1

Téma: Noise Gate - využití

Ahoj,
chtěl bych konečně pořešit problémy s brumem a jiným zvukovým bordelem.
Mám basu s kombinací P/J singlama. Pokud hraji jen na P snímač, tak je to docela v pohodě.
V momentě, kdy chci hrát na oba snímače nebo jenom na J kobilkáč, tak basa brumí a v tišších pasážích mně to vadí.
Trošku problém taky je, že je to stará basa a příjde mně že není dobře "uzemněná".
S tím přibývá další nežádoucí zvuk, který závisý na prostředí a stavu sítě do které se připojím. Někdy je ten zvuk otravný jak masařka po ránu, někdy je klid. Tento zvuk zmizí při doteku strun nebo třeba kobylky.
Dokáže tyto problémy vyřešit např. Boss NS2 nebo EHX Hum Debugger ?

Dík za odpověď..

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

2

Re: Noise Gate - využití

Kubinus napsal:

basa brumí a v tišších pasážích mně to vadí

Kubinus napsal:

Dokáže tyto problémy vyřešit např. Boss NS2 nebo EHX Hum Debugger ?

Ne, viz http://baskytara.com/topic8162-boss-noi … r-ns2.html - tedy zkratkovitě: odstraňuje brum když se nehraje, tedy signál klesne pod nastavenou úroveň. Neumí odstraňovat brum v reálném čase a vlastně ani nevím o něčem, co by to umělo.

Kubinus napsal:

je to stará basa a příjde mně že není dobře "uzemněná".

Bude lepší vyřešit toto.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Noise Gate - využití

Dík, úplně jsem zapomněl, že máš "Boss pedalboard" a na všechno máš udělané recenze. Teď už je mně jasné jak noise gate funguje.

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

4

Re: Noise Gate - využití

Jelikož je to brum od single-coil snímače, tak kvalitním odstíněním určitě brum klesne, ale nezmizne na 100%. Další možností by mohla být výměna J snímače na nějaký bezbrumový split-coil.
Jinak u těch noisegatů mě docela zaujal tenhle, hlavně jeho využítí na eliminaci nepříjemných výšek u masivního zkreslení: https://www.youtube.com/watch?v=C16zkacL4lQ, akorát to žere zpětnou vazbu sad

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

5

Re: Noise Gate - využití

Hastur napsal:

akorát to žere zpětnou vazbu

To žere z principu funkce každej, i ten Boss (vyzkoušeno). Rozumím tomu u kytaristů, ale na base ta zpětná vazba snad není nějak moc využívaná, nebo Ty ji používáš?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Kubinus (08. 12. 2015 15.51:52)

Re: Noise Gate - využití

Nad výměnou snímače jsem už taky přemýšlel, ale mně se tam ten 30letý pěkně sešlý singl strašně líbí. Až na ten brum :-) A já stejně nevazbím

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

7

Re: Noise Gate - využití

Aidamos napsal:

Rozumím tomu u kytaristů, ale na base ta zpětná vazba snad není nějak moc využívaná, nebo Ty ji používáš?

Právě že jo, v tom svým drone/noise co hraju jí využívám. Ale spíš než to navýškovaný pištění pracuju s "nekonečnýma" basovýma a dunícíma frekvencema.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Lukáš (08. 12. 2015 21.31:07)

Re: Noise Gate - využití

Nejdřív propájej všechny místa, kde je připojený zemnící vodič (a zároveň zkontroluj všechny pájené body), pak nainstaluj stínicí fólii (home-made by alobal + izolačka nebo měděnou, kterou připojíš drátkem na zem) do prostoru po potenciometry a pod snímače. Další bordel můžou dělat zanesené konce drah potenciometrů hlasitosti – ty jde vyčistit sprejem na kontakty, příp. vyměnit, nebo tónová clona (zkusit pokus-omyl a nechat vypojenou/zapojenou a poslouchat rozdíl).

Teprve pak bych přemýšlel o noisegate...

edit: jinak noisegate tady na fóru (tuším) má Andy, měl valec1 a zkoušel e.t.

edit2: A úplně jsem zapomněl na to, že kvalitní kabel od basy hraje nemalou roli smile.

0 xLajků:

9

Re: Noise Gate - využití

Jen doplním Lukáše :
U zemnících vodičů zkontroluj aby se zemnění sbíhalo do jednoho bodu. Zemnicí vodiče nesmí vytvořit uzavřenou smyčku.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

10

Re: Noise Gate - využití

Karadam je důsledný, tak to má být! smile

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Aidamos (09. 12. 2015 16.36:43)

Re: Noise Gate - využití

CzechJoker napsal:

Lemmy by s tebou zajisté zdvořile nesouhlasil.

No, taky ale ten je ho prasostyl a prasozvuk se moc "hraní na basu" nepodobá lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: