1

Téma: Z mé zahrádky

Přátelé, dovolil jsem si Vám připravit ochutnávku své tvorby. Jsem zvědav na Vaše připomínky a kritiky. Po pročtení si některých reakcí na podobná témata od jiných uživatelů předem upozorňuji případné útočníky a agresory, že jsem téma nezaložil z žádného jiného důvodu, než tady zamachrovat a ukázat se světu ...

Tohle pochází z léta roku 2004, kdy jsem zatoužil nahrát si sám celou desku. Vlastně kvůli tomuhle projektu jsem si půjčil basu a začal na ní něco zkoušet, abych se doprovodil. V té době jsem totiž aktivně hrál na kytaru a na klavír. No a po natáčení už jsem zůstal jen u basy ... smile Zde si můžete z celkem 14 skladeb poslechnout 4.
http://bandzone.cz/funkazin

Zde si můžete poslechnout ukázky z proma své kapely 3play, které vzniklo v únoru 2007 během týdne v Litomyšli.
http://www.3play.cz/mp3/motionland.mp3
http://www.3play.cz/mp3/all_happy_days.mp3
http://www.3play.cz/mp3/slapgroove.mp3
http://www.3play.cz/mp3/no_mercy_now.mp3

Tady je pár videí 3play:
Celá skladba Never: http://www.youtube.com/watch?v=fcpAuN3XOZU
Závěr Paul`s Song: http://www.youtube.com/watch?v=_4842AyrYuQ
Bass Solo: http://www.youtube.com/watch?v=dL94gs1uT_M
Slap Bass: http://www.youtube.com/watch?v=4_toL-qkiE0

A pár videí home made:
http://www.youtube.com/watch?v=GkKYl_jO3nI
http://www.youtube.com/watch?v=-I4hbbL7lpY

0 xLajků:

2

Re: Z mé zahrádky

WHO ARE YOU ?!?!   happy wink  ?? hele je to pekny, ale citim z toho totez jako v tom druhym threadu kde se "hadame".....nemas uplne jasno v prostorech ktere maji jednotlive nastroje, misty mi prijde ze se to docela bije...dalsi dukaz ze technika a spousta not neni vse..ale napady se mi libi, i kdyz mam u vetsiny pocit ze uz sem je slysel, ma to naladu, drive...abych taky jen neplival wink Jinak nahrat si kompletne vsechny party by se mi taky libilo, akorat na nic neumim hrat. respect

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Z mé zahrádky

No hraješ jak čert, k tomu ti moc připomínek a krtitiky těžko někdo nabídne. Takže jestli to je ono, co chceš slyšet, tak hraješ jako čert:) Co trochu víc se u toho usmívat nebo tak? Trochu duše?

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: funkazin (28. 10. 2007 09.10:47)

Re: Z mé zahrádky

spider:
kde konkrétně myslíš že se to bije? dík za názor smile

palec:
když já jsem takovej smutnej zasmušilej kluk ... smile

0 xLajků:

5

Re: Z mé zahrádky

pěkný, ale pusť se už do skutečný práce smile Tohle jsou takový srandičky....teď to musíš všechno začít rovnat. Přesnost, tón, dynamika, komplexnost. Nemáš špatný nápady, ale to provedení je zatim taková kostra. Chybí mi tam taky groove a jistej klid.

takže hodně štěstí při spoustě práce smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

6

Re: Z mé zahrádky

jenich:
dík, však tobě také smile kámo to byla ale fakt celkem fuška dát před 3 lety do kupy to CD úplně sám, to bys mě ranil, že to nebyla skutečná práce ... smile

0 xLajků:

7

Re: Z mé zahrádky

no ohledně hraní úplně ne smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

8

Re: Z mé zahrádky

však to tam je jen jako takovej bonusek - moje první setkání s baskytarou ... smile

0 xLajků:

9

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

kde konkrétně myslíš že se to bije? dík za názor

Az si udelam chvilku rozeberu to konkretne ok ? Ted momentalne musim jit dat spat synatora po 14 hodinach na stavbe (ja , ne on smile ), takze neni ta prava chvile wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: Z mé zahrádky

Tyjo hustý! Však já i na srazu celkem čuměl:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

11

Re: Z mé zahrádky

Fuit:
Vřelé díky, však to někdy musíme co nejdřív zopakovat smile

0 xLajků:

12

Re: Z mé zahrádky

Něco na způsob samo-domo téměř jen svépomocí atd. album bych taky chtěl dělat. Já jsem se k tomu ovšem zatím nedokopal. Klobouk dolů, jistě to stálo mnoho úsilí. Máš můj obdiv. Přesto....

přesto to má chybky:
- jak by řekl Bona "the sound is fucked up". Zvukově by to potřebovalo pročistit. Basa příliš basuje, klavír dobrej, bicí taky (drum machine, že?), kejtra to má taky vobčas vachrlatý, strašně se to mapuje. Hlas zapadá, ale to je mikrákem.
- nepřesnosti. A intonace. Vždycky to bude působit amatérsky, dokud nebude všechno pěkně sedět, vobčas něco ulítne, občas je něco nevyrovnané. Není toho příliš, ale společně se zvukem to nedělá dobrý dojem. Proto jsou nejpřesvědčivější momenty, kdy nehraješ všechny nástroje najednou (třeba inner-city-part2 okol 1:50), zvuk se zdá lepší. (to už je zvukařina, ale kompozice trochu taky)
- kompozičně trochu nesmyslné a přeplácané. Hodně to asi souvisí s nevyrovnaným zvukem klavíru, kterej je často moc nahlas a všechno namapuje, takže ze zvuku je taková tak koule, kteru jistě všichni znaj. Ale přesto je méně někdy více. Tohle si říkám furt dokola, když něco sepisuju. Myšlenka je jasnější, když nástroje kooperují a odpovídají si, než když jedou co nejlépe všechny najednou. Neumím se lépe vyjádřit, ale jistě pochopíš, co myslím.

Líbí se mi groove z no mercy now, jak jede úplně odzačátku. Neměl bys ho ale pokaždé na konci zastavit (bass), úplně se to pak trhá. Ten slapík je taky good. A groove inner-city part 1 je taky výtečný. Ale jenom na začátku. Tady bych viděl kompoziční chybku. Tím nejnašláplejším bych začínal jenom pokud bych tak chtěl udělat ve skladbě takový záměr.
Videja na Jůtubě jsou asi půl roku starý. Jistě jste spoustu vylepšili, ale co mě ihned zatáhlo za uši:
- intonace
- nepřesnost
- kompoziční zmatenost - tím myslím chyby ve výstavbě. Songy na mě působili občas roztrhaně a hlavně, šetři s výstředním beglajtem. Odvádí špatně pozornost jinam a když válíš od začátku do konce, nevychutnám si ho tolik, jako když je třeba jenom na vrcholu, který tím zároveň jasně pro všechny označíš. Pravda je, že když vymyslím něco krutýho, taky bych to nejraději hrál celou dobu, protože mi to přijde škoda hrát jenom chvíli. V tomhle skladby oddělávám taky :-)

Nehodlám ponižovat, ztrapňovat, zesměšňovat atd. Názory napsané jsou čistě subjektivní. Věřím, že si to přečteš, a pochopíš, že se kritikou snažím pomoct. Já sám bych něco takového potřeboval jako sůl.
Jak dlouho hraješ?

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

13

Re: Z mé zahrádky

Pooseek
uff ... děkuji za skutečně podrobnou reakci ... smile Takže abych nějak reagoval - co se týče těch skladeb na bandzone - v době, kdy jsem to nahrával (léto 2004), jsem z toho měl ohromnou radost. Po těch letech samozřejmě vidím stejné nedostatky jako ty. Dnes mě mrzí, že jsem to nenahrál přes pořádnou zvukovku, že jsem ke zpěvu nepoužil studiový mikrofon a spoustu dalších nedotažeností. Přeso jsem dnes rád, že se mi tenkrát ten nápad podařil zrealizovat. No a ještě abych Ti odpověděl jak dlouho hraju, tak právě kvůli realizaci toho CD jsem si půjčil basu a vymyslel basový linky k hotovým věcem (převážná většina z nich měla kompoziční základ klavír) - takže na basu hraju něco málo přes tři roky.
Ještě jednou díky za kritiku, moc si toho vážím smile

0 xLajků:

14

Re: Z mé zahrádky

Trochu jsem to čekal, že se vlastně vyjadřuju k něčemu, co je tak trochu pasé. Aktuální je to vlastně jenom v tom, že trochu podobné "neřestičky" stále trvají.
Já jako amatér, kterého sekýruje akorát má maličkost a jeden bačkoratej amatérskej kytarista, mám strašně špinavou techniku, vlastně všechny ty věci, co jsem kritizoval a další :-) . To jsem bohužel zjistil, až když jsem se nahrál jen tak na zkoušku. Bleee. Nahrávka prozradí všechno. Je to od tebe odvaha. Zároveň ti to jistě přinese poučení, že ta čistota je to, co dělá dobrého hráče. Můžu ject třeba shuffleovej doprovod, ale dokud nebudou triolky jedna jako druhá, je to akorát šrumec, který zboří skladbu.
Jsem rád, že si to bereš k srdci a nesnažíš se chybky jakkoli obhájit. Spousta lidí to tak dělá a pak to akorát vypadá, že doopravdy poradit vlastně nechtěli. Ale to sem už tolik nepatří...

radost -> nedostatky
také prožívám, když mě "tenkrát-mnou-vymyšlené-geniální" nápady přestanou bavit. Důležité je se poučit, ať to příště může být ještě lepší!

p.s.: Jak komponuješ? Já se snažím si všechno psát do not s tím, že se od nich hodlám případně lehce odpoutat. Bohužel to je zdlouhavé :-( ,ale zase přehledné. A uchová se to, takže za půl roku přesně vím, co jsem tenkrát kde hrál.

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

15

Re: Z mé zahrádky

No, to se těžko popisuje ... jak kdy, ale většinou při cvičení. Skládat písničky jsem začal v osmi letech na takovej keyboardek. Pak přišla v jedenácti kytara a deset let jsem na ní brnkal. Noty jsem sice poznal už jako malej kluk v lidovce, kam jsem chodil pár let na klavír, ale svý věci jsem do not nepsal. Nikdy mě to moc nebavilo ... Měl jsem sice asi před pěti lety období, kdy jsem všechno psal do not, ale zas mě to přestalo bavit ... Což bych rád napravil, protože je stále těžší vzpomínat si na starý skladby, ale preferuju radši cvičit a hrát, než si dlouho hrát s notovým papírem ... Někdy třeba nemám nápady dva měsíce, a tak jenom cvičim. A někdy mně zas napadaj věci pořád, že je těžký si je všechny zapamatovat a utřídit. K tomu by se ten noťák hodil ... Ale většinou když mě napadne nějaký silný motiv (alespoň pro mě silný), tak si ho bez větších problémů zapamatuju a pak s ním pracuju dál.

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: joko (30. 10. 2007 18.05:58)

Re: Z mé zahrádky

kde konkrétně myslíš že se to bije?
..např. začátek toho Never. S kytaristou tam cosi vybrnkáváte a tlučou se vám tam drobný hodnoty. No a pak taky ten zpěv.. je to zmatečný a vůbec by chtěl dotáhnout. Jinak ti už všechno napsali kluci. Máte talent. Klíďo bych si na vás zašel někam do klubíku a myslim, že by mě to bavilo. Já jsem vždycky kritičtější když slyšim nahrávku, než na živym hraní. Baví mě ta energie, kterou do toho ty lidi dávají a moc neřešim technický nedostatky wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

17

Re: Z mé zahrádky

tý joo vynikající,čumim jak péro-mohl bys mi poslat (třeba na mail, to by bylo nejlepší,moc často se sem nedostanu),nebo někde uveřejnit i ty další písně z toho cédéčka,cos sám natáčel?

0 xLajků:

18

Re: Z mé zahrádky

no s mailem by to trvalo celkem dlouho ...  něco bych mohl uložit tady do té úložny souborů, ale nejlepší by to možná bylo starým způsobem - poštou i s bookletem smile v tom případě mi pošli na mail adresu

0 xLajků:

19

Re: Z mé zahrádky

jo, kluci to zanalyzovali za me....ja bych to ve zkratce, rekl tak ze to na me pusobi jako krasna zenska po ranu. Je neucesana, nemela by na vas dychat, a chybi nejaky makeup....takze chybi jen krucek....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Z mé zahrádky

ok-na mail jsem ti poslal svou adresu.moh bys mi tam pribalit jeste to demo 3play,rad bych ty skladby slysel cele... dik moc

0 xLajků:

21

Re: Z mé zahrádky

Tak CD jsem poslal, kdyby ke komukoliv, kdo mi mailem posílal adresu, nedopatřením pošty nedoputovaly, dejte mi vědět.

0 xLajků:

22

Re: Z mé zahrádky

tyjoo.. nojo já pamatuju když o tobě vždycky všichni vyprávěli jakej seš mástr gytárist a ty teď takhle válíš na basu smile tenkrát si měl nějakou skladbu Apokalypsa žejo smile strejda mi o tom řikal, to sem byl eště malej wink

0 xLajků:

23

Re: Z mé zahrádky

smile no jo - Apokalypsa - to byly časy lol  no to víš - na tý kytaře mi najednou přišlo, že tam je nějak hodně strun smile ne, to né, ale v jedný kapele před lety jsem poznal jednoho ultimátně grandiózního basáka, díky němuž jsem pochopil, že kytara byla jen etapa wink

0 xLajků:

24

Re: Z mé zahrádky

jooo měl sem to podobný, a asi na tomhle fóru nebudem jediný dva, kdo začínali na kytaru smile

0 xLajků:

25

Re: Z mé zahrádky

Takovejch nás bude ... smile zajímavý je, že z kytary na basu přechází poměrně dost lidí, ale z basy na kytaru takovejch moc neznám ... vlastně asi nikoho smile

0 xLajků:

26

Re: Z mé zahrádky

Poslouchal sem to promo s těmi 3play a musím říct,že si mě jako náročného posluchače zaujal smile Fakt fajn hudba! Při poslechu sem se musel furt usmívat,máš v tom hrozně moc pozitivní energie a tvoje basa dobře šlape. Esi hraješ tři roky,tak smekám pomyslnej klobouk big_smile

0 xLajků:

27

Re: Z mé zahrádky

jj - něco málo přes tři roky smile mockrát děkuji, už sem ale musím nahrát něco nového, čím se prezentovat ... už to tak nějak není aktuální ... wink

0 xLajků:

28

Re: Z mé zahrádky

To je mi uplně jasný,já taky před dvouma rokama ještě mastil Nirvánu big_smile

0 xLajků:

29

Re: Z mé zahrádky

funkazin: pěkná hra!:) mimochodem, pamatuješ si, jak jsme si asi před měsícem spolu zahráli v akordu- já jsem tehdy bubnoval asi dvě věci, ale kytarista to moc nedával:)

G&L L-2000e r.v. 1982, SSD NS5-CRFM, G&L L-1500, Ibanez TR-70 fretless, Warwick Streamer 1986, Marcus Precision 5
----------------------------------
EBS-1, QSC PLX-1602, 2x10" dělaná + Carvin BLT210
-----------------------------------------------------------------------------
http://www.jirkamarek.com
0 xLajků:

30

Re: Z mé zahrádky

jorge: thanx smile jj - pamatuju, pamatuju - kytarista měl ten den dost blbou náladu - no - ono ten večer mělo víc lidí dost blbou náladu - včetně původního bubeníka ... ale jelikož s nima jen sporadicky občas zaskakuju, jsou mi ty jejich nálady celkem ukradený wink

0 xLajků:

31

Re: Z mé zahrádky

http://sweb.cz/allFUNKways/Back.mp3

nová ochutnávka z nového materiálu, je to taková baladka, zanedlouho sem mrsknu něco svižnějšího smile

0 xLajků:

32

Re: Z mé zahrádky

http://sweb.cz/allFUNKways/Blue%27s%20Still%20There.mp3

Po delším čase přidávám k poslechu novou věc, "Blue's Still There". Přeju vám klidné svátky a to nejlepší do nového roku smile

0 xLajků:

33

Re: Z mé zahrádky

pěkně to frčí.... dávej nám ochutnávat z tvé zahrádky častějc....

0 xLajků:

34

Re: Z mé zahrádky

to si složil sám? a to hraješ všechny ty nástroje?

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

35

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

http://sweb.cz/allFUNKways/Blue%27s%20Still%20There.mp3

Po delším čase přidávám k poslechu novou věc, "Blue's Still There". Přeju vám klidné svátky a to nejlepší do nového roku smile

paráda...hned bych u toho postavil železnici, silnici, poplatil místní zastupitelstvo, rozjel velkou kampaň, koupil podíly v jiných dopravních společnostech a nebo jen stavěl most přes celý ostrov, protože nevim co s penězma.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

36

Re: Z mé zahrádky

Sem asi v půlce a furt tam něco novýho přibejvá,na podobnou notu a tak... moc dobrý smile

0 xLajků:

37

Re: Z mé zahrádky

Jenich napsal:

paráda...hned bych u toho postavil železnici, silnici, poplatil místní zastupitelstvo, rozjel velkou kampaň, koupil podíly v jiných dopravních společnostech a nebo jen stavěl most přes celý ostrov, protože nevim co s penězma.

Taky mas na mysli Transport Tycoon Deluxe? :-)

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

38

Re: Z mé zahrádky

houdek.z napsal:
Jenich napsal:

paráda...hned bych u toho postavil železnici, silnici, poplatil místní zastupitelstvo, rozjel velkou kampaň, koupil podíly v jiných dopravních společnostech a nebo jen stavěl most přes celý ostrov, protože nevim co s penězma.

Taky mas na mysli Transport Tycoon Deluxe? :-)

tak tak smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

39

Re: Z mé zahrádky

http://sweb.cz/allFUNKways/Fake%21.mp3

Zdravim basovou obec a přikládám pecku "Fake!"

0 xLajků:

40

Re: Z mé zahrádky

velmi dobre smile a paradni zvuk skopku a basy

0 xLajků:

41

Re: Z mé zahrádky

Hodně povedené smile líbí se mi ty změny po 0:50.. a pak jak se to rozjede dál smile zajímavá atmosféra

0 xLajků:

42 Naposledy upravil: Honzoid (21. 01. 2009 07.27:00)

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

ale z basy na kytaru takovejch moc neznám ... vlastně asi nikoho

Billy Corgan ze Smashing Pumpkins big_smile

teď jsem přišel do školy a nemůžu se dočkat až si doma pustim ty nahrávky, fórum teď trošku omezuju tak nestíhám témátka a tohle mi trošku uteklo. Večer to doženu, moc se těším.

mimochodem tohle je můj první příspěvek který píšu jako plnoletý :-D

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

43

Re: Z mé zahrádky

Honzoid napsal:

mimochodem tohle je můj první příspěvek který píšu jako plnoletý :-D

Tož všechno nejlepší k plnoletosti und VIVA LA BAIXO! smile A nezapomeň, že teď už zodpovídáš sám za sebe, tak bacha na to wink big_smile

0 xLajků:

44

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

Zdravim basovou obec a přikládám pecku "Fake!"

Hele tyjo to je skvělý!  A to jsi dělal komplet hudbu??

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

45

Re: Z mé zahrádky

Fuit napsal:

Hele tyjo to je skvělý!  A to jsi dělal komplet hudbu??

věc se má tak - v létě 2004 jsem si dal takové předsevzetí, že si budu (mimo jiné) každý rok nahrávat takové "sólo CD", leč jsem ho zrealizoval jen tenkrát a pak už nikdy ... no a teď už mě svědomí trápilo natolik, že jsem se do toho pustil podruhé. Tenkrát jsem si vážně nahrál všechno sám, ale teď jsem se přiklonil k využití svých kamarádů, jenž hrají na různé nástroje, a i k nějakým těm "moderním kompjůtrovým" technologiím smile Jinak basu samozřejmě hraju sám, nějaký ty klávesky taky, a každá další nota byla pod mým "dohledem" smile

0 xLajků:

46

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

věc se má tak - v létě 2004 jsem si dal takové předsevzetí, že si budu (mimo jiné) každý rok nahrávat takové "sólo CD", leč jsem ho zrealizoval jen tenkrát a pak už nikdy ... no a teď už mě svědomí trápilo natolik, že jsem se do toho pustil podruhé. Tenkrát jsem si vážně nahrál všechno sám, ale teď jsem se přiklonil k využití svých kamarádů, jenž hrají na různé nástroje, a i k nějakým těm "moderním kompjůtrovým" technologiím  Jinak basu samozřejmě hraju sám, nějaký ty klávesky taky, a každá další nota byla pod mým "dohledem"

No tak to je úctyhodný, fakt se mi to líbí

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

47

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

Tenkrát jsem si vážně nahrál všechno sám, ale teď jsem se přiklonil k využití svých kamarádů, jenž hrají na různé nástroje

Tak to by se možná slušelo uvést zde jejich jména, ne? smile Jinak výborný, akorát na mě moc not (takovej a lá Bass Extremes Cook Book Wooten+Bailey) a trochu pocit, jakoby se to nemohlo rozhodnout, jestli to spíš bude hudba pro hudbu, nebo psínička...jesimi rozumíš, Ivane.

0 xLajků:

48

Re: Z mé zahrádky

Petře, Dane ... smile No já osobně se přiklánim k písničce ... smile

0 xLajků:

49

Re: Z mé zahrádky

Mě ta tvoje tvorba připadá spíš jamovitá do písniček smile ale je to dobrý.. furt se těším na něco dalšího,abych mohl porovnávat..

0 xLajků:

50

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

A nezapomeň, že teď už zodpovídáš sám za sebe, tak bacha na to

no snad si to budu uvědomovat, díky.. big_smile

téda, všechny nahrávky jsou skvělý! a ta poslední, to je mňamka smile

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

51

Re: Z mé zahrádky

Z mé zahrádky jsem vám natrhal novou ochutnávku - Androsteronum. Jinak práce na CD se chýlí ke konci, tož brzy sem dodám zbytek ...

http://allfunkways.sweb.cz/Androsteronum.mp3

0 xLajků:

52

Re: Z mé zahrádky

to se mi líbí

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

53

Re: Z mé zahrádky

Mně taky... :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

54

Re: Z mé zahrádky

Pro me moc preklikate, neprime...jsem holt nenarocny posluchac ....prijde mi to jako kdyz na odchodu se vracim nejprv pro penezenku, pak mobil a do tretice klice od auta

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

55

Re: Z mé zahrádky

dobrý místa to má...jen mi vadí kličkování za každou cenu...působí to trochu randomovitě nebo jako když ti ve firefoxu běží player na stránkách tří kapel najendou.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

56

Re: Z mé zahrádky

Mně se moc líbí ta divočina ve finále.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

57

Re: Z mé zahrádky

jo, to by mě zajimao, jak se to hraje, někde už sem to slyšel, ale jak to zahrát, to netušim.

0 xLajků:

58

Re: Z mé zahrádky

Supr, něco takového jsem naposled slyšel když jsme na zkoušce zhulený žrali konopný bramboráky big_smile Ale to už je pár let.
Tam jsou dvě baskytary kua či co? (poslouchám to na repráčcích z hnojbooku)

0 xLajků:

59

Re: Z mé zahrádky

spider napsal:

Pro me moc preklikate, neprime...jsem holt nenarocny posluchac ....prijde mi to jako kdyz na odchodu se vracim nejprv pro penezenku, pak mobil a do tretice klice od auta

Jenich napsal:

jen mi vadí kličkování za každou cenu...působí to trochu randomovitě nebo jako když ti ve firefoxu běží player na stránkách tří kapel najendou

To byl záměr - kličkovací song ... jednoduchejch a přímočarejch věcí tam bude víc než dost, tož tohle vzniklo tak trochu "na klíč" ... ale dík za názor smile

Péčko napsal:

Mně se moc líbí ta divočina ve finále

girzi napsal:

jo, to by mě zajimao, jak se to hraje, někde už sem to slyšel, ale jak to zahrát, to netušim

je to stupnice g dur hraná na jediné struně (g smile ) zahraná kombinací hammeringu (první tón), doublethumpem (dva prostřední tóny) a popem (poslední tón)

Janec napsal:

Tam jsou dvě baskytary kua či co? (poslouchám to na repráčcích z hnojbooku)

Jj - ve všech těch věcech jsou 2 (nebo více) basy, zrovna v týhle tam jsou vlastně jenom basy (když nepočítám tu naefektovanou dechovou smyčku a tu orientální smyčku ve slokách)

0 xLajků:

60 Naposledy upravil: funkazin (24. 04. 2009 14.43:13)

Re: Z mé zahrádky

Tu máte další song, tentokrát něco na dobrou noc - Bed Time Stories (feat. Erik Witz - kytary)

http://allfunkways.sweb.cz//Bed%20Time%20Stories.mp3

0 xLajků:

61

Re: Z mé zahrádky

Je to zase něco jinýho,ale líbí se mi to. Trochu mi to asociovalo s albem od Oldfielda,myslím,Heavens´ open.

0 xLajků:

62

Re: Z mé zahrádky

super

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

63 Naposledy upravil: Jenich (25. 04. 2009 17.23:53)

Re: Z mé zahrádky

co je horší než plísňáče a ponožky v sandálech? smile

- basa v mixu nad kytarou

smile

edit: jinak huzdebně pěkný...Erik je hraje taky hezky

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

64

Re: Z mé zahrádky

Hodne zajimavy. I ten ton ty basy je sqelej.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

65

Re: Z mé zahrádky

Figi napsal:

ten ton ty basy je sqelej.

Ton nebo zvuk ? ;%

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

66

Re: Z mé zahrádky

Zvuk samozrejme.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

67

Re: Z mé zahrádky

Jenich napsal:

co je horší než plísňáče a ponožky v sandálech?

- basa v mixu nad kytarou

Absolutní souhlas! Jinak pěkné.

0 xLajků:

68

Re: Z mé zahrádky

Díky kluci, tu basu ještě trochu uberu ... Jinak z dlouhé chvíle jsem nahrál pár videí mých oblíbených songů, leč omlouvám se za kvalitu stroboskopického obrazu - nějak se mi to nepodařilo enkódovat do avi, a youtube si s mýma mp4kama nějak neví rady ...

Teen Town
http://www.youtube.com/watch?v=xa_XOueXdSY

Pretty Little Lady
http://www.youtube.com/watch?v=Rq-juH2TK58

Wanna See U
http://www.youtube.com/watch?v=Z0oK-6IR93k

0 xLajků:

69

Re: Z mé zahrádky

Tohle sice neni vubec styl my hudby, ale neni pochyb o tom, ze valis. Ja bych to nedal. Hlavne ty Jacovy behy mi pripadaly jako peklo na zemi big_smile
Husty.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

70

Re: Z mé zahrádky

Jako všechno je to krutej mazec,youtube to trochu nestíhá big_smile nejvíc se mi líbil Jaco a to poslední bylo taky zajímavý,ale mě se líběj spíš zajímavý doprovody než to sólování. Ale válíš..

0 xLajků:

71

Re: Z mé zahrádky

Thumbs up, ten jaco je naprosto parádní smile

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

72

Re: Z mé zahrádky

a přitom skoro ani nehejbe prstama smile

0 xLajků:

73

Re: Z mé zahrádky

S usmevem jde vsechno lip....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

74

Re: Z mé zahrádky

Celkově mi ty původní věci tady přišly zajímavé, jen škoda, že ty bicí znějí trochu tence, mám pocit, že to ani není akustická souprava, ale trochu mi tam chybí přirozený "room" a tak typuju pady??? I tak to je fajn, ale... Takovouhle mjuzik bych rád míchal a mástroval smile

0 xLajků:

75 Naposledy upravil: funkazin (30. 05. 2009 12.06:31)

Re: Z mé zahrádky

Dovolte mi představit vám CD otevírák No Time To Waste (feat. Jan Johnny Bálek - piano)

http://allfunkways.sweb.cz//No%20Time%20To%20Waste.mp3

0 xLajků:

76

Re: Z mé zahrádky

Stále máš hudbou co říct, a to je dobrý. Možná ten basovej motiv po minutě je takovej míň doprovodnej,ale aspoň je slyšet tvůj rukopis smile

0 xLajků:

77

Re: Z mé zahrádky

Moc pekny! Jak dlouho hrajes?

0 xLajků:

78

Re: Z mé zahrádky

slušnej jazz

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

79

Re: Z mé zahrádky

chroustjazz napsal:

Jak dlouho hrajes?

Na basu teď pět let, ale jinak celý život na něco smile

0 xLajků:

80 Naposledy upravil: funkazin (21. 07. 2009 15.17:09)

Re: Z mé zahrádky

Saphire (feat. Marek Prokop - sax)

http://allfunkways.sweb.cz//Saphire.mp3

0 xLajků:

81

Re: Z mé zahrádky

Je to skoro nekonečná smršť melodií smile zkus nahrávat něco v tomhle stylu,ať je možné něco porovnat,toto mi připadá dobré,takové jamovité wink

0 xLajků:

82 Naposledy upravil: funkazin (07. 09. 2009 17.51:36)

Re: Z mé zahrádky

Tak, přátelé, po létu stráveném na slovenských festivalových pódiích jsem se konečně dostal k dofinišování své aktuální nahrávky Bed Time Stories. Po ne zrovna příjemných peripetiích s hlasovými hosty (rozuměj se zpěvačkami) jsem se uchýlil pouze k instrumentální verzi CD, ale je dost možné, že se časem objeví některá z následujících písní také ve vokální verzi. Příjemný poslech smile

1. No Time To Waste http://funkazin.sweb.cz//01%20No%20Time … 0Waste.mp3 - feat. Jan Johnny Bálek (piano)
2. Do U Remember? http://funkazin.sweb.cz//02%20Do%20U%20Remember.mp3
3. Allways & Forever http://funkazin.sweb.cz//03%20Always%20 … orever.mp3
4. Blue's Still There http://funkazin.sweb.cz//04%20Blues%20Still%20There.mp3
5. Fake! http://funkazin.sweb.cz//05%20Fake!.mp3 - feat. Pavel Bartoš (guitar)
6. ... On The Trip http://funkazin.sweb.cz//06%20...%20On%20The%20Trip.mp3
7. Saphire http://funkazin.sweb.cz//07%20Saphire.mp3 - feat. Marek Prokop (sax)
8. Back http://funkazin.sweb.cz//08%20Back.mp3
9. The Thing http://funkazin.sweb.cz//09%20The%20Thing.mp3
10. Androsteronum http://funkazin.sweb.cz//10%20Androsteronum.mp3
11. Bed Time Stories http://funkazin.sweb.cz//11%20Bed%20Time%20Stories.mp3 - feat. Erik Witz (guitar)

0 xLajků:

83

Re: Z mé zahrádky

hele funkazine to je supr! palec nahoru... i bez zpěvu to obstojí naprosto v pohodě... zpěváci a zpěvačky jsou stejně jen pro zlost smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

84

Re: Z mé zahrádky

poslech sem to celý a je to supr no :-)

0 xLajků:

85

Re: Z mé zahrádky

Zatím jsem poslechl On the trip,co jsi neukazoval dřív a přesně to odpovídá názvu big_smile je to fakt fajn smile

0 xLajků:

86

Re: Z mé zahrádky

Krásný první zimní dny přeju! smile Na ukázku postuju dvě věci z připravovaného počinu, který bude jen o basách a bicích.

Gypsy
http://funkazin.sweb.cz/Gypsy.mp3

Sound Of Minimalism
http://funkazin.sweb.cz/Sound%20Of%20Minimalism.mp3

... zvukově se na tom bude ještě pracovat, doporučuju proto sluchátka, na repro to zatím není optimalizovaný ... wink

0 xLajků:

87

Re: Z mé zahrádky

jestli to sám komponuješ, tak kšiltovku dolů!

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

88

Re: Z mé zahrádky

Poslechl jsem a smekám. Už se jenom těším, až to budeš mít celé hotové a budou se na mě sypat nápady smile

0 xLajků:

89

Re: Z mé zahrádky

Lukáš napsal:

až to budeš mít celé hotové

Heh, to se kamaráde ještě dost načekáme ... postuju alespoň další polotovar wink

Funking
http://funkazin.sweb.cz/Funking.mp3

0 xLajků:

90

Re: Z mé zahrádky

ahoj po letech smile napravuji tímto svou dočasnou absenci zde a dávám na ochutnávku dva kusy z aktuální kapely Inversion, snad se budou líbit wink
Sun
https://www.youtube.com/watch?v=vlb-1iFQYug
Amsterdam Blues
https://www.youtube.com/watch?v=lkt9D_8u3sY

0 xLajků:

91

Re: Z mé zahrádky

Funkazin: No zrovna někdy o vánocich jsem,...v Rychnově v Labuti na bráchové kapele (G-Point Funkction) mluvil s Filipem.Z. co je s tebou, že ses někam ztratil. Takže už zase hraješ? smile

0 xLajků:

92

Re: Z mé zahrádky

Matej napsal:

Funkazin: No zrovna někdy o vánocich jsem,...v Rychnově v Labuti na bráchové kapele (G-Point Funkction) mluvil s Filipem.Z. co je s tebou, že ses někam ztratil. Takže už zase hraješ? smile

čau chlape! smile ale kdeže, já se neztratil, jen jsem celkem dlouhou dobu bojoval s takovou sviňárnou - říkají tomu zánět šlach ... ale už snad dobrý (radši musím zaklepat), takže se pomalu, ale jistě vracím do branže wink

0 xLajků:

93

Re: Z mé zahrádky

funkazin napsal:

ahoj po letech smile napravuji tímto svou dočasnou absenci zde a dávám na ochutnávku dva kusy z aktuální kapely Inversion, snad se budou líbit wink
Sun
https://www.youtube.com/watch?v=vlb-1iFQYug
Amsterdam Blues
https://www.youtube.com/watch?v=lkt9D_8u3sY

Moc pěkný, když Inversion hledali basáka, tak jsem se chtěl taky přihlásit do konkurzu, potom co jsem se rozešel s Adeliou.
Dokonce jsem nacvičil část jejich reportoáru, ale pak mi bohužel zánět středního ucha řekl, že si musím dát pauzu s hlasitostí.

Nicméně až ucho dovolí tak si příjdu poslechnout na živo. Ta muzika se mi libí.
Ať vám to hraje. Doufám, že brzo natočíte cd..

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

94

Re: Z mé zahrádky

Hezká a šikovná. A muzika to samé.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

95

Re: Z mé zahrádky

Čas letí nějak nadstandardně rychle, a koukám, že mi ta zahrádka pěkně hnije.
Je tedy na čase přidat nějaké to rajče.
Dovolím si ještě před tím trochu filozofie. Čas je opravdu nějaký zdivočený - není to tak dlouho, co by člověk na YouTube nějaký pořádný (a mému uchu lahodící) backing track jen stěží pohledal, no a dnes tam je takový hafo groovů, že není ani čas jít spát.
A tak si říkám, že určitě nebude na škodu zakomponovat tyto jam tracky do mé letošní úrody tady na fóru.
On ten čas totiž letí tak rychle, že nějak nestíhám realizovat "svou" hudbu, resp. ji uvést do podoby vhodné k nějaké té prezentaci. Dávám tak za vděk všem lidem, kteří vytvářejí opravdu povedené backiny a dělí se o ně, třeba právě prostřednictvím YT. Díky za to!

https://www.youtube.com/watch?v=yhfWKBM1u3A

0 xLajků: