1

Téma: Basa na zakázku

Ahoj, chtěl bych svojí vlastní basu, která mi padne přímo do rukou. Mám s tím však problém. Nevím nic o tom kdo je v ČR vyrábí a kdo dokáže lajka jako já pochopit. Jelikož o base opravdu nic nevím, takže chci přijít se slovy: Chci na to hrát rychlí slap použitý v metalové tvorbě a samosebou finger style. Chci aby se mi prsty vešli při pullingu mezi struny ale nechci, aby byli daleko od sebe. Chci 4 struny a 24 pražců a rychlí skluz po hmatníku atd.
Prostě kytarář,  co mi nechá pár nástrojů osahat,  řeknu mu, co se mi na nějaké líbí a co vadí a on podle toho zjistí, jakou krasavici vyrobit.
Také bych se chtěl zeptat na ceny, chci za ní všeho všudy dát 25 000 Kč.
Díky za rady a názory :-)

1 xLajků:

2

Re: Basa na zakázku

Orvi napsal:

Prostě kytarář,  co mi nechá pár nástrojů osahat,  řeknu mu, co se mi na nějaké líbí a co vadí a on podle toho zjistí, jakou krasavici vyrobit.

Orvi napsal:

Jelikož o base opravdu nic nevím

Orvi napsal:

chtěl bych svojí vlastní basu,

Orvi napsal:

Také bych se chtěl zeptat na ceny, chci za ní všeho všudy dát 25 000 Kč.

Já to shrnu: Kdybys přišel za mnou, tak ti za a, řeknu ať si obejdeš nějaké kšefty s kytarama, osaháš a vrátíš se až budeš vědět co chceš a jestli se čirou náhodou nedělá basa která by ti seděla ať nemusíš dělat custom. Pak bych tě poslal doprdele i s 25tisícema smile Ale samozřejmě, určitě se najdou kytaráři, kteří ten matroš za 25 nakoupí a práci ti udělají v rámci propagace gratis smile ....a nebo nakoupí levný hardware a snímače, dřevo B či C kvality a zkasírujou tě, protože nebudeš vědět co chceš, pokýveš uznale hlavou, poděkuješ, zaplatíš a za 5-6 let si budeš trhat kštici, s reálnou prodejní cenou nástroje někde kolem 8-9 tisíc smile

Takže pokud je to kup z rozmaru, di do toho. Pokud ne, think again

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Basa na zakázku

Mám právě problém najít to co mi sedí. Dobře se mi slapuje na Arii, Toby má strašně dobrý skluz, Ibanez pro mě měl dobré snímače... Jenže je to samosebou model od modelu. Nejhorší jsou pro mě názory na značku, kdy už mi lidi rozmluvili Corta a i ten Tobby je pro ně sráč. Jenže když jsem si ho kupoval, tak jsem šel do kytar s devíti tisici a že všech bass v téhle cenové relaci mi seděl nejlépe na hru, bohužel ten zvuk stojí za nic. Já totiž začínám být bezradný a každému bych odkejvnul vše, jen abych našel to co chci.  Btw: kolik se pohybuje cena basy na zakázku?

0 xLajků:

4

Re: Basa na zakázku

Tak, já mám dělanou basu na zakázku, ale řeknu ti to takhle - veděl jsem jaký chci materiál, kobylu, HW, rozteče, snímač, ovládání, tvar těla a tvar krku. Provedení sme doladili, bylo to fajn. Mám dělanou basu, protože to byla jednoduchá cesta k tomu, jak mít nástroj podle svojich představ. Bez jasné představy ti kytarář sice pomůže, ale vždycky je lepší, když víš, co od toho čekáš.

0 xLajků:

5

Re: Basa na zakázku

spider napsal:

Pak bych tě poslal doprdele i s 25tisícema  Ale samozřejmě, určitě se najdou kytaráři, kteří ten matroš za 25 nakoupí a práci ti udělají v rámci propagace gratis

Třeba Mázl má ceník základního modelu se slušnými cenami: http://www.mazl.cz/index_cz.php?akc=7_2&lng=cz
Samozřejmě je tam spousta eventuálních příplatků za povrchovku atd.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Basa na zakázku

Yetti napsal:

Tak, já mám dělanou basu na zakázku, ale řeknu ti to takhle - veděl jsem jaký chci materiál, kobylu, HW, rozteče, snímač, ovládání, tvar těla a tvar krku. Provedení sme doladili, bylo to fajn. Mám dělanou basu, protože to byla jednoduchá cesta k tomu, jak mít nástroj podle svojich představ. Bez jasné představy ti kytarář sice pomůže, ale vždycky je lepší, když víš, co od toho čekáš.

Naprosto se sněžnýmmužem souhlasím. Zakázkovou basu si pořídí člověk, kterému NIC ze sériové produkce nevyhovuje a přesně ví co chce. To ty nejsi smile Zajeď si do velkýho krámu v Německu (to abys měl fakt velký výběr), osahej všechno co tam mají a určitě ti něco padne do ruky i do oka. A ještě ušetříš. Před mnoha lety jsem to měl zcela stejně a basu i aparát jsem kupoval v Německu k naprosté spokojenosti. A ještě jsem dostal kupu dárků (trika, mikinu, struny...)
A nebo si nech postavit basu za 25, kterou za pár let neprodáš ani za 10 (na bazaru je takovejch hodně). Leda že by ti vyhovovala do konce života.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

7

Re: Basa na zakázku

Tak to je fakt těžko poradit. Kromě zkoušení nástrojů v obchodech, bych taky doporučil zkoušet nástroje kamarádů a diskutovat s nimi proč hrají zrovna na to na co hrají a co jim na tom vyhovuje, co vadí a tak. Hlavně těch co hrají tak jak bys taky chtěl hrát. Neboj se zeptat i zkušených muzikantů. Takhle si postupně snad nějaký názor vytvoříš.
Dobří kytaráři dělají na zakázku, takže v dílně k osahání většinou nic nemají.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

8

Re: Basa na zakázku

Orvi napsal:

Chci na to hrát rychlí slap použitý v metalové tvorbě a samosebou finger style. Chci aby se mi prsty vešli při pullingu mezi struny ale nechci, aby byli daleko od sebe. Chci 4 struny a 24 pražců a rychlí skluz po hmatníku atd.


kup si warwicka smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

9

Re: Basa na zakázku

Začít od čehokoliv trochu rozumného (z druhé ruky - prodáš to následně s minimální ztrátou) a časem zjistíš, co vlastně chceš a potřebuješ...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

10

Re: Basa na zakázku

Děkuji za názory, bohužel konzultace s kamarády není providitelná, jelikož mám zálusk v Japonském druhu tvrdé hudby. Nejspíš tedy ušetřím peníz, podívám se do obchodů a strávím tam nějaký čas. S tím Německem je to príma nápad, máte nějaké zkušenosti s tamními obchody? Můžete mi nějaký doporučit? :-)

0 xLajků:

11

Re: Basa na zakázku

Další riziko stavěného nástroje. Zvuk nemusí odpovídat tvojí představě. Alespoň tak jsem dopadl já. Novou jsem ji prodal beze ztráty. Nicméně poučen, zahrát si raději na hotový kus a rozhodnout se.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

12

Re: Basa na zakázku

Kytaráři občas mají nástroje, které jim dá někde na prodej, nebo které vyrobili dříve a neprodali se, vrátili se jim atp. Zkusil bych se zeptat. Vím, že Peter Jurkovič tam vždycky několik kusů má, můžeš je zkusit prohrábnou a uvidíš.

0 xLajků:

13

Re: Basa na zakázku

Nevim kam to dat, tak zkuism sem.
Dneska byl v Lidovkach hezky clanek o Jurkovicovi: http://byznys.lidovky.cz/byznys-zije-ky … y-trhy_jci

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

14

Re: Basa na zakázku

Dzzerza napsal:

Dneska byl v Lidovkach hezky clanek o Jurkovicovi: http://byznys.lidovky.cz/byznys-zije-ky … y-trhy_jci

super mluvi mi z duse ... taky bych se nejradsi vysral na vedu a sel strouhat kytary...resp basy smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: Basa na zakázku

Dzzerza napsal:

Dneska byl v Lidovkach hezky clanek o Jurkovicovi

Fajn rozhovor s ním byl kdysi i v časopisu Music Store: http://www.music-store.cz/clanky/petr-jurkovic

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Basa na zakázku

netušíte na kolik (cca ) vyjde stavba bezpražcového jazz basse  s eben. hmatníkem u renomovaných č. kytarářů? ( Kobrle, Vlasák, Procházka....)
Jen tak předběžně sonduju - psal jsem jim, ale dosud neodpověděli... Asi jsou denně bombardování podobnými dotazy.
Chtěl bych uplnou klasiku " alla "Fender jazz bass 62 RI.
Nemáte tu někdo na foru něco podobného postavené ?
Díky

jazz bass lover
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: MartinXC (09. 03. 2016 08.30:22)

Re: Basa na zakázku

Počítej 20t  - 40t: podle toho na koho se obrátíš a podle dřeva, osazení a povrchovky.
Jestli chceš dosáhnout bezpražcový JB zvuk, na ebenu to nedáš.
Pokud ti jde o tvar a zvuk co nejblíž JB myslím, že vyjde nejvýhodněji koupit jetého FJB a k němu ze světa doobjednat anebo doma postavit FL krk - to je cca 5-8t navíc (pokud rovnou neseženeš FL). Když se ti to nebude líbit, je to možné poslat dál s minimální ztrátou. U basy na zakázku bys posláním dál tratil hodně.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

18

Re: Basa na zakázku

Nedávno jsem se s Honzou Vlasákem potkal a vyprávěl mi jak dělal PB pro Milana Špalka pro poslendí turné.
A při té příležitosti se zmínil, že už chce dělat jenom drahé nástroje.
Z toho odvozuju, že kolem 20 už ais nedělá - leda by tam měl něco už hotového na skladě.
Má teď dobrej kšeft pro Yamahu (seřizuje jim na prodejnách nástroje).

Já třeba teď servisuju nástroj u Hlaváčka v Pardubicích, protože ho mám za rohem. nevím jestli je to dostatečně renomovaný kytarář, ale šikovnej je dost. Zkus ho jestli chceš.
http://www.hlavacekguitars.cz/

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
1 xLajků:

19

Re: Basa na zakázku

Díky kluci za rady.


MartinXC napsal:

Jestli chceš dosáhnout bezpražcový JB zvuk, na ebenu to nedáš.

  Miluju Gumu Kulhánka - ten má na svým jazz basu dělanej ebenovej hmatník. A zvuk je skvělej - přesně tak si fretless jazz bass zvuk představuju.

jazz bass lover
0 xLajků:

20

Re: Basa na zakázku

peetichac napsal:

Díky za rady.

Kde se nacházíš v rámci ČR?

0 xLajků:

21

Re: Basa na zakázku

js

df napsal:

Kde se nacházíš v rámci ČR?

Jsem z jižních čech - okolí Budějovic

jazz bass lover
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: pepaol (09. 03. 2016 09.46:42)

Re: Basa na zakázku

Pro mne nejhezčí bezpražcový zvuk měl P. J. Ryba s Warwick Thumb.
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1add7o7mrj1kirdu1g1fmd1kj05.jpg
thumb
Thumb2
Thumb3

S Fenderem mu to hraje jinak.
https://www.youtube.com/watch?v=ppn1LAoOMm8

Jestli chceš vyrobit skvělou bezpražcovku za rozumný peníz, obrať se na Vlčka. Radim má od něj 6, já 5.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: MartinXC (09. 03. 2016 09.29:16)

Re: Basa na zakázku

peetichac napsal:

...

MartinXC napsal:

Jestli chceš dosáhnout bezpražcový JB zvuk, na ebenu to nedáš.

Miluju Gumu Kulhánka - ten má na svým jazz basu dělanej ebenovej hmatník. A zvuk je skvělej - přesně tak si fretless jazz bass zvuk představuju.

:-)
JJ, mám známého kuchaře, dělá skvělý hemenex, dává tam slaninu místo šunky. Takovou chuť mám u hemenexu nejraději.
;-)
Ale jsem pro - zvuk FL je hodně závislý na dřevě hmatníku: eben tě posune do ostřejšího spektra, zvuk bude konkrétnější a dá se s ním líp pracovat. Taky můžeš vyhodit JB pickup a použít humbucker (aspoň u kobyly). Pokud bude hmatník tlustý (4-5mm), získáš i sustain lepší. Doporučuju dát Elixíry. Pozor na konstrukci krku: Fender je staví s průhybem, dřevo krku+hmatníku je napjaté výztuhou, a rezonuje podle toho. Někteří kytaráři ti postavý super rovný krk s oboustrannou výztuhou, ale dřevo v něm nebude mít pnutí a půjde ven jiný zvuk. Nejčistší (a nejriskantnější) je sundat palisandr a nandat eben. Ale kytaráři to moc nechtějí dělat...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

24

Re: Basa na zakázku

tak abych se přiznal, zvuk fretless jazz basu je pro mě relativní věc... Fakt to odvozuju od toho Gumy..
Měl jsem bezpražec Blade Levinson s eben. hmatníkem a mělo to super zvuk, na mě ale moc tenkej krk..
proto bych potřeboval spíš Pb krk - další důvod proč se obrátit na kytaráře...
Pokud bych se vešel do nějakejch 25 táců, tak bych byl štastnej jak blecha..
O Vlčkovy jsem kdysi přemýšlel, ale dělá jen průbežné lepené krky a nedělá barevnou povrchovou úpravu ( nebo alespon nedělal před 2 lety)
Já by sem chtěl fakt klasiku alla Fender..

jazz bass lover
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: MartinXC (09. 03. 2016 11.11:57)

Re: Basa na zakázku

Vlček umí i šroubované krky, stejně jako hlavu s krkem z jednoho kusu. Je to na domluvu. Cenově se pohybuje kolem těch 20-25 - podle dřeva.
Pravda, barvu jsem u něj neviděl, ale možná by to zkooperoval s někým, kdo barvu dělá ? (Macho? atd)
BTW v tom případě doporučuju nitrolak.
FYI já tyhle choutky na stavbu basy měl a občas se mi vrací, ale víc a víc tíhnu k dobrému seriovému nástroji, s případnou customizací (snímače, zapojení, kobylka).
Takhle jsem chtěl před 4mi lety FJB na zakázku s ebenem a těšil se na Jaco zvuk, a dopadlo to tak, že mám kopii Marleaux Divy, která je zvukel dáááleko od Jaca, a taky dáááleko od originálu Marleaux. Spíš jde příchutí k W.Thumb nebo Corvette - prostě je unikátní.
Teď jsem za ni rád, ale vědět to dřív, raději bych koupil jetého F mexiko nebo japonce a k němu nechal postavit krk podle přání. To jsi do 25t tutově, a je to vratné.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

26

Re: Basa na zakázku

peetichac napsal:

Jsem z jižních čech - okolí Budějovic

Pro Gumu dělal jeden Jazz Bass Zdeněk Macho, možná krk s linkama, když jsem ho viděl s Annou k. zdálo se mi, že má bezpražec, ale nevím to jistě. Pokud bys chtěl, zeptám se ho na to.

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: peetichac (09. 03. 2016 14.55:17)

Re: Basa na zakázku

df napsal:

Pokud bys chtěl, zeptám se ho na to.

To by mě zajímalo, byl bys hodnej... dík.
Myslel jsem že pro Gumu stavěl jazz bass p. Kobrle - bílej, ale klasickej, pražcovej.

Já nevim - s tim skládáním kupovanýho těla a dělanýho krku... To mě přijde jednoduší nechat to přímo na kytaráři a konzultovat to s ním. Furt si myslím ( možná naivně), že " malovýroba " bude kvalitativně o hodně vejš než např. americká seriovka.. Nevím teda do jaké míry maj kytaráři přístup ke kvalitním dřevům, ale asi vše je dnes sehnatelné..

Tak jsem dostal první odpověd od p. Procházky. Cena je ( na mně ) dost vysoká - 40 t. Hezky vše rozepsal, s tím, že zbytečně drahé položky jsou - Fender CS snímadla a nitro lak, který je v dnešní době dost problematiký..

jazz bass lover
0 xLajků:

28

Re: Basa na zakázku

peetichac napsal:

Myslel jsem že pro Gumu stavěl jazz bass p. Kobrle - bílej, ale klasickej, pražcovej.

Viděl jsem ho ještě s jinou basou, takový nezvyklý sunburst, zjistím a SZ.

0 xLajků:

29

Re: Basa na zakázku

df napsal:
peetichac napsal:

Myslel jsem že pro Gumu stavěl jazz bass p. Kobrle - bílej, ale klasickej, pražcovej.

Viděl jsem ho ještě s jinou basou, takový nezvyklý sunburst, zjistím a SZ.

Nevím jak teď, ale mám dojem, že před (tak nějak 30ti) lety si právě ke klasickému JB -sunburstu nechal udělat FL krk. Snad to byl první FL tehdy v ČR...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

30

Re: Basa na zakázku

MartinXC napsal:

Nevím jak teď, ale mám dojem, že před (tak nějak 30ti) lety si právě ke klasickému JB -sunburstu nechal udělat FL krk. Snad to byl první FL tehdy v ČR...

To máš pravdu, to je ale jiná story. To tuším dělal nějaký p. Kostka z Lubů. Už asi nežije. Dělal Gumovy ještě v 80. letech jeden headless bezpražec..
Od Kobrleho má jazz bass tak 2 - 3 roky, ale jak říkám to je klasickej, pražcovej..

jazz bass lover
0 xLajků:

31

Re: Basa na zakázku

df napsal:

když jsem ho viděl s Annou k. zdálo se mi, že má bezpražec

peetichac napsal:

Myslel jsem že pro Gumu stavěl jazz bass p. Kobrle - bílej, ale klasickej, pražcovej.

Minulej rok v Jihlavě na fesťáku hrál s Annou K. Guma toho bílýho jazzbasse s pražcema.
Mě zas dostal na živo zvuk bezpražce na vystoupení Stromboli - Jiří Veselý, ale nevím co to má za basu. Vypadalo to na PB s jedním kobylkovým snímačem DiMarzio...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

32

Re: Basa na zakázku

Kostku má s jedním humbuckerem někde o tom psali. Škoda, že mistr nechodí na fórum.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

33

Re: Basa na zakázku

pepaol napsal:

Škoda, že mistr nechodí na fórum.

Asi to namá zapotřebí.. big_smile

Jinak myslim, že Guma už jí dávno nemá, ted ji vlastní basista Faukner z Jazz Q M. Kratochvíla

jazz bass lover
0 xLajků:

34

Re: Basa na zakázku

CzechJoker napsal:

A co teda celé dny dělá?

To, co většina kytarářů, stěžuje si, že má moc práce big_smile big_smile big_smile

0 xLajků:

35

Re: Basa na zakázku

Trochu opráším tohle vlákno. wink Už nějakou chvíli přemýšlím, že bych si nechal od Ruži postavit basu-něco takového jak na foto co přikládám. Rozdíl jen, chci pevnou bytelnou kobylu, ne dělenou po strunách a struny chci krz tělo. Rozteče na kobyle 19 mm a nulťák 47-48 mm. A chrom hardver. Obdelníčkové perleťové značky,...buď na palisandru světlé, nebo na javoru tmavé-to ještě nemám ujasněné. Krk placatej a širokej. Hlavu chci rozdělenou tři kolíky nahoře a dva dole,...jak to mají vyšší řady CORT třebas,....a mechaniky Hipshot velký motejly. Snímač hambáče-asi od Růži, páč snímače co mám na USA Deluxu od něj hrajou parádně. Snímače chci takto jak na foto hambáče spíše ke kobyle,..ala Ken Smith nebo Spector a jednoduché zapojení. Žádné kombinace zvuků,..jen killer switch, nebo activ/pasiv, ale aby to odpojovalo baterku při zastrčeném jacku a pak jen volume a tři korekce aktivu. Jaký aktiv ještě nemám ujasněné. Menzůru také ještě nemám mujasněnou,...výhodu 35 znám, ale asi by mi nstačily mé oblíbené struny-mít je ještě krz tělo. Ikdyž na Laklandu s 35 menzurou mi stačili i krz tělo.  Napadá vás ještě někoho něco co bych promýšlel? blush

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1dm44s960504188rvcagd1dq45.jpg

 

0 xLajků:

36

Re: Basa na zakázku

Napadaji me snad jen dve veci: jake drevo, resp. jejich kombinace a pak krk pruchozi nebo sroubovanej?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

37

Re: Basa na zakázku

Hastur napsal:

Napadaji me snad jen dve veci: jake drevo, resp. jejich kombinace a pak krk pruchozi nebo sroubovanej?

To chci ještě probrat s Růžou. Krk bych asi průchozí,...ale v tomhle dám na jeho názor a zkušenost. Dřeva?...to taky nevím. Nevyznám se v tom, co jakože hraje a jaké kombinace se jak mění zvuk-v tom také dám na Růži názor. Chci aby to hrálo i na sucho,..aby basa tlačila ve středobasech a nechci, aby byla lehoučká "jak papír",...nemám to rád. Mám dycky dojem, že lehoučká basa nemá pevnej tón. Je to samozřejmě kravina,..ale já to tak mám. sunglasses

0 xLajků:

38

Re: Basa na zakázku

kup si hotovou basu :-) Pokud máš rozpočet na novou (50-60 tis), seženeš starý nástroj, který ten nový zatluče do země. Ken Smith, Fbass.. vražedný nástroje..  

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

39

Re: Basa na zakázku

FilipBass napsal:

kup si hotovou basu :-) Pokud máš rozpočet na novou (50-60 tis), seženeš starý nástroj, který ten nový zatluče do země. Ken Smith, Fbass.. vražedný nástroje..  

Už jsem toho hodně měl, nebo držel v ruce a na všem mi něco nevyhovovalo. Jasně, nejsem žádná princeznička. Ale už mi třebas medí výhradně jen obdelníčkový značky na hmatníku-prostě to mám nejrači a kolik bas to má? Rozpočet,...no můžu si koupit cokoli co bych chtěl. Už několikrát se mi stalo, že mi málem něco z řad bas jako Fodera a tak málem zůstalo doma, ale na druhou stranu jsem si říkal,..."potřebuju na mé okresní hraní výhradně jako koníček takovej nástroj"? Stejně se i o toho obyčejnýho americkýho pětkovýho deluxe co momentálně na něj nejvíc hraju na živo bojím, že je problém si pak dát na akci trochu do nosu. Ale nechat si jednou v životě něco udělat od jednoho z nejlepších přesně podle mých představ, to je pak zas trochu něco jiného. wink

0 xLajků:

40

Re: Basa na zakázku

Růža staví výhradně průběžné vícevrstvé krky. Jestli potřebuješ kousavý staccato zvuk od prstů, tak to nebude. Zato trsátko a slap budou z říše snů. Dřevo je problém strefit - jeho basy jsou z tvrdých mahagonů, wenge atd, a tedy velice ostré a průrazné. A k tomu ještě ty jeho snímadla... Nečekej projev ála lepší jazzbass nebo něco univerzálního. Bude mít vždycky výrazný rockový projev, který nejde schovat ani tónovkou ani hlazenkama. Podobně sustain - dlouhý vyvážený, struny skrz netřeba. Hodně jeho bas jsem měl v rukách a byly vždycky nad obchodními seriovkami. Některé kousky potřebovaly rozehrát (podle laku). Postavil taky pár dingwallů, na 5ku asi nejlepší volba, jen struny nejdou nasadit každé. 

Nejlíp kdyby ti dal pár kontaktů na své hráče a domluvil ti u nich testování, a tys mu pak řekl co se ti z vyzkoušených bas líbí a co ne. 

 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

41

Re: Basa na zakázku

MartinXC:  Díky. Když byl Růža v Táboře, chtěl jsem jestli nemá nějakou ze svých bas doma aby jí vzal. Bohužel neměl. Vím, že jeho basy mají výraznej rockovej projev a i nějaké recenze jsou k vidění a slyšení. Trošku se bojím té "neuniverzálnosti" jak říkáš,...ale zas ta vyjímečnost jeho bas mě láká. Jinak trsátkem hraju jen zcela vyjímečně,...slap často a když nástroj hraje, tak snad ani prsty se zvukově neztratí ne? Ono s těma prstama je to takový všelijaký,...někdo hraje prstama měkce a ještě by nejraději hlazenky. Já hraju i prstama dost razantně a úderně,...vlastně i sám Růža mi to říkal, když byl u mě ve zkušebně a ladili jsma ty jeho snímadla do mýho jazz basse. Vlastně ty jeho snímadla do toho mýho Deluxe z toho taky udělaly od univerzálního JB podstatně průraznější a kousavej nástroj-každopádně je to o dost jinde než původní snímače, což se mi v mých rockových vodách-kapelách líbí.   wink

0 xLajků:

42

Re: Basa na zakázku

Matěj - ad finance a strach o basu - v čem je lepší mít stavěný nástroj v pořizovací ceně 50-60.000, než "sériovku" v bazarové ceně 35.000, když už o toho Fendera máš bobky??? Jen v tom, že každý Růža je unikát, tzn. předpokládáš snadnější dohledání a horší prodejnost pro zloděje?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

43

Re: Basa na zakázku

@Matej - s těmi prsty máš pravdu - jestli bereš za struny ostře a nástup zvýrazňuješ zadrnčením o pražce (Milan Broum to tak často drtí) tak to u R. bude ono. 

@D.A.L.I. - To je tak: když basy točíš, tak raději seriovky. Matejovi rozumim - chce něco svého. To tak někdy na jednoho přijde :-) Osobně to mám už za sebou - jak s basami, tak s bednami. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

44 Naposledy upravil: Matej (02. 10. 2019 11.44:46)

Re: Basa na zakázku

D.a.l.i napsal:

předpokládáš snadnější dohledání a horší prodejnost pro zloděje?

Nene, to určitě né. wink  Asi před 17-ti lety se mi stalo, že jsem nechal v klubu nedaleko našeho města basu Yamahu "Šíhenku" ve futrálu na pódiu a šel s kamarádama na panáka,...které se změnilo v dost ostrou chlastačku. No a půl kapely jelo domů+vyložit aparáty ve zkušebně a já vůbec nezaregistroval, že mi do zkušebny vzali i mojí basu. Asi po dvou hodinách už značně opilej jsem najednou zjistil, že nevím kde mám basu a věděl jsem, že jsem jí asi nechal na tom pódiu. Jenže tam po base ani památka,....v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. rage No a od té doby mě to trochu vždycky straší. A v čem je lepší mít stavěnej nástroj, když už i o toho Fendera mám strach to nevím,...nezažil jsem to mít drahej stavěnej nástroj. Ale zas prostě,...chtěl bych to v životě zažít,...si nechat postavit basu podle mých představ, stejně jako bych chtěl zažít v životě ještě více různých věcí. To přichází věkem. laughing Jak to pak budu praktikovat s nástrojem při živém hraní nevím. Možná, že na akce kde bych neměl mít nástroj 100% pod kontrolou brát "Řůžovku" nebudu. Ono ale zas těch akcí, kdy neřídím atd., není tolik.  Byly akce, kde jsem místo USA Deluxe bral Skvéra VM-vlastně kopie toho Deluxe (kde jsem měl teda snímadla ze stejnýho USA Deluxe) a stejně to nikdo nepoznal,...někdy ani kluci v kapele. Mě se na to hrálo v podstatě stejně. Nadstandartní nástroj je jen a jen dotyčného basisty "fajnšmekrovství". Nikdo jinej to neocení. wink Samozřejmě,...těch nějakých 50-60 kolíků za stavěnej nástroj je hodně,...a je to čistě jen moje rozežranost si něco takového dovolit-jen jako koníček. A proto to chci ještě tak trochu zvažovat a konzultovat. blush

0 xLajků:

45 Naposledy upravil: Matej (02. 10. 2019 11.42:41)

Re: Basa na zakázku

MartinXC napsal:

@Matej - s těmi prsty máš pravdu - jestli bereš za struny ostře a nástup zvýrazňuješ zadrnčením o pražce (Milan Broum to tak často drtí) tak to u R. bude ono. 

@D.A.L.I. - To je tak: když basy točíš, tak raději seriovky. Matejovi rozumim - chce něco svého. To tak někdy na jednoho přijde :-) Osobně to mám už za sebou - jak s basami, tak s bednami. 

Jojo,..přesně jsi to odhadl. wink Jinak řešit aparát už mám taky za sebou. Jako "konec-zesák" požívám nenáročnej Hartke (plus 2x10 a 4x10 dohromady), kterej prostě hraje a funguje s dostatečným výkonem. Mám hlavně vymazlenej rack-zvuk (viz foto)-svůj zvuk a záleží mi co pouštím zvukaři-linku z kompresoru (beru s sebou i basovej mikrák a když zvukař neprotestuje a umí to zkombinovat, dávám i mikrák k repro), ale jak se slyším na pódiu to už pro mě není tak směroplatný. Někdy beru jen ten rack a jako konec použiju nějakej erární apec-zesík. Nějak se slyším dycky a jsem poměrně adaptabilní. I s vychytaným pódiovým apecem se stejnak člověk slyší pokaždý jinak na různých místech a pódijích. Co jsem zažil basáků, co zoufale kroutí čudlama na svým apecu s tím, že tyvole, dyk to mám jako ve zkušebně a tam mi to hraje jinak atd.  wink

Ještě v tom racku mám vysílačku a pedalboard do efektový smyčky na tom Sans Ampu a hraje mi to parádně. To byl i Růža celkem překvapenej a říkal že snad prvně slyší na Jazz Bass kuva pořádnej macatej zvuk. wink

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1dm60lhcm14im1pvg1a5o1if2ifd3.jpg

 

0 xLajků:

46

Re: Basa na zakázku

Matej napsal:

už mi třebas medí výhradně jen obdelníčkový značky na hmatníku-prostě to mám nejrači a kolik bas to má?

 hle, toto mám stejně, to je asi nějaká úchylka, vždycky když vidim v inzerci nějakou pětku s obdelníčkama tak to se mnou cukne...

0 xLajků:

47

Re: Basa na zakázku

spaceman8 napsal:
Matej napsal:

už mi třebas medí výhradně jen obdelníčkový značky na hmatníku-prostě to mám nejrači a kolik bas to má?

 hle, toto mám stejně, to je asi nějaká úchylka, vždycky když vidim v inzerci nějakou pětku s obdelníčkama tak to se mnou cukne...

Jojo,...bude to diagnóza, ale taková neškodná. smile

0 xLajků:

48

Re: Basa na zakázku

spaceman8 napsal:

hle, toto mám stejně, to je asi nějaká úchylka, vždycky když vidim v inzerci nějakou pětku s obdelníčkama tak to se mnou cukne...

 Jj obdelníčky jsou mor.  

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

49

Re: Basa na zakázku

Atvečko napsal:
spaceman8 napsal:

hle, toto mám stejně, to je asi nějaká úchylka, vždycky když vidim v inzerci nějakou pětku s obdelníčkama tak to se mnou cukne...

 Jj obdelníčky jsou mor.  

Přitom při hraní na krk vlastně vůbec nečumím,..stejně ze zhora ty opbdelníčky nevidíš. Ale ten pocit, že se mi na krk s obdelníčkama hraje líp prostě mám. grinning

0 xLajků:

50 Naposledy upravil: Dzzerza (03. 10. 2019 08.12:46)

Re: Basa na zakázku

Matej napsal:

Přitom při hraní na krk vlastně vůbec nečumím,..stejně ze zhora ty opbdelníčky nevidíš. Ale ten pocit, že se mi na krk s obdelníčkama hraje líp prostě mám. grinning

To máš to samý jako když pořádně umyješ a vyčistíš auto. Taky "jede líp" :-)
Tuhle poučku nám říkali v grafické škole, ukazovali na tom, jak je design a dojem z něj důležitý.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

51

Re: Basa na zakázku

asi kravina, ale ještě mě napadlo, jaký pražce, tenký, tlustý...... dingwalla asi ne....no a protože slapuješ tak na konci krku zádlab pro slapéry abys ho neměl okousanej......

 

 

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

52

Re: Basa na zakázku

Asian Bamboo napsal:

asi kravina, ale ještě mě napadlo, jaký pražce, tenký, tlustý...... dingwalla asi ne....no a protože slapuješ tak na konci krku zádlab pro slapéry abys ho neměl okousanej......

 

Díky za postřeh. wink

0 xLajků:

53

Re: Basa na zakázku

Matej napsal:

Jako "konec-zesák" požívám nenáročnej Hartke

 Vidím ale že z externího preampu jdeš do Hartke zase přes jeho preamp. Takže tu hlavu používáš celou, ne jenom koncák, ne?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

54

Re: Basa na zakázku

radoozz napsal:
Matej napsal:

Jako "konec-zesák" požívám nenáročnej Hartke

 Vidím ale že z externího preampu jdeš do Hartke zase přes jeho preamp. Takže tu hlavu používáš celou, ne jenom koncák, ne?

Jojo,...jasně. A tak mi to vyhovuje. Zkoušel jsem i nějaký vyloženě koncáky, ale to se mi nelíbilo. Na tom Hartkem mám převážně korekce na nulách, jen mám zapnutej ten eqvalizer a tak to funguje perfektně. Ale někdy , když na malý podium neberu Hartke plus bedny, tak beru jen kombo TC Electronic BG 500 a na to ten rack. wink 

0 xLajků: