1

Téma: Výměna Snímačů

Zdravim basomilce! Vypadá to, že většině z vás na  Squierech vadí snímače. Můžete mi někdo poradit, jaké mám prásknout do Vintage Modified. Jestli to má teda vůbec cenu? Dík.

0 xLajků:

2

Re: Výměna Snímačů

precl-jazz? Význam to má ale jako první si ujasni jestli vadí tobě:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Výměna Snímačů

...a taky co od vymeny ocekavas. Snimacu jsou kvanta, kazdy je trochu jiny

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

4

Re: Výměna Snímačů

Jo sorry! Jde o ten Jazz. Nemůžu říct, že mi vyloženě vadí. Jenom mi připadá ten zvuk takový až moc čistý a hodný, bez trochy agresivity. Možná to jsou jenom moje zcestné fárky,protože na výsledný zvuk má vliv kupa věcí.  Asi bych si měl nejdřív zahrát na origo Jazz, ať mám co porovnávat. Každopádně dík.

0 xLajků:

5

Re: Výměna Snímačů

Tak napiš, jakej máš aparát, co hraješ, třeba hoď ukázku nějakoýho jazzbasse, kterej se ti líbí.. Jak řikáš, spousta proměnnejch, bez jejichž znalosti se nedá moc radit, chce to si urovnat v hlavě- chci naprděnější zvuk? agresivnější? silnější výstupní signál..? Máš problém, že basa neprolejzá kapelou?

Výměna snímačů je důležitá a je to znát, ale je dost možný, že tvůj zakopanej pes je někde uplně jinde. Třeba jen v nastavení EQ na aparátu, bůhví..

0 xLajků:

6

Re: Výměna Snímačů

nebo v preclovi big_smile jazz bas je proste takova vymekla basa big_smile .. 
nebo si aspon vic hul kobylkac to by melo sound pribrousit..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Výměna Snímačů

Zvuk mi přijde právě v pohodě. Zvuk kobylkového snímače, lehce vysušený clonou a prohnaný přes pomeranč TB500 celke slušně prolézá. Ten Alík je spíš zakopaný v tom, že jsem po přečtení pár kritik na ty skvajrovské snímače dostak chuť zaexperimentovat.
Však to znáte. Na novou basu nejsou hrachy a ty tři čtyři litry zas nejsou taková bolest(obchodníci musí mít ze mě podobných typú radost)
Jediná moje představa je, že by to mohlo víc vrčet. Hrajen rock a trochu blues
Dovolím si odkaz:

                   http://www.youtube.com/watch?v=tgkHtZLY … p;index=40


   Sorry musíte si to zkopčit, jsem na kompy strašný tuleň. Gary Thain

0 xLajků:

8

Re: Výměna Snímačů

tak taková zvuk ti snímače neudělají,to je řádně vytavená lampa a ještě snad bezpražec

0 xLajků:

9

Re: Výměna Snímačů

nemám rád zakládání nových vláken, to redši pohledám....

mám problém - předchozí majitel měnil na Squier Standard Precision Special snímače a rovnou odpojil kobylkáč. Já se ho tu snažím půl odpoledne napojit zpátky, ale když jsem si stáhl zapojení (našel jsem jenom PB a JB zvlášť), tak ty dráty mi tam vedou úplně jinak.

můžete mi poradit co mám kde a jak? se v tom klubku nevyznám :-(

fotka: http://maturitni-tabla-pardubice.bluefi … pojeni.jpg
nakres: http://maturitni-tabla-pardubice.bluefi … nakres.jpg

ty čísílka jsou kvůli orientaci kdybyste mi někdo radil...

dík

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

10

Re: Výměna Snímačů

http://www.rmpickups.cz/soubory/schema_bass_pj.gif google

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Aidamos (08. 04. 2011 15.50:24)

Re: Výměna Snímačů

Nepomohlo by toto?

http://www.rmpickups.cz/soubory/schema_bass_pj.gif

EDIT: pozdě...  neutral

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Výměna Snímačů

kucí dík, tohle jsem nenašel...
jdu se v tom zkusit vyznat

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

13

Re: Výměna Snímačů

ale stejně mi to nevychází - do jacku mi vedou 4 dráty a v návodu jenom dva...
ze singlu má jít 3 dráty a mám jenom 2

můžete se někdo prosím podívat na ten můj nákres a nasměrovat mne?

jako možnost to celé rozpájet a pozapojovat znova mi nepříjde vhodná protože mi nesedí počet drátů a nikde nic ustřihlého nemám

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: bright (08. 04. 2011 16.11:09)

Re: Výměna Snímačů

Ten třetí drátek, co ti chybí u singlu, je podle mě zase stínění.

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

15

Re: Výměna Snímačů

fotka: http://maturitni-tabla-pardubice.bluefi … pojeni.jpg
nakres: http://maturitni-tabla-pardubice.bluefi … nakres.jpg

tak jsem zkusil přepojit černou dvojku ze singli k modrému ze děleného (jak je to ve schématu) a nic, tak jsem ještě přesunul uzemnění (černá 1) do toho klubka k modré mu z děleného a nic
a pak žlutou dvojku na ten prázdný "výstupek" na singlu a taky nic...

já to snad přepájím zpátky jak to bylo a ten singl oželím... :-(

nebo vidíte někdo nějakou markantní chybu?

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

16

Re: Výměna Snímačů

sorry že furt otravuju, ale nemáte prosím pro mne někdo nějakou radu jak to zapojit?

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

17

Re: Výměna Snímačů

Vždyť nemáš zapojený výstup z potenciometru hlasitosti singlu. Vypárej ten čtyřžílový drát ven a zapoj to podle toho R.M. schématu.

0 xLajků:

18

Re: Výměna Snímačů

Stando, už jsi to nějak zprovoznil? Jestli ne, tak když mi jí dovalíš, tak ti to klidně udělám. Hledám nějakou basu, na který bych si vyzkoušel symetrický zapojení smile Ale ne nutně, klidně ti to udělám normálně.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: paax (18. 05. 2011 15.07:34)

Re: Výměna Snímačů

Zdar!
Něco jsem už študoval, něco pozjišťoval od známých basáků, nicméně potřebuji i tak jednotlivé potřehy. Čím více, tím lépe.
Mám Fokuse JB s těmi normálními snímači. Pošilhávám po pasivkách od R.M., nicméně nevím, jestli jsou ty fokusácké snímače opravdu tak špatné, nebo ne a tímpádem zralé na výměnu. Basa jako taková mě sedí a zdá se, že nehraje zle i s těmi co tam jsou. Nicméně jsem si všiml trošku většího brumu.
Má smysl tyto snímače tedy měnit? Bude ten zvuk skutečně slyšitelně lepší? Nerad bych vyhodil 2200 jen tak z okna. Apec mám Laney RB9 a box 410 Ashdown. Popřípadě, jaké máte zkušenosti s R.M.kama pro basy?
Dík za info.

0 xLajků:

20

Re: Výměna Snímačů

paax napsal:

jaké máte zkušenosti s R.M.kama pro basy

relativně pozitivní... ale nečekal bych, že v tvým případě dojde k nějaké radikální změně...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

21

Re: Výměna Snímačů

Ja zdravim pana Paaxe z Instrumenta (esli se nepletu he he smile ) brumet budou dycky. R.M. ka sem nemnel, Kent Armstrongy ano a spokojenost velika (cenove kolem 1700,-) takze zas takovy cenovy rozdil v porovnani se "znackama" emerickyma to neni, osobne bych se vykaslal na postupne upgrady a koupil uz neco proverene, nebo tam nechal ty puvodni..

hofa napsal:

nečekal bych, že v tvým případě dojde k nějaké radikální změně

asi tak   smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: paax (18. 05. 2011 15.26:30)

Re: Výměna Snímačů

e.t. :-) jj máš pravdu. To tak dopadne, jak se kytarista rozhodne basovat :-))).

Dík chlopi za postřehy, osobně jsem právě taky toho názoru, že asi nemá smysl apgrejdovat. Jak se znám, začne to apgrejdem snímačů, pak nová basa už ověřené kvality a nakonec skončím u aparátu za 50k :-)). To právě nechci, jako já jsem relativně spokojen i se zvukem té basy i celkově aparátu. Za ty lováky... osobně jsem milovníkem Ampegu. Jen jsem na netu častěji četl, že se doporučuje výměna těch původních snímačů, avšak vnitřně si nejsem jist, že to bude mít efekt odpovídající ceně apgrejdu.

0 xLajků:

23 Naposledy upravil: e.t. (18. 05. 2011 15.36:53)

Re: Výměna Snímačů

paax napsal:

jak se kytarista rozhodne basovat

no vidis, a batty uz je jenom vedle, tady sem ho nevidel ani nepamatuju  wink
jinak jako s kytarama, na fokusku nema smysl narvat texas special kdyz ses spokojenej jak hraje..

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

24

Re: Výměna Snímačů

Nasměruju sem svůj ťulpovskej dotaz,...na který jsem nikdy neznal odpověď. smile  Proč maj některý snímače zespoda ten magnet a některý ne? roll

0 xLajků:

25

Re: Výměna Snímačů

Matej napsal:

Proč maj některý snímače zespoda ten magnet a některý ne?

co sem pochopil kdyz sme si psali s panem Slapakem tak je to imho na posileni magnetickeho pole ...  tj aby byl silnejsi signal  i ze slabsiho elektromegnetu... ale jen tak dedukuju nikdy sem se tim nezabyval smile...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Výměna Snímačů

napadaj mě dva důvody

-  feritovej magnetickej sloupek a nástavce jen železný,  případně posílení mg pole tyček
-  uzavření magnetickýho obvodu, aby snímač nebral bordel z druhý strany

ale magnetismus není moje hobby smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

27

Re: Výměna Snímačů

CzechJoker napsal:

Navážu na thread. Na mém JB (viz podpis) bych chtěl nahradit brumící japonské singly novými snímači. Chci zachovat charakter basy, chtěl bych hrát akordy na více než dvou strunách (nyní se zvuk slije do koule) a nechci instalovat nic aktivního. Uvažuji o snímačích Fender Noiseless Jazz Set, DiMarzio DP149BK nebo případně Nordstrand NJ4SE Set. Nějaké další tipy a připomínky? Díky

Sadowsky snímače? Aktivka vadí hodně?

0 xLajků: