101

Re: Ježkárna

btw nevim jestli bych chtel delat profi muzikanta co mam kamose kery se hranim zivej tak je to  mraky hrani divnejch veci pro divny lidi ..a k tomu co te bavi se dostanes asi tak stejne casto jako amater... idyz pravda profik to zahraje lip ... vetsinou...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

102

Re: Ježkárna

A sme zase u toho...
Nemyslím, že by nějakou věc zahrál někdo líp, jenom proto, že je to profimuzikant se vzděláním.
Myslím ale, že má takovej člověk určitě víc možností prosadit se, a živit se tím, co ho baví...

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

103

Re: Ježkárna

me by se to zamlouvalo, proto ze: by to snad trochu dokopalo ke cviceni, donutilo nasoukat do sebe "postupy, principy, techniky" - to jest stavebni material hudby. Zivit bych se tim asi nechtel - tedy, bylo by pekne, kdyby clovek alespon prestal prodelavat tezky prachy - ale dokud clovek dela na amatersky urovni, ma super volnost. Jako profik musi semo tamo (az dost casto) delat melouchy, veci, co ho nebavi, aby mel na jidlo.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

104

Re: Ježkárna

je to těžký... sad vono je sice fajn že se člověk bude živit muzikou, ale dopředu nemůže vědět, která muzika to bude sad. ovšem v prdeli je, že mě nic jinýho než basa nezajímá, tož eště nevim jak se sebou naložit, ale zas mi přijde škoda to nezkusit..(?) nebo já už nevim sad... s tou volností máš ja.ro pravdu.... dohajzludohajzludohajzludohajzlu atd.

...... 23 lidí ??!!§Q#?!§Q#.

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

105

Re: Ježkárna

hele a ted na rovinu....já dělám basu vlastně pro zábavu a nedokážu si představit že bych si jí díky výše uvedenjm (např. nezáživný melouchy.....) nezhnusil...
člověk si musí srovnat co a jak chce s tou basou v životě dělat...a nemalovat si věci moc růžově wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

106

Re: Ježkárna

Přesně tak Kubši, jak začneš hrát profi, tak bych se bál, že se ti to zhnusí, jako po čase každá práce...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

107

Re: Ježkárna

Chápu že už je to velmi starý topic ale to nemění nic na tom že je v něm spousta věcí ještě aktuálních.. Pročetl jsem si ho velmi pozorně.. Jak to nakonec dopadlo Vítku? A co vy ostatní? Stojíte si za svými názory i po dvou letech nebo by jste dnes reagovali jinak?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

108

Re: Ježkárna

Paparatzzi napsal:

Chápu že už je to velmi starý topic ale to nemění nic na tom že je v něm spousta věcí ještě aktuálních.. Pročetl jsem si ho velmi pozorně.. Jak to nakonec dopadlo Vítku? A co vy ostatní? Stojíte si za svými názory i po dvou letech nebo by jste dnes reagovali jinak?

VYBORNE!!! Presne to me napadlo...

Fodera Emperor 5, Sandberg California JM5 Custom, Pele (fretless)
Aguilar 500SC
Epifani UL-310
EBS Taurus
0 xLajků:

109

Re: Ježkárna

přemejšlim že si tam dám přihlášku, ale kdybych se tam dostal (hodně nepravděpodobný, musel bych se naučit opravdu hodně teorie a hraní z listu do ledna) tak bych k tomu přibral ňákou vejšku, protože muzikantskej život je krásnej, ale nemit jinou možnost je potencionální peklo.

někdo kdo ste se tam hlásili - dostali, co je dobrý si připravit k přijímačkám?

0 xLajků:

110

Re: Ježkárna

girzi napsal:

někdo kdo ste se tam hlásili

Konzervator nebo VOS?

Fodera Emperor 5, Sandberg California JM5 Custom, Pele (fretless)
Aguilar 500SC
Epifani UL-310
EBS Taurus
0 xLajků:

111

Re: Ježkárna

konzervatoř

0 xLajků:

112

Re: Ježkárna

chajda napsal:

Vy ho (Vl.Horu, pozn. Trepp) tady pořát jenom kritizujete, ale zkoušeli ste si někdy do těch jeho "nudných" cvičení zahrát taky doprovod z kytarovejch značek, co u nich uvádí???
Pak to teprve dostává správnej říz...

Měl jsem možnost docházet jeden (a můj hráčsky první) rok přímo k učiteli z KJJ, kde jsem právě za doprovodu klavíru dešifroval Horovy etudy z prvního dílu jeho známé série. Pak jsem se vždycky celej tejden těšil na další hodinu, jak bude ta nová věc znít dohromady s akordama. A pak přišlo Guitar Pro.

Ibanez - Hocke - CoxX
0 xLajků:

113

Re: Ježkárna

Trepp napsal:

Měl jsem možnost docházet jeden (a můj hráčsky první) rok přímo k učiteli z KJJ, kde jsem právě za doprovodu klavíru dešifroval Horovy etudy z prvního dílu jeho známé série. Pak jsem se vždycky celej tejden těšil na další hodinu, jak bude ta nová věc znít dohromady s akordama. A pak přišlo Guitar Pro.

Jojo. Mne k nim ucitel jenom brnkal kila na kytaru a muzu potvrdit, ze tim ty zdanlive nudne horovy etudy dostaly stavu jak svina.

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

114

Re: Ježkárna

girzi napsal:

konzervatoř

Kdyz jsem se hlasil na konzervator (ale to uz je nekolik let - zaroven si nemyslim, ze by zpusob prijimacek nejak menili), tak povinna byla znalost stupnic a jejich zahrani. Myslim, ze jsem mel hrat dve, proste jednu dur a druhou moll (frajeri tam muzou vymlasknout moll7-5b v oktave).
Pak neco sam zahrat (teda alespon po me to chteli) - kluci, co se tam hlasili se mnou (napr. Tomas Liska smile ) tak meli neco pripraveny, dokonce nekdo i na minidisku podklady... Co jsem tak vypozoroval, moc to s porotou (Hora, Plechaty + hostoval Scheufler) nehlo.
Ja nic pripravenyho nemel, takze jsem akurat rozvinul nejaky blbounky tema a zkousel se k tomu nejak doprovazet. Coz se jim libilo, takze si myslim, ze je lepsi ukazat, jak clovek hraje a premysli, nez jak si dokaze paradne natahnout na minidisk debilni podklad a la Aebersold.
Noty chteli, ale jen minimum - nejkratsi byla osmina, zadny svinarny typu 4b, co si pamatuju tak to byly prvni cviceni z Hory I.

K tematu pan Hora: ja k nemu chvilinku chodil, protoze jsem se potreboval doucit noty, abych mohl nastoupit hned do druhaku (pak jsem se na to vyprd') - byla to fakt nuda... Pred nekolika mesici jsem si koupil novou basu a aparat, tak jsem si rikal, ze to sfouknu vsechno pekne od zacatku, takze i noty, cetba z listu a tak. Prochazel jsem si, tim padem samozrejme, Horu I. - pokud chce nekdo dostat dobrej zaklad, na kterym pak bude vsechno ostatni stavet a bude ho chtit rozvijet, tak Hora je proste The Best! Ukazte mi (basovou) ucebnici, ktera vas nauci noty pekne od zacatku, necha vas si zahrat docela fajn veci... zadna jina nejspis neexistuje. Je jasny, ze je bomba se naucit tapping, slap a podobny hovadinky, ale ma to cenu vystavet na solidnim zakladu (technickem a harmonickem), coz ten Hora cloveku proste da. Si teda myslim ja... smile

Fodera Emperor 5, Sandberg California JM5 Custom, Pele (fretless)
Aguilar 500SC
Epifani UL-310
EBS Taurus
0 xLajků:

115 Naposledy upravil: S1dewinder (01. 10. 2009 16.21:02)

Re: Ježkárna

Hora + guitar pro = fun

Stačí si dát práci naházet si ty akordy do Gpra, pustit si metronom, a hrát pod to. Tohle mě fakt bavilo, škoda jenom že jsem nevydržel u toho učitele, nějak mi nesedl. V poslední době hraní dost flákám a nudím se, tak si asi zase někoho najdu... potřebuju člověka kterej mě bude pérovat, pže jsem sám strašně línej a i když mám tu učebnici na poličce metr od místa za kterýho tohle píšu, tak po ní stejně sám nešáhnu tongue

edit: teď mě napadá, že mi to nepřidalo žádný extra znalosti/technický dovednosti, ale zase- těch pár měsíců asi bylo málo.

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

116 Naposledy upravil: Trepp (01. 10. 2009 23.56:04)

Re: Ježkárna

S1dewinder napsal:

Hora + guitar pro = fun

mluvíš mi z duše, jen sem nikdy nemohl přijít na to, co je ten akord s "kolečkem" (teoretik promine) big_smile

S1dewinder napsal:

edit: teď mě napadá, že mi to nepřidalo žádný extra znalosti/technický dovednosti, ale zase- těch pár měsíců asi bylo málo.

no já si z těch časů odnesl prstoklad pro polohy I-IIIe a střídání prstů na pravačce, což mi přišlo na první rok hraní docela fajn.

Jinak KJJ snad u zájemců o basu předpokládá zmáknutí Hory No.1, někde jsem to četl. To jen tak mimo můj OT smile

Ibanez - Hocke - CoxX
0 xLajků:

117

Re: Ježkárna

Trepp napsal:

co je ten akord s "kolečkem" (teoretik promine)

Zmenšený septakord (praktik promine) smile

A=A
0 xLajků:

118

Re: Ježkárna

kober napsal:
Trepp napsal:

co je ten akord s "kolečkem" (teoretik promine)

Zmenšený septakord (praktik promine) smile

stačí říct vod který tečky se to hraje, ne?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

119

Re: Ježkárna

Jenich napsal:
kober napsal:
Trepp napsal:

co je ten akord s "kolečkem" (teoretik promine)

Zmenšený septakord (praktik promine) smile

stačí říct vod který tečky se to hraje, ne?

...ale císař nepromine! big_smile  (se vší úctou, samo)

Ibanez - Hocke - CoxX
0 xLajků:

120

Re: Ježkárna

Při včerejší návštěvě KJJ jsem zjistil, že mám doma učebnice od Hory I, II a IV. big_smile Tak jdu do nich zabořit čumák.

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

121

Re: Ježkárna

chajda napsal:

A sme zase u toho...
Nemyslím, že by nějakou věc zahrál někdo líp, jenom proto, že je to profimuzikant se vzděláním.
Myslím ale, že má takovej člověk určitě víc možností prosadit se, a živit se tím, co ho baví...

hehe este trochu stara reakce.. no pokud to profik se vzdelanim nezahraje lip tak by se mel jit strelit.. wink
pokud ten amater neni stejne dobrej muzikant a netravi stejne casu hranim..
ale to neprofik bez vzdelani nedela.. pokud se musi taky necim zivit..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

122

Re: Ježkárna

Papírové požadavky ke zkouškám na KJJ určitě neplatí. Nechci strašit, ale někdo je v těch požadavcích zapomněl. Nenechte se tím uchlácholit. Horu si nastudujte leda tak abyste Horovi udělali radost. Tak dvě tři cvičení...
Jinak nějakou těžší přednes. skladbu, zvládnout bluesovou improvizaci, umět walking, akordy (a ne jenom zakladní moll a dur!), jejich rozklady, stupnice, samozřejmě znát teorii, umět základy sluchový analýzy a pokud možno bejt ještě co nejmladší. Na baskytaru tam je poslední roky co vim solidní nával.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

123

Re: Ježkárna

Jo, a kdyby jste si někdo chtěl vybrat klasiku k přednesu, tak ji zvládnout opravdu perfekcionalisticky!

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

124

Re: Ježkárna

OK napsal:

Na baskytaru tam je poslední roky co vim solidní nával.

btw ale na trombon prej berou skoro kazdyho wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

125

Re: Ježkárna

Tak, kdysi jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale teď  to sem napíšu. KJJ je určitě dobrý ústav, ale jako nejlepší škola v česku se navenek jen tváři - stejně kostrbaté a zkostnatělé metody výuky jako všude u nás. Dovedeš si představit, že tě někdo bude učit harmonii jako mě matematiku? Ano, já se matematikou živím, ale lidsky mi to nikdo nepodal. Pokud si představím, že na tu školu berou lidi zručné, co se nástroje týče apod. a potom postaví výuku na logice jen svědčí o špatném přístupu. Samostatnou kapitolou je pan Hora, jehož knihy slouží jako příklad naprosto nešťastného přístupu k výuce nástroje a styl výuky se hodí spíš do boxu, než k baskytaře. Mohu říci, že chcete-li pro svou basovou budoucnost něco udělat, odejděte do zahraničí. Opravdu, v čechách moc šancí k nabrání opravdu výrazné zkušenosti není. V ČR jsou totiž bandy Rejžků a podobných kreténů, kteří se jednoho krásného rána probudili s myšlenkou "že teda budou fušovat do těch hudby".

Bezpražec 4str. korea(ručně trhané pražce)
Fokus H MM4
Aparát - domácí 2.1 Logitech
0 xLajků:

126

Re: Ježkárna

Fontanus napsal:

ak, kdysi jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale teď  to sem napíšu

Myslím, že jsi měl raději zůstat mlčet, pro hloupého každý hloupý...

0 xLajků:

127

Re: Ježkárna

Fontanus napsal:

se hodí spíš do boxu, než k baskytaře.

musis hlavne drzet ruce nahore ??? at se deje cokoli big_smile ...

Karlos napsal:

Myslím, že jsi měl raději zůstat mlčet, pro hloupého každý hloupý...

pro jezkarnika kazdej lodar big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

128

Re: Ježkárna

m3 napsal:

pro jezkarnika kazdej lodar big_smile

Ačkoli ježkárník nejsem tak příspěvky tohoto typu mě nejdříve rozesmějí a hned potom naštvou. Vážím si skromných a soudných muzikantů, kteří nemusejí dávat na odiv svou dokonalost. Na druhou stranu opovrhuji těmi, kteří pouze kritizují druhé. Nikdo je nenutí souhlasit s metodikami naší výuky, ale pokud tvrdí, že ta výuka je špatná, měli by k tomu poskytnout nějaký empirický fakt či porovnání, jinak je toto tvrzení asi tak platné, jako šlápnutí do louže.

Je možné, že Fontanus je prvotřídní muzikant, který strčí všechny z Ježkárny do kapsy, to vskutku nevím, ovšem pochybuji, že takový muzikant by řekl něco takového. Ještě více pochybuji, že jakýkoli muzikant uvede jako domácí aparát "2.1 Logitech", ačkoli bych nikdy nehodnotil úroveň muzikanta podle vybavení.

Už končím, nechci se v tom nimrat a může mi to být úplně jedno, ale zkrátka jsem to nevydržel.

0 xLajků:

129

Re: Ježkárna

Karlos +1!

Sice pozdě, ale přečetl jsem si až teď Fontanův příspěvek a promiň, ale větší cint jsem dlouho neviděl. S KJJ mám společné jen několik kamarádů, kteří tam studovali. Ano, můžeme se bavit o debilech kteří jsou všude, ale myslím, že prostě jenom Fontanus neví o čem píše: Hora je nestor a rozporu plná osobnost. Znám lidi kteří u něj studovali třeba v osmdesátých letech a vzpomínají na něj velice hezky, přesně jako na člověka, který ti nedá nic zadarmo ale naučí. O kvalitě Horovy školy se můžeme přít, nicméně vyrostly na ni bezmála tři generace basáků a nemyslím, že by je výrazně negativně poznamenala.
Navíc KJJ už dávno není o Horovi, třeba Milan Plechatý učí úplně jinak a mezi jeho absoloventy a žáky jsou páni basáci, kterým nesahám ani po kotníky, všechna čest co z nich udělal. Navíc KJJ má i VOŠ a to je už úplně jinačí liga, škola která se celkem slušně začíná dotahovat na cizinu, kterou tady Fontanus opěvuje, akorát holt ten start proběhl o padesát let později, třeba i ve srovnání s Polskem.
Narozdíl od Fontana netuším, jak se učí harmonie jako matematika. Píše že matematika jej živí. A pokud to obrátím, zase nevím, jak by se dala matika učit jako harmonie. Třeba to jde, nicméně já jsem celoživotně matematikou naprosto nedotčen, ne tak hudební harmonií. Svou matematickou ignoranci jsem ale dalek svalovat na neschopnost bezmála desítky učitelů, kteří se na mně vystřídali...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

130

Re: Ježkárna

Karlos napsal:

m3 psal(a):

pro jezkarnika kazdej lodar big_smile

no ja to psal pac znam spoustu lidi z jezkarny kery maj tendence se tvarit ja mistri sveta.. idyz je pravda ze sou to vesmes lidi kery nejsou nak extremne dobry.. naopak u lidi co sou fakt hodne dobry a na tu jezkarnu chodili sem to asi nikdy nezazil..
ale to mas takle vsude..
proste jezkarna neni zaruka toho ze kdo ji proleze bude je lepsi muzikent nez ten kdo ne..  ale bude na to mit holt papir...
a to taky plati obecne vsude..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

131

Re: Ježkárna

bezhlavej jezdec to rozsekl smile

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

132

Re: Ježkárna

m3 napsal:

no ja to psal pac znam spoustu lidi z jezkarny kery maj tendence se tvarit ja mistri sveta.. idyz je pravda ze sou to vesmes lidi kery nejsou nak extremne dobry..

Zpravidla mladata spis nez absolventi...ale to je bezna praxe, ze prvaci jsou vzdycky ti nejvetsi pani vseho tvorstva big_smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

133

Re: Ježkárna

m3 napsal:

proste jezkarna neni zaruka toho ze kdo ji proleze bude je lepsi muzikent nez ten kdo ne..  ale bude na to mit holt papir...

Nezbývá než souhlasit. I jak potvrzuje OK, většinou se jedná o mláďata. Ale znáš to, o blbce holt nikde nenarazíš:)

0 xLajků:

134

Re: Ježkárna

Co lidová konzervatoř v ostravě? O tom nevíte nikdo nic?

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

135

Re: Ježkárna

D.V.B. napsal:

Co lidová konzervatoř v ostravě? O tom nevíte nikdo nic?

Basu tam uci pan jazzman Lukas Muzik. Jo a v okoli se pohybuje dost cikanu.

0 xLajků:

136

Re: Ježkárna

druid napsal:

Jo a v okoli se pohybuje dost cikanu.

Taky si občas dáš běh s basou do tramvaje? big_smile

Ad Lidovka v Ově - je toho tu napsaného hodně, stačí napsat do vyhledávání Lukáš Mužík. Každému jeho styl nesedí, včetně mě.

0 xLajků:

137

Re: Ježkárna

Yetti napsal:

Každému jeho styl nesedí, včetně mě.

Taky se hlásím. Jak styl hraní tak učení. Ale znám několik basáků kterým to vyhovuje bez výhrad

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

138

Re: Ježkárna

to je on?

http://www.youtube.com/watch?v=L9VneG3CqVE

takový trochu hraní odnikud nikam...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

139

Re: Ježkárna

Jenich napsal:

to je on?

http://www.youtube.com/watch?v=L9VneG3CqVE

takový trochu hraní odnikud nikam...

Jo, ten vlevo. Abych jen neprudil. Jednoduše - neznám nikoho, komu jeho hodiny uškodily. Když to ty lidi nebaví, tak se na to vyserou, třeba jako já :-) Pokud to nadrtí, technicky stoupnou někam jinam, což jim často prospěje. Mě se ale líbí jiný styl hraní, třeba Pino Paladino. Žádná rychlopalba s přemírou akcentů, ale bas.

0 xLajků:

140

Re: Ježkárna

Jenich napsal:

takový trochu hraní odnikud nikam...

od fodery k fodere smile Jo, on je lukas hodne zamereny na uceni techniky, nemuzu rict ze jeho hodiny (obe dve) mi nic nedaly, jen mam proste radeji jinej pristup

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

141

Re: Ježkárna

Yetti napsal:

Mě se ale líbí jiný styl hraní, třeba Pino Paladino

to je naprostej master, objevil jsem ho až s Johnem Mayerem a Steve Jordanem v JMTrio, ale to, jak jim ta rytmika šlapala, to mi spadla brada... viz třeba song Vultures
http://www.youtube.com/watch?v=L_zRDchkDXg

0 xLajků:

142 Naposledy upravil: druid (16. 09. 2010 09.01:59)

Re: Ježkárna

Yetti napsal:

Taky si občas dáš běh s basou do tramvaje?

no jednou uz jsem fyzicky zabranil skupince cikanu vstoupit do konzervatore smile

Jinak Lukas hodne zastava jazzove hrani ala Jaco Pastorious s durazem na precizni techniku.

Jazz ktery hraje me nejak moc nebere, myslim ze je trochu skoda, ze hraje jenom tohle. Kdyby hral v nejake funky kapele, tak by to byl narez, protoze groove mu jde skvele.

Doufam ze si to Lukas tady neprecte a neserve me dneska za me chabe hrani stupnic smile

0 xLajků:

143

Re: Ježkárna

MatthewDiesel napsal:

to je naprostej master, objevil jsem ho až s Johnem Mayerem a Steve Jordanem v JMTrio, ale to, jak jim ta rytmika šlapala, to mi spadla brada... viz třeba song Vultures
http://www.youtube.com/watch?v=L_zRDchkDXg

Taky sem čuměl, to je basování.

0 xLajků:

144

Re: Ježkárna

druid napsal:
Yetti napsal:

Taky si občas dáš běh s basou do tramvaje?

no jednou uz jsem fyzicky zabranil skupince cikanu vstoupit do konzervatore smile

Jinak Lukas hodne zastava jazzove hrani ala Jaco Pastorious s durazem na precizni techniku.

Jazz ktery hraje me nejak moc nebere, myslim ze je trochu skoda, ze hraje jenom tohle. Kdyby hral v nejake funky kapele, tak by to byl narez, protoze groove mu jde skvele.

Doufam ze si to Lukas tady neprecte a neserve me dneska za me chabe hrani stupnic smile

Neboj smile)) Luky

0 xLajků:

145 Naposledy upravil: carodej_pes (25. 01. 2012 09.55:18)

Re: Ježkárna

spider napsal:
Jenich napsal:

takový trochu hraní odnikud nikam...

od fodery k fodere smile Jo, on je lukas hodne zamereny na uceni techniky, nemuzu rict ze jeho hodiny (obe dve) mi nic nedaly, jen mam proste radeji jinej pristup

To, ze je Lukas zamereny na uceni techniky, je podle me perfektni, jelikoz na teorii tam jsou jini lide (na jejichz hodiny mas v ramci studia basy pristup umoznen bez dalsich poplatku).

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

146

Re: Ježkárna

ahoj ja to reknu asi takhle jak to citim jak to vnimam smile myslim si ze skola nebo jakekoliv hudebni vzdelani je plus... rozsiri obzory, nauci hrat z listu atd atd... ale hudba je hlavne o pocitech a ze nas bavi smile ted otazka k zamysleni, kolik znamejch rekneme rockovej basaku chodilo nekam na skoly? kazdej hrajess a deleme to tak jak to vnimame... muj nazor skola je bonus, ale ten zbytek musi byt v nas... i kdyz nekdy se tomu musi hodne pomahat smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

147

Re: Ježkárna

Kolik studentů ročně na KJJ absolvuje v oboru baskytara? Osobně asi nikoho kdo tam absolvoval neznám, možná někoho na kontrabas. Někoho ze současné scény poradíte? Rád bych si to poslechl.

podhaj napsal:

Ahoj, narazil sem na tenhle thread a myslím, že se tu trochu nespravedlivě háže špína na Ježkárnu.
Upřímně se snaříme studenty naučit hrát na basu nejen jazz, ale všechno co zvládnem.
Samozřejmě nikdo není dokonalý, každý zná něco víc, něco míň.
Kdo chce může přijít třeba na den otevřených dveří, nebo vážní zájemci si můžou domluvit konzultaci.
KJJ není jen o hodinách hl. oboru, improvizace a hře z listu. Jsou tu i školní soubory, teorie, intonace...

Není třeba se vzrušovat. Někdy musím začátečníkům u nás dlouze rozmlouvat, co si přečtou na těch všech internetech, tohle forum nevyjímaje. Jen si vem kolik je tu psaných příspěvků vs. praktických ukázek a nahrávek kapel, kde ti lidé hrají. Nevím co, jak a kolik se u Vás učí. Z výše napsaného mám zkušenost s knížkami pana Hory, podle kterých jsem po nějaké době přestal cvičit tuším kvůli tomu, že používám kontrabasový prstoklad. Někdo si stěžoval, že u příjímaček nemohl hrát s hudebním podkladem, ale to nemám ověřeno. Hudební vzdělávání je podle mě nejvíce o tom nabrat kontakty, zviditelnit se, naučit se hrát z listu, pracovat s aparátem, zapojit se do různých projektů atd. Pokud se to u Vás děje, pak je to ok. V roce 2004 jsem se chtěl zapsat na přijímačky, ale nakonec to neudělal. V Ostravě jsem dostal dobrý základ a pak pracoval sám.

0 xLajků:

148

Re: Ježkárna

podhaj napsal:

Asi prostě jsme každý z jiného hudebního prostředí. Museli bychom si vymezit pojmy jako "řekněme rockový basista" a "současná scéna".
Obvykle se setkávám v podstatě jen s muzikanty, kteří mají za sebou nějaké hudební formální vzdělání, tak mám asi na věc zkreslený pohled.
Jen sem vlastně chtěl říct ať nikdo nevěří báchorkám o KJJ a klidně se přijde podívat, jak je to doopravdy. Rádi hodíme řeč.
jo a u přijímaček samozřejmě můžete hrát s jakýmkolv doprovodem...
Doufám, že sem nikoho neurazil. Myslím to v dobrém...

Myslel jsem to tak, že neznám nikoho osobně a z nikým takovým jsem asi nemluvil. Z hráčů ve všech známých českých kapelách napříč žándry má KJJ asi dost lidí, ale nevím, kdo konkrétně, abych si to mohl poslechnout.
Báchorky jsou báchorky, s tím neporadím, snad jen propagace školy, ale pokud máte na přijímačkách natřískáno, pak asi není třeba to řešit. Očividně báchorky zájemce o studium nezajímají. Naprosto univerzálně slýchám o všech školách Vašeho typu řeči o "tlačence", které ale snad už nikdo nebere vážně.
To s tím doprovodem na přijímačkách je fajn.

Mě jsi neurazil, pokud tam přímo pracuješ, můžeš poskytnou cenné informace o fungování přijímaček, třeba by to tu někdo přivítal.

0 xLajků:

149

Re: Ježkárna

df napsal:

ale nevím, kdo konkrétně, abych si to mohl poslechnout.

za mě určitě stojí za to poslechnout si Kubu Vejnara - Langerová, Muff, Kollerband a Rasťa Uhríka - Jana Kirschner, Vertigo, Lanugo.
tihle dva mě baví hodně, z mladších třeba hraje pěkně David Herzig, ale obecně dávám mláďatům radši čas, jak se to vyvine smile
další jména jistě doplní kompetentní pedagog smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

150

Re: Ježkárna

Michael Krásný

tady je i pěkný rozhovor s ním

http://www.ibestof.cz/hudba/michael-kra … rista.html

0 xLajků:

151

Re: Ježkárna

dantroj napsal:

Michael Krásný

a ten mě právě vůbec nebaví wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

152

Re: Ježkárna

Ta skola neni pro vsechny, ale kdo chce, muze si odtamtud odnest dost.
Ja sem treba zjistil, ze potrebuju jit jinou cestou, tak sem tam moc dlouho nevydrzel. Ale znam spousty lidi, kterym to opravdu otevrelo obzory..
A ty kontakty ziskane tam sou k nezaplaceni..
Navic, a tim bych teda nechtel nikoho urazit, mam pocit, ze se uroven profesorskyho sboru dost zvysuje.

Dalsi vec je, ze nic jinyho, nez remeslo a teorie se asi uplne dobre do stredoskolskyh osnov zahrnout neda.
Takze pokud nekoho "pohltila jezkarna" a neni to s nim uplne dobry, neni to problem ty skoly, ale spis vkusu a nadhledu toho jedince..

Takze nadavani na jezkarnu je vlastne hloupost (i kdyz sem k tomu sam mel svyho casu trochu sklony)..

0 xLajků: