1 Naposledy upravil: jura313 (20. 11. 2015 22.03:44)

Téma: Výměna repro

Zdarec lidi, mám menší dotaz a pokud se to někde řešilo tak mě prosím odkažte. Dík

Mám box gallien krueger 410sbx a pokazil se mi v něm jeden reprák. Box je trochu starší. Repro začalo chrčet (ne šumět ani brumět). Byl jsem odkázán na opravu u p. Husáka z Červenky, jenže ten je už postarší, má hodně práce a já potřebuju mít aparát cajk celkem rychle. Neznáte někoho v okolí Olomouce kdo taky opravuje repra? Popř. trochu dál, vlak mi problém nedělá. Byl bych rád i za vaše aktuální reference.

A abych využil téma: jak se postupuje při výměně starý za nový při konfiguraci 4x10? Musí se vyměnit všechny čtyři nebo jen ten jeden, samozřejmě se stejnou wattáží a odporem. Např. http://kytary.cz/celestion-bl10-100-x-8 … /HN082488/

0 xLajků:

2

Re: Výměna repro

Opravu neporadím, ale když bys měnil, je potřeba podle toho, jak je celá čtyřka zapojená:
Když paralelně, tak je to docela jedno co tam dáš, jen aby seděly ohmy a watty z hlediska rozložení zátěže.
Když serioparalelně, pak celou dvojici.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

3

Re: Výměna repro

Existuje i jeden velmi šikovný pán v Havl.Brodě a když jsem u něj před léty byl,měl dokonce docela dost různých repro do foroty-třeba nevyzvednuté opravy apod.Na jméno si okamžitě nevzpomenu,ale to by se dohonit dalo.Další možnost je kouknout na bazar a sjet ho,anebo si tam rovnou dát inzerát,ovšem kupoval bys zajíce v pytli a není jistý,že by Ti onen zakoupený reprák za chvíli nekleknul taky:-( čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

4

Re: Výměna repro

Nemyslíš třeba tohohle pána? http://hudebniforum.cz/aparatury/p-kriz … cb18d9ef3f

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: MartinXC (21. 11. 2015 13.04:05)

Re: Výměna repro

MartinXC napsal:

Opravu neporadím, ale když bys měnil, je potřeba podle toho, jak je celá čtyřka zapojená:
Když paralelně, tak je to docela jedno co tam dáš, jen aby seděly ohmy a watty z hlediska rozložení zátěže.
Když serioparalelně, pak celou dvojici.

Ještě se doplním, nedalo mi to a pohrál jsem si ve 210 s jiným repro -> docela záleží na konstrukci boxu:
- jestli jsou repra v oddělených komorách, vzájemně nepropojených, pak stačí dodržet ohmáž a příkon (tipuju); repra se budou ovlivňovat přes elektrické parametry (tedy nejlíp repro s podobným Qes)
- jestli jsou ve společném prostoru, tak jsou v přímém mechanickém kontaktu a ten měněný repro by měl mít cca krom Qes taky stejně tuhou nebo maličko tužší membránu (Mms), obdobné Qms, a cca stejnou Xmax/Xlim. Zkoušeny 2 různé repra: při hře potichu to není poznat, ale při vyšších příkonech/hlasitostech/výchylkách to dělá paseku - ten jedináček se bude přetlačovat s ostatními, výsledně to zkresluje (prdí).
Tzn závěr: raději nechat opravit = méně výsledných problémů; nebo zkusit někde ve světě na bazaru jeté repra do SBX; anebo zkus u Thomanna - občas se tam v nabídce náhradní repra do GK vyskytují.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: jura313 (21. 11. 2015 18.59:52)

Re: Výměna repro

Tak jsem zjistil, že repra v mém boxu obsažené jsou 32 ohmové (čili paralelní zapojení). No ale jestli se to nepodaří opravit, tak nevím co budu dělat, protože 32 ohmové repra se myslím moc sériově nevyrábí sad Ale tak zítra jedu k opraváři, tak budu doufat

EDIT: Tak jsem trochu pohledal na thomanu a našel jsem: http://www.thomann.de/cz/gallien_krueger_082_0020_a.htm  jenže jak si můžete přečíst jedná se o typ 082-0017-D , YDD250-H2-3e (určen do GK 810BLX); kdežto já mám 082-0019-A , YDD250-h5-e (GK 410SBX)  Myslíte, že by se to dalo použít při případném nezdaru opravy? Watty a Ohmy sedí a bedna má oddělené komory pro reproduktory.

0 xLajků:

7

Re: Výměna repro

Ano je p. Kříž zkus mu brnknout a třeba uspěješ a nebo Ti poradí i s tou koupí a záměnou za podobné repro,jak jsi našel u Thomana.J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

8

Re: Výměna repro

Pošli Tomanovi dotaz na svůj typ repra - třeba jej někde zajistí.
SBX a BLX jsou oba uzavřené kabinety srovnatelného objemu, ale BLX má o dost výš posazený dolní kmitočet (tuším 50 vs 36 Hz). Repro v BLX je typu A zatimco ty potřebuješ typ B, opticky mají jiný okraj, tedy tuhost.
Ale myslím že nouzově by to šlo použít - komory jsou oddělené. Navíc 32ohmové repra moc na krámě k mání nejsou...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

9

Re: Výměna repro

Několik GK repro (hlavně NEO) mi opravoval pan Zdeněk Matyáš ze Zašové.
opravyreproduktoru.cz

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: jura313 (22. 11. 2015 22.01:42)

Re: Výměna repro

Tak repro je orpaveno. Pro všechny potenciální zájemce mohu doporučit p. Kříže z Havl. Brodu - skvělé jednání, udělal na počkání (prasknuté lanko), dokonce mě hodil na náměstí, abych si dal oběd než to opraví big_smile

Nastává tu ale jiný problém. Repro mi vydělal zase jiný pán, takže nevím jak ho nasadit zpět big_smile vypadá to nějak takhle: http://baskytara.com/img/m/24371/t/p1a4offcdan3l1h50lhf62a1gs13.jpg 

Nikdy jsem to nedělal, tak jsou možná mé dotazy stupidní. Čili jak mám postupovat. Pájet umím, čili červenej na červenej a je hotovo. Nejspíš bude potřeba oddělat stěnu, ale kterou nejlépe? Nebo to napájet z venku a pak repro jednoduše zasunout a zašroubovat?

0 xLajků:

11

Re: Výměna repro

jura313 napsal:

Tak repro je orpaveno. Pro všechny potenciální zájemce mohu doporučit p. Kříže z Havl. Brodu - skvělé jednání, udělal na počkání (prasknuté lanko), dokonce mě hodil na náměstí, abych si dal oběd než to opraví big_smile

Nastává tu ale jiný problém. Repro mi vydělal zase jiný pán, takže nevím jak ho nasadit zpět big_smile vypadá to nějak takhle: http://baskytara.com/img/m/24371/t/p1a4offcdan3l1h50lhf62a1gs13.jpg 

Nikdy jsem to nedělal, tak jsou možná mé dotazy stupidní. Čili jak mám postupovat. Pájet umím, čili červenej na červenej a je hotovo. Nejspíš bude potřeba oddělat stěnu, ale kterou nejlépe? Nebo to napájet z venku a pak repro jednoduše zasunout a zašroubovat?

Nic nepájej. Jen zasuneš svorky na repro. Kabel je za ty roky natvarovaný takže tě sám navede jak patří.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

12

Re: Výměna repro

Janus98 napsal:

Nic nepájej. Jen zasuneš svorky na repro. Kabel je za ty roky natvarovaný takže tě sám navede jak patří.

Jojo už ty svorky vidím. Takže stačí to zasunout ze předu a zašrubovat?

0 xLajků:

13

Re: Výměna repro

jura313 napsal:
Janus98 napsal:

Nic nepájej. Jen zasuneš svorky na repro. Kabel je za ty roky natvarovaný takže tě sám navede jak patří.

Jojo už ty svorky vidím. Takže stačí to zasunout ze předu a zašrubovat?

Jo přesně tak.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků: