1

Téma: David eden servis oprava

Ahoj nevíte kdo dělá servis nebo jestli nemáte schéma na David Eden WTX 260? Tak nějak jsem risknul koupi porouchaného a je v čudu zdroj. Bohužel to není trafo a kamarád opravář je s toho malinko vedle. Tak volám o pomoc. Nechce se mi do toho vrážet další hromadu peněz tak každá rada dobrá. Nebo alespoň doporučení kdo by věděl. Díky moc.

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

2

Re: David eden servis oprava

Zadej do googlu:
eden wtx-260 schematic
A uvidis ...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

3

Re: David eden servis oprava

Ahoj no to jsem udělal jako první věc. Jen bohužel. Na něco tam schémata jsou ale na totok nikoli. Teda pokud jsem hledal dobře. Jestli o něčem víš tak sem s tím. Navíc jsem pátral i na ofiko foru a tam taky nic. Ještě mě napadlo napsat přímo na firmu, šak co maximálně mě pošlou do .... :-)

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Dzzerza (23. 01. 2016 18.01:40)

Re: David eden servis oprava

Vím že spousta beznadějných případů opravil pan Procházka v Pardubicich - z Poličky to nemáš daleko.
Akorát se na něj musí hodně tlačit, jinak ti to tam bude ležet dost dlouho.
Mě osobně opravil kdysi aktivku v base Ibanez se kterou už nikdo nechtěl nic mít.
Zkus ho, třeba do toho půjde.

https://plus.google.com/108914242773134 … &hl=cs

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

5

Re: David eden servis oprava

Člověče, fakt: WT400 je, WT550 je (některé části), WT800 je, ale z WTC260 není skoro nic ...
Já před cca měsícem hledal něco k WT550 a našel, proto jsem ti to hned pinknul.
Tak to se ti omlouvám.
Vyzkoušej zde referencované opraváře, uspět by mohli.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

6

Re: David eden servis oprava

Ok to jsem rád že to na tom Googlu máš stejně jako já :-) . Jinak o Procházkovi vím a mám ho jako zálohu. Už jsem s ním mluvil když jsem řešil Eliota. Je to pohodovej borec. Uvidíme s kamošem co mi to opravuje jsem ještě neměl čas o tom podiskutovat ustně tak v pondělí uvidím a začnu telefonovat. Díky za odpovědi.

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

7

Re: David eden servis oprava

autorizovanej servis dělá Praha Music Center, se servisákama je tam celkem řeč
+420 226 011 197
servis@pmc.cz

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8

Re: David eden servis oprava

No tak jsem se dnes setkal s opravářem a je to horší jak jsem si myslel. Ve zdroji vybuchnul integráč. Bohužel tak, že není k přečtení co to bylo. Tak jsem asi v p... Pokud mi to někdo neprozradí nebo nebude ochotnej ho doma otevřít a přečíst to tak to můžu hodit pod skříň a nebo si dát vedle trafo :-). Tak se slzou v oku prosím a žádám kdo ho máte doma a máte křížovej šroubovák a lupu tak by mi stačilo opsat nebo ještě lépe vyfotit to co vy máte v pořádku a já kráter. Foto přikládám a velice předem děkuji. Zkusím zavolat ještě do music center ale nevim nevim. Všichni to hájí. Je to kšeft tak se tak nějak nedivím. Jen si myslím, že prozradit označení IO by jim nemuselo vadit.

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

9

Re: David eden servis oprava

http://elektrotanya.com/eden_wtx260_pre … nload.html

0 xLajků:

10

Re: David eden servis oprava

To je vstup já potřebuju napájení. Nevim jestli jsou vidět obrázky tak pro jistotu tady je odkaz. Díky
https://www.zonerama.com/Overlay/Album? … id=1156095

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

11

Re: David eden servis oprava

pterodaktyl napsal:

To je vstup já potřebuju napájení. Nevim jestli jsou vidět obrázky tak pro jistotu tady je odkaz.

Mi odkaz nejede, resp. háže chybu...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: pterodaktyl (25. 01. 2016 22.48:32)

Re: David eden servis oprava

Tak zkusím ještě totok:
https://goo.gl/photos/snNNzkHBHxswz4MF6

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: lukas (26. 01. 2016 11.08:39)

Re: David eden servis oprava

zkus se podivat na desku bang olufsen 200 asc

http://images.audioasylum.com/usr/y2013/07/91170/IMG_5248.JPG

...nebo jinej modul z řady ICE POWER (250,300w?) - přesnej typ je napsanej na kraji desky vedle toho velkýho kondenzátoru

aktuální nabídka http://www.icepower.bang-olufsen.com/en … s/speaker/

jinak:
50ASX2 is used bridged for what we call 180w at 4ohms in the following amps: GK MB200 and any 200 watt GK combo, Fender Rumble 200 and any of the 100w/200w combos, Traynor SB200 and 200 watt Traynor combos

125ASX2 is used bridged for what we rate as 450w at 4ohm in the following amps: GK MB500, MB500 fusion and any GK 500 watt combo, Aguilar Tonehammer 350, GB Shuttle 6 and Streamliner 600, Tecamp Puma 500 (1u), Eden WTX500, Fender Rumble 500 (the new rumbles are actually quite nice), any fender 350 w combo, Traynor SB500

The 250ASX2 is used bridged for what we would rate around 800w at 4ohm in the following amps: GK MB800 and MB800 Fusion, Aguilar Tonehammer 500, GB Shuttle 9 and Streamliner 900, Tecamp Puma 900, Demeter 800w class D amps

0 xLajků:

14

Re: David eden servis oprava

Díky za rady. Napsal jsem na forum David Eden a ozval se kolega z Polska. Tak IO je na světě a teď už jen držte palec aby to kolega rozchodil. V každým případě jsem napsal i na IcePower kolik by stál celý modul. Tak uvidíme dám vědět. Na Ebay to mastí za 140 dollars. zatím ještě jednou dík a ozvu se jak jsem dopadl. :-)

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

15

Re: David eden servis oprava

Ahoj tak jsem tady zas. Problém uplně jsme s kolegou zapoměli na to, že nevíme kolik s toho zdroje má lézt. Je tam symetrický napájení a kondy na 50v. Možná trošku odborný, ale kdybyste někdo věděl nebo měl nápad tak předem děkuji. Jo a Praha music centrum. Těm jsem nestál ani aby mi napsali že nepodávají žádné informace. Buď neumím nechci nebo cokoli, ale slušně to zdělím a né že si musím připadat jak blbec, že jsem si vůbec dovolil zeptat.

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

16

Re: David eden servis oprava

Ahoj,

mám taky teď problém se zesilovačem Eden wtx 264. Chvíli hraje v pohodě, pak se signál jakoby začne ztrácet, hraje potichu, šumí až třeba přestane hrát úplně. Když zakroutim gainem, masterem/případně udeřím do šasi :-) tak se chytne, chvíli v pohodě a pak se opakuje stejný kolotoč ztráty signálu až po úplně žádnou odezvu.
Mám již po záruce a v Praha Music Center, oficiálním servisním středisku, mi řekli, že oprava klidně, ale že to bude trvat tak tři měsíce. To je trošku dlouhá doba, tak bych chtěl případného opraváře aspoň zkusit navést, kde by mohl být problém. Nemáte nápad?

Děkuju za případnou pomoc. Jo a ještě nevíte o někom, okolo Jablonce nad Nisou , případně Liberce, komu bych to mohl svěřit. Pomohl by mi i dobrý tip v Praze, nebo po cestě z Jbc do Prahy. Pana Procházku, jak zaznělo výše, bych zkusil když si nebudu vědět rady. (což se zatím děje).

Díky V.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

17

Re: David eden servis oprava

Asian Bamboo napsal:

Jo a ještě nevíte o někom, okolo Jablonce nad Nisou , případně Liberce

Možná ti poradím. Zkus Jirku Matyse - 603 378 324. Je z Liberce a zvučí, staví aparáty a opravuje. Třeba pomůže...

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

18

Re: David eden servis oprava

Diky za tip, zkusim se s nim domluvit.

V.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

19

Re: David eden servis oprava

Tak problém vyřešen. Koupil jsem na čínským shopu zdroj a zesik hraje. Bohužel je to o krabici na víc, ale do komba se to vejde. Takže pokud by měl někdo stejnej problém napište rád sdělím dojmy :-) . Díky všem za rady.

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků:

20

Re: David eden servis oprava

pterodaktyl napsal:

Tak problém vyřešen. Koupil jsem na čínským shopu....

....hoď link na jakém čínském shopu...?   Dík. smile

0 xLajků:

21

Re: David eden servis oprava

http://www.aliexpress.com/item/High-Qua … fc2dec5916

Omlouvám se, ale zas tak často sem nechodím. Nevěděl jsem jestli to bude fungovat tak jsem vybíral ten nejlevnější. Přišlo to za 14 dní.
Jinak na zdroji je trimr na regulaci výstupního napětí tak jsem to stáhnul jen na 45v pro jistotu. I když uvádějí 48V. Do toho plechu jsem vystřihnul díru na zásuvku 230, 45V jsem připojil na kabel kterým se dřív připojoval monitor do zdroje AT a protikus jsem po malém pilování dal do zesilovače. Vevnitř jsem 230V odpojil z desky a použil to na vypínání 45v to jsem připojil na Kondenzátory za zdrojem. No a aby to bylo tip top tak jsem ve vypinači vyměnil doutnavku za LED s odporem.
Ještě jsem to netavil naplno na velkou bednu, ale na kombo doma super. Jen jsem od toho čekal asi něco víc. Prostě Eliot je Eliot :-) No ale když se to pošteluje tak to je slušný :-) Jirka

Basa Fender Jazz Bass rv. 65-70, Musicman Stingray5 HH 3EQ White, Trace Elliot GP 12 SMX, Trace Eliot 1048H 4x10, AUDIX om11
0 xLajků: