1

Téma: Poškodí kytara basový aparát?

Ahoj lidi,

mám krátký dotaz.

Může ublížit basovému aparátu, když se přes něj hraje na kytaru?

0 xLajků:

2

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Ne. wink

0 xLajků:

3

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Leda nečí uši a urazit estetické cítění :-D

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

4

Re: Poškodí kytara basový aparát?

V tomhle případě je basový apec dokonce přednost
http://youtu.be/kICb4GcYMhA

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

5

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Dík lidi!!

Jen ještě jedno upřesnění... Týká se to i basových reprodukrorů?

0 xLajků:

6

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Ano, to NE se týká i reproduktorů.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

7

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Jo takhle, já myslel že to bude basový aparát s kytarovýma reprákama smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

8

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Jinak, na basové aparáty se hraje na kytaru již minimálně 60 let. Vždy, když je kytarista nebo autor skladby zvědavý či prostě potřebuje "něco jiného než obvyklého". Nebo když si chce basák vrznout na kytaru a nemá doma jinej aparát smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

9

Re: Poškodí kytara basový aparát?

S odkazem na toto

by se dalo i říct, že kytarové aparáty jsou vlastně nepovedené basové aparáty. :-D

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

10

Re: Poškodí kytara basový aparát?

karadam napsal:

by se dalo i říct, že kytarové aparáty jsou vlastně nepovedené basové aparáty. :-D

cital som rozhovor s autorom aparatov Gallien K., tvrdil ze boli povodne urcene pre gitaru wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

11

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Santana na woodstocku hrál na gk

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

12

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Já to vidím takto - moje první celolampa byl Kopálek, což byla nějaká kopie plexiny, ale trošku rozvinutá. Dvě trafa a čtyři EL 34 na konci. Uživilo to i kytaru i basu a bylo celkem fuk, co se k tomu připojilo. 15" palcovýmu basovýmu kyblíku asi kytara těžko ublíží - má takovou setrvačnost, že než se rozhejbe, na kytaru hraješ už úplně něco jinýho. Takže ve výsledku - žádný hifi z toho bejt nemůže, ale škody také ne. Dneska běžně, při domácím nahrávání, mám zapojený všecko do mixu a přes nahrávadlo do jednoho aparátu.  Ten slouží jen jako odposlech. A je mi fuk, zda je aparát basový či varhaní či kytarový. Jsou to jenom stroje. Slouží - používat. Neslouží - opravit nebo vyměnit.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

13

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Obecné rozdíly mezi kytarovým a basovým aparátem:
1/ korekce na zesilovačích mají rozdílné frekvence
2/ výbava. Kytarista potřebuje kvůli rozdílnému zvuku víc kanálů, vestavěný reverb. Pro basáka zbytečnost
3/ výkon. U kytarového je 600W moc, na basu akorát. Je to o tom, jak se šíří středové a basové frekvence.
4/ kytarové repráky hrají líp ve středech. Kytarista nepotřebuje 15" nebo 18" repro, protože nehrají ve středech. I když. Lemmy Kilmister hrál na kytarovou 4x12". Dle mne se dá kytarová 412 na basu použít, aniž by se zničila.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

14

Re: Poškodí kytara basový aparát?

nevím jak 4x12, ale kytarový kombo fender Frontmann s 12" reprákem jsem basou zlikvidoval za jeden víkend smile  jak tam není komprese/limiter je na průser zaděláno.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

15

Re: Poškodí kytara basový aparát?

Atvečko napsal:

nevím jak 4x12, ale kytarový kombo fender Frontmann s 12" reprákem jsem basou zlikvidoval za jeden víkend smile  jak tam není komprese/limiter je na průser zaděláno.

FFrontman je levné transistorové kombo s celkem nijakým zvukem a nějakým určitým dimenzováním. To nemůžeš srovnávat, pokud jsi po něm chtěl moc.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

16

Re: Poškodí kytara basový aparát?

woody napsal:
Atvečko napsal:

nevím jak 4x12, ale kytarový kombo fender Frontmann s 12" reprákem jsem basou zlikvidoval za jeden víkend smile  jak tam není komprese/limiter je na průser zaděláno.

FFrontman je levné transistorové kombo s celkem nijakým zvukem a nějakým určitým dimenzováním. To nemůžeš srovnávat, pokud jsi po něm chtěl moc.


Jasně, já  tím narážím na to že kytarový repráky jsou kytarový repráky, těžko od nich čekat, že budou nějak významě hrát spodky a volume doprava většinou způsobí jen to že se vyhřeje a urve cívka smile  zatímco obráceně je to jedno a to přestože do basovejch beden nepatřej basový repra  (gumáky) ale středobasy (s papírovým závesem)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: