1 Naposledy upravil: dronda (14. 03. 2016 07.41:28)

Téma: Bezpražec a podladění

Máte někdo zkušenosti s hraním na podladěný bezpražec?

Delší dobu mám chuť zkusit bezpražec a zároveň by se mi hodilo mít čtyřstrunnou basu laděnou C G C F, co jsem ale brouzdal po internetu, tak jsem o téhle kombonaci moc informací nenašel.

Díky za každou připomínku a názor!

0 xLajků:

2

Re: Bezpražec a podladění

Mám nastaveno DGCF na FL base s 35" menzurou a .45 sadou Elixir.
Zní a pod prsty reaguje nejlíp. Zkoušel jsem i níž, ale nebylo to ono.
U Fendrů podladění moc nezní, jsou takové hadrové.
Podle mě je to o menzuře a tloušťce strun = spodek 5kové sady by mohl fungovat na každé znělé base.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

3

Re: Bezpražec a podladění

Co přesně máš za basu? Z toho co jsem koukal po levnějších bezpražcích, tak do začátku nejvhodnější mi přijde Cort B4FL a to je menzura 34", pokud nelže přepočet.

Pro mě je klíčové aby spodek začínal od C, pokud bych zůstal u toho co mám teď, tak bych to hrál na pětku CEADG.

0 xLajků:

4

Re: Bezpražec a podladění

35" je custom Marleaux Diva.
4ka v 35" není moc obvyklá. Cort je dobrá basa, ale jak bude hrát takhle drsně podladěná se musí vyzkoušet - kup jednotlivou strunu H a na zkoušení si to na base přehoď, ať ti zazní vibrace, sustain, hluchota, konkrétnost tónu v polohách, a tak, a budeš vědět.
Ty ostatní struny hrát budou, np.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: