101

Re: True Crew

spider napsal:

Sobotní live jam na úvod koncertu...jednoduchý precl (nejsem preclař, ale na tohle mi to sedí moc)

Pěkná paráda smile, skoro přijde mi, že precl zvukem nutí k minimalističtějšímu hraní a tady fakt sedí.

A klip mi to 100 % potvrdil (mimochodem parádní slap). Který efekty teď s preclem v TC používáš?

0 xLajků:

102

Re: True Crew

spider napsal:

zkrátka nic hlubokého,

Krása v poslednom čase ma bavia tie plytké  veci wink

0 xLajků:

103

Re: True Crew

Lukáš napsal:

A klip mi to 100 % potvrdil (mimochodem parádní slap). Který efekty teď s preclem v TC používáš?

Díky moc. Zas nijak světoborný mi ten slap nepřijde, ale snažím se co to dá.
Zrovna klipová nahrávka není s preclem smile Jsou to Daviďákovy basy. Většina je Fender CS JB 64, ve slapu je to MM Sabre. Popravdě, ten Fender žádné efekty nepotřebuje, to hraje samo. Můžu pro zajímavost hodit i neprocesovaný kousek basy.

Jinak live většinou hraju na ten Ibanez co je v klipu, bohužel mi to trochu kazí u věcí kde používám synth, tracking je lepší u JB koncepce. Ale nechcu dělat zagorku a měnit basy tam a zpátky, tak to dycky nějak odšmudlám i na toho precla smile. Na klubové koncerty ale beru JB, líp se tomu krotí basy. Některé nové kousky máme secvičené i s fretless, tak se zatím odhodlávám smile (spíš čekám, až hodíme do provozu starší in-ear monitory co jsme teď pořídili od kapely Nebe)


Efekty: (analogové milce asi zklamu) Bassballs klon, za ním TB switch, který v podstatě jen připojuje Korg G5, za tím vším didjitální Line6 M9. Některé kombinace Korgu a Line6 jsou šíleně super.
Z M9 používám delaye, reverby, chorus, oktáver a nějaké synthy, ale zas ne všude, že jo

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

104

Re: True Crew

spider napsal:

Zrovna klipová nahrávka není s preclem

Aha, takže jsem už hluchej jak poleno big_smile. Jinak tu neprocesovanou basu sem klidně hodit můžeš, docela mě to zajímá (jestli tě to nebude stát nějak víc času).

0 xLajků:

105

Re: True Crew

Tak popravdě sem byl nachystaný, že to přehraju, protože sem to nabral trochu hot a taky jsem si neseřídil basu a cvakal sem o snímač, ale custom už sem poslal Davidovi zpět a bylo mi to trochu líto. Ale nakonec mi to TaoKan pomohl trochu zkrotit, a zůstalo to v původní verzi. Jsou to samozřejmě hlazenky, hrané poměrně silou, proto to chrochtání. ve full mixu taky velkou část hraje kytara unisono, takže to má takový ten nádech 8mistrunné basy smile A že sem zjednodušil linky: To máš recht, konečně taky, furt nějaké pidliky smile

Bass unprocessed.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

106

Re: True Crew

toto já taky líbit smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

107

Re: True Crew

živáček z Karviné. Sem tam nějaké nepřístojnosti (priznávám se rovnou, že sem v jednom válu sáhl o pražec vedle a trvalo mi tak 2 takty než sem se vzpamatoval big_smile), jak už to naživo bývá. podle mě se pěkně povedla záchranná vesta

https://soundcloud.com/true-crew-1/sets … al-dokoran

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

108

Re: True Crew

spider napsal:

že sem v jednom válu sáhl o pražec vedle a trvalo mi tak 2 takty než sem se vzpamatoval

to sa aj mne stalo raz, ze refren som dal nie v E, ale v koncertnom zachvate v D, a kapela po koncerte, "do pice , ako ten song dnes vysiel" big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

109

Re: True Crew

FunkyMonk napsal:

to sa aj mne stalo raz, ze refren som dal nie v E, ale v koncertnom zachvate v D, a kapela po koncerte, "do pice , ako ten song dnes vysiel" big_smile

Heh big_smile tak konkrétně toto se mi stát nemůže, coby notorickému čtyřkaři, pětky se bojím

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

110

Re: True Crew

spider napsal:

Heh  tak konkrétně toto se mi stát nemůže, coby notorickému čtyřkaři, pětky se bojím

mal som 5tku, ale nie ... pri tom santeni som si pomylil polohy na hmatniku a namiesto E na A strune , som hral ton D aj so vsetkymi vyhravkami big_smile

ono to fungovalo asi preto bo sme to mali tak harmonicky vymyslene ze Gitarista hral v G+, takze to aj tak sedelo trosku smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

111

Re: True Crew

Mlaďoši jsou králové všech upoutávek..... jsou upoutávky i na věci, které se nikdy nedodělaly a nedodělají.

Takže místo přípravy na koncert nám servírujou další 2 písmena z koncepčního alba ABC (kde každé písmenu má svůj song s důrazem na ono písmeno v textu)

http://youtu.be/NcYCMrA1IhI

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

112

Re: True Crew

dobře zmáknutý to "jeaou"

0 xLajků:

113

Re: True Crew

https://www.youtube.com/watch?v=WzzRZoOUAdc

pro ty, pro které je rap mimo záběr: Tohle je kritika trapu, ve stylu trapu tedy trendu, který momentálně v ČR dělá každý jouda. Poznávací znaky: Poměrně agresivní beaty i texty, rychlé frázování,  hodně opakování, standartizovaný vizuální projev a sebeláska smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

114

Re: True Crew

spider napsal:

.... a sebeláska smile

pekny EGOtrip smile

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

115

Re: True Crew

Duffy napsal:

pekny EGOtrip smile

To bych ani neřek, spíš je to notně kritické smile Ono teď fakt trap dělá každej kdo má do prdele díru a mladý národ to strašně bere, povstali noví idolové, kteří ale umí ......vlastně neumí.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

116

Re: True Crew

spider napsal:
Duffy napsal:

pekny EGOtrip smile

To bych ani neřek, spíš je to notně kritické smile Ono teď fakt trap dělá každej kdo má do prdele díru a mladý národ to strašně bere, povstali noví idolové, kteří ale umí ......vlastně neumí.

to takmer vo vsetkom. nejde sa do hlbky vobec.

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

117

Re: True Crew

Admirál mamláska himself

https://soundcloud.com/professorcass/pr … citis-2015

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

118

Re: True Crew

spider napsal:

Admirál mamláska himself

ale jo, dal jsem lajk... ale kdyby to bylo s živýma bicíma, byl bych radši smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

119

Re: True Crew

mne tam serou ty mluvici big_smile .. kdyby byli aspon potichu nebo sem jim nerozumnel big_smile ..

el BassTardo napsal:

ale kdyby to bylo s živýma bicíma

si mel doma i bubny pro malyho ne? to uz si je vymnenil za vysilacky? yikes

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

120

Re: True Crew

el BassTardo napsal:

ale jo, dal jsem lajk... ale kdyby to bylo s živýma bicíma, byl bych radši

Dík. No nám by se to líbilo taky, a bubeníkovi úplně nejvíc, ale naše nahrávací (rozuměj finanční) možnosti jsou omezené, zkoušeli jsme to svépomocí, dopadlo to tragicky.  Tohle je taková šuplíkovka, takový výkřik do tmy bez ambicí na singl. Sic chystáme nějaké EP, ale tohle je Cassovo levoboček

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

121

Re: True Crew

m3 napsal:

si mel doma i bubny pro malyho ne? to uz si je vymnenil za vysilacky? yikes

To nebylo moje, byly půjčené dlouhodobě a už nejsou. Ani elpiano už není, jen malý midicontroler

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků: