1

Téma: Orange Terror bass 500

Ahoj. Přemýšlím o tomto zesiku, ale není nikde k vyzkoušení. Nemáte ho někdo, že bych si ho zkusil? smile Ideálně Praha smile Díky

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

2

Re: Orange Terror bass 500

ImrBass napsal:

Ahoj. Přemýšlím o tomto zesiku, ale není nikde k vyzkoušení. Nemáte ho někdo, že bych si ho zkusil? smile Ideálně Praha smile Díky

btw delaji se jeste tuhle sem je na orange webu nenasel .. sad

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Orange Terror bass 500

Asi nedělají no. Ale nový se dá ještě někde koupit, třeba na thomannovi. Někdo aspoň nějaký poznatky a zkušenosti? Jaký je zvukový rozdíl o proti MB little mark? Na videu co jsem viděl se mi zdálo, že ty korekce moc velký rozpětí nemají. Ale já vím, video...

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: m3 (31. 01. 2016 03.13:49)

Re: Orange Terror bass 500

ImrBass napsal:

Někdo aspoň nějaký poznatky a zkušenosti? Jaký je zvukový rozdíl o proti MB little mark?

mno ja sem zrovna vybiral jestli desku hahraju prez MB LM rocker a a timdle .. a nakonec sem to nahral prez orange .. prisel nam takovej vic prirozenej koneckoncu je tam lampa v rockerovi taky ale spis jako compresor zhescovadlo toho zkrasleni ktery se dela jinym obvodem ...
jinak zas nejak dlouho sem v tom nestoural a uz sou skoro 2 roky ..   tak tezko porovnam  ale pride mi ze tem MB je takovej univerzalnejsi ale zas neumi ten vintage lampovej prikourenej ton ..trochu jedine ten rocker..  ten orange mi prisel ze je tak trochu zesak jednoho zvuku .. ale pokud chces zrovna ten smile

btw pokud hledas neco malyho s lampovejsim tonem tak se nebojim doporuci Genz-Benz streamliner to ma komplet lampovej preamp a proti markovi to vic tlaci smile je toho tak najednou vsude vic.. smile a navic ma este takove ty zbytecne prijemne vychytavky jako line-in a sluhatkovej vystup, coz ho u mne odsoudilo do role domaciho cvicitka..
taky zjimava volba by mohla bejt ten marek TTE.. to je podobna koncepce jak ten GB ale ve vc stylove kastli smile

btw toho terora mival matej havlicek pocitam ze matej a ondra od vas z naostro se z nim budou znat... smile tak treba ho este ma nebo ti aspon poreferuje

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Orange Terror bass 500

Aha, tak na toho Havlíčka se zeptám, díky smile No já totiž Marka mám, ne teda rockera. Ale koupil jsem si Orange bednu, tak přemýšlím, že bych to sjednotil a jestli by to nebylo lepší než Mark. Díky

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

6

Re: Orange Terror bass 500

Streamliner nebo taky tohle:
https://www.google.cz/search?q=genz+ben … eyron+tube
:-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

7

Re: Orange Terror bass 500

Ta Bugera vypadá zajímavě, ale 2000W?? To je nějaký nesmyl, ne? K čemu to je dobrý? To nemůžu použít když má bedny 400W. Nedá se to výkonově nějak přepínat?

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: MartinXC (31. 01. 2016 11.08:26)

Re: Orange Terror bass 500

Všechny bugeery hážou v papīrech výkonem v kW :-)
Ale pohledem dovnitř tomu chladiče ani kondenzátory ve zdroji neodpovídají - tedy půjde o výkon v nějaké milisekundové špičce, kterou oříznou kapacity zdroje.
Četl bych to jako 500-600W/4ohm při rozumném (uchem nepostřehnutelném) zkreslení.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

9

Re: Orange Terror bass 500

Ahoj. Orange terror bass 500 zrovna prodavam na inzerci. Mas pravdu ze uz se nevyrabi. Pokud bys mel zajem, nabizim moznost vyzkouset v Hranicich. Nevim jak to mas daleko... Nebo najit nekohompobliz, a pokud by se ti zamlouval, muzem domluvit transakci postou....

0 xLajků:

10

Re: Orange Terror bass 500

Tak to udávají trochu nešťastný informace... Je přece důležitý znát skutečně využívaný výkon. Ideálně při impedanci 4 a 8 Ohm. Ten Genz Benz se snad nedá sehnat, ne? Nikde jsem ho nenašel k prodeji.

Colonel:
Už jsem koukal, za 10 000,- viď? Já jsem od Hranic dost daleko, takže vyzkoušení by mě vyšlo draze smile Navíc bych nejdřív musel prodat můj Mark bass, momentálně bych na to jinak neměl. Jedině výměna. Já znám z Hranic Marka Antoňů, neznáš?

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

11

Re: Orange Terror bass 500

Pro představu s výkonem Bugery, Behringer u D-Class powerampů udal po zákaznickém tlaku takovéto údaje (původně udával jen Peak power)

iNuke nu1000: Output power (per channel, stereo): 110 watts RMS, 160 watts peak (8 ohms), 210 watts RMS, 310 watts peak (4 ohms), 380 watts RMS, 530 watts peak (2 ohms) • Output power (bridged mono): 430 watts RMS, 620 watts peak (8 ohms), 750 watts RMS, 1050 watts peak (4 ohms)

iNuke Nu3000: Output power (per channel, stereo): 315 watts RMS, 440 watts peak (8 ohms), 680 watts RMS, 880 watts peak (4 ohms), 1040 watts RMS, 1520 watts peak (2 ohms)  • Output power (bridged mono): 1250 watts RMS, 1520 watts peak (8 ohms), 2050 watts RMS, 3000 watts peak (4 ohms)

Takže můj odhad na max. reálnej výkon Veyronu je tak 830W/8ohm, a jaké tam bude THD?
Zkrátka souhlas s Martinem XC.
Jinak tady by měl být patent powerampu
http://www.google.com/patents/US8390373 … CDQQ6AEwAA

0 xLajků:

12

Re: Orange Terror bass 500

Jen ještě připomenu, že RMS je jen částečná informace, ještě je potřeba k tomu připojit % THD - pokud je někde pod 0,5%, tak je to ještě použitelné jako čistý zvuk ( u HiFi 0,01%). I když Lidské ucho pozná tak 0,2%...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13

Re: Orange Terror bass 500

Ahoj.  Marka Antoňů moc dobře znám, vynikající bubeník a spoluhráč.
Výměně mého Orange za tvého MB bych se nebránil. Stejně jsem měl chuť ten zesík vyzkoušet...
Pokud bys měl zájem, tak mě kontaktuj. Změna je život....

0 xLajků:

14

Re: Orange Terror bass 500

Fakt? Ty jo tak to mám brouka smile Dám vědět.

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

15

Re: Orange Terror bass 500

Tak mám Orange doma a hraje to pěkně smile Ale chtěl jsem se zeptat. Když stáhnu basy, mid a treble na nulu, tak ten aparát nehraje. Je to normální? U žádnýho jinýho zesilovače jsem tohle neviděl. Zdá se mi to divný. Když stáhnu jen dva knoby, tak to hraje, ale stáhnu třetí a aparát zmlkne. Jestli to není chyba

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

16

Re: Orange Terror bass 500

S Orange nemám zkušenost,ale přesně takhle to má Hartke LH řada.Otočíš do leva a nehraje,takže to asi nebude chyba

G&L Godin GK Hartke SWR Peavey
0 xLajků:

17

Re: Orange Terror bass 500

Aha. A k čemu to je dobrý? smile Možná, že to Cut uplně vlevo znamená vystřižení té frekvence. Jakože uplně utichne. Snad to je normální, když to tak má schválně i jiná značka. Díky

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

18

Re: Orange Terror bass 500

Takhle to má podstatně víc zesků, co mají korekce postavené na principu klasiky Fender či Marshall.
Má to něco do sebe a dá se na to zvyknout. Zvuk stavíš z jednoho výchozího pásma a ty ostatní přimícháváš.

Ale jestli tě to irituje, tak si porovnáním s jiným zesíkem co má korekce "obvyklé" odlaď nulovou polohu pro rovný zvuk a je to.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

19

Re: Orange Terror bass 500

Ne neirituje smile Jen jsem se s tím ještě nikde jinde nesetkal, tak jsem se bál, že jde o závadu... Ani Fendera a ani Marshalla jsem neměl. Skvělé, díky!

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

20

Re: Orange Terror bass 500

Klasika smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: m3 (05. 02. 2016 14.01:45)

Re: Orange Terror bass 500

MartinXC napsal:

Takhle to má podstatně víc zesků, co mají korekce postavené na principu klasiky Fender či Marshall.

btw nevim jak u tohodle oranze ale u nekterejch co maj to eq postaveny jako ty klasicky fendry tak vse na 12h neni rovnej zvuk..  pocitam ale ze na to bude vyhledatelna naka recenze kde o tom budou psat .. mozna zkus i kouknout primo po manualu smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22

Re: Orange Terror bass 500

Ale tak na 12 hodinách je napsáno nula, tak by to asi měl být jako normální vyvážený zvuk. Aspoň podle ucha

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

23

Re: Orange Terror bass 500

Nechci zakládat nové Orange vlákno, tak to zkusím tady. Kdyžtak to hoďte prosím jinam.

Na kytary.cz mají v akci Range zesilovač OB1-300 za 13990.
https://kytary.cz/orange-ob1-300/HN157184/

Hrál jste na to někdo? Celkem by mě ten zvuk zajímal.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

24

Re: Orange Terror bass 500

Z místních by ho měl mít Gandalf, jinak je tady i krátký vlákno: http://baskytara.com/topic14025-orange- … cakem.html

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

25

Re: Orange Terror bass 500

Hastur napsal:

Z místních by ho měl mít Gandalf, jinak je tady i krátký vlákno: http://baskytara.com/topic14025-orange- … cakem.html

Jéé díky, tohle vlákno jsem přehlídnul.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků: