1

Téma: efektová smyčka

mám multiefekt (digitech bp 80) a v brzké době bude i kombo (behringer bx 60W). Kombo má efektovou smyčku, tato smyčka je jen na krabičky nebo se do ní má (může) zapojit i multiefekt? co se změní tím když zapojím mulťák do smyčky za předzesilovač nebo normálně před něj? má cenu si kvuli tomu kupovat další kabel(který mi chybí)?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

2

Re: efektová smyčka

, že když zapojíš efekt do smičky, bude ti zkz něj procházet signál už upravenej ekvalizérem, což je pro výslednej zvuk samozřejm lepší.Problém je al espíš v tom, že většina krabiček a všechny levnější multiefekty, nejsou na zapojení do smyčky stavěný.Takže to věšinou nešlape ta jak by mělo.Chce to zkoušet.

0 xLajků:

3

Re: efektová smyčka

Rozdíl je v tom, kde v signálový cestě měníš signál efektem. Efektová smyčka je mezi předzesilovačem a výkonovym zesilovačem (teda obvykle), tzn. že efekty ti měněj signál až po ekvalizaci na kombu atd. Na některejch zesilovačích můžeš přepínat režim smyčky na sériový - paralelní (sériový: celý signál prochází smyčkou, paralelní - signál ze smyčky se smíchá s čistym signálem bez efektů). Jaký jsou výhody zapojení efektů do smyčky? Pro většinu lidí asi dost malý. Např. jsem kdysi používal oktaver, kterej v efektový smyčce fungoval o dost líp, protože potřeboval signál s kompresorem, kterej mám právě v předzesilovači na kombu. Některý efekty budou zkrátka znít líp přes smyčku, jiný před kombem (do smyčky by teoreticky měl z komba odcházet signál s hlasitostí linky, od basy, zvlášť pasivní, ti půjde asi slabší signál). Myslim si, že rozdíl efekty před kombem - v efektový smyčce bude asi nejmarkantnější u zkreslení (a u kytary). Uf! wink

0 xLajků:

4

Re: efektová smyčka

Prosím vás, může mi někdo vysvětlit, že když před kombo Kustom BP 20 (20w) zapnu efekt BP 80, tak jede stejně silně jako 60 W Behringer?

0 xLajků:

5

Re: efektová smyčka

ne myslim že ne, jestli myslíš kvuli označení BP tak to je čistá náhoda, je to otázka koncovýho zesilovače kterej u tvýho Kustom je 20W a u Behringera 60W. takže teoreticky 3x slabší ale je to ovlivněno spoustu faktory třeba reprákem smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

6

Re: efektová smyčka

Kerel napsal:

Prosím vás, může mi někdo vysvětlit, že když před kombo Kustom BP 20 (20w) zapnu efekt BP 80, tak jede stejně silně jako 60 W Behringer?

Asi proto, ze konecne nakrmis predzesilovac naplno wink

A taky abys ukazal, ze vykon neni vse, slusny reprak udela vic, nez by se zdalo wink

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: efektová smyčka

behringer hold někde šetrit musí aby udělal takovou cenu a jednou z těch věcí je reprák. hold nikoho nezajímá citlivost repráku ale waty zesíku, pak to ale dopadá takto

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

8

Re: efektová smyčka

Prosím, ví někdo, kde sehnat pouzdro na Digitech BP 80?

0 xLajků:

9

Re: efektová smyčka

Heh mam ho doma a používám ho na vysílačku smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

10

Re: efektová smyčka

no hele s tou smyčkou to chce vyzkoušet....jako nic ve zlým ale hendrix asi měl stěží nějakou efektovou smyčku a kolik měl efektů že jo...je to taková dost ošemtený téma jde taky o to jakou  máš efektouvou smyčku - dělaj se bypasnutelný, regulovatelný nebo jenmo "pasivní" a fakt to chce jen podle ucha zkusit co ti bude sedět víc....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: efektová smyčka

Jo, je to o ozkoušení, někdy zní mulťák líp ve smyčce, někdy před aparátem. Problém u mulťáku je, že ho můžeš píchnout jen na jednu možnost. U krabiček si to můžeš rozdělit, některý efekty se hodej víc před (kvákadlo, kompresor), některý za (delaye, modulace).

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

12

Re: efektová smyčka

jO to je přesně ten problém:-)Jinak dávat taky bacha abys nepustil vohulenej multák do  komba pač by to taky mohlo dělat neplechu musíš si holt najít nějakou stejnou hlasitost(nejlíp tu kterou máš když je efekt bypass) a tu pak přiřadit věem presetům-pač by ti to mohlo myslím docela polechtat reprák...a dost nepříjemně

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

13

Re: efektová smyčka

Jaká sluchátka(Impedance) použít na Digitech BP 80? Na obyč. musím volume na max a je to tak akorát. Díky

0 xLajků:

14

Re: efektová smyčka

nějaký sluchátka s velkou citlivostí, výstup mmá hold malý výkon

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

15

Re: efektová smyčka

Připomínka k nastavení Digitech BP 80. Nastavil jsem si podle svých představ jednotlivé efekty-vytvořil tabulku s názvy paternů a do jednotlivých kolonech napsal parametry(třeba d4,b5) atd. Takže, kdyby se mi stalo, že bych efekt přepsal omylem, lze jej zase nastavit podle tabulky. Ahoj

0 xLajků:

16

Re: efektová smyčka

Ahoj,

chcem sa spýtať na vaše skúsenosti z praxe s pripojením pedálov do efektovej slučky zosilovača, hlavne v súvislosti s káblami. Väčšinou zastávam názor že krabička patrí hneď za nástroj a rackove veci do slučky, tak len na vysvetlenie prečo nad tým uvažujem:
Môj zosilovač má dvojkanálový lampový preamp, do neho chcem ísť na priamo, jeden kanál je čistý, druhý mierne prebudený. V efektovej slučke (používam ako sériovú) mám zapojený rackový kompresor (je stereo - dva kompresory zapojené za sebou, prvý nastavený vic-menej klasicky pre basu a druhý viac ako limiter, teda kompresná krivka je dvakrát zlomená). No a známu krabičku MS-60B chcem zapojiť až za ten kompresor (prípadne do stredu medzi tie dva), lebo s kompresorom som spokojný a chcel by som ho mať pred ďalšími efektami (chorus, hall, BBE maximizer...)

Konečne tie otázky:
1/ akú dĺžku káblov reálne používate na toto pripojenie?
2/ ako kvalitné káble? v zmysle zvukovej kvality, do akej miery záleží na kvalite a impedancii kábla, je to predsa len už linková úroveň signálu, na druhej strane sa tým strojnásobuje cesta signálu medzi aparátom a basou
3/ skúsenosti, prúsery, silnejší signál do krabičky a pod.
4/ majitelia MS-60B - skúsili ste tento zázrak zapojiť do slučky?

Ďik!

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

17

Re: efektová smyčka

(oooo, toto bol môj jubilejný 50-ty príspevok za 10 rokov čo som na tomto fóre, no, niesom veľmi ukecaný :-))

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

18

Re: efektová smyčka

Ke tvému dotazu: odpověď bohužel neznám, ale rád bych ti poblahopřál k dosaženému jubileu :-) ukecanější typ se tu asi těžko najde... :-)

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: joko (01. 11. 2020 23.12:00)

Re: efektová smyčka

Ahoj, mám Nanomarka a používal jsem s ESP-LTD sonic stomp maximizer v efektový smyčce. Maximální spokojenost. Jenže teď mám novou basu (ibanez btb845sc-ntl) a prostě to nefunguje k mý spokojenosti. Hlavně Lo-contour tak divně huhlá... Tak jsem zkusil to dát před aparát a je to mnohem lepší. Navíc jsem zjistil, že když propojím send a return bez jakýkoli krabky, tak to změní ekvalizaci. Zvuk se zesílí a jako by to dělá víc véčkovej zvuk. Jak je to možný?

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

20

Re: efektová smyčka

Používáte někdo efektovou smyčku? Je to normální, že má propojení vliv na hlasitost a brilanci?

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

21

Re: efektová smyčka

joko napsal:

Navíc jsem zjistil, že když propojím send a return bez jakýkoli krabky, tak to změní ekvalizaci. Zvuk se zesílí a jako by to dělá víc véčkovej zvuk. Jak je to msožný?

 zalezi na zapojeni konkretniho apce pripadne prepnuti prepinace ale pravdepodobne primichavas suchej signal rovnou z basy to toho co jde prez EQ ..  mozna dokonce pred gainem smile ale asi spis za smile a mozna obchazis nakej limiter, nebo nakou jinou cast/soucastku smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: yuro22 (03. 11. 2020 10.57:24)

Re: efektová smyčka

napada ma ze ta slucka je seriova alebo paralelna? ked zapojis jacky (prazdne, bez krabicky medzi nimi) do send aj return, tak to vypne, alebo stale hraje?

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

23

Re: efektová smyčka

Podle mě je sériová, a právě když propojím kabelem (bez krabky) send a return, tak se zvuk zesílí a změní, že musím překroutit ekvalizer. Domníval jsem se, že smyčka je jenom smyčka, která nemá za úkol něco obcházet, nebo měnit. Hlavně nechápu, že co mi s ESP báječně fungovalo, si s Ibanezou vůbec nerozumí.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Lukáš (03. 11. 2020 17.02:55)

Re: efektová smyčka

Efektová smyčka u Nano Marka je zřejmě před ekvalizací, viz str. 4 v manálu: http://www.markbass.it/media/filer_public/83/20/8320af20-e34f-457f-827e-8eb29e7490d5/001042_a_nano_mark_300_light.pdf.

0 xLajků:

25

Re: efektová smyčka

joko napsal:

když propojím kabelem (bez krabky) send a return, tak se zvuk zesílí a změní, že musím překroutit ekvalizer. Domníval jsem se, že smyčka je jenom smyčka, která nemá za úkol něco obcházet, nebo měnit.

 muzes zkusit zapojit basu rovnou do returnu ..co to udela big_smile ..  jinak ono dost casto kdyz zapojis efekt do smycky tak to k tomu primichava i suchej signal.. a kdyz tam nedas nic tak "zdvojis" ten signal tak by tim padem moh zmenit i ten zvuk ..muze tam byt naky mini zpozdeni a teoreticky by ty potlacene frekvence mohly byt jeste min slysitelne a ty ty vyrazne vyraznejsi smile  .. to je uvaha spis pro nejakeho fyzika ktery by osvetlil jestli neplacam kraviny smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: efektová smyčka

m3 napsal:

primichava i suchej signal

= paralelna slucka, pricom ak by tam boli dva jacky nespojene kablom --> nebude ziadna zmena oproti zapojeniu bez slucky.

Ak by bola slucka seriova, tak dva jacky nespojene kablom vsetko vypnu.

Nepisem to sem aby som mudroval, ale aby ste ma opravili, ak to zle chapem, dik.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

27

Re: efektová smyčka

yuro22 napsal:
nespojene kablom

 

Aha! tak to musím počkat až se dostanu do zkušebny...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

28

Re: efektová smyčka

m3 napsal:

muzes zkusit zapojit basu rovnou do returnu ..co to udela

 Jojo, to bych byl taky zvědavej, jestli po pár slapech bude jen odpálená horna nebo i reprák big_smile 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

29

Re: efektová smyčka

big_smile díky za upozornění, byl bych to klidně udělal. A zrovna ta Ibaněza má dost silnej signál, gain nedávám víc než na čtvrtku

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

30

Re: efektová smyčka

tao-kan napsal:

Jojo, to bych byl taky zvědavej, jestli po pár slapech bude jen odpálená horna nebo i reprák big_smile

 :D vidis to by mne nenapadlo.. pardon smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: Nook (05. 11. 2020 00.14:59)

Re: efektová smyčka

m3 napsal:
tao-kan napsal:

Jojo, to bych byl taky zvědavej, jestli po pár slapech bude jen odpálená horna nebo i reprák big_smile

 :D vidis to by mne nenapadlo.. pardon smile

Hele a není return vstup do koncáku? Čili jako bys zapojil basu rovnou do koncáku bez preampu? Takže spíš naopak-slabý signál než abys konec vybudil? Protože to je tak, že: vstup->gain->effect send---->cokoliv, co zapojíš mezi---->effect return(->eq-)>koncák, ne? Že bych se celý roky pletl? yikes

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

32

Re: efektová smyčka

U toho namomarka je return hned za gainem, viz to schema par prispevku zpet

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

33

Re: efektová smyčka

Jestli jsem to pochopil spravne, tak jde hlavne o to, kde je limiter, pac jestli je v preampu toho miniampu, kterej obejdes, s tim ze mas relativne silnej preamp v base, mohl bys nekam pustit vic energie nez bys chtel. Ale jsem presvedcenej, ze limiter bude soucast koncaku, jinak navrh toho je nesmysl. Apropos, trik se smyckou se poziva na vice aparatech (obligatni peavey valveking), kde je to primarne pro to aby nedochazelo k vyraznemu ubytku na modulacnich rfektech, ktere casto maji zesileni pod jedna (snad pulka chorusu -ehx, mxr apod.)

0 xLajků:

34

Re: efektová smyčka

Náš kytarista používal multipedál Line6 a z něj šel přímo do vstupu linky na tranzistorovém kombu Marshall Valvestate - právě proto aby obešel premp v kombu a hrálo to luxusně.
Podle mě je to správná cesta.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

35

Re: efektová smyčka

Dzzerza napsal:

Náš kytarista používal multipedál Line6 a z něj šel přímo do vstupu linky na tranzistorovém kombu Marshall Valvestate - právě proto aby obešel premp v kombu a hrálo to luxusně.
Podle mě je to správná cesta.

Protože preamp obstaral line6 :-) ;-) 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Nook (05. 11. 2020 11.13:10)

Re: efektová smyčka

Jsem se koukal do schématu pro Little Mark III a napadá mě následující (elektrotechnik samouk:) ):

Pokud propojíš send a return, aktivuješ červeně označenou cestu, která se smíchá s hlavním signálem-zelený. Zatímco ten má gain 1 (R32/R33=1), tak propojení efektový smyčky má gain nejspíš 1,54 (R32/(R21+R36)=1,543). Z toho mi plyne, že když se to smíchá,je výsledný signál silnější než normálně. A že to má jiný zvuk-netuším, jestli ty kondíky a rezistory, co jsou porůznu v té efektové smyčce, takhle nevytvoří nějaký filtry, který ten zvuk namodulují. A je samozřejmě otázka, jestli má Nano Mark tuhle část obvodu stejnou. Netvrdím, že mám pravdu, ,jen mě to samotného zajímá smile Povolanější, nechť se klidně vyjádří!

https://baskytara.com/img/m/81/t/p1embuahr316lvl885u01f0d15b3.png

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

37 Naposledy upravil: Lukáš (05. 11. 2020 17.42:07)

Re: efektová smyčka

Když propojíš send a return, tak na výstupu do ekvalizéru dostaneš 2,2x zesílenej signál, viz odkaz na simulaci.

Když píchneš rovnou do returnu, tak to bude v poměru R32/R21= cca. 1,7x zesílené (odkaz).

Edit: po tom, co proženeš basu returnem, bude výstup zahlcenej basama, páč tam není žádný high-pass filtr - třeba by něco z toho šlo oříznout na ekvalizéru, ale asi to nebude ono.

0 xLajků:

38

Re: efektová smyčka

Teda pánové, děkuju za ty fundovaný odpovědi!

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: olaf (05. 11. 2020 21.17:29)

Re: efektová smyčka

Lukáši pěkný. To je simulace toho Little Mark III? Joko má Nanomarka, tam je to jinak. Dovedl bys to taky nasimulovat?

EFFECT RETURN: impedance 33 Kohm, max. voltage 10 Vpp

 

https://baskytara.com/img/m/844/t/p1emd0qdcsqq7kh218nv1qgt14kb3.png

 

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: Lukáš (06. 11. 2020 18.24:16)

Re: efektová smyčka

olaf napsal:

Lukáši pěkný. To je simulace toho Little Mark III? Joko má Nanomarka, tam je to jinak. Dovedl bys to taky nasimulovat? EFFECT RETURN: impedance 33 Kohm, max. voltage 10 Vpp

Díky, ale bohužel neznám přesné schéma, tak jsem to zkusil s Little Markem III, abych o jejich návrhu měl nějakou představu.

Co se týče efektových smyček, tak si ji každý navrhne, jak je libo (co jsem si přečetl na ovnilab, tak není tam žádný standard: http://www.ovnilab.com/articles/fxloop.shtml) - klidně se pak může stát, že efektová smyčka zesiluje nebo upravuje signál, viz:

joko napsal:

Podle mě je sériová, a právě když propojím kabelem (bez krabky) send a return, tak se zvuk zesílí a změní, že musím překroutit ekvalizer. Domníval jsem se, že smyčka je jenom smyčka, která nemá za úkol něco obcházet, nebo měnit. Hlavně nechápu, že co mi s ESP báječně fungovalo, si s Ibanezou vůbec nerozumí.

+

José napsal:

Apropos, trik se smyckou se poziva na vice aparatech (obligatni peavey valveking), kde je to primarne pro to aby nedochazelo k vyraznemu ubytku na modulacnich rfektech, ktere casto maji zesileni pod jedna (snad pulka chorusu -ehx, mxr apod.)

Díky té kombinaci zesílení ef. smyčky, aktivní base a použitým Maximizerem (který v podstatě posouvá fáze signálu na různých frekvencích) to po prohnání ekvalizérem udělalo něco, co nechceš. A u Marka to pro jistotu ve smyčce poctivě zesílili big_smile.

0 xLajků: