201

Re: Fender 51 GAS BASS

Paráda, dekuju, tak sup sup další...takze vpodstate solidní basa, co? smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

202

Re: Fender 51 GAS BASS

to je solidní nástroj, i ten jasan z kterýho je udělaná je pěknej, tři kusy ale sedí to k sobě. Občas se mění snímač (je to i někde v diskuzi výš) ale nutný to není, i tovární je ok.

0 xLajků:

203

Re: Fender 51 GAS BASS

mno pratele nejak mne to chyta taky big_smile ...
jenom nevim jestli mam jit do bazarovyho japonce.. btw nevite jestli se este delaj uz sem dlouho zadnyho nevidel...
nebo do toho novyho skvera...
http://www.thomann.de/cz/fender_sq_clas … s_50bb.htm
...
este mi vrta hlavou tendle.. http://www.thomann.de/cz/fender_sq_vint … siontb.htm
jenom mam rad zluty basy a nemam rad sunburst...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

204

Re: Fender 51 GAS BASS

btw pani vlastnici ty MIJ RI bloncky.. jak je tezka?? cca ... a z ceho je?? ta bloncka od skvera ma psano Pine.. ale ze by se delali borovicovy basy?? to bude spis smrk ne?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

205

Re: Fender 51 GAS BASS

smrk je spruce a delaj se z toho topy akustickejch kytar

ta 51čka má jasanový tělo a javor krk - je docela těžká co si pamatuju

0 xLajků:

206

Re: Fender 51 GAS BASS

Jo a když japonce tak takovejhle preclík ;o)
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_from=R40 … Categories
http://www.allguitars.com/Guitar/Electric/slides/Westone%20Thunder%201A%20Bass.jpg

0 xLajků:

207

Re: Fender 51 GAS BASS

to ma hrozne kratkej ten roh to musi padat na hlavu... a taky ej to docela moderna ... ja chci nejakej poradnej old-school... kdyz uz japonce nefendra tak to uz spis todle http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … amp;order=
ale proste ta zluta 51 mi pride nejvic sexy...  a zas takovej rozdil v cene to neni..  cool jenom utratit 40 koliku v prubehu 14 dni za verky na hrani .. mi pride trosku moc zvlast kdyz v podstate nic z toho nepotrebuju... big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

208 Naposledy upravil: m3 (17. 06. 2011 14.00:42)

Re: Fender 51 GAS BASS

btw stve mne ze sem tenkrat na ebayi z nemecka nekoupil od firmy co prodava ty skladacky preclika co mel misto singla ten velkej humbac ale TB ale jinak byl celej designove jako blond 51.. jenom tusim mel este palisandrovej hmatnik ale to mi neva .. mozna naopak.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

209

Re: Fender 51 GAS BASS

m3 napsal:

.. kdyz uz japonce nefendra tak to uz spis todle http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … amp;order=

ano, schavluju  cool

0 xLajků:

210

Re: Fender 51 GAS BASS

UR napsal:

smrk je spruce a delaj se z toho topy akustickejch kytar

ja vim jak se menuju anglicky.. big_smile ale ta borovice mne zarazi.. ale ja myslim ze specialne pro amiky je kazdej jehlicnan Pine

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

211

Re: Fender 51 GAS BASS

roll  no jo, amíci  smile

0 xLajků:

212 Naposledy upravil: haens (17. 06. 2011 16.54:01)

Re: Fender 51 GAS BASS

m3 napsal:

btw pani vlastnici ty MIJ RI bloncky.. jak je tezka?? cca ... a z ceho je?? ta bloncka od skvera ma psano Pine.. ale ze by se delali borovicovy basy?? to bude spis smrk ne?

no podle official stránek Squiera to tělo má být z lípy, asi něco na Thomannu blbě přeložili wink

edit:
http://www.squierguitars.com/products/s … 0303080550

basa & co.
0 xLajků:

213

Re: Fender 51 GAS BASS

hoj, japonec uz je stahlej z ofiko katalogu a prodava se v japanu, skus ukecat tu na bazaru levnej a hotovo. ten skver nevim nevim..

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

214

Re: Fender 51 GAS BASS

haens napsal:
m3 napsal:

btw pani vlastnici ty MIJ RI bloncky.. jak je tezka?? cca ... a z ceho je?? ta bloncka od skvera ma psano Pine.. ale ze by se delali borovicovy basy?? to bude spis smrk ne?

no podle official stránek Squiera to tělo má být z lípy, asi něco na Thomannu blbě přeložili wink

edit:
http://www.squierguitars.com/products/s … 0303080550

no prave kdyz kliknes na specifikace tak modrej je lipa a zlutej borovice...

Colors       (502) Lake Placid Blue,
(550) Butterscotch Blonde,
(Gloss Polyester Finish)
Body     Basswood on (502), Pine on (550)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

215

Re: Fender 51 GAS BASS

e.t. napsal:

hoj, japonec uz je stahlej z ofiko katalogu a prodava se v japanu, skus ukecat tu na bazaru levnej a hotovo. ten skver nevim nevim..

no ja uz mu zkusil i nabidnout bednu ale co sme koukal tak je to kytarak co hraje vychovny koncerty a plesy a tak.. takze basovou bednu nechce .. ale jo asi do nej pudu ..  cool

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

216

Re: Fender 51 GAS BASS

51 RI není nijak těžká

0 xLajků:

217 Naposledy upravil: dw4rF_cz (18. 06. 2011 13.58:54)

Re: Fender 51 GAS BASS

Ta 51 RI se mam pocit zrovna nevyrábí, protože novou jsem ji v obchodech (i zahraničních online shopech) neviděl sakra dlouho. A nějakej pátek už není ani přímo u Fenderu v katalogu. Jinak těžká je tak nějak normálně bych řek, zvážil bych ti jí, ale nemám doma váhu (z určitých důvodů  big_smile ) ale v porovnání se squierem z agatisu mi přijde stejně těžká.

Ale rozhodně ji za sebe můžu doporučit, mně ta basa sedla hodně smile

A když je tu teda tohle vlákno, chtěl bych se optat místních co jí mají/měli (vím že deafslap a axl) jak ste řešili ladění oktáv? Já je mám naladěný, a struny E A G jsou supr,to ladí, ale D po potřebovala kousek doštělovat, jenže kámen v kobylce má společnej s G strunou. Nestalo se vám třeba něco podobnýho? Krk je v pořádku, neni nějak křivej, zkroucenej apod.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

218

Re: Fender 51 GAS BASS

dw4rF_cz napsal:

A když je tu teda tohle vlákno, chtěl bych se optat místních co jí mají/měli (vím že deafslap a axl) jak ste řešili ladění oktáv?

já ti v tomhle moc nepomůžu... za 12pražcem hraju málokdy a na štelování bas mám kamaráda...
Ale o nějakém problému nevím.


Jinak já osobně se k 51RI, až budou love, určitě vrátím. Má osobnost a je náááádherná smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

219

Re: Fender 51 GAS BASS

Štěpán Axman napsal:

Jinak já osobně se k 51RI, až budou love, určitě vrátím. Má osobnost a je náááádherná

ty uz ji nemas jo ..juu to mi nejak uniklo ja vim ze si ji prodaval asi 3x ale dycky sis to pak rozmyslel...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

220

Re: Fender 51 GAS BASS

m3 napsal:
Štěpán Axman napsal:

Jinak já osobně se k 51RI, až budou love, určitě vrátím. Má osobnost a je náááádherná

ty uz ji nemas jo ..juu to mi nejak uniklo ja vim ze si ji prodaval asi 3x ale dycky sis to pak rozmyslel...

nakonec šla z domu, hlavně proto, že jsem měl možnost koupit toho Furcha co mám.
Tak jsem ji prodal s tím, že jako seriovku si ji jednou koupím znovu... no stýska se mi smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

221

Re: Fender 51 GAS BASS

ve ctvrtek na ni du kouknout .. na co mit prachy v bance kdyz muzu mit basu v pokoji smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

222 Naposledy upravil: dw4rF_cz (03. 07. 2011 20.56:47)

Re: Fender 51 GAS BASS

na tu z hudebniho bazaru co tam tedka nejak byla?

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

223

Re: Fender 51 GAS BASS

dw4rF_cz napsal:

na tu z hudebniho bazaru co tam tedka nejak byla?

jj o jiny nevim leda novou z japanu za hrozny prachy nebo je na ebayi jedna ze spanelska...
btw teda ma takovej docela osklivej suko-flek v kresbe nahore... mno uvidime jak bude vypadat na zivo...
a mam pocit ze jednu s podobnym flekem uz nekdo prodaval ..idyz ten flek byl mozna jinde...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

224

Re: Fender 51 GAS BASS

uz je doma smile
http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/5/5249/5249101_ea3ca0a15a14b0f7dd8213a425495758/images/P1010154.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

225

Re: Fender 51 GAS BASS

btw prvni prijemny prekvapeni je docela lehkej z vyse vyfocenych nejlehci a pekne vyvazenej nepada na hlavu .. vsechny precly (s hlavama) vcetne frnd co sem mel v ruce padali o dost vic.. a hraje to pekne s tlumitkem si to primo rika o poradnej motown...  cool

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

226

Re: Fender 51 GAS BASS

ho hooooo smile
zavidim wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

227

Re: Fender 51 GAS BASS

nice, gratulace smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

228

Re: Fender 51 GAS BASS

Paráda smile Řekl bych, že ten zvuk bude do koulí sedět..

0 xLajků:

229 Naposledy upravil: m3 (12. 08. 2011 00.06:55)

Re: Fender 51 GAS BASS

Lukáš napsal:

Paráda  Řekl bych, že ten zvuk bude do koulí sedět..

ja prave myslim ze vubec ne big_smile .. ale proste je to sexy basa asi si ji necham hlavne doma na cviceni... po vzoru tezko na cvicisti lehko na bojisti big_smile...
ony ty padla sou hrozne user friendly a ten Neduv zamer postavit basu kery s basak nevsimne a bude se vedovat jenom hrani docela vysel... proste ty padla hrajou sami ... ale treba ji uziju pri toceni desky ... ale nevim nevim  cool

hlavne koule sou namuj vkus moc moderni... ale uz dlouho mam v hlave nakej early reggae/soul prjekt ale nejsou lidi a hlavne cas...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

230

Re: Fender 51 GAS BASS

Chce to víc fotek smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

231

Re: Fender 51 GAS BASS

m3 napsal:
Lukáš napsal:

Paráda  Řekl bych, že ten zvuk bude do koulí sedět..

ja prave myslim ze vubec ne big_smile .. ale proste je to sexy basa asi si ji necham hlavne doma na cviceni... po vzoru tezko na cvicisti lehko na bojisti big_smile...
ony ty padla sou hrozne user friendly a ten Neduv zamer postavit basu kery s basak nevsimne a bude se vedovat jenom hrani docela vysel... proste ty padla hrajou sami ... ale treba ji uziju pri toceni desky ... ale nevim nevim  cool

hlavne koule sou namuj vkus moc moderni... ale uz dlouho mam v hlave nakej early reggae/soul prjekt ale nejsou lidi a hlavne cas...

Zajímalo by mě jak to bude valit s tvým Markbassem, ale za mě si myslim, že třeba na aparátu s lampou v předzesu, by se uplatnila i v koulích. Nicméně sexy basa to je, o tom žádná, sám jí mám  big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

232

Re: Fender 51 GAS BASS

dw4rF_cz napsal:

Zajímalo by mě jak to bude valit s tvým Markbassem, ale za mě si myslim, že třeba na aparátu s lampou v předzesu,

no ja sem ji prohahanel hned na zkousce pac chlapik mi ji privez do prace.. tak sem ji vzal rovnou na zkousku.. a prave abych rek pravdu tak mne to moc nebavilo docela to "bučí" zvlast kdyz hraju vesmes spis hodne kratkejch oddelenejch tonu tak to na tom aktivnim padle se dvema humbacema a relativne kratkym soustainem vyzni lip ..je to citelnejsi a lip to "pulzuje" ..

ale pak sem to chvili prohraval po zkousce samotny a prave takovi to oldschool reggea a radoby soul na tom zni supr.. i prez marka bez lampy..  cool

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

233

Re: Fender 51 GAS BASS

Tak sem zatim zastrcil snimac vic do tela a pride mi ze to hraje hezceji .. ale porad uvazuju jestli namam zkusit vymenit snimac.. vyhledove.. teda nejdriv vymenim struny .. nevim co tam vubec aktualne je ...
ale asi by se mi libil trosku sprostci sound.. ten tovarni je supr na trsatko, ale tim moc nehraju resp. zavodne vubec.. na prsty je to taskovi az moc hodny .. asi by to chtelo neco vic vrcivejsiho trosku vic do "klasickejch" preclu.. aby to zachovalo tu sexy barvu zvuku ale bylo to trosku citelnejsi a prciznejsi...

mate naky zkusenosti s tema ostatnima 51 snimacema co sou na trhu?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

234

Re: Fender 51 GAS BASS

tak trosko pokrocim v monologu ... ale klidne do nej muzete vstoupit big_smile

asi vymenim kobylu na ty 51.. ten dvojitej sutr neni moc user friendly.. na G a D sem naladil oktavy v pohode... ale u  A a E mi to moc moc nejde..

taky mi docela brumi.. resp ani ne brumi.. ale spis to tam tak praska... dost mozna je to elixirama .. kdyz to uzemnim rukou.. pripadne kdyz sem zkousel trik s dratem v trenkach tak praskani spolehlive prestalo... smile .. tak nevim jestli tam nedat nakej split coil, nebo aspon neizolovany struny big_smile ... mozna priodstinit sachticky...

taky mi to vyvazeni uz nepride tak pekny ..tak sem soupnul pod cudl na rohu cca 4mm matku ... a pride mi to ted o fous lepsi .. a ten fous byl docela podstatnej smile  wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

235

Re: Fender 51 GAS BASS

m3 napsal:

taky mi docela brumi... tak nevim jestli tam nedat nakej split coil

Mně se ta basa moc líbí, ale přesně tohohle jsem se bál. Nerubal bych do toho, asi bych nechal umotat hidden splitcoil stejného formátu třeba od RM.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

236

Re: Fender 51 GAS BASS

Podle me to JE splitcoil....i kdyz formatove jinačí....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

237

Re: Fender 51 GAS BASS

Poslední dobou o jinym snímači taky začínám uvažovat, s přesně stejnýma požadavkama - aby to bylo trošku vrčivější, i když já si s lampou v předzesu a trsátkem zase tak nestěžuju, ale síš by mě zajímalo, jestli bude i po výměně snímače E struna míň výraznější než ostatní. (i když ten rozdíl je fakt malej).

Jinak co je na trhu za ty 51 snímače nevím, ještě sem nekoukal, ale nejspíš asi nechat něco umotat. brumem sem nějak moc netrpěl, ale přijde mi že po přechodu na struny DR se zvětšil, ale s jistotou to říct nemůžu big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

238

Re: Fender 51 GAS BASS

Mi to prijde zvlastni, koupit si 51RI a pak ho predelavat na klasicky P smile

0 xLajků:

239

Re: Fender 51 GAS BASS

spider napsal:

Podle me to JE splitcoil....i kdyz formatove jinačí....

ehmm neni, ta basa konstantne brumi jako kazdej osamocenej singl...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

240 Naposledy upravil: m3 (05. 09. 2011 17.14:08)

Re: Fender 51 GAS BASS

Aidamos napsal:

Mně se ta basa moc líbí, ale přesně tohohle jsem se bál. Nerubal bych do toho asi bych nechal umotat hidden splitcoil stejného formátu třeba od RM.

druid napsal:

Mi to prijde zvlastni, koupit si 51RI a pak ho predelavat na klasicky P smile

no tak to je jasny, ze bych do toho nefrezoval.. big_smile to sem si moch koupit tovnou nakej ten Mike dirnt model .. cool 


dw4rF_cz napsal:

Poslední dobou o jinym snímači taky začínám uvažovat, s přesně stejnýma požadavkama - aby to bylo trošku vrčivější, i když já si s lampou v předzesu a trsátkem zase tak nestěžuju, ale síš by mě zajímalo, jestli bude i po výměně snímače E struna míň výraznější než ostatní. (i když ten rozdíl je fakt malej).

mno to mi taky dela tam sem ho dal nasikmo ..  docela zajimavej je ten SD s vetsima polama.. ten by mel bejt asi nasranejsi...

btw nahaty struny docela vyrazne pomohly.. smile ono to nebylo nic hroznyho ale bylo to neprijemny.. kdyz to sem tam zapraskalo .. s nahejma strunama to nedela ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

241

Re: Fender 51 GAS BASS

m3 napsal:

mno to mi taky dela tam sem ho dal nasikmo ..  docela zajimavej je ten SD s vetsima polama.. ten by mel bejt asi nasranejsi...
btw nahaty struny docela vyrazne pomohly..  ono to nebylo nic hroznyho ale bylo to neprijemny.. kdyz to sem tam zapraskalo .. s

jo, to vypadá že by to mohla bejt obdoba klasickýho quarter poundu, i zvukem, a 1800,- není nějak moc. uvidim jestli mi zbydou nějaký peníze a asi bych ho zkusil. doufám že mi eventuelně sedne, protože prodat ho bude asi kurva těžký big_smile

jinak s těma strunama jo, do tý doby než sem koupil ty coated DR, tak sem hrál na ocelky, a ten brum tam byl, ale takovej ten standartní

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

242

Re: Fender 51 GAS BASS

dw4rF_cz napsal:

obdoba klasickýho quarter poundu, i zvukem, a 1800,- není nějak moc. uvidim jestli mi zbydou nějaký peníze a asi bych ho zkusil. doufám že mi eventuelně sedne, protože prodat ho bude asi kurva těžký

do ciziny mozna ne, ale zas za ty prachy by myslim Slapak nebo Macho umotali i splitlej ...
btw Axl tam mel nakej nepuvodni tusim ... nekde sem to tu onehda vycet...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

243 Naposledy upravil: Štěpán Axman (06. 09. 2011 05.00:32)

Re: Fender 51 GAS BASS

Jou jou, namotanej od RM pickups a se zvukem spokojenost velka.
Za 1500Kc tusim... A normalni, ne split. Brum proste u singlu je, ale nijak vyrazne jsem tim nikdy netrpel.

Ta basa proste na prsty neni zadnej vrcak, je kulata a tlusta.
Na trsadlo je to ovsem zabijak jako maloco.

M3: na meneni kobyly ser, to nema vyznam. Ta odchylka je tam stejne minimalni...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

244

Re: Fender 51 GAS BASS

Kupoval si to s Lollarem ne?

Basy to sou krasny, akorat porad tam z nich citim to "MIJ pro celosvetovej trh" = nesmi ohrozit MIA

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

245

Re: Fender 51 GAS BASS

Štěpán Axman napsal:

Ta basa proste na prsty neni zadnej vrcak, je kulata a tlusta.
Na trsadlo je to ovsem zabijak jako maloco.

Naprostej souhlas. No popřemejšim o tom snímači, zase to neni až tolik peněz za ten experiment.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

246

Re: Fender 51 GAS BASS

Štěpán Axman napsal:

M3: na meneni kobyly ser, to nema vyznam. Ta odchylka je tam stejne minimalni...

on uz ji Tao stejne strelil ...  mne sralo kdyz sem si hral rock the casbah od Clash ze mi to neladi big_smile pride mi to nejpohodlnejsi zahrat v v podstate v jedny poloze jenom  je od 10 prazce vejs...



Štěpán Axman napsal:

Ta basa proste na prsty neni zadnej vrcak, je kulata a tlusta.

hele ale s tim tlumitkem to docela ty basy rozvrci nevim cim to .. ale s mirne stazenou (resp pustenou) clonou to ma docela rozvrcenej sound...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

247

Re: Fender 51 GAS BASS

Tak 51ka je už zase moje (díky m3) a já jsem velice spokojenej a už nepůjde smile

jen pro zajímavost sem hodím kratičkej úryvek ze zkušebny, z takovýho jamíku...

jak může znít oldschool frnda na slap...

cesta byla:

Fender 51RI - Bayger kompresor (půjčenej od Davidáka) - Acoustic 2x15


Groove jam

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

248

Re: Fender 51 GAS BASS

To zní až překvapivě dobře!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

249

Re: Fender 51 GAS BASS

Tohle téma bude zřejmě vhodnější, tak sem postnu pár fotek na denním slunci. Nic extra, nemám tu travní standard, ale aspoň jsem zkusil nafotit pár detailů, hlavně finish - jak je dělanej relic, no a na konci jedna evoluce hlav pana F smile

http://gdavidak.rajce.idnes.cz/Fender_C … ision_bass

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6488.jpghttp://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6466.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6469.jpghttp://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6476.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6482.jpghttp://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6483.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6487.jpghttp://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6490.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6514.jpghttp://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6455.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6518.jpghttp://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6522.jpg

0 xLajků:

250

Re: Fender 51 GAS BASS

achjo, ačkoliv nemám precly rád, tak tohle bych doma fakt kurva kurva kurva snesl, připadám si jak úchyl ale z tohodle musí mít erekci i nebasáci ne?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

251

Re: Fender 51 GAS BASS

Paparatzzi napsal:

připadám si jak úchyl ale z tohodle musí mít erekci i nebasáci ne?

tak viset to na naky barune.. big_smile pak mozna ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

252

Re: Fender 51 GAS BASS

Paparatzzi napsal:

achjo, ačkoliv nemám precly rád, tak tohle bych doma fakt kurva kurva kurva snesl, připadám si jak úchyl ale z tohodle musí mít erekci i nebasáci ne?

Plne te chapu, mam to stejne. Precly nemam moc rad, ale 51-56 jsou dokonaly...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

253

Re: Fender 51 GAS BASS

Super, ten relic je k nepoznání od orig. A ta dlažba by potřebovala přespárovat wink

0 xLajků:

254 Naposledy upravil: SMETS (27. 06. 2013 08.32:43)

Re: Fender 51 GAS BASS

UR napsal:

A ta dlažba by potřebovala přespárovat wink

jo taky jsem si říkal, že je taky relic smile smile smile

edit...

ba ne je jen špinaváááá... Ale basa super možná na mě až trochu moc relic, ale super...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

255

Re: Fender 51 GAS BASS

esli ta dlazba nebude taky nakej kustomshop...ale dost zavistliveho oftopicu,pro mne je to jedna z nej nej bas na foru ...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

256

Re: Fender 51 GAS BASS

e.t. napsal:

pro mne je to jedna z nej nej bas na foru ...

no určitě souhlas... Jen kdyby tam byl klasický dělený snímač...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

257

Re: Fender 51 GAS BASS

SMETS napsal:

Jen kdyby tam byl klasický dělený snímač...

rok 1957 a později wink

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

258

Re: Fender 51 GAS BASS

deleny snimac je pro decka, singly rulezz :-D

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

259

Re: Fender 51 GAS BASS

e.t. napsal:

deleny snimac je pro decka, singly rulezz :-D

tak big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

260

Re: Fender 51 GAS BASS

Tak abyste nenadávali na panelákovej balkon, tak sem kvůli vám, vy holomci, udělal travní standard jako za starejch studentskejch časů:

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6554.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6574.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6542.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6561.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6572.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6556.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6548.jpg

0 xLajků:

261

Re: Fender 51 GAS BASS

Ta moucha se povedla... smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

262

Re: Fender 51 GAS BASS

Alias muší standard smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

263

Re: Fender 51 GAS BASS

Kde si zohnal muchu z albumu I'm with you

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

264

Re: Fender 51 GAS BASS

Tak, mám na 55ku nahranejch asi 20 koncertních hodin a teda je to uplně super nástroj. Pořídil jsem jí hlavně do RnR revival bandu, kde teď hraju, svatby a tak, no a neumim si představit basu, která by se do 50' hudby hodila víc, pak už snad jen kontrabas. I přesto, že to je to dost drahej kus, tak se o ní nijak zvlášť nebojim - jednak tam jsou ťukance už od výroby, no a hlavně je to takovej tank, působí děsně robustně, znáte to jak některý basy působěj v ruce jak vachrlatý tintítka.. S preclem >1957 se do docela těžko srovnává, tohle je dřevitější, řekbych tučnější, zvuk má víc spodků a vejšky sou víc dokulata. Na druhou stranu, s roundama by to byla brutální bestie. Dneska jsem měnil struny (TI, který mi připadaly dost měkký, za opět hlazeny Fender), tak jsem udělal pár fotek nahatý basy, ještě sundat control plate a dusty jak vyšitej..

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6642.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6644.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8364/8364730_f07887d60f842b6983e8be565a5568ca/images/IMG_6645.jpg

0 xLajků:

265

Re: Fender 51 GAS BASS

Ještě než se tu (zřejmě) objeví Adamova recenze, hodim sem pár fotek novýho kousku.

Po 2 letech jsem se opět vrátil ke konceptu singlosnímačovýho preclu. Jedná se o japonskej Fender ze začátku 90. let. Je to viceméně to samý, jako má deafslap nebo míval axl, nicméně několik rozdílů tam je.

Na začátku se modely 51 vyráběly pouze pro japonskej trh. Tenkrát se nepoužívala tak moc žlutá barva (amíci jí říkají "school bus yellow"), basy se víc podobaly originálům z 50. let, není uplně jednoduchý tyhel bloncky sehnat. Dalším rozdílem oproti novějším modelům je použití snímače Seymour Duncan už v sérii, poznávacím znakem můžou být ještě větší pouzdra v těle pro provlíknutí strun. Jinak je to v podstatě jen fošna bez jakýhokoliv ergonomickýho zkosení, javorovej krk, jeden singl snímač, hlasitost, tónovka. Příkladný japonský zpracování. Inu, posuďte sami. Zanedlouho jí ještě obdařim krytem snímače a kobyly, viz poslední foto.

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4796.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4805.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4802.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4809.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4812.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4814.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4818.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4822.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4828.jpg
http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/11/11797/11797236_0d6cbb41a89e4fbf434dbac652c023d6/images/DSC_4831.jpg
http://www.themusiczoo.com/images/2-10-11/Fender_Custom_Shop_Limited_51_P_Bass_Nocaster_Blonde_XN2865_1.jpg

0 xLajků:

266

Re: Fender 51 GAS BASS

Proste nejlepsi basa smile Recenzi sve 51 mam uz nejakou dobu rozepsanou, tak to bude pak s Adamem zajima konfrontace smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

267

Re: Fender 51 GAS BASS

davidak napsal:

zřejmě

Rozhodně! smile

Kiwi napsal:

tak to bude pak s Adamem zajima konfrontace

Budem konfrontovat spolu ať to znamená cokoli wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

268

Re: Fender 51 GAS BASS

Aidamos napsal:

konfrontace

= nasazení Židů do první bojové linie? smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

269

Re: Fender 51 GAS BASS

51RI jsem měl a byla to super basa. Měl jsem teda novější (cca 2003, crafted in japan), ale i tak. Asi nejpevnější E tón co jsem kdy na base slyšel, pevnej a hutnej spodek, silnej výstup (na singl snímač), parádni precl zvuk, super na prsty i trsátko, valilo to moc pěkně a díky strunám skrz tělo opravdu dlouhý sustain.

Akorát pak díky záskoku v kapele, rychlý věci trsátkem - což bylo na týhle base díky tomu, že je to rovná fošna - pro mě celkem nepohodlný, vyměnil jsem jí za hardpunchera.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

270

Re: Fender 51 GAS BASS

Moc dlouho jsem to bez single-coil preclu nevydržel a už zase vim proč, je to prostě paráda - vzhledově, hratelností (u 55 modelů už to není taková fošna, jako 51), zvukem. Zatím bída foto mobilem.

http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2j1q4aot1dh8157o1p8k3.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2k1rcr1o3k1tjr2vl1th69.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2ketlo2rfjm13jj1k4h8.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2j6qf11g71hjmg5c1bd14.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2j1s0so9o1fqpajt1u9o5.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2j15k015ma1bql1mucg356.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2keur1g9bf0p1lo7k4na.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2k190r1b0415vp12t1fj3b.jpg
http://baskytara.com/img/m/327/t/p1aigf4k2k1jj71p11sdk1fll1s27c.jpg

0 xLajků:

271

Re: Fender 51 GAS BASS

Uhh!!!

0 xLajků:

272

Re: Fender 51 GAS BASS

No kurva to je kus basy!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

273

Re: Fender 51 GAS BASS

boží... Přesně 55 je fajn, 51 je strašná fošna.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

274

Re: Fender 51 GAS BASS

Moc hezký.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

275

Re: Fender 51 GAS BASS

SMETS napsal:

boží... Přesně 55 je fajn, 51 je strašná fošna.

ja mam ty nevykrajeny prkna rad asi ze to mam poveseny tak ze to vykrojeni na mne moc nepasuje smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: