1

Téma: Swr 350x, 550x

Zdravíčko,
máte někdo zkušenost s touhle hlavou? ( http://kytary.cz/swr-basovy-zesilovac-s … 14:0:0:1:0 )
Zajímá mě, jak to hraje. Nevíte kdeby se dala vyzkoušet?

Bass: Fender JB MIJ, Stagg JB - Reverse, Jolana - Galaxis
Apec: SWR SM-400, GK 410 SBX
Efekty: BOSS ODB-3, BOSS GEB-7, Marshall -Jackhammer, Digitech - Digidelay
0 xLajků:

2

Re: Swr 350x, 550x

No já mám zkušenosti se starší sestrou zesilovače 350X a sice s SWR 350, oproti Xku tomu chybí vypínatelný limiter a nemá to subwave na nožní přepínač,jinak jádro toho zesu by mělo být stejný,takže zvuk by se ve finále neměl nějak extra lišit..No když si vezmu sílu a agresivitu 350,tak si myslím že na 550x bude potřeba pomalu zbrojní průkaz:)))

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

3

Re: Swr 350x, 550x

Trošku se ještě rozepiš, jakej to má zvuk smile.  Jak je to pouřitelný do různejch stylů a tak .... . Podle toho co jsi napsal, to zní docela agresivně. :-)

Bass: Fender JB MIJ, Stagg JB - Reverse, Jolana - Galaxis
Apec: SWR SM-400, GK 410 SBX
Efekty: BOSS ODB-3, BOSS GEB-7, Marshall -Jackhammer, Digitech - Digidelay
0 xLajků:

4

Re: Swr 350x, 550x

no vono to totiz agresivni je a docela hafo. Občas je ale problém nastavit korekce tak,aby ten zvuk stál opravdu za to. Já to většinou šteluju akorát přes middle, mívám je většinou stažený na minimum, když tomu ty středy přisolím,tak to je fakt zabiják. jinak co se stylu týče,tak já jsem hrál ještě donedávna thrash a tam se to opravdu hodilo velice - momentálně hraju v zábavové kapele a tam už je to krapet horší, ten zvuk je na to možná až moc tvrdej..
Taky hafo záleží co použiješ za bedny - zkoušel jsem to asi na pěti různejch značkách a nejvíc mi k tomu sedí (kupodivu:) ) SWRka. pokud si najdu čas,tak se pokusím udělat nějakou nahrávku,ale fakt nevim jak rychle to zvládnu..

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

5

Re: Swr 350x, 550x

Hele o zesilovačích SWR je tady toho hrozně málo napsáno... Zítra jdu vyzkoušet tohle: http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum 

je to první verze SWR 750X. Jak ty swérka hrajou?, co od toho mám čekat? Já bych si představoval pořádně hlasitej  a přitom čistej nezahlcenej zvuk a pěkně nacinkanej.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

6

Re: Swr 350x, 550x

Ty jo tohle je hodne stara verze vypada, ze bez vetraku...asi bych si o tom neco pohledal na TB. Co tak hrabu v pameti - problematickej zesik v tomhle provedeni.

Zvukove - je to klasa SWR.... Nekolikrat sem tu posilal frekvencni krivku. Je tam husty Vecko Mezi 60-500Hz, a velkej boost prave od 500Hz nahoru.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Swr 350x, 550x

SMETS napsal:

Hele o zesilovačích SWR je tady toho hrozně málo napsáno... Zítra jdu vyzkoušet tohle: http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum 

je to první verze SWR 750X. Jak ty swérka hrajou?, co od toho mám čekat? Já bych si představoval pořádně hlasitej  a přitom čistej nezahlcenej zvuk a pěkně nacinkanej.

tak co jak to hralo?

0 xLajků:

8

Re: Swr 350x, 550x

Hele já jsem to tam nestihnul... Takže jsem ho nevyzkoušel a teď se mi rýsuje výměna na muj zesík, tak uvidíme jak to dopadne. Nicméně ten zesilovač leží v Plzni u Mikeše v hudebninách a není problem ho tam testnout...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

9

Re: Swr 350x, 550x

cez vikend asi poriesim SWR 550X , k nemu je aj Goliath junior III 210 box.
ma niekto skusenosti s tymito vecickami ?? smile dik

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: spaceman8 (16. 02. 2016 19.10:58)

Re: Swr 350x, 550x

čau,
já mám swr 350 burgundy a swr 350x (možná jeden z nich budu dávat pryč) a měl jsem i 550x.
zkušenosti:
550x mi ve srovnání s tou 350 nebo 350x nepřišla pocitově vůbec silnější, jen těžší a větší (oproti 350 burgundy  je to myslim dobrých 5kg, proto šla pryč).
hraje to dobře, zvuk je u všech dost podobný, stará prefender řada 350 burgundy mě přijde možná malinko hladší, nevim jak to popsat, ale ta agrese tam je, u všech.
ta xka mají navíc subwave s tim nožním spínačem (ale limiter má i ta stará 350, tak 350x), což je něco jako oktaver, používám to zřídka, klasický pedál s širším nastavením bych asi užil víc.
jsou to zesíky s jasným tónem, řiká se že pro technické hráče. posledně, když jsem jeden střelil (jo, mám je moc rád, ale měl jsem tři), tak mi borec zpětně psal, že je to super zesik s neutrálnim zvukem, což mě teda nepřijde, ani náhodou. jako jo, stahni středy a sundej výšky a klidně jedem na zábavu, ty vole ale s tim řezavým logem mě to pro něj přijde ostuda.
bednu 2x10 goliath jsem jen zkoušel, na mě tam chybí basy. pořiď si k tomu ještě 15ku. obecně, ty zesíky s nastavením basů na dvanácti hodinách hrajou basově málo, na třech hodinách už je to cajk. zkrátka musíš to vykroutit a s tou 2x10 budeš muset možná až na dno, což taky nevadí, když to de. já mám teda 2x12 Workingsman a je to super, s tou 15kou ještě víc. a je fakt, že jsem předtim vyzkoušel hodně boxů, ale na žádném to nehrálo kupodivu tak dobře jako s řadou swr z té doby. je to děsně transparentní zvuk. krása.
co je mínus, dává to klik do bedny při startu, starší řada, 550x to má už vyřešené vypínačem na output. pak to taky brzo topí, s tim jsem problém nikdy neměl, zátěž na 2 ohm, kterou to umí raděj nepoužívám, ale i tak.  někdy mě to po zkoušce co má 3 hodiny znervozní. ale nigdy jsem závadu z důvodu přehřátí neměl.

0 xLajků:

11

Re: Swr 350x, 550x

spaceman8 napsal:

ta agrese tam je, u všech.

super, presne take cosi potrebujem, a idealne ak to aj zvladne zahrat aspon 3tonove harmonie bez toho aby sa totalne zahuhlal zvuk

spaceman8 napsal:

bednu 2x10 goliath jsem jen zkoušel, na mě tam chybí basy. pořiď si k tomu ještě 15ku.

ano, od 2x10 moc basu asi nemozem cakat a na nete som dlho ziadnu SWR 115nevidel, natozto tu spravu - son of the bertha

Mam ale na skusobni eden nemesis 410 500W na 4ohm a rovno to porovnam, pripadne kupim len tu hlavu

spaceman8 napsal:

2 ohm, kterou to umí raděj nepoužívám, ale i tak

v manuale sa pise ze by sa 2ohm pouzivat nemali. ale ani taku nastastie nevlastnim smile

spaceman8 napsal:

pokud je to inzerát na tom slovensku z hudebniho bazaru, můžeš vyzkoušet nejdřív i u mě v brně. i když já zatim neprodávám :-)

hej je to tipek z Nitri, trosku sa uz pozname, cez vikend pride on za mnou do Ziliny, chce si aj skusit moje TC.

Diky moc  za postrehy ! smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: spaceman8 (16. 02. 2016 19.27:41)

Re: Swr 350x, 550x

FunkyMonk:
ano, od 2x10 moc basu asi nemozem cakat a na nete som dlho ziadnu SWR 115nevidel, natozto tu spravu - son of the bertha

ty swr věci často má nebo prodává chlapík jménem pavel dický, často prodává nebo shání věci na hudebním bazaru, tady na foru není. ale je to totální nadšenec, furt točí aparáty, jen k těm swr se nějak vrací se mi zdá a občas má tip nebo umí sehnat.

0 xLajků:

13

Re: Swr 350x, 550x

spaceman8 napsal:

ty swr věci často má nebo prodává chlapík jménem pavel dický, často prodává nebo shání věci na hudebním bazaru, tady na foru není. ale je to totální nadšenec, furt točí aparáty, jen k těm swr se nějak vrací se mi zdá a občas má tip nebo umí sehnat.

diky , keby som zhanal nejaku konkretnu vec tak ho skusim oslovit smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

14

Re: Swr 350x, 550x

FunkyMonk napsal:

diky , keby som zhanal nejaku konkretnu vec tak ho skusim oslovit smile

jo, když tak pošli sz, dal bych ti kontakt

0 xLajků: