1

Téma: Lehčí baskytara

Potřeboval bych radu, mám už téměř rok problémy se zádama a přičítám to hraní na baskytaru, stalo se mi to po tom co jsem měl půjčeného fendra jazz basse. Uvažuji o koupi co možná nejlehčí basy, abych ulevil zádům, ale zase chci aby dobře hrála. Doporučíte mi nějakou?, uvažoval jsem o pádlu Hohner B2A, nebo o lubovce Aria tab – 66, nebo o Arii bez těla a hlavy. Děkuji.

0 xLajků:

2

Re: Lehčí baskytara

zkus nákýho warwicka z baheního jasanu, třeba corvettu, je tro fakt lehoučký...ale hraje to...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Lehčí baskytara

Nebo něco z překližky... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

4

Re: Lehčí baskytara

Pomerne lehka basa je MTD z Horovic...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: Lehčí baskytara

Ale to Kubšovo Warwick bylo nehorázně lehký, fakt jsem koukal...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

6

Re: Lehčí baskytara

Některý Corty jsou lehký, ne?

0 xLajků:

7

Re: Lehčí baskytara

Ahoj, no já si zkoušel Cort A4 a musim, říct, že to byla nechutně lehká baskytara big_smile Teda asi nejlehčí, co jsem na zádech měl ...

0 xLajků:

8

Re: Lehčí baskytara

no padlo je padlo.. nekde tady je i vaha kdyz sem ho vazil ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Lehčí baskytara

m3 napsal:

no padlo je padlo.. nekde tady je i vaha kdyz sem ho vazil ...

Co jsem mel padlo (Hohner B5V ci tak nejak - proste petistrunka), tak bych si netroufl rict, ze bylo nejak extra lehke. Drevo cosi vazilo a hodne pridala kobyla, ktera je opravdu dost masivni. Myslim, ze se daji najit i lehci nastroje klasickeho tvaru.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

10

Re: Lehčí baskytara

No, je fakt, že taková lubovka je taky jako věchýtek... akorát má holt trochu omezené zvukové možnosti...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

11

Re: Lehčí baskytara

nebo si porid tu nejvetsi lubovku a s tou zada nenamahas pri hrani vubec, horsi to je, kdyz ten kontrabas pak kamkoliv dopravujes smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

12

Re: Lehčí baskytara

nevim, esli je kontrabas lehčí, než průměrná basovka

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: Lehčí baskytara

ale nemas ho na zadech .D

0 xLajků:

14

Re: Lehčí baskytara

a kdo řiká, že basovku mit musíš big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

15

Re: Lehčí baskytara

juhuuu napsal:

a kdo řiká, že basovku mit musíš big_smile

Mě teda záda trochu z basy chytaj,tak po třech hodinách hraní... nejideálnější je asi pozice v podpaždí,ale ta se mi opravdu nelíbí... postupem času (možná jak zde Jenich zmiňoval) se dopracuju až takhle vysoko.. na autora tohoto topicu bych poslal radu,esi nemá basu moc dole.. vyzkoušel bych jí mít co nejvýš ( i když pokud hraje metal,tak to asi nepůjde - otázka pózy big_smile ) - zkoušel bych,jestli jí špatně nedrží a teprve pak bych špekuloval o nějaké lehčí...

0 xLajků:

16

Re: Lehčí baskytara

nebo si koupil tlustej pááás smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Lehčí baskytara

někde jsem uzřel spešl popruh pro ty co maj špatny záda byl přez obě ramena jak kšandy docela mne to zaujalo ale já hlava děravá si nevzpomenu kde to bylo
Šakal

ukulele
0 xLajků:

18

Re: Lehčí baskytara

bylo to na letáku od guitarshopu...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

19

Re: Lehčí baskytara

mikulik napsal:

Nebo něco z překližky... smile

Sigma má pět kilo...

0 xLajků:

20

Re: Lehčí baskytara

Děkuji moc za komentáře, je fakt že držení a posazení nástroje může mít tak svůj vliv na tom, že mě ty záda bolej.

0 xLajků:

21

Re: Lehčí baskytara

jakub sach napsal:

Děkuji moc za komentáře, je fakt že držení a posazení nástroje může mít tak svůj vliv na tom, že mě ty záda bolej.

No já sem se nejdřív zamyslel nad svým hraním a pak mě napadlo, proč by mě možná mohly bolet ty záda big_smile je to celkem praktická zkušenost

0 xLajků:

22

Re: Lehčí baskytara

Kdysi jsem na E-bayi narazil na Fender P Lyte, než precission to připomínalo moderní basu a avizovali že je dost lehká...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

23

Re: Lehčí baskytara

nebo ten umlohmotnej cort vod Curbowa..ten by moh bejt lehkej ale jak hraje....netusim ale je tu nekde probirabej tusim...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

24

Re: Lehčí baskytara

d.a.l.i napsal:

Pomerne lehka basa je MTD z Horovic...

Bohužel te není případ té mé :-).

Jinak můžeš zkusit headless či úplně těloless, když Ti to bude vyhovovat. Určitě to ale chce pořádný track a basu hezky nahoru. Chápu, že metaláci to odsouděj ale od tý doby co jsem si jednou zvednul basu nahoru tak už jsem jí dolu nepustil:).

0 xLajků:

25

Re: Lehčí baskytara

zkuste mi prosím doporučit typ a značku baskytary a nehádejte se kdo si jí kde drží a proč...dík

D.a.l.i: promazan prislusny offtopic ...

0 xLajků:

26

Re: Lehčí baskytara

ehm, měl jsem kdysi takovou příšernou jolanu a ta vážila nula nula nic, tělo to mělo jako telecaster a přišlo mi to jako z papíru...

problém byl ten, že to mělo naprosto poblijónskej zvuk

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

27

Re: Lehčí baskytara

Warwick corvette....bahení jasan

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

28

Re: Lehčí baskytara

kurcatovium napsal:

ehm, měl jsem kdysi takovou příšernou jolanu a ta vážila nula nula nic, tělo to mělo jako telecaster a přišlo mi to jako z papíru...

Iris bass.. :-)

Hohnerku nebo jinou kopii steinbergra :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

29

Re: Lehčí baskytara

hraj v sedě

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

30

Re: Lehčí baskytara

m3 napsal:

Hohnerku nebo jinou kopii steinbergra

neřek bych že sou pádla lehčí než jiný basy, ale to už tu asi někdo psal

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

31

Re: Lehčí baskytara

ja bych rek :-D ze sou ...konkretne moje ma 2,6 kilo ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

32

Re: Lehčí baskytara

ja co hral na ty nový hohnerky, tak sou těžší než všechny ty čínský jazzbasy od apolla, cortu a jánevimkohoještě

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

33

Re: Lehčí baskytara

a vazil si je?? muze te mast ze je ta vaha jinak rozlozena.. a JB co jem tak koukal ma aspon 3,5 kila..teda podle toho threadu tady nekde..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

34

Re: Lehčí baskytara

m3 napsal:

a vazil si je??

ja sebou běžně váhu nenosim, když si du zahrát do krámu big_smile
když ji zvedam ze stojanu, tak mi příde,že to je pořádná fošna, každopádně když sem jí měl v ruce prvně, tak mě ta váha dost překvapila, čekal sem že bude lehoučká, dyž nemá hlavu a tělo

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

35

Re: Lehčí baskytara

Ahoj jakej typ přesně máš, já jsem dokonce psal do firmy Hohner v USA a nějakej amík mi napsal, že pádlo B2A váží 5,6 kg. Což mě šokovalo. Tak jsem psal do firmy Houdek, která tady distribuje Hohner a ty mi pro změnu nenapsali....asi si mysleli, že jsem magor.

0 xLajků:

36

Re: Lehčí baskytara

jakub sach napsal:

... nějakej amík mi napsal, že pádlo B2A váží 5,6 kg. Což mě šokovalo.

To je klidne mozne. Ja mel tohle padlo v petistrune a fakt bylo dost tezke...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

37

Re: Lehčí baskytara

hele ja to vazil na vaze na na mouku takze chyba tam muze bejt ale tak treba 10 deka.. a na vaze na lidi a tam to ukazovala mezi 2-3 5gakt ne .. otazka jestli tech 5,6 nebylo liber nebo se neprepsali.. tech liber je to malo..
btw prosim ty kdo tezkali padlo na prazskem srazu aby potvrdili...
jinak to moje ma vyrobni cislo 87a naky drobny takze je klido mozny ze by to moh bejt rok vyroby a za 20 let se to mohlo zmenit..
to cislo je 7mi mistny nepocitam tedy ze by se jich vyrobyli miliony

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

38

Re: Lehčí baskytara

potvrzuji zde (ne)pritomnemu krychlovemu metru, ze jeho basa je lehka... smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

39

Re: Lehčí baskytara

moje váží něco málo přes 3 i s hlavou smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

40

Re: Lehčí baskytara

juhuuu napsal:

bylo to na letáku od guitarshopu...

tam jsem se ptal a nic takového nemají

0 xLajků:

41

Re: Lehčí baskytara

Měnili jste někdo kvůli zádům těžší baskytaru za lehčí? Jde mi o to, jestli je znát ulehčení byť o jeden kilogram váhy (moje současná basa váží 5 kg).

0 xLajků:

42

Re: Lehčí baskytara

hledal jsem lehčí pětku, ale zase aby to dřevo trochu hrálo, našel jsem toto a nelituji http://www.public-peace.de/index.php/ba … ture160037 

má 3,9 kg, i to hloupé půlkilo oproti předchozí poznám druhý den na zádech, takže na delší hraní 20-02 volím tuto; na krařší hraní je to jedno

0 xLajků:

43 Naposledy upravil: Aidamos (07. 06. 2016 11.21:15)

Re: Lehčí baskytara

Lukáš napsal:

moje současná basa váží 5 kg

To je hodně. Měl jsem, a je to mazec. Teď mám 4,5 a 4,6 kg a je to taky dost. Koncert v pohodě, několikahodinová zábava už je cítit svinsky.

Lukáš napsal:

jestli je znát ulehčení byť o jeden kilogram váhy

Je. Vnímám i rozdíl půl kila. A basa pod 4 kila je vůbec muší váha. Moje bejvalý MTD mělo 3,6 kg a připadalo mi jak dětská hračka. Lehoučký jak pírko. Osobně mám rád těžší basy (4,2 až 4,5 kg), ale ne na dlouhý hraní. Každopádně hlavně to nesmí padat na hlavu, to mě vytáčí.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

44 Naposledy upravil: m3 (07. 06. 2016 11.34:25)

Re: Lehčí baskytara

Aidamos napsal:

Každopádně hlavně to nesmí padat na hlavu, to mě vytáčí.

to de osetrit lehcima mechanikama ... ty lehceny z "kosmickejch" big_smile slitin sou kolem 50 g klasicky fendery maj kolem 100 g ..   

Lukáš napsal:

Měnili jste někdo kvůli zádům těžší baskytaru za lehčí? Jde mi o to, jestli je znát ulehčení byť o jeden kilogram váhy (moje současná basa váží 5 kg).

ja este trochu mam GL co ma taky k 5ti kilum a je to na muj vkus moc ..  casem sem si sehnal podobny co ma cca 4 a ctvr a je to uplne na pohodu ..
vesmes u mne nad 4.5 moc .. pod 4 u velky (ne headless) basy uz je to az nemrijemne lehky a zbytecne neposedny .. smile
u tech headlessek ve to posunuty dolu ma to jinak rozlozenou a kumulovavou vahu takze tam ta lehci tolik nevadi a origo steinberger co ma asi 3 a pul kila je pocitove tezsi nez GL SB2 co ma 4.. 

takze ano menil a je to znat .. i pul kila .. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

45

Re: Lehčí baskytara

m3 napsal:
Aidamos napsal:

Každopádně hlavně to nesmí padat na hlavu, to mě vytáčí.

to de osetrit lehcima mechanikama

Jo, přesně tak jsem to řešil na Preclu. A navrch těžší kobylu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

46

Re: Lehčí baskytara

eosine napsal:

hledal jsem lehčí pětku, ale zase aby to dřevo trochu hrálo, našel jsem toto a nelituji http://www.public-peace.de/index.php/ba … ture160037  má 3,9 kg, i to hloupé půlkilo oproti předchozí poznám druhý den na zádech, takže na delší hraní 20-02 volím tuto; na krařší hraní je to jedno

Safra ty Maruszczyk basy vypadají super... to jsi kupoval přímo přes ten web?

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

47

Re: Lehčí baskytara

Lukáš napsal:

Měnili jste někdo kvůli zádům těžší baskytaru za lehčí? Jde mi o to, jestli je znát ulehčení byť o jeden kilogram váhy (moje současná basa váží 5 kg).

To si piš, že jo, z pětikilový pětky jsem přešel na čtyřkilový mexiko a SQ vibe a po tříhodinovým hraní je to sakra znát... ovšem šok je, když sundám ze zdi 1,9kg hofnera, to mám pocit že lítám smile

Budu to asi řešit kšandama na obě ramena

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

48

Re: Lehčí baskytara

Lukáš napsal:

Měnili jste někdo kvůli zádům těžší baskytaru za lehčí? Jde mi o to, jestli je znát ulehčení byť o jeden kilogram váhy (moje současná basa váží 5 kg).

Měnil jsem futrál na kontrabas 4 kg => 1 kg, stejně tak kufr na basovku za gigbag (nevážil jsem), a záda to ocenily. Kombo jsem zredukoval z 14kg na 6 kg a rozhodně nelituji.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

49

Re: Lehčí baskytara

Díky za rychlé odpovědi a jsem rád, že to o něco málo lehčí basou asi půjde vyřešit (holt práce u PC se na zádech celkem podepisuje...).

0 xLajků:

50

Re: Lehčí baskytara

kurowec napsal:

Safra ty Maruszczyk basy vypadají super... to jsi kupoval přímo přes ten web?

Jo. Má na netu dost ukázek. Pak jsem si nechal poslat nahrávky dvou konkrétních kusů, mezi kterými jsem váhal, pán mi to nahrál a podle toho koupil přes web. Mezitím teda asi 20 mailů s různými všetečnými otázkami, co jsem měl.

0 xLajků:

51 Naposledy upravil: Matej (07. 06. 2016 14.44:44)

Re: Lehčí baskytara

eosine napsal:

hledal jsem lehčí pětku, ale zase aby to dřevo trochu hrálo, našel jsem toto a nelituji http://www.public-peace.de/index.php/ba … ture160037

....moc pěkná basa. Vzhledově jak pětkovej Delux. smile Jak širokej to má nulťák?....a rozteče na kobyle? smile

Edit:  ...teď jsem si všiml, že je to tam napsaný 45mm nulťák a 19mm na kobyle. smile

0 xLajků:

52

Re: Lehčí baskytara

headless Hohner The Jack Custom bass nejlepsi reseni smile

0 xLajků: