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

karadam napsal:

nebo až do žní

A pak prodá kravku a na jaře už nezaseje big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

55

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

karadam napsal:

do velikonoc nebo až do žní

hehehe.  No myslím, že na stadiony už to nebude a na to co hraju, mi tohle už vždycky bude stačit smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

56

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Čas pokročil a zase jsem trochu přehodnotil, co by se mi hodilo. Zvukově jsem se hodně přiblížil tomu, co jsem hledal. Z toho Sansampu PSA dostávám konkrétní našlápnutý zvuk, který se nikde neztrácí. Ale! Začal jsem si hrát víc doma  a pořídil pru tuhle příležitost Zoom B3. Jenže mně by se víc líbilo, kdybych doma mohl být svůj regulérní apec a hrát se "svým" zvukem. A 4U rack na tohle moc není vhodný. Tak jsem si začal hrát s myšlenkou malého pedalboardu, který bych mohl připojit jak ke koncáku (Little Giant plní svou funkci velmi dobře) a svým bednám, tak prostě jen do odposlechu a sluchátek. 

Pořídil jsem kompresor TC E. SpectraComp, předzesilovač Tech 21 VT Bass Deluxe, speaker a amp simulátor Mooer Rada a sluchátkový zesilovač. Všechno moc fajn věci. Ale narazil jsem u toho předzesilovače. Za boha z toho nemůžu dostat to, co se mi líbí na tom PSA. Už jsem se k tomu hodně přiblížili, ale štve mě, že to pořád není ono. Pořád v tom slyším takovou "dutost", kterou nemám rád...

Níže dávám nahrávky za stejný podmínek. Btw. jsou tam stažený některý vyšší frekvence, aby ten charakter nerušily pazvuky od pražců atd. a bylo víc slyšet to tělo, o které mi jde. Poznáte, kterej je předzesák je kterej? smile A sluchaři, v čem by mohl bejt rozdíl? Už jsem si hrál i se spektrálním analyzérem a ekvalizací v komplu a k něčemu nakonec došel, ale zatím si to nechám pro sebe a nebudu vás ovlivňovat smile 

 

https://1drv.ms/u/s!Aiz530_wFHK5gtZeGO7cHkINofUC9g

https://1drv.ms/u/s!Aiz530_wFHK5gtZdKw3D7EjGgDrkzw

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

57

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DalajVladan napsal:

Pořídil jsem kompresor TC E. SpectraComp, předzesilovač Tech 21 VT Bass Deluxe, speaker a amp simulátor Mooer Rada a sluchátkový zesilovač.

Až na ten Mooer Radar mám přesně to samé. Simulace repra ve VéTéčku Ti nevyjhovuje? Jinak ty ukázky mi přijdou velice podobné, tipnu si, že ukázka č. 1 je přes VéTéčko, ale je to jen tip. Líbí se mi oba zvuky a kdybych neměl srovnání, tak tím spíš.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

58

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tipuju stejně jako Aidamos. A Tech 21 Bass Driver D.I. Deluxe si zkoušel? Jestli by to tam nešlo spíš..

 

0 xLajků:

59 Naposledy upravil: DalajVladan (28. 05. 2018 12.18:14)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Aidamos napsal:

Až na ten Mooer Radar mám přesně to samé.

 SpectraComp jsem koupil hlavně na základě tvé recenze smile 

Aidamos napsal:

Simulace repra ve VéTéčku Ti nevyjhovuje?

Mám ještě starší verzi bez možnosti speaker sim vypnout. Ale jestli jsem správně pochopil, tak to stejně jen ořezává výšky. Mooer Radar jsem koupil proto, že je to samostatná krabka, která toho umí fakt spoustu a hlavně jsem byl zvědavej. Ze začátku jsem z toho moc nadšený nebyl, ale po pár hodinách hraní si a dokoupení impulzů MarkBass 410 a GK 112 jsem tomu na chuť přišel a na hraní (cvičení) do sluchátek mi to přijde fajn věc. Plánuju ho mít na výstupu pro zvukaře a do sluchátek (jak na cvičení, tak in-ear odposlech na live hraní), do basového apecu chci jít samozřejmě napřímo. Ale jestli to tak skutečně dopadne, to se ukáže až časem. Zatím jsem to na live hraní nenasadil smile 

 

 

 

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

60

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

DalajVladan napsal:

Mám ještě starší verzi bez možnosti speaker sim vypnout. Ale jestli jsem správně pochopil, tak to stejně jen ořezává výšky.

 To bych vůbec neřekl. Spíš to trochu zvýrazní vyšší středy a dokonce i ty výšky a taky trochu komprimuje. V těch ukázkách je to slyšet: https://baskytara.com/topic14925

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

61 Naposledy upravil: DalajVladan (29. 05. 2018 15.54:56)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Asi se už nikdo další nezapojí, tak pokročím. Prnví nahrávka je PSA, druhá je VT Bass smile Přo hraní si s ekvalizací jsem dokázal zvuk VT přiblížit PSA tím, že jsem ubral frekvence pod 100 Hz a naopak mírně přidal na 200-300 Hz. A to teď dělám pomocí toho SpectraCompu a jeho schopnosti nastavit gain pro 3 pásma zvlášť. Ale smaozřejmě uplně identeické to není. A hlavně to jinak reaguje na dynamiku hry a to už korekcema asi nedoženu...

José napsal:

A Tech 21 Bass Driver D.I. Deluxe si zkoušel? Jestli by to tam nešlo spíš..

Hm. Dost možná že jo smile Já nad tím nákup VTčka moc nepřemýšlel. Objevil se na bazaru, tak jsem ho rychle naslepo vzal, aniž bych to nějak zkoumal. Možná by pro moje uši byl nejlepší Para Driver. Asi po něm budu pokukovat.

Aidamos napsal:

Spíš to trochu zvýrazní vyšší středy a dokonce i ty výšky a taky trochu komprimuje.

 Hm, zajímavý. Každopádně změna zvuku přes Mooer Radar je mnohem zásadnější a spíš zvuk zakulacuje. 

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: Dzzerza (14. 06. 2018 12.54:21)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Pohrávám si s kacířskou myšlenkou zmenšení aparátu.

V jedné kapele kde potřebuju hrát nahlas proti dvěma kytarám mám EBS HD350 a k tomu SWR Goliath 4x10.

V té druhé, kde nepotřebuju tolik výkonu, mám Ampeg MICRO VR HEAD a k tomu SWR Workingman 2x10. Jenže na větší venkovní stage je to na pětistrunu málo.
Protože ale potřebuju extrémně šetřit místem (bo jezdíme osobákem), říkal jsme si, že bych koupil něco o velkosti 2x10 komba ale s vyšším výkonem než mám teď.

V užším výběru mám komba:
1/ TC BG 250 112, resp. 210 (obojí na bazaru pod 10 tisíc)
2/  Gallien Krueger MB150S-112 
3/ GK 210 backline
4/ Roland CUBE BASS 120XL
5/ EBS NEO DROME - https://hudebnibazar.cz/bass-kombo-ebs/ID163325/

6/ vyměnit jenom box za EBS NeoLine 210 - https://hudebnibazar.cz/ebs-reidmar-250w-ebs-neoline-210/ID172505/

Co ovšem nevím, jestli si vůbec pomůžu. Jestli některý z těchto parátů bude lépe snášet pátou strunu i při vyšší hlasitosti.
Případně jestli nemáte někdo typ na něco co jsem přehlédnul. 
Ono je jedna věc si to vyzkoušet na prodejně a něco jiného pak v reálu.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

63

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Podle mého soudu - 1)-6) jsou buď velké škatule, nebo moc nehrají.  

Zvukově 6) je správně. Prostorově je ale tato 210 docela hamatná. 

Lépe domluvit u p.Hockeho N112 kterou ti osadí nečím uřvanějším než CL, třeba 12HPL76 nebo Kappalite3012. To by mohlo vyhovět jak výkonem, tak malými rozměry. 

Ještě lépe Soundelirium 12.6. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

64

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Na to TC BG250 210 kombo jsem měl možnost párkrát hrát a hrálo to překvapivě slušně a hodně hlasitě. Ale taky to byla překvapivě těžká kráva a jestli to dávalo strunu H fakt nevím, protože jsem ji zrovna moc nepoužíval.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

65

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dzzerza napsal:

Případně jestli nemáte někdo typ na něco co jsem přehlédnul.

 Tohle: https://baskytara.com/topic16121 + Háčko zvládá, ale dělají i patnáctku.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

66

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Aidamos napsal:
Dzzerza napsal:

Případně jestli nemáte někdo typ na něco co jsem přehlédnul.

 Tohle: https://baskytara.com/topic16121 + Háčko zvládá, ale dělají i patnáctku.

Adame díky za typ.

Kdysi jsme měl Hartke 210C a s těma  reprákama HyDrive jsem se nezkamarádil. Ale tohle si zajdu někam vyzkoušet.
Mám rád, když se dá bedna naklopit, obzlášť na malých podiích.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: Dzzerza (15. 06. 2018 09.18:12)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dotaz na starší a novější model Hartke KB 15
Tam je oficiálně  u novějšího modelu tak velký nárůst výkonu? Ze 120 W na 500 W?

Na bazaru jsou oba modely za pěknu cenu, na tsaším je přímo napsané 120 a u ovějšího se všude uvádí 500
https://hudebnibazar.cz/hartke-kb15-120w/ID154736/

https://hudebnibazar.cz/hartke-kickback-15-500w/ID173664/

Resp., vyplatí se uvažovat o novějším modelu? Kromě toho že tam je jiný reproduktoru.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

68 Naposledy upravil: Aidamos (15. 06. 2018 09.48:53)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dzzerza napsal:

Dotaz na starší a novější model Hartke KB 15 Tam je oficiálně  u novějšího modelu tak velký nárůst výkonu? Ze 120 W na 500 W?

 Ano. Starší model má označení Hartke KickBack 15 a novější Hartke KickBack KB15. O obou verzích píšu v recenzi, stačí číst. A těch 500 W je jen ve špičce, sinus má 250 W.

Dzzerza napsal:

Resp., vyplatí se uvažovat o novějším modelu?

 Rozhodně. A za tu cenu z inzerátu je to super. Ber to!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

69

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Už mám domluvené v hradecké Hudebním centru testování. Mají tam starší 15 a novější 12
Tak uvidíme. Já mám totiž pořád v paměti jak blbě hrála ta 210C

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

70

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tak jsem byl Hartke testovat. 
Na prodejně měli KB12 nový model (tj. 500 W) a starší model KB15 (cca 150 W)
Rovnou říkám že nová dvanáctka starší patnácku peválcovala na plné čáře. Ta hlasitost KB12 je neuvěřitelná a zvuk je pořád krásně srozumitelný.
Samozřejmě jsem to zkoušel pouze v prodejně, bez bicích atd., ale dovedu si představit, že díky možnosti naklopení tohle středně hlasitého bubeníka utáhne v pohodě.

Co mě trochu odrazuje od toho abych ho hned koupil,
1/je nemožnost připojit další box,
2/DI OUT pouze před EQ a SHAPE
3/a taky absence GAIN (i když to se zdá je vyřešeno dostatečně). 

Každopádně velmi děkuji Adamovi za skvělý typ, mám ted brouka v hlavě, ale myslím, že vím jak to dopadne :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

71

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dzzerza napsal:

Co mě trochu odrazuje od toho abych ho hned koupil, 1/je nemožnost připojit další box, 2/DI OUT pouze před EQ a SHAPE 3/a taky absence GAIN

 Jo, to všechno píšu v recenzi.

Dzzerza napsal:

Každopádně velmi děkuji Adamovi

 Rádo se stalo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

72

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tak jsem si KB12 koupil a o víkendu s ní odehrál dvě větší open air akce.

První dojmy - hraje to fakt nahlas a je to fakt lehký. Nemusím nic drátovat, v autě zabírám míň místa něž kytarista se svým 2x12 boxem.
Navíc můžu si to hodit pod nohy, takže sám se slyším slušně a neotravuju hlasitostí ostatní.
Automatický GAIN funguje bezchybně

To že jde DI-out už před EQ ven jsem nakonec ocenil jako dobrou vlastnost - na podiu si můžu kroutit EQ podle potřeby, ale zvukařovi jde zvuk udělaný v multiefektu.

Jinými slovy za cenu něvco málo přes 10 tisíc (mám golden card v Muzikeru) skvělý aparát a tímto ze srdce děkuji Adamovi, že mě na tenhle aparát upozornil.

Teď k tomu ještě někde obstarat nějaký obal na převoz.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

73 Naposledy upravil: Aidamos (25. 06. 2018 08.34:02)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dzzerza napsal:

Teď k tomu ještě někde obstarat nějaký obal na převoz.

Napiš si do Boxxu, dělali mě plně polstrovaný obal s kapsou na kabel a další krávoviny, takže výkres mají, eventuálně pošlu. Jinak viz: https://baskytara.com/post402481.html#p402481

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

74

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Díky, už jim píšu, pokud by nenašli rozměry, požádal bych tě o ně.
Ta kapsa zeshora mi přijde jako hodně  dobrej nápad.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

75

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tak jenom průběžné info, pro případ že by někdo taky kupoval Hastke KB12.
Ve firmě Boxx mají rozměry uložené v databázi, takže stačí říct model a netřeba měřit - já už objednal.

Narazil jsem ale na takovou "nepěkná" věc. Včera jsem vzal kombo poprvé na zkoušku a bubeník si hodně stěžoval, že ve chvíli kdy si vezme sluchátka kvůli clicku, tak skrz ně leze z komba hodně silné hučení.
Kombo mám položené hned vedle bicích a k bubeníkovi je otočené bokem - jinam ho dát nejde. Odhaduji, že na vině budou asi ty dva basreflexy vzadu. Zatímco na venkovní stage to nevadilo, tak v malé zkušebně to je kupodivu problém. S bednou SWR 2x10 kteoru jsem měl doteď jsme nic takového řešit nemusel. Podotýkám, že zkušebna je askuticky pořešená celkem slušně. A zvuk basy mám položený spíš k vyšším frekvencím a nehraju nijak moc nahlas.

Uvažuju jestli má smysl do zkušebny ucpat basreflexy.  nehrozilo by pak poškození reproduktoru?
Nebo nějaké jiné nápady?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

76 Naposledy upravil: Aidamos (02. 07. 2018 11.30:10)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Dzzerza napsal:

Nebo nějaké jiné nápady?

Hlavně basový aparát nesmí být v rohu. A jinak mě napadá ještě podložit, dát ho výš, ne na zem. Otázka i nastavení. V jaké poloze používáš filtr SHAPE, používáš-li ho vůbec?  Já na první tečce vlevo od středu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

77

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Aidamos napsal:
Dzzerza napsal:

Nebo nějaké jiné nápady?

Hlavně basový aparát nesmí být v rohu. A jinak mě napadá ještě podložit, dát ho výš, ne na zem. Otázka i nastavení. V jaké poloze používáš filtr SHAPE, používáš-li ho vůbec?  Já na první tečce vlevo od středu.

Zkusil jsem všechno možné - kombo na zem, kombo židli, různé nastavení SHAPE.
Budu muset zkusit jiné umístění v místnosti. Zvláštní že ta SWR bedna tyhle problémy na stejném místě neměla. Měla ale bassreflex zepředu...
No holt budu muset laborovat...

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

78

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Aidamos napsal:

basový aparát nesmí být v rohu

Proč?

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

79

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

4ksch napsal:
Aidamos napsal:

basový aparát nesmí být v rohu

Proč?

Nesmí je možná moc striktní, ale jde o to že basový aparát položený na zem = zesílení basového spekta o 3dB a v rohu je to myslím 6dB. Takže ve máš mýsto čitelnýho zvuku basy dunící zvukovou kouli.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

80

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Hastur napsal:

zesílení basového spekta o 3dB a v rohu je to myslím 6dB.

 ty tři decibely jsou přímým odrazem od zdi hned za aparátem, umístění v rohu +/- 6 dB celkem sedí, ačkoli je to dost polopaticky řečeno a s dB jakožto jednotkou hlasitosti to nemá mnoho společného, v rozích úřaduje spíš akustický tlak wink
bedna sama o sobě na zemi hraje normálně, to asi všichni víme wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

81 Naposledy upravil: litrfree (09. 07. 2018 21.21:07)

Re: Univerzální lehká baskytarová aparatura

Tak sem si taky postavil ultralajt stack.

https://baskytara.com/img/m/24982/t/p1ci08v1sg1al07lb1thq16nau2d3.jpg

Promethean 500, Soundelirium 114 plus horna pětipalec, Peavey Basic 112, a Zoom B3 to do toho rozhazuje. Sakumprásk bazary. Eště můžu dolu strkat  Marshall B65 misto Pívka, pak to zase hraje jinak.

 

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků: